امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل قفل بودن گزینه view / revise overwrites در ایتبس
با عرض سلام
یه سازه فولادی (سیستم ترکیبی ) قاب خمشی در جهت ایکس و قاب مهاربند واگرا در جهت وای رو مدل کردم
به دلیل استفاده از بادبند واگرا طبق کتاب آقای سیفی از مقاطع composite pro خانه عمران استفاده کردم
حالا که میخام این تیرهامو پارامتر طراحی بدم ( طول مهاری تیرهای مدفون در بتن 0.001) بدم گزینه view / revise overwrites غیر فعال هست !!!!!!؟
یعنی نمیشه طول مهاری این تیرها رو تغییر بدم ؟ ؟ ؟
لطفا راهنمایی کنید .
آیین نامه asd 89 استفاده کردم
مچکرم
پاسخ
از تیر به صورت کامپوزیت با برش گیر با توجه به بحرانی بودن ناحیه پیوند نمی توان استفاده کرد
بهتره از مقاطع نورد شده و تیرورق در صورت ارضای شرایط مقطع فشرده لرزه ای و علی الخصوص جوش سراسری
بال و جان استفاده گردد
به جای استناد به کتاب های آموزشی نرم افزار ایتبس که اکثرا ناقص و غیر قابل استناد هستند
بهتره به مباحث مقررات ملی و آیین نامه ها و کتاب های مرجع استناد گردد
موفق باشید

آموزش وریفای کردن مقالات با آباکوس
تدریس تخصصی آباکوس،اپنسیس،پرفورم ،ایتبس،سپ
بهسازی لرزه ای سازه ها
پاسخ
سلام و خسته نباشید ممنون بخاطر راهنمایی
جناب مهندس پروژه بنده دانشجویی هست و مجبور شدم از کتاب راهنما استفاده کنم و میدونمم که ناقصه فرمایشه شما درسته ولی چکار کنیم
الان سوال بنده اینه تیرهای کامپوزیت رو با سقف (تیرچه های فولادی با جان باز ( کرومیت ) میتونم استفاده کنم ؟
اگر میتونم لطفا راهنمایی کنید چطور تنطیمات تیرها رو انجام بدم یا لطف کنید یه تایپیک در این مورد معرفی کنید .
چون طبق توضیح بالا گزینه view / revise overwrites فقط تو تیرهای کامپوزیت برام فعال میشه ؟
یعنی باید مشخصات تیرهای کامپوزیت مثل برش گیر و ضریب ارتعاش و . . . رو وارد کنم ؟و سقفم رو کرومیت ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
ب*****

با توجه به پروژه شما و اتصالات گیردار ( خمشی ) و بادبند واگر نمی توانید این تیرها را کامپوزیت طراحی نمائید . تیرهای داخلی پلان و به گونه ای اتصاالات تیر به تیر و یا تیرهای با اتصالات مفصلی بهترین گزینه برای کامپوزیت شدن می باشند با این توضیحات نتیجه می گیریم تیرهای اصلی ( شاهتر ها ) ، تیرهای با اتصال گیردار ( قاب خمشی ) ، تیرهای دهانه مهاربندی بهتر است جزء تیر کامپوزیت نباشند .
پاسخ
سلام ممنون از پاسختون
ببینید تو کتاب دکتر سیفی دقیقا مثل پروژه بنده رو انجام داده
یعنی سازه ترکیبی فولادی با بادبند واگرا و گفته که از تیرهای (general ) نباید استفاده بشه ، چرا چون که یک سری کنترلهای مربوط به قطعه پیوند بادبند ها رو انجام نمیده ( البته نگفته که این کنترلها هم چین ) بنابراین ما باید برای تیرها از مقاطع composite pro خانه عمران استفاده کنیم ، سقفشم که کرومیت زده
اما برای اختصاص پارامترهای طراحی تیرها به یک باره همه تیرها رو انتخاب کرده و ضریب طول گیر داری رو معرفی کرده
چطوری اون این کارو کرده !!!!! خدا میدونه
چون من در جهت خمشی (جهت ایکس ) که تیرها رو انتخاب میکنم میتونم پارامتر طراحی بدم
اما در جهت بادبند(جهت وای ) تیرها فقط در پردازنده کامپوزیت فعال میشن ، این دلیلش چیه؟
من که همه تیرها رو composite pro معرفی کردم چرا جهت خمشی پارامتر میگیرن ولی جهت وای نمیگیرن
فایل رو میزارم لطف کنید یه نگاه بندازید یا اگه راه رفعشو میدونید راهنمایی کنید
خیلی مچکرم از حوصلتون
http://uplod.ir/kvneorxrr8py/Befor_Design_T.EDB.htm

پاسخ
تیرهای کامپوزیت با تیرهای فرعی و یا تیرچه های کرومیت تفاوت دارند .

برای سوال بعدی شما بله صحیح است . برنامه تیر رابط را براساس مقطع جنرال کنترل نمی کند . بنابراین بهتر است در این محل از مقطع I شکل تک استفاده نمائیم . در اینصورت می توانیم از لیست مقاطع سقف کامپوزیتی استفاده نمائیم نه صرفاً طراحی سقف مرکب بلکه فقط جهت استفاده از مقاطع تک و یا زوج IPE خواهد بود .

تمامی مقاطع را انتخاب و در منوی Design دستور Overwrite Frame Design Procedure را انتخاب نمائید سپس در برگه جدید گزینه Steel Frame Design را انتخاب کنید .

مورد دیگری که در پروژه شما برخورد کردم ایجاد بادبند در دهانه راه پله که به دیافراگم سقف اتصال ندارد عملکرد صحیحی ندارد دهانه را تغییر دهید .

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  برداشت وزن در ایتبس برای محاسبات جدید زلزله matin2h 5 2,555 1396/2/6 ، 05:01 عصر
آخرین ارسال: میترام
  مشکل در تحلیل در etabs 2015 arvin66 5 1,866 1396/2/2 ، 05:10 عصر
آخرین ارسال: sajad222
  مشکل در بارگذاری پله mozhi1990 1 80 1396/1/28 ، 11:06 عصر
آخرین ارسال: fateme_mpg_t
  فراخوانی مقاطع در ایتبس 2013 reza_mj63 8 2,331 1396/1/19 ، 07:43 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  مشکل تیری که قسمتی از آن با دیوار برشی همپوشانی دارد hajix8867 0 53 1396/1/15 ، 07:10 عصر
آخرین ارسال: hajix8867
  مشکل اساسی با ایتبس Mhoseinm 0 85 1396/1/10 ، 04:55 عصر
آخرین ارسال: Mhoseinm
  غیر فعال کردن طراحی لرزه ای در ایتبس 2015 narjes90 0 153 1395/12/2 ، 09:48 عصر
آخرین ارسال: narjes90
  نصب ایتبس 9.7.4 در ویندوز 10 hajix8867 0 151 1395/11/28 ، 04:44 عصر
آخرین ارسال: hajix8867
  راهنمایی فوری در رابطه با طراحی دستی بر اساس آنالیز ایتبس cuptalweb 1 196 1395/11/27 ، 11:10 عصر
آخرین ارسال: sajad222
Question سوال: تفاوت گزینه های displacements hirad.gr 0 198 1395/11/13 ، 03:51 صبح
آخرین ارسال: hirad.gr

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان