امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 1.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل غیر فعال شدن استارت دیزاینم بعد از باز کردن قفل ایتبس
سلام.
ببخشید تو مرحله طراحی وقتی که واسه بار اول سیستمم قفل شد وبه اعضام مقطع داده شد اشتبا کردم سیو کردم حالاکه میام قفل و باز کنم تا یکبار دیگه طراحی کنم استارت دیزاینم غیرفعال شده چکارکنم این مقاطع از روی اعضام حذف شه.یعنی باید ازاول شروع کنم؟
پاسخ
ب*****

وقتی در حالت اول انالیز و طراحی می کنید . و سپس قفل برنامه را باز می کنید باید از نو تحلیل نمائید در صورتی که در حالت دستی ( خارج از طراحی خودکار ، اتوسلکت ) استفاده می کنید باید مقاطع را انتخاب و به آن مقطع جدید اختصاص دهید و یا در صورتی که از حالت اتوسلکت استفاده می کنید باید مقاطع متفاوت دیگری را در گروه مقاطع قرار دهید در اینصورت اگر انالیز نمائید و طراحی کنید مقاطع جدید جایگزین خواهند شد .

پاینده باشید
پاسخ
(1393/5/1 ، 01:45 عصر)کیوان بابایی نوشته است: ب*****

وقتی در حالت اول انالیز و طراحی می کنید . و سپس قفل برنامه را باز می کنید باید از نو تحلیل نمائید در صورتی که در حالت دستی ( خارج از طراحی خودکار ، اتوسلکت ) استفاده می کنید باید مقاطع را انتخاب و به آن مقطع جدید اختصاص دهید و یا در صورتی که از حالت اتوسلکت استفاده می کنید باید مقاطع متفاوت دیگری را در گروه مقاطع قرار دهید در اینصورت اگر انالیز نمائید و طراحی کنید مقاطع جدید جایگزین خواهند شد .

پاینده باشید
ببخشید من تو مرحله اول مقاطع رو سیو کردم واسه همین وقتی برمیگردم ومقاطع جدید میدم قبول نمیکنه و همونایی که سیو کردم روشه.
پاسخ
سیو کردید یعنی چه ، یعنی اجرایی کردید و از حالت اتوسلکت خارج نمودید ؟

الف : درصورتی که از حالت اتوسلکت استفاده می کنید و بعد از تحلیل و طراحی از این گزینه خارج شدید ، بدون باز کردن قفل می توانید از دستور Change Design Section مقطع جدید به موضوع خطی اختصاص داده سپس تحلیل و طراحی کنید .

ب : در صورتی که طراحی نمودید و از قفل برنامه خارج شدید ، می توانید از نو به مقاطع سکشن جدید تعریف کنید و اختصاص دهید و بار دیگر تحلیل و طراحی کنید .

این موارد از پروزه شما خارج نخواهد بود .
پاسخ
1-زمانی که یه فایل ایتبس که از قبل طراحی شده هست و به دست شما میرسه برای بررسی.
چون معمولا قفل باز هست و برای دیدن مقاطع طراحی شده ابتدا تحلیل میکنیم و سپس طراحی تا مقاطع نشون داده بشن درسته؟؟؟؟؟؟

2-زمانی که سازه فولادی هست و سقف کامپوزیت برای دیدن مقاطع بعد از تحلیل و طراحی که انجام میشه مقاطع سفید نشون داده میشن .میدونم چون طراحی فولادی با کامپوزیت فرق داره واسه همین باید از لیست طراحی خارج بشه.چه راهکاری واسه این مساله بهتر هست؟؟
پاسخ
سلام من پس از اناليز و طراحي وتيپ بندي مقاطع نسبت تنش ها را كنترل كردم مناسب بود ولي وقتي قفل رو باز ميكنم ودوبار اناليز طراحي ميكنم فقط چند مقطع خاص با همون پروفيل هايي كه قبلا نسبت تنش براشون مجاز بوده قرمز ميشن دليلش چيه؟ممنون ميشم كمك كنيد
پاسخ
جواد777 ,

وقتی که تیپ بندی می کنید و یا تغییر مقطع می دهید باید در هر مرحله یکبار آنالیز سپس از نو طراحی کنید . در اینصورت مقطع ثابت مشخص می شود که مطمعناً شما در آن مرحله فقط طراحی می کردید .
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Question مشکل در Run و پس از Run در ETABS enerzhi 49 12,002 1396/4/11 ، 11:16 عصر
آخرین ارسال: مننمنم
  مدل کردن اتاق آسانسور در ایتبس sasan.ce 1 145 1396/4/2 ، 08:44 عصر
آخرین ارسال: civil92
  نحوه وارد کردن ترکیب بارها به ETABS ابراهیم یزدانی 4 5,167 1396/3/21 ، 09:59 عصر
آخرین ارسال: mortazalayegh
  مشکل running out of memory هنگام باز کردن فایل ایتبس vahid_najafi777 4 2,210 1396/3/14 ، 02:47 عصر
آخرین ارسال: mhncivil
  مشکل اساسی با ایتبس Mhoseinm 1 221 1396/3/11 ، 06:51 عصر
Thumbs Down مشکل باز کردن فایل etabs najafi_vahid 18 8,451 1396/3/11 ، 04:12 عصر
  Error run-time 339 ایتبس majidro 3 769 1396/2/29 ، 07:09 عصر
آخرین ارسال: alimorad39
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 3 379 1396/2/24 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: admin
  Etabs 2016 خطا در چک کردن مدل mozhi1990 2 181 1396/2/14 ، 08:29 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  جمع بندی مشکل ایتبس sajjadsabouri 2 194 1396/2/9 ، 04:33 عصر
آخرین ارسال: sajjadsabouri

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان