امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 3.26
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در جدول احجام پروژه راه
با سلام خدمت دوستان عزیز.
یه پروژه راه رو با معرفی کردن contour ها آغاز کردم و به دو مشکل برخوردم :
1 - خطوط کانتور پیوسته هستند و من اونها رو معرفی کردم ولی ارور بریک لاین دارم و پیام مبنی بر اینکه تعدادی از بریک لاینها اضافه نشدن دارم.
2- مشکل بعدی در جدول احجام هست که حجمی نمیدهد و نتایج جدول صفر هستند
البته فکر میکنم مشکل از سطح دومی که ایجاد کردم هست چون دفعات قبل با ایمپورت کردن نقاط سطح اول رو ایجاد میکردم و بعد از ساختن کریدور وسطح نهایی از toolspace روی سطح نهایی کلیک راست و add point میکردم تا سطح اول و آخر با هم اورلب شوند اما در این پروژه سطح نهایی رو نمیتونم با استفاده از دستور add contour اورلب کنم .
لطفا راهنمایی کنید وقتی پروژه با معرفی کردن کانتورها آغاز میشود چطور سطح نهایی رو اورلب کنم.نرم افزاری که کار میکنم civil 3d 2013 هست .
ممنون از کمکتون
پاسخ
(1392/10/5 ، 06:44 عصر)hamid.barati نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز.
یه پروژه راه رو با معرفی کردن contour ها آغاز کردم و به دو مشکل برخوردم :
1 - خطوط کانتور پیوسته هستند و من اونها رو معرفی کردم ولی ارور بریک لاین دارم و پیام مبنی بر اینکه تعدادی از بریک لاینها اضافه نشدن دارم.
2- مشکل بعدی در جدول احجام هست که حجمی نمیدهد و نتایج جدول صفر هستند
البته فکر میکنم مشکل از سطح دومی که ایجاد کردم هست چون دفعات قبل با ایمپورت کردن نقاط سطح اول رو ایجاد میکردم و بعد از ساختن کریدور وسطح نهایی از toolspace روی سطح نهایی کلیک راست و add point میکردم تا سطح اول و آخر با هم اورلب شوند اما در این پروژه سطح نهایی رو نمیتونم با استفاده از دستور add contour اورلب کنم .
لطفا راهنمایی کنید وقتی پروژه با معرفی کردن کانتورها آغاز میشود چطور سطح نهایی رو اورلب کنم.نرم افزاری که کار میکنم civil 3d 2013 هست .
ممنون از کمکتون

سلام

پاسخ 1) بی زحمت فایل رو پیوست نمایید

2) آیا وقتی که از منوی Sections گزینه Create sample line رو میزنید Style مربوط به Corridor را به Finished Ground تغییر میدید؟؟؟ (برای نمایش احجام لازمه خط کوریدور را بعنوان خط پروژه معرفی کنید)
پاسخ
سلام ممنون از پاسختون
سطح رو با معرفی بریک لاین ساختم
و روی پروفیل طولی مسیر ، خط پروژه رو رسم کردم و همین خطو در کریدور معرفی کردم این کار درست است ؟
دستور معرفی کریدور بعنوان خط پروژه رو چطور در سیویل 2013 اجرا کنم ؟میشه لطف کنید همون مرحلرو با عکس توضیح بدید ؟
البته موفق به گذاشتن فیلم نشدم . شرمنده
ممنون
پاسخ
البته من اصلا استایلی که گفتید رو ندارم
فقط استایل استانداردو از اول پروژه داشتم و همونو معرفی کردم
پاسخ
(1392/10/9 ، 09:05 عصر)hamid.barati نوشته است: سلام ممنون از پاسختون
سطح رو با معرفی بریک لاین ساختم
و روی پروفیل طولی مسیر ، خط پروژه رو رسم کردم و همین خطو در کریدور معرفی کردم این کار درست است ؟
دستور معرفی کریدور بعنوان خط پروژه رو چطور در سیویل 2013 اجرا کنم ؟میشه لطف کنید همون مرحلرو با عکس توضیح بدید ؟
البته موفق به گذاشتن فیلم نشدم . شرمنده
ممنون

سلام

مراحل رو یبار با هم دیگه جلو میریم

1) بعد از اینکه الاینمنت رو تعریف کردید و پروفیل طولی رو کشیدید و همینطور خط پروژه را روی پروفیل طولی زدید میرسیم به ساختن یک اسمبلی ، بعد از خواستن اسمبلی باید Create Corridor را بزنیم تا پنجره زیر ظاهر شود.

[تصویر:  ibewzmhfd3jcnw00gl5.jpg]

در پنجره فوق آخرین الاینمت ایجاد شده را معرفی میکنیم برای پروفیل حتما باید خط پروژه را انتخاب کنید و همینطور اسمبلی که ایجاد کردید را انتخاب کرده و تارگت سورفیس را هم سورفیس جاری را انتخاب میکنیم و پنجره را اوکی میکنیم.

2) پنجره زیر ظاهر میشود که حالتهای پیش فرض اون را قبول کرده و اوکی میکنیم.

[تصویر:  nhmvdstbrow0x595ctgm.jpg]

3) فرمان ساخت کوریدور را تایید میکنیم.

[تصویر:  dgu789zk9gknwhd8ygip.jpg]

4) حال روی کوریدور ساخته شده در توپوگرافی کلیک میکنیم و قسمت مشخص شده در عکس را انتخاب میکنیم.

[تصویر:  scmr1lo4p6hnrphxyu3.jpg]

5) در پنجره باز شده درسربرگ سورفیس بترتیب روی قسمت مشخص شده (2) کلیک میکنیم بعد به ترتیب از قسمت (3) یکبار تاپ و بار دیگر دیتوم را انتخاب میکنیم و آخر سر پنجره را اوکی میکنیم.

[تصویر:  gsjusmgqvbqk2fx2xhw.jpg]

6) حال طبق عکس به منوی سورفیس رفته و گزینه (Volumes Dashboard) را انتخاب میکنیم.

[تصویر:  s6zqzh63s7pxe84irgfm.jpg]

7) در پنجره ظاهر شده بترتیب شماره ها پیش میریم. در پنجره (create surface) توجه داشته باشید که برای (Base Surface) گزینه سورفیس را انتخاب و برای (Comparison Surface) کوریدور را انتخاب کنید.

[تصویر:  hj5mg70oum928je8h9i.jpg]

8) بعد از انجام مراحل فوق نوبت به نمونه برداری و مقطع بندی مسیر میرسد. از منوی (Sections) گزینه (Create sample line) را انتخاب میکنیم راست کلیک کرده و الاینمت را انتخاب میکنیم تا پنجره زیر ظاهر شود.

[تصویر:  wlahs0pcjk342j3kxlgt.jpg]

در پنجره فوق استایل کوریدور نهایی را (Finished Ground) انتخاب کرده و اوکی میکنیم.

9) حال طبق عکس زیر بترتیب شماره ها روی (By range of stations) کلیک میکنیم تا پنجره (Create sample line - By ...) باز شود مقادیر رسم مقاطع عرضی را برای تانژانت ها و قوسها و قوسهای اتصال وارد میکنیم و اوکی را میزنیم.

[تصویر:  u4wyaxno919x873jnpox.jpg]

10) نتیجه کار بدین صورت خواهد شد

[تصویر:  isa2ijbyg054mfysmk9.jpg]

11) در ادامه برای ترسیم جداول احجام بترتیب شماره ها از منوی (Sections) گزینه (Compute Materials) را انتخاب میکنیم پنجره (select a sample line ...) ظاهر میشود در این پنجره الاینمت و نمونه برداری را انتخاب و اوکی میکنیم.

[تصویر:  ylkicim917jbtd7gobu.jpg]

12) بعد از طی مراحل فوق پنجره (compute mater ...) ظاهر میشود بترتیب شماره ها برای (EG) سورفیس را انتخاب کرده و برای (DATUM) کوریدور را انتخاب میکنیم و پنجره را اوکی میکنیم.

[تصویر:  0kkc2weqowyzcci4djay.jpg]

13) برای نمایش جداول از منوی (Sections) گزینه (Add tables) را زده و (Total Volume) را انتخاب میکنیم پنجره (Create Total ...) ظاهر شده که طبق عکس الاینمنت و نمونه برداری را مشخص کرده و اوکی را میزنیم.

[تصویر:  milad6k9qoedm1w6gw.jpg]

14) حال نرم افزار محلی را برای رسم جداول از ما میخواهد که در محلی خالی کلیک میکنیم تا جداول ترسیم شوند.

[تصویر:  i15yiy6rocdds7qgml7.jpg]

موفق و موید باشید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشکل در خط مسیر روی توپوگرافی alimorad39 7 530 1396/2/22 ، 10:35 عصر
آخرین ارسال: 1q2w3e4rr
  مشکل drafting در اتوکد 2011 m25 1 429 1395/9/26 ، 09:55 عصر
آخرین ارسال: chiften
  کمک برای حل مشکل این پیغام در لند 2009 memar-ayande 0 573 1395/3/17 ، 12:02 صبح
آخرین ارسال: memar-ayande
  درخواست کمک در رسم خط پروژه mosa2 0 624 1394/12/5 ، 12:54 عصر
آخرین ارسال: mosa2
  مشکل گرافیکی در civil3d mohsen179 2 827 1394/9/17 ، 11:15 عصر
آخرین ارسال: mohsen179
  مشکل در سیویل 2013 pedram_n 3 826 1394/8/20 ، 11:09 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  درخواست فایل ورد دفترچه محاسبات راه برای پروژه دانشجویی hamidreza lord 2 785 1394/8/7 ، 07:28 عصر
آخرین ارسال: hamidreza lord
Question مشکل در نرم افزار سیویل تری دی nazari-a 0 613 1394/7/30 ، 05:24 صبح
آخرین ارسال: nazari-a
  پروژه راه sajjadsabouri 1 766 1394/7/8 ، 09:46 عصر
آخرین ارسال: sajjadsabouri
  مشکل در وارد کردن نقاط naeimzarif 1 1,331 1394/7/6 ، 03:03 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان