امتیاز موضوع:
  • 6 رأی - میانگین امتیازات: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل ستون های قرمز سازه فولای.
Wink 
سلام
یه پروژه فولادی قاب خمشی به همراه بادبند واگرا به روش تنش مجاز کار کردم

برای مقاطع مقاطع رو از اتو لیست استفاده کردم ولی هر کار کردم تیر ها و ستون های طبقه اولم قرمز رنگ میاد میخواستم اگه امکانش هست دوستان راهنماییم کنن. 

ممنون

لینک فایل : [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پاسخ
(1396/2/24 ، 06:23 عصر)sasan.ce نوشته است: سلام

برای مقاطع مقاطع رو از اتو لیست استفاده کردم ولی هر کار کردم تیر ها و ستون های طبقه اولم قرمز رنگ میاد میخواستم اگه امکانش هست دوستان راهنماییم کنن. 

ممنون

سلام
نیازی به چک کردن فایل نیست.
وقتی ستون قرمز نمایش داده می شود یعنی کفایت بار وارده را نمی کند و باید قویتر شود. برای این منظور طراحی را بدون اتولیست انجام دهید یا در لیست خود مقاطع با ابعاد بزرگتر و دوبل قرار دهید.
پاسخ
(1396/3/11 ، 10:33 عصر)civil92 نوشته است:

ممنون

سلام
وقتی ستون قرمز نمایش داده می شود یعنی کفایت بار وارده را نمی کند و باید قویتر شود. برای این منظور طراحی را بدون اتولیست انجام دهید یا در لیست خود مقاطع با ابعاد بزرگتر و دوبل قرار دهید.

با سپاس فراوان مشکل از مقاطع بود که مقاطع اماده رو از یه سایت دیگه پیدا کردم و حل شد.

دو تا سوال دیگه دارم، 
بنده در جایی خوندم که برای ستون باید از IPB و برای تیر باید از IPE استفاده شه، تا چه حد این مطلب صحت داره؟ مثلام نمیشه برای ستون از دوبل IPE استفاده کرد؟؟؟

سوال بعدیم اینکه در جایی از پروژه نوشته شده " طراحی سازه و استخراج مقادیر اندرکنش"  منظور از مقادیر اندکنش چی میتونه باشه؟ دقیقا کدوم خروجی ایتبس این نتیجه رو میده؟
پاسخ
(1396/3/12 ، 05:53 عصر)sasan.ce نوشته است:
(1396/3/11 ، 10:33 عصر)civil92 نوشته است:

ممنون

سلام

با سپاس فراوان مشکل از مقاطع بود که مقاطع اماده رو از یه سایت دیگه پیدا کردم و حل شد.

دو تا سوال دیگه دارم، 
بنده در جایی خوندم که برای ستون باید از IPB و برای تیر باید از IPE استفاده شه، تا چه حد این مطلب صحت داره؟ مثلام نمیشه برای ستون از دوبل IPE استفاده کرد؟؟؟

سوال بعدیم اینکه در جایی از پروژه نوشته شده " طراحی سازه و استخراج مقادیر اندرکنش"  منظور از مقادیر اندکنش چی میتونه باشه؟ دقیقا کدوم خروجی ایتبس این نتیجه رو میده؟

سوال1: هم برای ستون و هم برای تیر می توانید از IPE استفاده کنید و هیچ مشکلی وجود نداره. دوبل IPE هم برای ستون می شه استفاده کرد.
سوال2: منظور برداشت اطلاعاتی است که در گزینه Design output نرم افزار قابل برداشت است. مثل نسبت نیرو به ظرفیت ستونها
پاسخ
سپاس از راهنماییتون به فروم جان تازه ای بخشیدین،مدتی بود که سولات همه بی پاسخ مونده بود، خدا خیرتون بده جناب مهندس احمدی.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چک سازه ۹ طبقه hamdullah 0 83 1398/5/11 ، 06:09 عصر
آخرین ارسال: hamdullah
  مشکل آنالیز eftekhary2010 0 302 1397/5/25 ، 08:58 صبح
آخرین ارسال: eftekhary2010
  خطای نسبت تیر به ستون و os# sahoti 0 230 1397/5/24 ، 10:56 صبح
آخرین ارسال: sahoti
  مشکل سفید شدن تیر mammadfranki 1 305 1397/3/2 ، 09:16 صبح
آخرین ارسال: علی بهنیا
  سازه بتونی 11 طبقه hamdullah 1 579 1396/9/6 ، 08:08 عصر
آخرین ارسال: civil92
  مشکل دوره تناوب زیاد بعد از run کردن ali.esfandi 1 788 1396/3/10 ، 04:40 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  مشکل در طراحی تیر پیوند واگرا hoseinhh 2 1,293 1395/7/20 ، 10:37 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe
Wink ارور ایتبس در سازه فولادی civilme 1 726 1395/7/2 ، 12:00 عصر
آخرین ارسال: civilme
  ارایه دو جواب و نسبت جهت کنترل منظمی هندسی در سازه بتنی HOMAN1974 2 839 1395/6/29 ، 09:56 صبح
آخرین ارسال: Civil5
  چک کنید لطفا - مشکل برش afshin_ipe 2 736 1395/6/25 ، 06:11 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان