امتیاز موضوع:
  • 190 رأی - میانگین امتیازات: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل انجام پروژه راه به صورت دستی؟؟؟
سلام
واقعاممنونم ازراهنماییتون امااحساس میکنم شماخیلی سوادتون بالاست ومن زیادمتوجه صحبت هاتون نمیشم من اگه فایلم رواینجابزارم شما میتونید کمکم کنید
منظورم این هستش کسی میتونه نرم افزارش روبرام انجام بده من ازروی نرم افزار بیام ودستیش روبنویسم؟اینطوری میشه؟
پاسخ
(1393/1/2 ، 01:31 عصر)sana70 نوشته است: سلام
واقعاممنونم ازراهنماییتون امااحساس میکنم شماخیلی سوادتون بالاست ومن زیادمتوجه صحبت هاتون نمیشم من اگه فایلم رواینجابزارم شما میتونید کمکم کنید
منظورم این هستش کسی میتونه نرم افزارش روبرام انجام بده من ازروی نرم افزار بیام ودستیش روبنویسم؟اینطوری میشه؟
کار خاصی انجام ندادم انجام وظیفست
من سعی کردم کاملا به زبان ساده بیان کنم شما بفرمایید کجای عراضیم نامفهومه بیشتر توضیح بدم.

در مورد نرم افزار هم تا حدی که در توانم باشه کمکتون میکنم شکل پروفیل طولی فرقی نداره فقط جدول پروفیل دستی با جدولی که نرم افزار ترسیم میکنه باید تفاوت داشته باشه چون اگر شما از روی همون کپی کنید استادتون متوجه میشوند.

برای آشنایی با پروفیل طولی دستی به مطلب زیر مراجعه کنید

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D9%B...7#pid12617

پاسخ
سلام
«در محور طولی از کیلومتراژ 000+0 تا انتهای مسیر باید به وسیله خطکش در کاغذ شطرنجی رسم کنیم ولی برای محور عمودی باید کمترین و بیشترین ارتفاع در راستای مسیر را پیدا کنید و ارتفاع پایه محور عمودی(سطح سنجش - Datum Elevation) را کمتر از کمینه ارتفاع در نظر بگیرید تا برد تغییرات پروفیل طولی در داخل جدول ترسیم شده جا بگیرد»

دقیقامن این قسمت رومتوجه نمیشم؟
پاسخ
راستی یه مشکل دیگم اینه من نمیدونم چطوری این فایل اتوکدم روبزارم شماببینید .چطورباید پیوستش کنم؟
پاسخ
سلام
میدونیدمن نمیدونم این کاغذ شطرنجی که دارم ارتفاع رروچطورروش رسم کنم.یعنی باید میلیمتردرنظر بگیرم باتوجه به مقیاس1/200بایدچیکارکنم.
مثلامن مبدامتوی نقشه1348هست بعدش خط ترازبعدیم که ایستگاه بعدیمه شده1350.نمیدونم بایداین روتوکاغذشطرنجی چطوررسم کنم.بایدکمش کنم ازهم؟
من چندتاعکس ازپروژم گرفتم شاید بتونیدبیشترراهنماییم کنید وفایل اتوکدشم دارم امانمیتونم یعنی بلدنیستم برای شماپیوست کنم میشه بم بگیدچطورپیوست کنم؟
پاسخ
سلام
من این پروژه رواول بایددستی انجام بدم بعددوباره همه روبانرم افزاراین استادما خیلی سختگیره

راستی استادسرعت طرح رو80گفته اما نوع راه رونگفت فقط گفت شیب بیشتراز8درصدنشه
پاسخ
(1393/1/3 ، 12:06 عصر)sana70 نوشته است: سلام
«در محور طولی از کیلومتراژ 000+0 تا انتهای مسیر باید به وسیله خطکش در کاغذ شطرنجی رسم کنیم ولی برای محور عمودی باید کمترین و بیشترین ارتفاع در راستای مسیر را پیدا کنید و ارتفاع پایه محور عمودی(سطح سنجش - Datum Elevation) را کمتر از کمینه ارتفاع در نظر بگیرید تا برد تغییرات پروفیل طولی در داخل جدول ترسیم شده جا بگیرد»

دقیقامن این قسمت رومتوجه نمیشم؟
جدول پروفیل طولی دو محور عمود بر هم دارد. محور افقی همان محور طولی پروفیل نامیده میشود که از 000+0 شروع وتا انتهای مسیر ادامه میابد محور عمودی را از 0 شروع نمیکنند بستگی داره به اینکه در طول راستای مسیر کمترین ارتفاع شما چقد باشه مثلا اگر کمترین ارتفاع شما 1250 بود ابتدای محور عمودی از 1200 شروع میشود (در این مثال با توجه به کمینه ارتفاع ،سطح سنجش 1200 در نظر گرفته شد)

اینکار بخاطر نمایش بهتر پروفیل طولی مسیر در داخل جدول هست.
پاسخ
(1393/1/3 ، 12:08 عصر)sana70 نوشته است: راستی یه مشکل دیگم اینه من نمیدونم چطوری این فایل اتوکدم روبزارم شماببینید .چطورباید پیوستش کنم؟
به تاپیک زیر مراجعه کنید

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%B3%D8%AA

پاسخ
(1393/1/3 ، 01:38 عصر)sana70 نوشته است: سلام
میدونیدمن نمیدونم این کاغذ شطرنجی که دارم ارتفاع رروچطورروش رسم کنم.یعنی باید میلیمتردرنظر بگیرم باتوجه به مقیاس1/200بایدچیکارکنم.
مثلامن مبدامتوی نقشه1348هست بعدش خط ترازبعدیم که ایستگاه بعدیمه شده1350.نمیدونم بایداین روتوکاغذشطرنجی چطوررسم کنم.بایدکمش کنم ازهم؟
من چندتاعکس ازپروژم گرفتم شاید بتونیدبیشترراهنماییم کنید وفایل اتوکدشم دارم امانمیتونم یعنی بلدنیستم برای شماپیوست کنم میشه بم بگیدچطورپیوست کنم؟
سلام

برای آپلود عکس از آپلود سنتر همین سایت استفاده کنید.

لینک آپلود سنتر

http://www.mycivil.ir/up/index.php

برای آپلود فایل به پست زیر مراجعه کنید.

http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%B3%D8%AA

پاسخ
با سلام

آیا کسی جزوه ای در رابطه با انجام پروژه دستی داره که تقریبا کامل باشه؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طراحی قوس و مسیر پروژه راه hojat70 4 2,839 1393/9/14 ، 11:15 عصر
آخرین ارسال: saminem
Lightbulb طراحی مسیر بصورت دستی king-alireza 8 4,651 1393/9/4 ، 12:58 صبح
آخرین ارسال: hamed_h_ci
  ترسیم توپوگرافی به روش دستی سابرینا 1 1,864 1393/3/3 ، 08:27 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
Heart سوال در مورد بروژه راه دستی(قوس قایم) behnam-araz 0 1,685 1392/11/20 ، 04:00 عصر
آخرین ارسال: behnam-araz

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان