مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:563 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:17 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:91 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:46 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:46 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:55 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1182 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:63 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:53 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3632 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امیتازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل قفل بودن گزینه view / revise overwrites در ایتبس
1393/05/16 , 12:14 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/16 12:24 ب.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #1
مشکل قفل بودن گزینه view / revise overwrites در ایتبس
با عرض سلام
یه سازه فولادی (سیستم ترکیبی ) قاب خمشی در جهت ایکس و قاب مهاربند واگرا در جهت وای رو مدل کردم
به دلیل استفاده از بادبند واگرا طبق کتاب آقای سیفی از مقاطع composite pro خانه عمران استفاده کردم
حالا که میخام این تیرهامو پارامتر طراحی بدم ( طول مهاری تیرهای مدفون در بتن 0.001) بدم گزینه view / revise overwrites غیر فعال هست !!!!!!؟
یعنی نمیشه طول مهاری این تیرها رو تغییر بدم ؟ ؟ ؟
لطفا راهنمایی کنید .
آیین نامه asd 89 استفاده کردم
مچکرم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/05/16 , 12:46 ب.ظ
ارسال: #2
RE: مشکل قفل بودن گزینه view / revise overwrites در ایتبس
از تیر به صورت کامپوزیت با برش گیر با توجه به بحرانی بودن ناحیه پیوند نمی توان استفاده کرد
بهتره از مقاطع نورد شده و تیرورق در صورت ارضای شرایط مقطع فشرده لرزه ای و علی الخصوص جوش سراسری
بال و جان استفاده گردد
به جای استناد به کتاب های آموزشی نرم افزار ایتبس که اکثرا ناقص و غیر قابل استناد هستند
بهتره به مباحث مقررات ملی و آیین نامه ها و کتاب های مرجع استناد گردد
موفق باشید

آموزش وریفای کردن مقالات با آباکوس
تدریس تخصصی آباکوس،اپنسیس،پرفورم ،ایتبس،سپ
بهسازی لرزه ای سازه ها
1393/05/16 , 01:20 ب.ظ
ارسال: #3
سلام و خسته نباشید ممنون بخاطر راهنمایی
جناب مهندس پروژه بنده دانشجویی هست و مجبور شدم از کتاب راهنما استفاده کنم و میدونمم که ناقصه فرمایشه شما درسته ولی چکار کنیم
الان سوال بنده اینه تیرهای کامپوزیت رو با سقف (تیرچه های فولادی با جان باز ( کرومیت ) میتونم استفاده کنم ؟
اگر میتونم لطفا راهنمایی کنید چطور تنطیمات تیرها رو انجام بدم یا لطف کنید یه تایپیک در این مورد معرفی کنید .
چون طبق توضیح بالا گزینه view / revise overwrites فقط تو تیرهای کامپوزیت برام فعال میشه ؟
یعنی باید مشخصات تیرهای کامپوزیت مثل برش گیر و ضریب ارتعاش و . . . رو وارد کنم ؟و سقفم رو کرومیت ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
1393/05/16 , 01:24 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/05/16 01:28 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #4
باسلام

با توجه به پروژه شما و اتصالات گیردار ( خمشی ) و بادبند واگر نمی توانید این تیرها را کامپوزیت طراحی نمائید . تیرهای داخلی پلان و به گونه ای اتصاالات تیر به تیر و یا تیرهای با اتصالات مفصلی بهترین گزینه برای کامپوزیت شدن می باشند با این توضیحات نتیجه می گیریم تیرهای اصلی ( شاهتر ها ) ، تیرهای با اتصال گیردار ( قاب خمشی ) ، تیرهای دهانه مهاربندی بهتر است جزء تیر کامپوزیت نباشند .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1393/05/16 , 03:04 ب.ظ
ارسال: #5
سلام ممنون از پاسختون
ببینید تو کتاب دکتر سیفی دقیقا مثل پروژه بنده رو انجام داده
یعنی سازه ترکیبی فولادی با بادبند واگرا و گفته که از تیرهای (general ) نباید استفاده بشه ، چرا چون که یک سری کنترلهای مربوط به قطعه پیوند بادبند ها رو انجام نمیده ( البته نگفته که این کنترلها هم چین ) بنابراین ما باید برای تیرها از مقاطع composite pro خانه عمران استفاده کنیم ، سقفشم که کرومیت زده
اما برای اختصاص پارامترهای طراحی تیرها به یک باره همه تیرها رو انتخاب کرده و ضریب طول گیر داری رو معرفی کرده
چطوری اون این کارو کرده !!!!! خدا میدونه
چون من در جهت خمشی (جهت ایکس ) که تیرها رو انتخاب میکنم میتونم پارامتر طراحی بدم
اما در جهت بادبند(جهت وای ) تیرها فقط در پردازنده کامپوزیت فعال میشن ، این دلیلش چیه؟
من که همه تیرها رو composite pro معرفی کردم چرا جهت خمشی پارامتر میگیرن ولی جهت وای نمیگیرن
فایل رو میزارم لطف کنید یه نگاه بندازید یا اگه راه رفعشو میدونید راهنمایی کنید
خیلی مچکرم از حوصلتون
http://uplod.ir/kvneorxrr8py/Befor_Design_T.EDB.htm
1393/05/16 , 04:10 ب.ظ
ارسال: #6
تیرهای کامپوزیت با تیرهای فرعی و یا تیرچه های کرومیت تفاوت دارند .

برای سوال بعدی شما بله صحیح است . برنامه تیر رابط را براساس مقطع جنرال کنترل نمی کند . بنابراین بهتر است در این محل از مقطع I شکل تک استفاده نمائیم . در اینصورت می توانیم از لیست مقاطع سقف کامپوزیتی استفاده نمائیم نه صرفاً طراحی سقف مرکب بلکه فقط جهت استفاده از مقاطع تک و یا زوج IPE خواهد بود .

تمامی مقاطع را انتخاب و در منوی Design دستور Overwrite Frame Design Procedure را انتخاب نمائید سپس در برگه جدید گزینه Steel Frame Design را انتخاب کنید .

مورد دیگری که در پروژه شما برخورد کردم ایجاد بادبند در دهانه راه پله که به دیافراگم سقف اتصال ندارد عملکرد صحیحی ندارد دهانه را تغییر دهید .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل لاغری IPE در ایتبس 2015 hajix8867 3 169 1395/08/18 03:55 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
Sad مشکل اورژانسی صفر شدن نیروزی برشی Vy sasan.ce 0 56 1395/08/12 12:24 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
Photo ارور ایتبس etabs mardinfati 0 120 1395/08/07 05:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mardinfati
Question مشکل در Run و پس از Run در ETABS enerzhi 47 7,728 1395/08/03 01:10 ق.ظ
آخرین ارسال: Alirezacivil.eyc
  اختلاف در برخی مقاطع در نقشه های تایید شده نظام مهندسی و مدل ایتبس hoseinasgary 1 168 1395/07/30 12:20 ب.ظ
آخرین ارسال: hoseinasgary
Sad مشکل نمایش صفر آرماتور (خاموت) برشی تیر و ستون sasan.ce 5 221 1395/07/26 12:51 ب.ظ
آخرین ارسال: sasan.ce
  دیدن حداکثر ظرفیت تیر یا ستون برای خمش،برش و...از ایتبس ali_deylami 11 6,074 1395/06/25 03:04 ب.ظ
آخرین ارسال: jamshid1372
  مشکل علامت ضربدر گذاشتن هنگام تعریف پروفیل ها در ETABS vahidnezarat 4 184 1395/06/22 10:00 ب.ظ
آخرین ارسال: vahidnezarat
  مقایسه دو ساختمان در ایتبس 2015 ali.esfandi 0 189 1395/06/21 08:36 ق.ظ
آخرین ارسال: ali.esfandi
  مشکل در عدم اعمال تنظیمات علی خیرالهی 10 1,922 1395/06/10 08:16 ب.ظ
آخرین ارسال: srphsj

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان