مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:12 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:11 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1160 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:28 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:20 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3605 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:109 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2853 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:24 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:494 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امیتازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران
1392/11/09 , 08:00 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/11/09 08:01 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #11
RE: مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران
(1392/11/09 07:41 ب.ظ)sina1001 نوشته شده توسط:  سلام لطفا کتاب های مرتبط با نقشه کشی ساختمان با اتوکد رو معرفی کنید همچنین کتابی که اصول نقشه کشی رو بیان کرده باشه.

با سلام

دو کتاب زیر در واقع مرجع اصلی هنرستان و دانشگاهی می باشند .

1 - نقشه کشی سازه مهارت فنی درجه (1) : عبیدالله جرجانی - انتشارات دانش و فن

2 - نقشه کشی عمومی ساختمان مهارت فنی درجه 2 : عبیدالله جرجانی - انتشارات دانش و فن

کتابهای دوره هنرستان هم برای تفهیم اولیه و پایه نقشه کشی موثر هستند از وبسایت زیر قابل دانلود می باشد . عنوان کتاب را جستجو کنید .

http://www.chap.sch.ir

برای اتوکد کتابهای زیادی آموزش داده شده است . نظر شخصی من این هست که کتاب چندان موثر نیست در واقع باید چند فرمان اصلی را فرا بگیرید و با تمرین های اجرایی پیشرفت کنید . کتابهای زیادی در بازار وجود دارد اما کتابی مناسب است که بر مبنای منوی help برنامه باشد . یک کتاب قبلا در این زمینه وجود داشت درحال حاظر نمی دانم انتشار دارد یا خیر باید جستجو کنید .

3 - کتاب راهنمای اتوکد : علیرضا پارسای

از وبسایت زیر می توانید کتابهای موردنیاز خود را سرچ نمایید و یا خرید مجازی داشته باشید .

http://www.adinehbook.com

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/12/03 , 05:58 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/03 06:00 ق.ظ، توسط dashshahab.)
ارسال: #12
سلام دوستان...من این ترم پروژه راه دارم...اینم کارایی است که من باید انجام بدم...میگید چه کتابی بگیرم؟

ج ) نحوه کار

گزارشی که ارائه می نمایید شامل فصل های زیر باید باشد:

1- کلیات (در مورد پروژه خودتان توضیح بنویسید هدف یادگیری گزارش نویستی توسط خودتان است)

2- مسیر یابی (به نحوی که در درس راهسازی گفته شد به روش پرگار زنی سه واریانت طراحی می شود)

3- مطالعات هیدرولوژی (مطالعات هیدرولوژی حداقل برای ده دستگاه آبرو انجام شود و مساحت حوزه آبریز فرض شود)

4- پروفیل طولی (برای هر سه واریانت پروفیل طولی ترسیم و خط پروژه بر اساس بند 3 طراحی می گردد)

5 - مطالعات روسازی (برای مطالعات روسازی CBR =50 و میزان ترافیک ساعتی میانگین سه رقم آخر شماره دانشجویی)

6- پروفیل های عرضی ( حداقل ده پروفیل عرضی که هم خاکبرداری و هم خاکریزی داشته باشد به صورت دستی ترسیم و حجم آنها محاسبه می گردد.)

7- برآورد اجرای کار (بر اساس بند 3 ، 5 و 6 برآورد اجرای کار محاسبه گردد)

د ) فرضیات

1- سرعت طرح 60

2- شیب ماکزیمیم 5 درصد

3- مقطع عرضی تیپ راه به صورت دو خط به عرض 3.65 و دو شانه خاکی 1.85 متر فرض شود. یعنی عرض کلی راه 11 متر باشد.

4- شیب خاکریز ها یک به سه و شیب ترانشه ها یک به یک باشد.
1392/12/03 , 10:15 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/11/07 08:53 ب.ظ، توسط Reza-MSR.)
ارسال: #13
(1392/12/03 05:58 ق.ظ)dashshahab نوشته شده توسط:  سلام دوستان...من این ترم پروژه راه دارم...اینم کارایی است که من باید انجام بدم...میگید چه کتابی بگیرم؟

ج ) نحوه کار

گزارشی که ارائه می نمایید شامل فصل های زیر باید باشد:

1- کلیات (در مورد پروژه خودتان توضیح بنویسید هدف یادگیری گزارش نویستی توسط خودتان است)

2- مسیر یابی (به نحوی که در درس راهسازی گفته شد به روش پرگار زنی سه واریانت طراحی می شود)

3- مطالعات هیدرولوژی (مطالعات هیدرولوژی حداقل برای ده دستگاه آبرو انجام شود و مساحت حوزه آبریز فرض شود)

4- پروفیل طولی (برای هر سه واریانت پروفیل طولی ترسیم و خط پروژه بر اساس بند 3 طراحی می گردد)

5 - مطالعات روسازی (برای مطالعات روسازی CBR =50 و میزان ترافیک ساعتی میانگین سه رقم آخر شماره دانشجویی)

6- پروفیل های عرضی ( حداقل ده پروفیل عرضی که هم خاکبرداری و هم خاکریزی داشته باشد به صورت دستی ترسیم و حجم آنها محاسبه می گردد.)

7- برآورد اجرای کار (بر اساس بند 3 ، 5 و 6 برآورد اجرای کار محاسبه گردد)

د ) فرضیات

1- سرعت طرح 60

2- شیب ماکزیمیم 5 درصد

3- مقطع عرضی تیپ راه به صورت دو خط به عرض 3.65 و دو شانه خاکی 1.85 متر فرض شود. یعنی عرض کلی راه 11 متر باشد.

4- شیب خاکریز ها یک به سه و شیب ترانشه ها یک به یک باشد.

سلام

کتاب راهسازی دکتر بهبهانی

جزوه راهسازی دکتر آذرکیش

آیین نامه طرح هندسی راه (نشریه 415)

انجام پروژه راهسازی بصورت دستی و نرم افزاری

- مطابق با آخرین آیین نامه ها و نشریات
- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/12/07 , 04:37 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/07 04:47 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #14
نظراتی از کتاب طراحی دستی SAFE و ETABS کاملا تشریحی تالیف:سعید مزرعه

نقل قول: حمید فلاح منش :
سلام
در کل کتاب خوبیه برای مطالعه
ولی باید دقت بشه چون من چندتا ایراد دیدم توش همون 30 40 صفحه ی اولی که خوندم

نقل قول: sembazi :
راستش منم چند سال پیش این کتابو علیرغم داشتن کتاب باجی و ... گرفتم هیچی نفهیدم چون دقیقا انگار صحبت های استاد رو سر کلاس ضبطش کردی و بعد دقیقا "واو به واو" کتابش کردی .. ضمن اینکه خب مطمئنا نویسند اون موقع تجربه اجرایی نداشته با توجه به سن و سالش و فقط خواسته ایتبس رو ترجمه نرم افزاری کنه نه یه طراحی واقعی ... بهرحال منظور خاصی از این نوشته ندارم اون نویسنده هم حتما زحمت کشیده اما خب همونطور که مهندس حمید گفته ایراداش سر جاشه مثل تموم کتابای عالم!!!!

نقل قول: اردلان نوروزی :
نسبت به قیمتش در حال حاظر کتاب خوبیه چون در کل کتاب های تشریحی زیاد نیستند

نقل قول: taksa2012 :
سلام.برای طراحی دستی آموزش های زیادی وجود داره.در کل راه اصولی برای طراحی دستی استفاده از لنگرها و برش های بدست آمده در تحلیل دستی است نه استفاده از خروجی های نرم افزار!!

نقل قول: navidnorozi :
انفاقا این کتاب نکات اجرایی و مهم و ظریفی داره. کتاب بسیار خوبی هستش و بیشتر به نکات محاسباتی و مدلسازی می پردازه. و متاسفانه در زمینه آموزش خود نرم افزار ضعیفه.

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1392/12/09 , 12:07 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/09 12:18 ق.ظ، توسط omid_rch.)
ارسال: #15
سلام
من دنبال یک کتاب می گردم که مناقصات و شرایط عمومی و خصوصی پیمان و پیمانکاری رو توش توضیح داده باشه اگه کسی سراغ داره معرفی کنه.
ممنون

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

1392/12/09 , 12:22 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/09 12:27 ق.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #16
سلام

کتابهای زیر در زمینه حرفه پیمانکاری مفید می باشند .

1- مجموعه دستورالعمل های طرح های عمرانی : مهندس احمد استکی - نشر حفیظ

2- اصول تنظیم قراردهای پیمانکاری : مهندس منصور اباذری - نشر خرسندی

3- پرسش و پاسخ های پیمانکاری در طرح های عمرانی : مهندس علی فرشاد فر - نشر نوآور

4- دانستنی های حرفه پیمانکاری : مهندس اتحاد - نشر فدک ایساتیس

مهندس بابایی 09197250097

1392/12/09 , 01:28 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/09 01:41 ق.ظ، توسط sami4258.)
ارسال: #17
سلام و خسته نباشید.
راهنمای طراحی سازه های فولادی به روش حدی LRFD و تنش مجاز ASD با در نظر گرفتن الزامات مبحث دهم و آیین نامه AISC2005
تالیف مجتبی اصغری سرخی و احمد رضا جعفری.
این کتاب کتاب کتاب خوبیه.چیزی که این کتاب رو از بقیه کتابها متمایز میکنه مقایسه همزمان روش LRFD و ASD که کتاب قابل قبولیه.
میتونید از سایت سازه 808 تهیه کنید.
ولی به نظر من فعلا از 4 جلد کتاب دکتر مجتبی ازهری و دکتر رسول میرقادری کتاب بهتری در بازار پیدا نمیکنید.
کتاب طراحی سازه های فولادی به روش ضریب بار و ضریب مقاومت LRFD(جلد سوم و 902 صفحه) رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید.
کتاب کاملیه.
http://www.artakava.com/download.aspx?id..._irani.pdf

منبع:
http://www.artakava.com
1392/12/09 , 12:25 ب.ظ
ارسال: #18
(1392/12/09 12:22 ق.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  سلام

سلام
من دنبال یه کتاب می گردم که جامع باشه یعنی در رابطه با مدیریت پیمان و مدیر پروژه و قرار دادها و بحث نظارت بر پیمان و ... توش باشه. داریم؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

1392/12/09 , 12:38 ب.ظ
ارسال: #19
(1392/12/09 12:25 ب.ظ)omid_rch نوشته شده توسط:  

سلام
من دنبال یه کتاب می گردم که جامع باشه یعنی در رابطه با مدیریت پیمان و مدیر پروژه و قرار دادها و بحث نظارت بر پیمان و ... توش باشه. داریم؟

باسلام

کتابهای موارد بالا ، نیاز شما را در زمینه موارد گفته شده پوشش می دهد . بهتر است قبل از خرید فهرست کتاب را مشاهده نمایید .

کتاب شماره 1 و 4 بسیار مناسب هستند .

پاینده باشید

مهندس بابایی 09197250097

1392/12/09 , 01:06 ب.ظ
ارسال: #20
(1392/12/09 12:38 ب.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  
(1392/12/09 12:25 ب.ظ)omid_rch نوشته شده توسط:  

سلام

باسلام

کتابهای موارد بالا ، نیاز شما را در زمینه موارد گفته شده پوشش می دهد . بهتر است قبل از خرید فهرست کتاب را مشاهده نمایید .

کتاب شماره 1 و 4 بسیار مناسب هستند .

پاینده باشید
من بیشتر دنبال کتابی هستم که بدرد موقعیتی که توش قرار گرفتم بخوره:
چون بنده اکنون به صورت ناباورانه وارد یه کار شدم که اصلا فکرش رو هم نمی کردم و اونم یه پروژه 5000 واحدی که بنده اکنون اونجا مشغول کار شدم و بنده اطلاعات بسیار زیادی در رابطه با دستگاه های مختلف اجرایی و نظارتی ندارم و دنبال کتابی می گردم که این موضوعات به طور صریح و قابل فهم برای من مبتدی باشه اوکی؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation راهنمای کلیدی شروع به کار در عمران sabzsaze 0 142 1395/08/20 03:03 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12 admin 159 37,121 1394/10/04 08:02 ب.ظ
آخرین ارسال: foab
  مشاوره در خصوص کتابهای سری عمران برای ارشد frankly 3 944 1394/08/26 08:06 ب.ظ
آخرین ارسال: 1123shekoufe
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 2 1,068 1393/09/09 05:57 ب.ظ
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 769 1393/02/22 07:26 ب.ظ
آخرین ارسال: فروزان
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 1 967 1392/11/11 10:55 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان