مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مسجدی با معماری شگفت انگیز در قلب کلیسای جامع
شروع کننده:mahno0osh آخرین ارسال توسط:mahno0osh پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:4 زمان:1395/10/28
کمک در خصوص ترکیب بارهای پیشفرض در ETABS
شروع کننده:frankly آخرین ارسال توسط:behzad_breeder پاسخ ها:9 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:1559 زمان:1395/10/28
دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:266 زمان:1395/10/28
راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:18 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:31706 زمان:1395/10/28
کانال تلگرامی کنکور ارشد عمران پر از جزوات تخصصی به ویژه زبان تخصصی
شروع کننده:fateme_mpg_t آخرین ارسال توسط:fateme_mpg_t پاسخ ها:4 کنکور و ازمون های مختلف.... مشاهده:45 زمان:1395/10/28
راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه
شروع کننده:sasan.ce آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:42 زمان:1395/10/28
بهینه یابی هندسی سازه فضاکارتخت براساس زاویه اعضادر محل گره
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:21 زمان:1395/10/28
مدیران و ناظمان بخوانند
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:175 گفتمان مدیران مشاهده:4745 زمان:1395/10/28
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی
شروع کننده:elitesjournal آخرین ارسال توسط:elitesjournal پاسخ ها:0 سمینارهاو فراخوان ها مشاهده:28 زمان:1395/10/27
آموزش نرم افزار Catia
شروع کننده:seo20ma2 آخرین ارسال توسط:seo20ma2 پاسخ ها:0 آموزش ها مشاهده:38 زمان:1395/10/27

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 72 رأی - میانگین امیتازات: 3.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
1394/06/30 , 08:45 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/30 09:11 ب.ظ، توسط chili.)
ارسال: #141
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
سلام

درمورد مقاله علمی میشه انتقادکرد وحتی مطالب آنرا با دلیل رد کرد ولی درمورد کتاب کاربردی نمیشه حدوحدود تعیین کردو درست است که پیشنهاد داده شود.چون کتاب کاربردی مثل پلان یک ساختمان هست
که با سلیقه وهدف نویسنده ونوع مخاطبین خیلی مربوطه..روش ارائه مطلب نویسندگان این کتاب شفاف وقابل درک و مورد علاقه خیلی از مهندسین هست.مثالهای کتاب باجی ایراد نداره ولی روش بیانش وپیاده سازیش را هر دانشجویی
دنبال کرده در آنالیز وطراحی به مشکل برخورده.
در همین سایت جستجوکنید ده ها دانشجو شکایتکردن که کتاب باجی را دنبال کردن وبه مشکل برخوردن.
آقایان سرافراز وپاپولین این کتاب برای شما دونفر نوشته نشده شما باجی را می فهمید ده ها دانشجو ومهندس با کتاب باجی وسیفی مشکل دارند.این کتاب با روش خاص برای جامعه مهندسین آماتور ودانشجویان نوشته شده ومطالبی هم برای مهندسین با تجربه هم دارد.
حرف بی معنی ای هست که بگوییم اگر کسی مقاله isi ننویسد حق نوشتن کتاب کاربردی ندارد.دوست من، چند هزارنفر مهندس با مجوز طراحی داریم که در جای جای
کشور با ایتبس وبا استفاده از آیین نامه ها طراحی سازه می کنند ونهایتا طرح آنها اجرا میشه ومن وشما هم سالهاست زیر همان سقفها هستیم
کدامشان ISIدارند؟حالا چه اشکالی داره دونفز از طراح های باسوادتر که نویسندگان این کتاب باشند آستین بالازده نکات ریز وشگردهای طراحی را به جامعه ارائه دهند
اینکه بعد از یک ونیم سال یک دفعه صدای وا عمرانای دونفر همزمان در آمده خیلی معنی داره.
آقای محترمی که می فرمایین وقتی سیفی کتاب نوشته وقتی باجی کتاب نوشته نوشتن کتاب جدید تکرار است عجب منطقی دارین.مثل اینه که بگیم
وقتی سونی تلویزیون ساخته وقتی سامسونگ تلویزیون ساخته دیگه LG نباید سراغ تلویزیون برود.آخه چرا؟هر محصولی خواهان خودش را داردبه کسی چه ربطی دارد؟وقتی یک محصول مخاطب داره چرا تولید نشه.
آقای پاپولین ، شما خودتا معرفی نکردی از کجا که ناشر کتاب باجی وسیفی نباشی واز تعداد فروش این کتاب اعصابت بهم نریخته وشمشیر را از روبنسته باشی ؟لطفا خودتان را در سایت معرفی کنید تا کاربران بفهمند با کی طرفند.
نویسندگان این کتاب را برای دکتر مستوفی ننوشته اندملاحظه هم می کنید که دکتر مستوفی بدرستی قضاوت کرده وگفته بدرد مهندسین جوان ودانشجویان می خوره.شما این را قبول ندارید؟
یه نگاهی به ده ها سئوالی که در همین سایت در باره مطالب مختلف عمرانی میشه بندازید متوجه میشید که نیاز به کتابهای در سطوح مختلف خیلی بالاست هزاران نفر مشکل در مدلسازی دارند مشکل در نکات آیین نامه ای دارند مشکل در تنظیمات ایتبس وسیف دارند و....با فهم این قضیه کار این دوبزرگوار را تحسین می کنید ومنصفانه از نویسندگان این کتاب تشکر می کنید وبجای کوبیدن اونها به اونها پیشنهاد میدیدکتابهایی با مشخصات مورد نظر شما هم بنویسندکه از نظر من توانشا دارند اگر حوصله کنند این کار هم برایشان کاری ندارد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/06/31 , 12:34 ق.ظ
ارسال: #142
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
(1394/06/30 08:45 ب.ظ)chili نوشته شده توسط:  سلام

درمورد مقاله علمی میشه انتقادکرد وحتی مطالب آنرا با دلیل رد کرد ولی درمورد کتاب کاربردی نمیشه حدوحدود تعیین کردو درست است که پیشنهاد داده شود.چون کتاب کاربردی مثل پلان یک ساختمان هست
که با سلیقه وهدف نویسنده ونوع مخاطبین خیلی مربوطه..روش ارائه مطلب نویسندگان این کتاب شفاف وقابل درک و مورد علاقه خیلی از مهندسین هست.مثالهای کتاب باجی ایراد نداره ولی روش بیانش وپیاده سازیش را هر دانشجویی
دنبال کرده در آنالیز وطراحی به مشکل برخورده.
در همین سایت جستجوکنید ده ها دانشجو شکایتکردن که کتاب باجی را دنبال کردن وبه مشکل برخوردن.
آقایان سرافراز وپاپولین این کتاب برای شما دونفر نوشته نشده شما باجی را می فهمید ده ها دانشجو ومهندس با کتاب باجی وسیفی مشکل دارند.این کتاب با روش خاص برای جامعه مهندسین آماتور ودانشجویان نوشته شده ومطالبی هم برای مهندسین با تجربه هم دارد.
حرف بی معنی ای هست که بگوییم اگر کسی مقاله isi ننویسد حق نوشتن کتاب کاربردی ندارد.دوست من، چند هزارنفر مهندس با مجوز طراحی داریم که در جای جای
کشور با ایتبس وبا استفاده از آیین نامه ها طراحی سازه می کنند ونهایتا طرح آنها اجرا میشه ومن وشما هم سالهاست زیر همان سقفها هستیم
کدامشان ISIدارند؟حالا چه اشکالی داره دونفز از طراح های باسوادتر که نویسندگان این کتاب باشند آستین بالازده نکات ریز وشگردهای طراحی را به جامعه ارائه دهند
اینکه بعد از یک ونیم سال یک دفعه صدای وا عمرانای دونفر همزمان در آمده خیلی معنی داره.
آقای محترمی که می فرمایین وقتی سیفی کتاب نوشته وقتی باجی کتاب نوشته نوشتن کتاب جدید تکرار است عجب منطقی دارین.مثل اینه که بگیم
وقتی سونی تلویزیون ساخته وقتی سامسونگ تلویزیون ساخته دیگه LG نباید سراغ تلویزیون برود.آخه چرا؟هر محصولی خواهان خودش را داردبه کسی چه ربطی دارد؟وقتی یک محصول مخاطب داره چرا تولید نشه.
آقای پاپولین ، شما خودتا معرفی نکردی از کجا که ناشر کتاب باجی وسیفی نباشی واز تعداد فروش این کتاب اعصابت بهم نریخته وشمشیر را از روبنسته باشی ؟لطفا خودتان را در سایت معرفی کنید تا کاربران بفهمند با کی طرفند.
نویسندگان این کتاب را برای دکتر مستوفی ننوشته اندملاحظه هم می کنید که دکتر مستوفی بدرستی قضاوت کرده وگفته بدرد مهندسین جوان ودانشجویان می خوره.شما این را قبول ندارید؟
یه نگاهی به ده ها سئوالی که در همین سایت در باره مطالب مختلف عمرانی میشه بندازید متوجه میشید که نیاز به کتابهای در سطوح مختلف خیلی بالاست هزاران نفر مشکل در مدلسازی دارند مشکل در نکات آیین نامه ای دارند مشکل در تنظیمات ایتبس وسیف دارند و....با فهم این قضیه کار این دوبزرگوار را تحسین می کنید ومنصفانه از نویسندگان این کتاب تشکر می کنید وبجای کوبیدن اونها به اونها پیشنهاد میدیدکتابهایی با مشخصات مورد نظر شما هم بنویسندکه از نظر من توانشا دارند اگر حوصله کنند این کار هم برایشان کاری ندارد.

دوست عزیز و گرامی ممنون از موارد شما...ولی بنده کاری با مقاله ندارم
این خود یکی از پایه های علمی است. که ممکن است شخص داشته باشد یا نداشته باشد(بنده
در عرایض قبلی گفتم بایدی در کار نیست پیشنهادی و تصمیمی است) گفته ها در قبال
سخنان جناب مهندس سلطان ابادی بود.

در مثال و مقایسه شما با تلوزیون واجسام بی جان و بسط دادن آن به
یادگیری بسیار در عجبم!!!!؟؟؟؟یادگیری درست در ذهن مخاطب(جاندار) اثر میکند و این
اثر سالیان سال در اذهانتان باقی است ...شما مهندس عزیزکه وارد بازار کار میگردید
بسیار کارتان حساس است شاید حساستر از
جراح مغز و قلب شاید آنها یک نفر را عمل کنند و عمل موفقیت امیز نبود و طرف مرد..
نهایتا با یک امضا تمام میشود.ولی مهندس
محاسب خرابیش سالیان سال در اذهان باقیست و تا اخر مسئول است برا همین در انتخاب
کتاب مهندسین جوان کمال آگاهی را باید داشته باشند...من مشکلی با این جنابان
نداریم آقای جعفری و سلطان ابادی افرادی از همین جامعه هستن و برای ما بزرگوار.

اینکه فرمودین یک دفعه صدای دو نفر برا اعتراض در اومده باز در
عجبم؟؟؟؟!!این سخنان یعنی چه؟بنده کاری با اونیکی مهندس عزیز ندارم برداشت خود را
میگوییم...این چیست که باب شده کسی وقتی انتقادی میکند فورا ربطش میدهید به جناح
خاصی...آقایان باجی یا سیفی را نه دیدیم نه میشناسم علاوه بر آنها آساتید بزرگی مثل
پرفسور ابوالحسن استانه اصل تبریزی داریم علی کاوه داریم علی معصومی داریم استاد
بهروش داریم وغیره...بنده یتوانم از انها نیز مطلب میگذارم.

در مورد تکراری بودن کتاب انشالله با تجربه خواهید بود و رفتین بازار
کار یواش یواش پی خواهید برد در برهه ای از کارهای تکراری هستین ...شما مهندس خواهید شد و
هستین و از شما انتظار میرود در هر برهه یی تقریبا زمینه داشته باشین منظور من این
بود شما در کتاب که به بررسی آیین نامه 2800ویرایش 4نپرداختین اقلا شما که زحمت
کتاب نوشتن را میکشیدین چرا زحمتی را کشیدن که قبلا بارها روی ان کار شده منظورم
کار روی ابنیه است مثلا میرفتین با نرم افزار sapورزشگاه
طراحی میکردین(این فقط پیشنهاد بود).

خوب اگر کتاب به دردتان خورده الحمدالله...مگه به درد شما خورده نباید
کسی انتقادی داشته باشه(این به درد خوردن به خودتان ربط دارد پس به بقیه ربط
ندهین)

شما بزرگوار نمیدانم چرا فرا
فکنی کرده و بحث فنی را سوق بسوی ادبیات میدهید.. نمیدانم حرفهایی از قبیل شمشیر
بسته ایی از عقب بسته هایی از جلو... اینها یعنی چه؟انتقاد فنی باید فنی جواب داده
شود...بزرگوار نه بنده کسی طرفدار کسی هستم نه چیزی لطفا مباحث را قاطی مسائل
نفرمایید(خوبیت ندارد)

هر کسی مختار است نظر بدهد و اگر نظر شما از انتقاد ..کوبیدن است(که
اشاره کرده اید) من حرف ندارم این استنباط
شما علاج ندارد

اتفاقا بنده نویسندگان را به تجدید و اضافه کردن مطالب جدید سوق داده
ام.(تشکر از بنده هم لازم است)

با تشکر
1394/06/31 , 12:42 ق.ظ
ارسال: #143
(1394/06/30 07:00 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  با سلام.
همکاران محترم ،نقد های به شدت تندی داشتید.
کتاب های مهندس سلطان ابادی و مهندس جعفری در زمانی نوشته شدند که تغییرات آیین نامه ای بسیار زیاد
شده بود ،من با انتقاد هیچ مشکلی ندارم ،اما نقد باید در مسیر خودش انجام شود.
می دانم که بعضی از شما دوستان عزیز با بعضی از قسمت های این کتب مشکل دارید ،شما می توانید از طریق پیام خصوصی
با نویسندگان این کتب در تماس باشید و البته حتما انتقاد های خود را به آنها بگویید ،و از آنجایی که بنده این دو بزرگوار را میشناسم
می دانم که حتما به شما پاسخ می دهند.
به نظرم از طریق پیام خصوصی نقد های خود را به نویسندگان بگویید بهتر است.
حقیقتا هیچ اثری بدون ایراد نیست.از هر کتابی باید چند مطلب را آموخت.
امیدوارم همیشه موفق باشید.
سلام بله شاید حق با شما باشد و بنده باید پیام خصوصی میدادم.
1394/06/31 , 01:33 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/31 01:42 ق.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #144
با سلام

آقای مهندس papillon،
جناب مهندس جعفری ، هم مدرس دانشگاه هستند هم مولف کتب عمرانی وهم مدیر سایت معظم ایران سازه وبسیار آدم شریف وخدومی هستند .
حتی دانشجویان سال اول عمرانی هم اورا می شناسند چطور شما در مورد ایشان اظهار بی اطلاعی می کنید؟
ضمنا با توجه به اینکه شما از سال 91 در این سایت عضو هستید وقطعا می دانید که مهندس سلطان آبادی در این سایت مدیر کل هستند وقطعا از هزاران مطلب فنی ای هم که
تاکنون در ارسالهایشان داشته اند استفاده کرده اید پس چظور به اهلیت ایشان پی نبرده اید؟ .
من شخصا تعدادی از تالیفات این دوبزرگوار را استفاده کرده وبه اطلاعات علمی وفنی خود اضافه کرده ام وهردو این بزرگوارها را بعنوان مهندسین باسواد وتوانمند قبول دارم.
در بحثهای فنی این سایت وایران سازه هم قدرت بیان وسواد این دو بزرگوار را دیده ام وبه هردو ارادت دارم .
شاید بفرمایید من یک مهندس جوانم وکم تجربه وقضاوت من ملاک نیست.بسیار خوب بیاییم سراغ شما. از جناب عالی که منتقد آنها هستیدظرف سه سال گذشته
هیچ چیز قابل توجهی جز این انتقادات تند ندیده ایم.از شما مهندس عزیز دعوت می کنم مدت یکماه بطور افتخاری در این سایت مهمان ما باشید وبه سئوالات فنی کاربران عزیز پاسخگویی کنید.
ابتدا از معلومات شما و سطح سواد شما فیضی ببریم وبه اهلیت شما اعتقاد پیدا کنیم سپس در مورد انتقادات شما هم بحث مفصل خواهد شد..

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1394/06/31 , 03:00 ق.ظ
ارسال: #145
بحث اینجاست که من قبلا کتاب دکتر باجی رو داشتم و باهاش خیلی کار کرده بودم و اقلا سه سال داشتم با همون کتاب کار محاسبات انجام میدادم.
ماجرا از وقتی شروع شد که متوجه شدم ، استاندارد 2800 ویرایش 3 ، تا آخر شهریور معتبر هست و یک کلاس اموزشی هم از طرف نظام مهندسی راجع به ویرایش 4 استاندارد 2800 برگزار گردید مه بنده در انجا متوجه شدم که واقعا تغییرات صورت گرفته در این ویرایش گسترده هست .
از همان موقع تصمیم گرفتم که دنبال کتابی باشم که بطور وضوح این تغییرات رو در متن محاسبات گام به گام آورده باشه تا خودمو برای بعد از شهریور اماده بکنم .
صحبت اینجاست که درسته در کتاب آقای سلطان آبادی یک سری مطالب جدید که در کتاب باجی نبوده ، آمده است ، ( مثل دیوار حائل یا دال و ... ) ، ولی به اصل موضوع توجه نشده و ان هم این بوده که کتابی که در بازار عرضه میشود باید بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته در آیین نامه ها باشد .
من نمیدونم در دانشگاه ها هم الان از ویرایش 3 استفاده میکنند و از مبحث 9 قدیم ؟ اگر اینجور باشه که این کتاب به درد دانشجوها میخوره . اگه اینجور نباشه ، به نظر من این کتاب برای دانشجو ها هم زیاد تفاوتی با کتاب باجی نداره .
من متوجه هستم که زمانی که ایشون این کتاب رو مینوشتند ، آیین نامه ها تغییر نکرده بوده . بعدا طبق توضیحاتی که در پیوست کتاب داده اند ، وقتی که مشخص شده که آیین نامه ها تغییر کرده اند ، ایشون طبق نیازی که بوده ، به برخی تغییرات در پیوست کتاب در حد رفع تکلیف اشاره ای گذرا کرده اند .
به نظر بنده ایشان باید روی جلد کتاب مینوشتند که بر مبنای استاندارد 2800 ویرایش 3 و مبحث نهم سال 85 به همراه چند صفحه پیوست راجع به تغغیرات صورت گرفته در آیین نامه ها تا کنون
اگر اینجور روی جلد کتاب مینوشتند ، برای همه دیگه روشن میشد که متن کتاب بر مبنای آیین نامه های قدیم هست .
در کل من معتقدم که بهتر بود اصلا کتاب منتشر نمیشد و بلافاصله نسبت به اعمال تغییرات در کتاب اقدام میشد و سپس روانه بازار میشد تا هم دانشجوها بتوانند استفاده کنند و هم مهندسینی که از قبل با ایتبس آشنایی داشته اند و الان دنبال مطالب جدیدتر میگشتند .
در هر حال دیگه اتفاقیه که افتاده .
اگر توهینی به شخصی شد باید ببخشید . چون واقعا سخته که تو چند برگ توضیح پیوست کتاب هی بخوای بخونی و بفهمی که نویسنده چی گفته و بخوای با شک و تردید همون ها رو در متن اصلی کتاب پیاده بکنی .
در هر حال بهتر است زیاد این بحث طولانی نشود . همانطور که خودشون فرمودند ، دارن تغییرات را اعمال میکنند و ان شاء الله در چاپ بعدی ، کتابشون اصلاح شده ارائه خواهد شد .
1394/07/02 , 02:53 ب.ظ
ارسال: #146
جدیدا یک چیز جالب در مورد این کتاب کشف کردم که تا بحال که 36 سال از عمرم میگذره ، تو هیچ کتاب درسی و غیر درسی بهش برخورد نکرده بودم و ان هم این است که :
صفحه های 151 الی 156 کتاب فوق ، وجود ندارند . یعنی از صفحه 150 یکهو پریده صفحه 158
جل الخالق !
1394/07/02 , 04:03 ب.ظ
ارسال: #147
همکار گرامی " papillon ""

ظاهرا سکوت اینجانب در پی صحبت ها را مزیتی بر سواد جنابعالی دانسته اید؟ اینطور از صحبت های شما برداشت می شود!!

بنده این مدت اصلا فرصت به رسیدگی تاپیک را ندارم. شدیدا درگیر مسائل شخصی هستم.

با توحه به اینکه بحث های بیهمده شما که حتی کتاب را ندیده اید وقت بنده را می گیرد برای مثال تنها یکی از موارد شما را بازگو می کنم. و اما گفتید در کتاب دیگران در زمینه دیوارهای حائل صراحتا صحبت شده است. بنده واقعا متاسفم که هنوز فرق دیوارهای حائل طره ای را با دیوارهای حائل متصل شده به دیافراگم را نمی دانیم بعد از قدرت علمی خود سخن به میان می آوریم. آیا به نظر شما دیوارهای متصل شده به دیافراگم طبقات همانند دیوارهای طره ای عمل می کنند؟ آیا ضوابط طراحی اینگونه دیوارها دقیقا مشابه دیوارهای طره ای است؟ لطفا به خودتون زحمت بدهید و دو با سه مقاله در این زمینه مطالع بفرمایید. البته احتمالا خودتون در این زمینه مقاله داشته باشید!!!
در کتاب آقای سیفی همانطور که از دوستان شنیده ام، فقط بحث مدل سازی آمده است. آیا در آن به طراحی دیوارهای حائل اشاره شده است؟ منظورم در خود نرم افزار ایتبس است!!

الان در کجای ایران برای طراحی سازه ها از روش های غیر خطی استفاده می کنند که شما می فرمایید ما در کتاب از این نوع تحلیل استفاده نکرده ایم. همانطور که گفتم پایان نامه ای در این زمینه انجام داده اید که خود را خبره ی اینکار می دانید و بقیه را ....

کتاب بتنی در دو سال پیش تقریبا چاپ شده است. وقتی استاندارد 2800 نهایی ارائه شد، ما تمایلی برای چاپ کتاب نداشتیم و انتشارات به خاطر تماس های مکرر مشتریان اصرار بر چاپ مجدد محدودی داشته است. بنده طی این دو سال واقعا مشغله کاری داشته ایم و فرصت نمی کردم که ویرایش کتاب را انجام دهم. اما در حال حاضر مشغول این کاریم که انشاالله تا پایان سال نسخه ویرایش شده ارائه شود.

و اما شما وقتی کتابی را ندیده اید نباید به خودتون اجازه تحلیل و نظر خواهی به خودتون بدهید. نقد دوستانی که کتاب را به طور کامل بررسی کرده اند کاملا به جا هست و ما نیز با کمال میل می پذیریم. اما دوستانی که از دور نقد می کنند جز دید منفی برای نویسندگان و خواننده ها هیچ چیزی دیگری ندارد.

نظراتی که طی این دو سال از طرف مشتریان داشته ایم برای ما کافی است و قطعا با نظرات این چنینی که سرو ته ندارد و معلوم نیست به خاطر چه کسی اینگونه صحبت می کنند، اهمیتی نمی دهیم.

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/07/02 , 04:05 ب.ظ
ارسال: #148
(1394/07/02 02:53 ب.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  جدیدا یک چیز جالب در مورد این کتاب کشف کردم که تا بحال که 36 سال از عمرم میگذره ، تو هیچ کتاب درسی و غیر درسی بهش برخورد نکرده بودم و ان هم این است که :
صفحه های 151 الی 156 کتاب فوق ، وجود ندارند . یعنی از صفحه 150 یکهو پریده صفحه 158
جل الخالق !

این مشکل به خاطر صحافی کتاب است. لطفا با انتشارات تماس بگیرید تا یک نسخه برای شما ارسال کنند. همچنین لازم است که کتاب خودتون را برای آنها ارسال کنید که جایگزین آن یک کتاب دیگر برای شما ارسال کنند.

1394/07/02 , 04:12 ب.ظ
ارسال: #149
در ضمن با توجه به اینکه این بحث های اخیر کاملا به صورت هدف مند به نظر می رسد، این چنین صحبت ها در تاپیک مجاز نخواهد بود و از مدیران نیز درخواست دارم به محض دیدن حذف نمایند.

هر کاربری که اخیرا ادعایی هدف مند دارد، لطفا با ایمیل بنده در تماس باشند تا بهتر بتوانیم بحث و تبادل نظر کنیم.

ایمیل بنده:

[email protected]

1394/07/02 , 04:45 ب.ظ
ارسال: #150
دوستان خواهشن سعی کنید بحث رو علمی نگه دارید و شخصی نکنید

اونایی که پیگیر چاپ کتاب بودن میدونن که تو ایران ارزش نداره وقتت رو بزاری برای این کار چون هم دردسرش خیلی زیاده و هم درآمد چندانی نداره

رضا سلطان آبادی از نظر بار علمی حداقل توی بحث طراحی چیزی برای گفتن داره و با توجه به شناختی که ازش دارم تمامی کتاب هاشو به همه پیشنهاد میکنم (5 تا از دوستای نزدیکم خریدن و همه راضی بودن)

متاسفانه ما فقط جنبه منفی همه چیز رو میبینیم و سعی میکنیم ایراد بگیریم( اینکه چند صفحه از کتاب نیست که نویسنده چه ربطی داره دیگه!!!!)

از این پس پست هایی که رعایت ادب و انصاف نشده باشند پاک میشن

فروش مجموعه نرم افزار های مهندسی عمران+ فیلمهای آموزش عمرانی + آرشیو کل سایت http://goo.gl/80OzPv
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در (Safe) http://goo.gl/20kasW
فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) http://goo.gl/TlWlvw
دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) http://goo.gl/NRuR94
دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) http://goo.gl/GsLsyv
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کاملترین مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2015(جلد اول) admin 9 846 1395/03/03 12:43 ق.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران کیوان بابایی 80 21,672 1395/01/22 03:38 ب.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  بهترین کتاب استخدامی mirmohsen 0 356 1394/10/28 12:38 ق.ظ
آخرین ارسال: mirmohsen
  انتشار کتاب مرجع کاربردی مدلسازی، تحلیل و طراحی سوله malaki_mall 11 4,971 1394/03/06 05:54 ب.ظ
آخرین ارسال: pbaa
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 2 1,110 1393/09/09 05:57 ب.ظ
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 800 1393/02/22 07:26 ب.ظ
آخرین ارسال: فروزان
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 1 999 1392/11/11 10:55 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR
Star کتاب جامع طراحی سازه های صنعتی سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار saharabbasith 8 4,649 1392/11/01 11:59 ب.ظ
آخرین ارسال: aipa710

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان