امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در طراحی سازه بتنی در ETABS ؟
SALAM
بچه ها كسي ميدونه مشكل ايتبس من چيه
من تا تير 55در 40 هم به مقاطعم اختصاص ميدم بازم تيرام قرمز ميشه وسبز درنمياد
ايا ميتونم ازقسمت تعريف مقاطع ميلگردامو بزرگتر بگيرم شايد جواب بده؟وتا چه قطري ميتونم انتخاب كنم من 20 دي انتخاب كردم.
واينكه تو كنترل دريفتم هم يه نقطه هست كه هركاري ميكنم دريفتش بيشتر از 0.0055مياد.اون نقطه پايين بالكن سمت چپ وگوشه ي چپش هستش.تشكر
پاسخ
اينم فايل ايتبسم

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   ENG.zip (اندازه: 415.35 KB / تعداد دفعات دریافت: 43)
پاسخ
فايل پيوست

فایل‌(های) پیوست شده
.zip   ENGIN.zip (اندازه: 11.39 KB / تعداد دفعات دریافت: 10)
پاسخ
دوستان اگه بلديد دريغ نكنيد وقتي ندارم
پاسخ
همه ستونها رو روی گزینه DESIGN گذاشتید
پاسخ
سلام

چند مورد زیر را در مدلسازی خود کنترل کنید .

ضریب زلزله ، اعمال بار گذاری مطابق با واحد پایه ایتبس ، کنترل بار ثقلی از محاسبات دستی

- با بزرگتر گرفتن تیر این موضوع مرتفع می شود . سعی نمائید در طبقات دیگر تیرها در سایز متعارف و در رنج دیگر تیرها باشد و تفاوت زیادی نداشته باشند ، تغییر جهت تیرریزی در اینمورد تاثیر گذار است ، مورد دیگر ممکن است تیر شما در دهانه کوتاهتر باشد و اینمورد در جوابگو نبودن برش تاثیر گذار است مقداری از عمق تیر کاهش دهید و دوباره انالیز و طراحی نمائید .

* درسازه بتنی برای المانهای سازه بهتر است ابتدا طراحی در حالت Design باشد و فقط آرایش آرماتورها را معین کنید و برنامه مقدار درصد آرماتور را برای مقطع مشخص می نماید در اینصورت از نو مقدار سایز و آرایش مناسب را با توجه به محاسبات صورت گرفته به مقطع تعریف نمائید و اینبار در حالت Check سازه را طراحی نمائید .

* درصد ارماتور از جمله تعداد و سایز روی ظرفیت مقطع تاثیر گذار است و ابعاد مقطع تیر و یا ستون بر سختی سازه موثر است .

در مورد کنترل دریفت در تاپیکها پاسخ داده شده است ، از قسمت جستجو استفاده نمائید .

پاینده باشید
پاسخ
(1393/2/24 ، 10:41 صبح)galaxy7 نوشته است:
SALAM
بچه ها كسي ميدونه مشكل ايتبس من چيه

سلام.
ایرادات این مدل رو خلاصه وار بیان می کنم.
1- اول اینکه Combo هایی که تعریف کرده بودید رو تو حالت Design نیاورده بودید. یعنی مدل با همون ترکیب بارهای پیش فرض برنامه تحلیل شده بوده.
2- ضرایب کاهش سختی و لنگرهای ترک خوردگی رو درست اعمال نکرده بودید . 0.35 برای تیرها و 0.7 برای ستونها. ضمن اینکه یه ضریب اصلاح 0.15 دیگه هم برای پیچش در تیرها باید اعمال کنید. همچنین ضریب کاهش جرم و وزن
3- اصلاح نقاط صلب انتهایی ( end offset ) ها چک بشن. اگه zone factor روی 0.5 تنظیم شده باشه درسته.
4- یه تیر اضافه در کنسول جنوبی سمت چپ ( راستای y ) تعریف کرده بودید که باید حذف بشه.
5- تیرهای کنسول جنوبی و غربی سازه همگی None تعریف بشن نه تیر.
6- یه ستون دایره ای روی محور 6 داشتید که حذفش کردم چون تیرش کوتاه میشد و برشش زیاد میشد.
7- دالهایی که توی کنسولها تعریف کردید قطعا عملکردشون یکطرفه است که دو طرفه مدل شده بودند.
8- ضریب پی دلتا رو به 1.4D + 1.7L تغییر بدید. البته آئین نامه جدید ( 92 ) میگه بذارید 1D+1L
9- تحلیل دینامیکی رو هم خاموش کنید.
10 - در بارها باید با توجه به نامنظمی سازه EXP . EXN . EYP . EYN هم تعریف بشن و ترکیبات بار هم برای سازه نامنظم اصلاح بشه. یعنی اون 30% اضافه رو هم باید در نظر بگیرید.
من این کارها رو کردم سازه جواب داد.
یی

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
ضمن اینکه طراحی بر اساس ضوابط ویژه لرزه ای ( Special siesmic... ) هم باید خاموش باشه.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Tongue مشکل در چک مدل سازه بتنی Atlantis77 1 48 1396/6/18 ، 01:57 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 48 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  سختی یک قاب در ETABS afshin_ipe 2 70 1396/5/27 ، 03:54 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
Question مشکل در Run و پس از Run در ETABS enerzhi 50 13,214 1396/5/13 ، 11:03 عصر
آخرین ارسال: hoticeinfrige
  نحوه وارد کردن ترکیب بارها به ETABS ابراهیم یزدانی 4 5,454 1396/3/21 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: mortazalayegh
  ترکیب سیستم بابر جانبی در ارتفاع سازه hamidreza4822 1 188 1396/3/19 ، 08:01 عصر
آخرین ارسال: hamidreza4822
  مشکل running out of memory هنگام باز کردن فایل ایتبس vahid_najafi777 4 2,347 1396/3/14 ، 02:47 عصر
آخرین ارسال: mhncivil
  مشکل اساسی با ایتبس Mhoseinm 1 304 1396/3/11 ، 06:51 عصر
آخرین ارسال: civil92
Thumbs Down مشکل باز کردن فایل etabs najafi_vahid 18 8,919 1396/3/11 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: civil92
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 3 502 1396/2/24 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان