مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7261 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:123 زمان:1395/09/20
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:103 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:108 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3539 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:115 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:170 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:81 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99228 زمان:1395/09/19
آموزش آنالیز بها به شیوه ای کاربردی.
شروع کننده:taksa2012 آخرین ارسال توسط:MEHRIDADI پاسخ ها:140 آموزش آنالیزبها و پیشنهاد قیمت مشاهده:91566 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ
 
امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امیتازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی روش RTK در برداشت با جی پی اس و دقت این روش و جزئیات دیگر
1392/12/05 , 11:20 ق.ظ
ارسال: #1
معرفی روش RTK در برداشت با جی پی اس و دقت این روش و جزئیات دیگر
در اواسط دهه 90 سازندگان GPS روش كینماتیك آنی (RTK) را ارائه نمودند كه با استفاده از آن می توان به صورت آنی به دقتهای مورد نظر در نقشه برداری دست یافت. در این روش کاربر برای تعیین موقعیت به طور معمول نیاز به یك ایستگاه مرجع در فاصله حداکثر 10 كیلومتری دارد تا بتواند به دقت سانتیمتری در تعیین موقعیت دست یابد.

از موارد استفاده از این روش میتوان به تعیین موقعیت با دقت بالا جهت سیستم های ناوبری ، راهنمایی ماشین های اتوماتیک ، هواپیماهای بدون سرنشین ، عملیات دریایی مانند لایروبی و بروزرسانی نقشه های بزرگ مقیاس اشاره کرد.

به طور کلی RTK فرایندی است که در آن تصحیحات سیگنال GPS بصورت آنی(real-time )از یک ایستگاه گیرنده مرجع با موقعیت معلوم برای یک یا چند گیرنده متحرک مخابره می شود. بدین معنا كه با استفاده از مشاهدات كوتاه مدت امكان تعیین موقعیت دینامك (تعیین موقعیت در حال حركت بین ایستگاهها) فراهم شده و با استفاده از سیگنالهای فاز حامل (carrier code) فورا موقعیت مكانی ایستگاه سیار باصحت سانتیمتری تعیین می گردد.

در حقیقت در روش RTK با استفاده از یک گیرنده ثابت GPS (به نام Base) که بر روی یک ایستگاه با مختصات معلوم مستقر شده است، خطاهای مشاهدات آشکار سازی شده و از طریق یک آنتن رادیویی به گیرنده های متحرک(Rover) ارسال می شوند و آن گیرنده ها با اعمال تصحیحات به مشاهدات خود موقعیت دقیق محل خود را مشخص می نمایند.

به عبارت دیگر سیستم RTK شبیه تصحیح تفاضلی است با این تفاوت كه این متد از یك ایستگاه مرجع محلی(base) استفاده می كند كه تصحیحاتی با دقت بسیار زیاد را از طریق ارتباطات رادیویی به گیرنده سیار (rover) مخابره می نماید. بنابراین فاصله و دید مستقیم base نسبت به rover مهمترین پارامتر قابل توجه در این روش می باشد که محدودیتهایی را نیز درهنگام استفاده از آن به وجود می آورد، به این معنا که با افزایش فاصله ایستگاه سیار از ثابت صحت تعیین موقعیت سیر نزولی خواهد داشت و این کاهش به دلیل یکسان نبودن مدل خطاهای یونسفریک و تروپوسفریک در مناطق مختلف و تاثیرات سیستماتیک برافمریدها می باشد..درحقیقت وجود محدودیتهایی چون فاصله بین ایستگاههای ثابت و متحرک، و میرا بودن امواج رادیویی منجر به نامطلوب بودن صحت در فواصل دورتر و افزایش زمان و هزینه انجام عملیات می گردد.

راه حلی كه امروزه در بسیاری از كشورها جهت حل این مشكلات مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از چندین ایستگاه مرجع و درحقیقت ایجاد یك شبكه ملی یا منطقه ای است كه اطلاعات RTK را ارسال می كند و در نتیجه تنها با استفاده از یك گیرنده GPS می توان به دقت سانتیمتری به صورت آنی دست یافت. دراین روش که اصلاحا Network RTK نامیده می شوند(در مقابل حالت اول كه SingleBase RTK خوانده می شود)ایستگاه مجهول برای تعیین موقعیت می تواند از یك یا چند ایستگاه معلوم(مرجع) موجود استفاده كند. افزایش تعداد ایستگاههای مرجع سبب بهبود شرایط سرشكنی خطاهای مشاهداتی و دستیابی به نتایج دقیق تر می گردد. درحقیقت علت تاكید بر روش RTK شبكه ای آن است كه می تواند تنها با یك نیروی انسانی به كار گرفته شود و به صحت بهتر از 3 سانتیمتر دست یابد.

[align=center][تصویر:  0w9zqv1fg3qgonjcvnd.jpg]

از لحاظ زیرساختاری مهمترین بخش در راه اندازی شبكه RTK ایجاد ایستگاههای دائمی GPS است. این ایستگاهها می بایست دارای GPS دوفركانسه، كامپیوتر، تجهیزات لینك اطلاعاتی با مركز كنترل محاسبات و سیستم تامین انرژی باشند. فاصله بین ایستگاههای شبكه نباید از 20 كیلومتر بیشتر باشد و برای برآورده كردن این امر نسبت به شبكه های DGPS تعداد ایستگاههای بسیار بیشتری مورد نیاز است. ضمنا نگهداری از این ایستگاهها یكی از مسائل مهمی است كه باید به طور مستمر مورد توجه قرار داشته باشد. بخش مهم دیگر سیستم ارتباطی بسیار قوی برای شبكه است كه می بایست به طور دائم میان كاربر و ایستگاه مركزی از یک سو، و ایستگاه دائمی با مركزی از سوی دیگر، به صورت دو طرفه وجود داشته باشد که این ارتباط می تواند از طریق امواج رادیویی، تلفن موبایل یا اینترنت انجام گیرد.

اگرچه به نظر می رسد که ایجاد زیرساختار مورد نیاز و راه اندازی شبكه RTK در ابتدای امر مستلزم صرف هزینه نسبتا بالایی می باشد اما در عمل در دراز مدت نه­ تنها مقرون به صرفه است بلكه صحت و سرعت تعیین موقعیت را نیز افزایش می دهد. به عبارت دیگر ایجاد یك شبكه ملی (یامنطقه ای)در یك كشور (با شهر)از این لحاظ مقرون به صرفه و مفید است كه با یكبار صرف هزینه، این شبكه تا مدتها و به دفعات برای كاربردهای مختلف قابل استفاده خواهد بود.[/align]

[تصویر:  ven2jkk3r2y6hsxk25k.jpg]

[تصویر:  boxbbrrkxfy3z4uzi433.jpg]


انجام پروژه راهسازی بصورت دستی و نرم افزاری

- مطابق با آخرین آیین نامه ها و نشریات
- توسط جدیدترین نرم افزارهای رشته نقشه برداری از جمله AutoCAD , Land , Civil3D و سایر نرم افزارهای کاربردی دیگر[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود کلیپ معرفی و کار با جی پی اس gps گارمین garmin زینب خوش کلام 0 1,027 1393/11/22 01:46 ب.ظ
آخرین ارسال: زینب خوش کلام

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان