امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل در رسم پروفيل طولي
Sad 
با سلام
وقتي پروفيل طولي را ميزنم....هيچ پروفيلي رسم نميشود....
تمامي مراحل قبل رو سه بار چك كردم....
در ضمن نميدانم چرا تمام مسير من روي ارتفاع صفر قرار دارد!!!
نميدانم چطور به مسير ميتوان ارتفاع داد....چون قوسهاي كلوتوييد اصلا گزينه الويشن ندارند....
در ضمن مسير شامل قوس دايره اي و چند عدد قوس كلوتوئيد ميباشد...
لطفا اگر ممكن است راهنمايي كنين
هفته اينده تحويل پروژه است ...
استاد هم در دسترس نيست...
فايل لندم رو ميزارم اگه ميشه بررسيش كنين!

با تشكر فراوان

پاسخ
(1393/3/23 ، 09:54 صبح)mohammad13701210 نوشته است:
با سلام
نميدانم چطور به مسير ميتوان ارتفاع داد....چون قوسهاي كلوتوييد اصلا گزينه الويشن ندارند....
با تشكر فراوان

از آموزشهای داخل سایت برای رسم پروفیل کمک بگیرید شاید در مراحل رسم پروفیل ایراد دارید.

ارتفاع مسیر مشکلی را ایجاد نمیکند به هنگام معرفی الاینمنت به لند خودش ارتفاع را تشخص میدهد.

موفق باشید
پاسخ
(1393/3/23 ، 11:17 صبح)Reza-MSR نوشته است:
(1393/3/23 ، 09:54 صبح)mohammad13701210 نوشته است:
با سلام
با تشكر فراوان

از آموزشهای داخل سایت برای رسم پروفیل کمک بگیرید شاید در مراحل رسم پروفیل ایراد دارید.

ارتفاع مسیر مشکلی را ایجاد نمیکند به هنگام معرفی الاینمنت به لند خودش ارتفاع را تشخص میدهد.

موفق باشید
ممنون و سپاس گزار
حل شد
:)

پاسخ
[align=right][b][size=large]
یه مشکل دیگه هم داشتم ... بعد از ترسیم پروفیل طولی یک سری از نقاط به سمت پایین میاد مثل عکس زیر و منحنی یکنواحت نیست . مشکلش از چی میتونه باشه ؟
( با اوربیت نقاط اضافه رو پاک کردم !)
http://www.mycivil.ir/forum/attachment.php?aid=8616
پاسخ
با سلام من با AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009 پروژه را انجام میدم با اینکه منوی profile رو داره اما پروفیل طولی رو رسم نمی کنه؟!!؟ میخواستم بدونم اگه پروفیل طولی نصب نکنم نمی تونم بقیه پروژه رو انجام بدم؟ مثل خط پروژه طراحی قوس های قائم منحنی بروکنر و …..ممنون
پاسخ
(1393/5/2 ، 05:13 عصر)sirus1391 نوشته است: با سلام من با AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009 پروژه را انجام میدم با اینکه منوی profile رو داره اما پروفیل طولی رو رسم نمی کنه؟!!؟ میخواستم بدونم اگه پروفیل طولی نصب نکنم نمی تونم بقیه پروژه رو انجام بدم؟ مثل خط پروژه طراحی قوس های قائم منحنی بروکنر و …..ممنون

سلام

متاسفانه باید بگم نه نمیتونی.

چون خط پروژه روی پروفیل طولی طراحی میشه و همچنین قوسهای قائم.

در ضمن در رسم مقاطع عرضی پروفیل طولی نقش مهمی دارد.

همینطور برای تنظیم جدول احجام مقاطع عرضی نیاز هست.

و برای منحنی بروکنر جدول احجام لازمه.

تمامی مراحل بصورت زنجیر به هم مرتبط هستند و اگه یکی نباشه دیگری لنگه.

اگر برات مقدوره به کمک نرم افزارهای موجود از روند رسم پروفیل یه فیلم بگیر و اینجا بذار تا من بگم مشکلت کجاس.

موفق و موید باشید
پاسخ
(1393/4/22 ، 04:39 عصر)rezvan935 نوشته است: یه مشکل دیگه هم داشتم ... بعد از ترسیم پروفیل طولی یک سری از نقاط به سمت پایین میاد مثل عکس زیر و منحنی یکنواحت نیست . مشکلش از چی میتونه باشه ؟
( با اوربیت نقاط اضافه رو پاک کردم !)
http://www.mycivil.ir/forum/attachment.php?aid=8616

متاسفانه من عکسی نمیبینم!
پاسخ
خیلی ممنونم -من با توجه به جزوه اموزشی پروژه راه اقای خالدی و اقای انجم که با این نرم افزار هست و تو اینترنت هست پیش میرم .اما وقتی که می خوام نقطه ای خارج از نقشه توپوگرافی برای ترسیم پروفیل طولی انتخاب می کنم وبه yes پاسخ میدهم اما مستطیل شکل(پروفیل ) تشکیل نمیشه؟!! (چند بار) نمی دونم دیگه چیکار کنم ! ؟ یعنی مشکل از نرم افزاره؟ پس چرا اون منو رو داره؟ ممنون
پاسخ
این فایل نقشه مسیره

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   E1P MORD 021.rar (اندازه: 1.12 MB / تعداد دفعات دریافت: 67)
پاسخ
Video 
civil 3dدوستان سلام مشکل من اینه که روی پروفیل طوری والانمنت من کلی عدد بصورت درهم وبرهم نوشته شده که قابل خوندن نیست فایلش هم ضمیمه میکنم که راهنماییم کنید از نسخه ی 2015 یه مشکل دیگه اینه که برش عرضی من چرا اینقدرکوچیک نسبت به نقشه ی توپو رسم شده باتشکر[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان