امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل اساسی ترکیب بارها در نرم افزار
درود بر همه مهندسان My Civil!

دوستان من با یه مشکل خیلی اساسی مواجه شدم.
اون هم اینه که دقیقاً نمیدونم زمانیکه میخوام سازه طراحی کنم باید چه ترکیب بارهایی رو قرار بدم.

یه خواهش از دوستان دارم :

اگه امکانش هست همه ترکیب بارهایی که در نرم افزار وارد میشه رو رو به تفکیک آیین نامه و سازه و ... تو یه فایل برای بچه های سایت بذارند.

می دونم که وقت زیادی ممکنه بگیره! اما از سوالای زیادی در این رابطه جلوگیری میکنه.

واقعاً ممنون...!
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
می تونید از نرم افزار ETABS Exporter 1.0.0 که در سایت هم استفاده کنید . این برنامه قادر است تمامی ترکیب بارهای مورد نیاز برای هر نوع پروژه را به صورت خودکار به برنامه تعریف کنید . همچنین از خاصیت دیگر این برنامه محاسبه خودکار ضریب زلزله و اعمال به برنامه و همچنین تعریف بارهای مورد نیاز است .در تاپیک زیر می توانید دانلود و استفاده نمایید

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
سلام.
همونطور که می دونید ترکیب بارهای تشدید یافته فقط باید در ستونها اعمال و کنترل شوند.
من ترکیب بارهای طراحی رو تعریف کردم. ولی موقع طراحی، نرم افزار علاوه بر ستون ها، تیرها رو هم با همون تشدید یافته کنترل می کنه. برای این مشکل چکار باید بکنم؟
پیشاپیش تشکر از راهنمایی دوستان.
پاسخ
برای حل ابن مشکل باید دو بار سازه رو طراحی کنید یک بار با ترکیب بارهای تشدید یافته که از گزینه desine>concrete or steel frame desine>select desine combo ترکیب بارهای تشدید یافته رو انتخاب و ستون ها رو طراحی کنید سپس از فایلتون یک سیو از گرفته و ترکیب بار های جدید رو در محل گفته شده انتخاب و ترکیب بارهای تشدید یافته رو ریمور کنید و سپس طراحی رو واسه تیرها انتجام بدید
پاسخ
(1392/3/8 ، 04:30 عصر)mr_next نوشته است: برای حل ابن مشکل باید دو بار سازه رو طراحی کنید یک بار با ترکیب بارهای تشدید یافته که از گزینه desine>concrete or steel frame desine>select desine combo ترکیب بارهای تشدید یافته رو انتخاب و ستون ها رو طراحی کنید سپس از فایلتون یک سیو از گرفته و ترکیب بار های جدید رو در محل گفته شده انتخاب و ترکیب بارهای تشدید یافته رو ریمور کنید و سپس طراحی رو واسه تیرها انتجام بدید

ضمن تشکر از پاسختون.

من اینکارو الان انجام دادم. ولی وقتی می خوام سازه رو برای دریفت کنترل کنم تو این دو تا فایل هرکدوم یه مقدار متفاوت میده. اون موقع تو کنترل خروجی هایی مثل دریفت و عکس العمل تکیه گاهی دچار دوگانگی نمی شیم؟
پاسخ
(1391/12/23 ، 08:12 عصر)علی خیرالهی نوشته است: درود بر همه مهندسان My Civil!

دوستان من با یه مشکل خیلی اساسی مواجه شدم.
اون هم اینه که دقیقاً نمیدونم زمانیکه میخوام سازه طراحی کنم باید چه ترکیب بارهایی رو قرار بدم.

یه خواهش از دوستان دارم :

اگه امکانش هست همه ترکیب بارهایی که در نرم افزار وارد میشه رو رو به تفکیک آیین نامه و سازه و ... تو یه فایل برای بچه های سایت بذارند.

می دونم که وقت زیادی ممکنه بگیره! اما از سوالای زیادی در این رابطه جلوگیری میکنه.

واقعاً ممنون...!
می توانید از فایل زیر که قسمتی از جزوه بنده می باشد استفاده فرمایید.

http://dl.mycivil.ir/dozanani/Etabs..panahi.rar

.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
(1392/3/8 ، 04:21 عصر)s_elahe نوشته است: سلام.
همونطور که می دونید ترکیب بارهای تشدید یافته فقط باید در ستونها اعمال و کنترل شوند.
من ترکیب بارهای طراحی رو تعریف کردم. ولی موقع طراحی، نرم افزار علاوه بر ستون ها، تیرها رو هم با همون تشدید یافته کنترل می کنه. برای این مشکل چکار باید بکنم؟
پیشاپیش تشکر از راهنمایی دوستان.
مشکلی نیست. به تیرها اهمیتی ندهید.آنها را اصلا می توانید غیر فعال نمایید تا دیده نشوند.
حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
پاسخ
(1392/3/8 ، 04:30 عصر)mr_next نوشته است: برای حل ابن مشکل باید دو بار سازه رو طراحی کنید یک بار با ترکیب بارهای تشدید یافته که از گزینه desine>concrete or steel frame desine>select desine combo ترکیب بارهای تشدید یافته رو انتخاب و ستون ها رو طراحی کنید سپس از فایلتون یک سیو از گرفته و ترکیب بار های جدید رو در محل گفته شده انتخاب و ترکیب بارهای تشدید یافته رو ریمور کنید و سپس طراحی رو واسه تیرها انتجام بدید

از این روش می توانید استفاده کنید . البته عکس آن . یعنی ابتدا تیرها و ستونها را برای ترکیب بار های عادی طراحی کنید سپس SAVE as برای فایل دوم تهیه کنید .

همچنین به خاطر داشته باشید که ستونها را برای بار محوری تحت ترکیب بار تشدید یافته می بایست کنترل کنید و نه خمش وارده . برای اینکه برنامه خمش را در نظر نگیرید در فایل دوم ابتدا تمامی ستونها را انتخاب کنید و سپس مقدار Fb2 و Fb3 را یک عدد بزرگ مثلا 100000000000 وارد کنید تا برنامه خمش را در نظر نگیرد
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
برای کنترل سازه تحت ترکیب بار تشدید یافته صفحه 27 و 28 جزوه بنده توصیه می شود (2صفحه آخر فایلی که در بالا پیوست کردم)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل خاکستری بودن رنگ تیرها بعد از طراحی و پایین بودن آرماتورهای طولی aliagha007 1 332 1399/7/28 ، 09:54 عصر
آخرین ارسال: dolatkhah1
  معرفی ترکیب بارهای طراحی سازه فولادی به روش LRFD KONKORKONKOR 4 5,373 1399/6/26 ، 04:08 عصر
آخرین ارسال: mohammadjavad69
  مشکل آبی شدن مقاطع empress 0 165 1399/6/22 ، 11:32 عصر
آخرین ارسال: empress
  مشکل عدم نمایش تکیه گاهها در فایل ایتبز aliagha007 0 201 1399/6/12 ، 08:52 عصر
آخرین ارسال: aliagha007
Question مشکل در Run و پس از Run در ETABS enerzhi 54 25,767 1399/5/25 ، 06:14 عصر
آخرین ارسال: sarina.a1997
  مشکل در Import کردن فایل E2K علی بهنیا 0 216 1399/5/4 ، 09:38 صبح
آخرین ارسال: علی بهنیا
  مشکل مش بندی در ایتبس 2016 amir175 0 286 1399/4/22 ، 01:28 صبح
آخرین ارسال: amir175
  مشکل در طراحی تیر کنسولی بتنی؟ kaka410 52 23,038 1399/3/2 ، 11:41 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  Etabs 2016 مشکل تحلیل طیفی kamrannasiri1373 4 675 1399/1/8 ، 03:11 عصر
آخرین ارسال: yasermeithamy
  مشکل در عدم اعمال تنظیمات علی خیرالهی 11 4,561 1398/10/19 ، 10:47 صبح
آخرین ارسال: saeed aflaki

پرش به انجمن: