مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5541 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:20 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:470 زمان:1395/09/12
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:8 زمان:1395/09/12
مدلسازی تحلیل و طراحی سوله در نرم افزار ETABS 2016
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:14 زمان:1395/09/12
طراحی و اجرا سیستم فاضلاب روستایی
شروع کننده:siamak takabi آخرین ارسال توسط:siamak takabi پاسخ ها:0 اجرای راهسازی و سازه های پل مشاهده:12 زمان:1395/09/12
دانلود کرک AutoCAD Civil 3D 2009 (تست شده توسط خودم)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:9 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:14520 زمان:1395/09/12
طراحی دستی رمپ پله سازه های بتنی
شروع کننده:MOHANDES_ZAMANI آخرین ارسال توسط:891060443 پاسخ ها:3 طراحی سازه های بتنی مشاهده:3059 زمان:1395/09/12
مقالات بهینه سازی سازه ها و الگوریتم های آن
شروع کننده:mehdipanahi آخرین ارسال توسط:nextgen پاسخ ها:4 مقالات مشاهده:2254 زمان:1395/09/11
دانلود کتاب آموزش اتوکد Mastering AutoCAD 2015 And Autocad LT 2015
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:muhammad nikrou پاسخ ها:8 آموزش اتوکد AutoCad مشاهده:8178 زمان:1395/09/10
دانلود نرم افزار AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009+SP3 (نسخه کامل)
شروع کننده:Reza-MSR آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:2 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:28395 زمان:1395/09/10

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 66 رأی - میانگین امیتازات: 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
1394/06/28 , 04:58 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/29 01:05 ق.ظ، توسط papillon.)
ارسال: #121
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
بنده این کتابو ندارم و زیادم تمایل به خریدش از اول نداشتم چون واقعا و جسارتا اینطور کتابها واقعا درک عمیقی از سازه میخوادش... متاسفانه الان انتشارات کشور هر نوع کتابی رو چاپ میکند بدون توجه به نوآور بودن مطالب کتاب.
بر گفته های خودمم دلیل و برهان دارم ...البته این کتابو نخوندم تو کتاب فروشی ورق زدم..ولی اگه بخواین خوب یاد بگیرین تنها کسی که قدم گذاشت تو کاربردی کرد نرم افزارگذاشت علی سیفی(عمران شریف مشهد) تو کتاب ایتبس خودش بود و دومی کتاب سری عمران هستش (بر مبنای 2800ویاریش4)وکتاب باجی(تقریبا)

میدونید چرا میگم درک وافری لازمه و معدود کسی میتونه کتاب محاسباتی بنویسه اینه:
کس که این نوع کتابها رو مینویسه حداقل باید یه دوتا مقاله ایمپکت isiخور درباره محاسبات وهمچنین سابقه ده ساله اموزش نرم افزار ماسباتی رو داشته باشه
بیشتر این کتابها قبلا توسط بقیه اساتید تالیف شدن و جنبه تکراری دارن
3- شاید وجسارتا اگر از مولفین این اثر پرسیده شود که درجه نامعینی یعنی چه و از کجا آمده و کمبود آن موجبات چه عواملی را دارد چیزی نگویند و یا در مورد پارامترهای تشکیل دهند ضریب رفتار و یادر مورد بادبند همگرای ویژه و یا غیره
فک کنم اصلا در این نوشته بحثی در مورداینکه چه عواملی در 2800ویرایش 4اضافی شده بحثی نشده
فک کنم بحثی در موردبیشینه و اینکه چرا درجه نامعینی اینبار وارد 2800شده و چگونه باید تامین و کنترل بشه نشده(فرق درجه نامعینی لرزه ایی با ایستااتیکی چیه؟...)
در مورد تحلیل غیر خطی و نحوه تشکیل و اختصاص مفاصل پلاستیک بحثی نشده
در مورد اینکخ میشه دو سازه تعدادی از قابها رو واسه زلزله طرح کرد و بقیع المانها را مفصلی فرض کرد و بار بر ثقلی در نظر گرفت بحثی نشده
.فک کنم در مورد سقفهای مدرن کیوباکس و عرشه فولادی صحبتی نشده
.خوب اینها حداقل کارییه که با دیگر کارها میتونه تفاوت داشه باشه
.البته متابو مطالعه نکردم میتونست این انتقادات خیلی بیشتر باشه
.یا اینکه معیار دریفت طبقات در حوزه غیر خطی(تو ۲۸۰۰ویرایش ۴دریفت طبقات با یه ضریب افزایش سوق داده میشه تا کمبود تحلیل غیر خطی نبودن تحلیلمونو جبران کنه!بحث نشده در حوزه خطی این مقدار چقدره در حوزه غیر خطی منحنی ظرفیت سازه در باب دریفت چگونه میشه یه بحث فوق العاده جذاب و در عین مهم)
.و خیلی چیزهای دیگه واسه اونه میگن نوشتن کتاب نرم افزاری و تخصصی علم فراوان میخواد
نگاه کنید عزیزان کتاب باجی جلد آبی در زمان خودش نوآوری داشت
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/06/28 , 05:05 ب.ظ
ارسال: #122
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
واقعا ببخشین قیمت 45000تومانی برای این کتاب(بدون محتوا) بسیار زیاد است.
1394/06/28 , 06:09 ب.ظ
ارسال: #123
والا اینجا راجع به این کتاب تبلیغ میشد . من راجع به نویسنده هاش زیاد نمیدونم . رفتم کتابفروشی ، فقط همین رقم کتاب ایتبس رو داشت .
من کتاب دکتر باجی رو دوست داشتم. واقعا آدم که کتاب رو میخوند ، از عمق کتاب متوجه میشد که نویسنده کتاب خودش درک مناسبی از نرم افزار داشته .
راجع به موارد جدیدی که در ویرایش 4 استاندارد 2800 اضافه شده ، خوب خیلی چیزها اضافه شده . ولی به نظرم بی انصافیه که از یک کتاب راجع به نرم افزار ، انتظار داشته باشیم که به همه موارد تغییرات 2800 اشاره کرده باشد و همه آنها را جزء به جزء مثال زده باشد ، چون اگه اینجوری بود که دیگه کتاب نرم افزار نبود . ولی خب در حد مناسبی باید طی مثال هایی که زده میشود ، نسبت به کاربرد این تغییرات اشاره باید شود .
راستیتش من چون کارهای محاسباتی واقعی انجام میدم ، یعنی صرفا پروژه درسی نیست و واقعا کارهای محاسباتی هست که بعدا توسط مالک اجرا میشه ، خیلی برام اهمیت داره که یک مرجع مناسب داشته باشم .
1394/06/28 , 06:38 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/28 06:44 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #124
با سلام

فکر میکنم بین کتابی که برای آموزش ایتبس هست ومثالهای کاربردی می زند با کتابی که طراحی یک سازه از اول تا آخر با ایتبس مد نظرش هست تفاوت وجود دارد
قطعا در کتاب نوع اول تمامی فیچرهای ایتبس باید شرح داده شودوده ها مثال بی ربط به هم در کتاب مطرح می شود ولی در کتاب نوع دوم بندهای آیین نامه ای وبخش هایی
از ایتبس که برای طراحی سازه مورد نظر لازم است
مورد استفاده واقع می شود.حتی هدف از کتاب نوع دوم تشریح جزئیات بندهای آیین نامه ها نیست ومعمولا فرض براین هست که خواننده بند های آیین نامه ای را قبلا ملاحظه کرده ولی بعضا کاربرد عملی آنها برایش مورد سوال هست که در پروژه عملی طراحی سازه تاحدودی با آن نیز آشناتر می شود

با این توضیحات فکر می کنم تعدادی از انتقادات وارد نباشند.با توجه به شناخت نسبی ای که از دانش وتجربه وتسلط نویسندگان این کتاب دارم انتظار داریم آقای مهندس سلطان آباددی عزیزیک توضیح کلی از طرح وهدفی را که از نگارش این کتاب داشتند برای کاربران محترم
شرح بدهند تا رفع ابهام شود.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1394/06/29 , 12:36 ق.ظ
ارسال: #125
من دنبال کتابی بودم که تغییرات ایجاد شده در مباحث 6 و 9 و ویرایش 4 استاندارد 2800 در آن اعمال شده باشد .
متاسفانه این کتاب چنین مشخصه ای رو ندارد .
بنده همین الان بعد از مطالعه 55 صفحه از کتاب فوق ، تصمیم گرفتم که بیشتر از این اعصاب خودم رو خرد نکنم و قید این 32000 تومن رو بزنم و برم دنبال کتاب دیگه ای که این تغییرات رو اعمال کرده باشه .
آدم مگه چقدر اعصاب داره که هی بیاد تو پیوست کتاب نگاه کنه ببین تشریحا نویسنده چی گفته ، بعد بخواهد با عدد و رقم و با عدم اطمینان ، ی فرضیاتی رو برای خودش بذاره و فکر کنه کارش درسته یا نه !
همانطور که گفتم ، من این کتاب رو برای پروژه دانشجویی نمیخواهم . واقعا محاسباتی که من انجام میدهم ، به سازه واقعی تبدیل میشه و باید همه چیز درست باشه .
ای کاش به هر شخصی مجوز چاپ کتاب ندهند .
1394/06/29 , 01:11 ق.ظ
ارسال: #126
(1394/06/29 12:36 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  من دنبال کتابی بودم که تغییرات ایجاد شده در مباحث 6 و 9 و ویرایش 4 استاندارد 2800 در آن اعمال شده باشد .
متاسفانه این کتاب چنین مشخصه ای رو ندارد .
بنده همین الان بعد از مطالعه 55 صفحه از کتاب فوق ، تصمیم گرفتم که بیشتر از این اعصاب خودم رو خرد نکنم و قید این 32000 تومن رو بزنم و برم دنبال کتاب دیگه ای که این تغییرات رو اعمال کرده باشه .
آدم مگه چقدر اعصاب داره که هی بیاد تو پیوست کتاب نگاه کنه ببین تشریحا نویسنده چی گفته ، بعد بخواهد با عدد و رقم و با عدم اطمینان ، ی فرضیاتی رو برای خودش بذاره و فکر کنه کارش درسته یا نه !
همانطور که گفتم ، من این کتاب رو برای پروژه دانشجویی نمیخواهم . واقعا محاسباتی که من انجام میدهم ، به سازه واقعی تبدیل میشه و باید همه چیز درست باشه .
ای کاش به هر شخصی مجوز چاپ کتاب ندهند .
(1394/06/29 12:36 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  سلام.دیگه دیگه کاریه که شده البته مولفین و استید این کتاب بزرگوارند در ان شکی نیست...ولی در حوزهعلم وفن باد مهندسین رک گویی کنند چون فردا باید جواب پس وبدهندمثلا کتاب فولاد ثنایی در زمان خود واقعا محشر بود ولی واقعا در الان کتابها با این منوال کم چاپ میشودمن کتابهای زیادی دارم واکثرا میبینم مولفین در کمال ناشایسته بودن کلمات کتاب دیگران را بدون ذکر منبع به اسم خودشان تمام میکنند ولی مهندسان جوان باید خام این کارها نباشند
1394/06/29 , 07:22 ق.ظ
ارسال: #127
من اگر جای نویسنده کتاب بودم ، حتما یا این تغییرات رو قبل چاپ دوم ، در متن کتاب اعمال میکردم ، یا اگه توانشو نداشتم یا حوصلشو نداشتم ، حتما از توزیع کتاب منصرف میشدم .
من که راضی نیستم 32000 تومن پولم هدر رفت .
خدا جای حق نشسته . جوابشو ی روزی و یک جایی باید پس بدهند .
1394/06/29 , 10:51 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/29 11:27 ق.ظ، توسط chili.)
ارسال: #128
(1394/06/29 07:22 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  من اگر جای نویسنده کتاب بودم ، حتما یا این تغییرات رو قبل چاپ دوم ، در متن کتاب اعمال میکردم ، یا اگه توانشو نداشتم یا حوصلشو نداشتم ، حتما از توزیع کتاب منصرف میشدم .
من که راضی نیستم 32000 تومن پولم هدر رفت .
خدا جای حق نشسته . جوابشو ی روزی و یک جایی باید پس بدهند .
سلام

در ارسال شماره 1 این تاپیک جملات زیر آمده
"
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12

مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
بر مبنای مبحث ششم مقررات ملی ویرایشهای 88 و 92
به همراه توضیحاتی در مورد تغییرات مبحث ششم و آیین نامه 2800 ( بر اساس ویرایش 92 مبحث نهم و پیش نویس نهایی ویرایش 4 آیین نامه 2800 )
"

معنی اش این هست که نویسندگان دقیقا گفته اند که داخل کتابشون چیه. شما فکر کنم فقط به عنوان کتاب توجه کردی وبدون توجه به توضیحات تبلیغات کتاب وبر اساس ذهنیت خودتون رفتی خریدی حالا هم خیلی افراط می کنی ونسبتهای ناروای "نداشتن توان ونداشتن حوصله وخیلی چیزای دیگه " را ذبه این مهندسین نام آشنا وتوانمند میدید.
کیه که به توانمندیهای بالای مهندس جعفری مدیر سایت ایران سازه آشنایی نداشته باشه ویا حداقل کاربران این سایت وسایت آی سیویل توانمندیهای مهندس
سلطان آبادی را می شناسند وبه افترائات شما اهمیت نمی دهند.این تجربه ای باشه برای شما که هرجنسی را می خری اول بر اساس مشخصات اون جنس بخرید نه براساس توهمات خودتون.وخراب کردن دیگران کار شایسته ای نیست.
1394/06/29 , 12:48 ب.ظ
ارسال: #129
اول اینکه بنده از ارسال تاپیک اینجا کتاب نخریدم . بنده طبق نیازی که داشتم به بازار مراجعه کردم و این کتاب رو در قفسه کتابها مشاهده کردم و روی جلدش را خواندم که نوشته بر مبنای مبحث ششم 92 و 85 . خب معنی این چیه .؟ یعنی نویسنده هم بر مبنای مبحث 6 سال 85 چند نمونه حل کرده و هم بر مبنای مبحث 6 سال 92 . خب تا اینجاش آدم برداشت میکنه که اون مثالهایی که بر اساس مبحث 6 سال 92 نوشته شده به کارش میاد .
در زیر اون روی جلد کتاب نوشته : همراه با تغییرات ایجاد شده در مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ویرایش 92 و پیش نویش نهایی 2800 ویرایش چهارم .
از هر عاقلی بپرسی مفهوم این جمله چیه میگه یعنی این تغییرات در کتاب اعمال شده . نه اینکه صرفا چند ورق در انتهای کتاب توضیح داده باشه .
در ضمن کلا این بحث هست که وقتی کسی میبینه که کتابش از رده خارج شده و دیگه اعداد و ارقامی که در کتابش نوشته شده ، طبق آیین نامه های جدید اشتباهاست ، چرا باید همچنان به توزیع کتابش اصرار داشته باشه ؟
در ضمن ویرایش های 92 در سال 92 به بازار اومدن . الان سال 94 هست . چرا نویسنده توانشو نداشته که این تغییرات رو در متن کتاب اعمال کنه ؟
در ضمن اینکه به بنده گفتید متوهم هستم ، خودتون متوهم و بیشعور هستید . احترام خودتونو نگه دارید وگرنه من هم اگه بخوام مثل شما دریده صحبت کنم خیلی بهتر شما بلدم فحش بدم .
در ضمن اینها افترا نیست . من تو 55 صفحه اول سه تا غلط ، تاکید میکنم سه تا غلط واضح پیدا کردم . این چجور کتاب نوشتنی هست که با چاپ دوم هم هنوز این غلط ها در کتاب هست .
چیزی که مشخص هست این هست که ایشون فقط قصد نوشتن یک کتاب حالا با هر نوع سطح علمی بوده و فقط و فقط دنبال کسب منفعت مالی بوده وگرنه وقتی میدید کتابش دیگه منسوخ شده باید دستور میداد که از بازار برداشته بشه .
این دقیقا مثل اینه که یک کتاب بر اساس مبحث دهم اولین مبحث دهم بنویسی و روانه بازار بکنی و بعد روی جلدش بنویسی بر اساس مبحث دهم 92 و وقتی مردم خریدن بگی که باید حواستو جمع میکردی .
به این کار میگن کلاهبرداری . غیر از این اسم دیگه ای نمیشه گذاشت
اینهم عکس روی جلد کتاب برای اثبات حرفهام :
1394/06/29 , 12:50 ب.ظ
ارسال: #130
[تصویر:  etabs_sj1.jpg]
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کاملترین مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2015(جلد اول) admin 9 748 1395/03/03 12:43 ق.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران کیوان بابایی 80 21,142 1395/01/22 03:38 ب.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  بهترین کتاب استخدامی mirmohsen 0 330 1394/10/28 12:38 ق.ظ
آخرین ارسال: mirmohsen
  انتشار کتاب مرجع کاربردی مدلسازی، تحلیل و طراحی سوله malaki_mall 11 4,889 1394/03/06 05:54 ب.ظ
آخرین ارسال: pbaa
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 2 1,067 1393/09/09 05:57 ب.ظ
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 768 1393/02/22 07:26 ب.ظ
آخرین ارسال: فروزان
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 1 966 1392/11/11 10:55 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR
Star کتاب جامع طراحی سازه های صنعتی سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار saharabbasith 8 4,534 1392/11/01 11:59 ب.ظ
آخرین ارسال: aipa710

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان