امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در چک کردن المان ها بعد از طراحی در Etabs
سلام من سازه رو با etabs طراحی کردم همه مقاطع مشکلی ندارن بجز یکی که قرمز رنگه و این پیغام رو در قسمت سامری میده
میخاستم ببینم مشکلم با عوض کردن مقطع و افزایش اون حل میشه؟؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام

خطای نشاندهنده این است ؛ که مقدار تنش ناشی از مقدار نیروی برشی و پیچشی بیشتر از حد مجاز آن است .
حال این پیغام در مدل شما و یا طرح شما بیانگر این است كه ميلگرد نسبت به مقطع زياد است .
و یا ناشی از over strength ضعف مقدار موجود در برش ناحیه اتصال در سازه بتنی ویژه و یا نسبت مقاومت تیر به ستون باشد .

موفق باشید و سربلند
پاسخ
ممنون مهندس
من چند باری مقطع رو تغییر دادم اما باز هم همین پیغام رو میداد چیکار باید بکنم الان؟
پاسخ
(1392/9/22 ، 05:18 عصر)amirkazemi نوشته است: ممنون مهندس
من چند باری مقطع رو تغییر دادم اما باز هم همین پیغام رو میداد چیکار باید بکنم الان؟

سلام دقیقا بیان کنید مقطع شما ستون است یا تیر ؟
در حالت چک طراحی می کنید ؟
با افزایش سایز ستون و یا تیر جواب نمی گیرید ؟
پاسخ
همانطور که در بالا توظیخ دادم این مورد اخطار یا پیغام بیانگر over stress می باشد . یعنی مقدار آرماتور طولی خمشی و یا برشی نهایی از مقدار مجاز آیین نامه ( maximom ) فراتر است .
پاسخ
با سلام
همونطور که مهندس بابایی فرمودند دلیل این پیغام بیش از حد آیین نامه بودن مقدار آرماتور برشی است. این مشکل معمولا در اثر عدم آزاد سازی لنگر پیچی در اتصالات تیر به تیر رخ می ده. دقت کنید اگر تیری که قرمز شده و این پیغام رو داده در یک اتها یا هر دو انتها به تیر دیگری متصل است باید در آن قسمت آزاد سازی لنگر پیچشی را انجام دهید assign>Frame line> Frame release..و سپس آنالیز و طراحی کنید.
موفق باشید.
پاسخ
اشکال من کلی نیست فقط تیر های ۲ تا از طبقه هام این مشکل رو دارن بقیه تیر هام مث همینا تعریف شدن این تیر هایی که مشکل دارن داخل باکس پله هستند
پاسخ
(1392/9/25 ، 12:26 صبح)amirkazemi نوشته است: اشکال من کلی نیست فقط تیر های ۲ تا از طبقه هام این مشکل رو دارن بقیه تیر هام مث همینا تعریف شدن این تیر هایی که مشکل دارن داخل باکس پله هستند

داخل باکس پله هستند و مطمئنا در دو سمت این تیر ها ستونی وجود ندارد به روی تیر های اطراف سوار هستند. شما این آزاد سازی را انجام دهید خواهید دید که با مقاطع معمول تیر جواب خواهد داد و نیازی به افزایش ابعاد مقطع نیست.
پاسخ
dsaze90 عزیز و باقی دوستان مرسی مشکلم حل شد
پاسخ
آقا ببخشید بازم چند تا از تیر های من قرمز شدن
من تیر های نیم طبقه باکس پله در جهت قاب خمشیم رو ریلیز کردم مشکل اونا حل شد اما تیر های اصلی طبقه در باکس پله در همون جهت قاب خمشی حتی با مقطع های خیلی بزرگ هم باز قرمز هستند اشکال کار رو نمیفهمم از کجاست لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink طراحی دیوار برشی omran.tarbiyat 0 31 1396/8/25 ، 10:18 صبح
آخرین ارسال: omran.tarbiyat
  سختی یک قاب در ETABS afshin_ipe 3 122 1396/8/23 ، 12:14 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe
  مشکل در تحلیل در etabs 2015 arvin66 7 2,718 1396/8/19 ، 10:01 عصر
آخرین ارسال: civil92
  راهنمایی در مورد مدل سازی استیفنر در Etabs علی بهنیا 1 72 1396/8/19 ، 01:00 صبح
آخرین ارسال: admin
Tongue مشکل در چک مدل سازه بتنی Atlantis77 2 110 1396/8/18 ، 10:13 عصر
  مشکل رو ارور o/s در ایتبس طظزظیر 16 6,626 1396/7/5 ، 06:13 عصر
آخرین ارسال: saeidfozhan
  نحوه طراحی سازه فولادی که هم دارای سقف تیرچه بلوکی و هم دارای سقف کامپوزیت میباشد! sasan.ce 0 96 1396/5/27 ، 06:52 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
Question مشکل در Run و پس از Run در ETABS enerzhi 50 14,233 1396/5/13 ، 11:03 عصر
آخرین ارسال: hoticeinfrige
  مدل کردن اتاق آسانسور در ایتبس sasan.ce 1 335 1396/4/2 ، 08:44 عصر
  نحوه وارد کردن ترکیب بارها به ETABS ابراهیم یزدانی 4 5,669 1396/3/21 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: mortazalayegh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان