مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3653 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:578 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:38 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:101 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:55 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:53 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:61 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1186 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:67 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:55 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 66 رأی - میانگین امیتازات: 3.64
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
1394/07/02 , 06:48 ب.ظ
ارسال: #151
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز
تمامی نوشته های زیر بیان گر نظر شخصی من میباشد که ممکن درست باشه یا نادرست
چند تا نکته هست که میخواهم عرض کنم خدمتون :
هر کسی که زحمت میکشه و کتابی را منتشر میکنه قابل تقدیر هست حتی اگر هم ایراداتی داشته باشه.
این اشتباه هست که دوستان فکر میکنند خودشان هستند که میفهمند و دیگران چیزی سر در نمیارن.

من حتی اگر کتابی را خریداری کنم و در ضمن مطالعه متوجه اشتباهاتی بشوم هیج وقت به خودم اجازه نمدم که سطح علمی و سواد نگارننده کتاب را زیر سوال ببرم بلکه سعی میکنم که این اشتباه را رفع و به علت ان پی ببرم .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/07/03 , 02:52 ب.ظ
ارسال: #152
RE: معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
الان دیدم بحث های عجیبی اینجا شده و واقعا ناراحت شدم که این طور با لحن بد راجع به یک کتاب عالی صحبت شده

من به شخصه خیلی استفاده کردم از کتاب های مهندس سلطان آبادی واقعا عالی بود خیلی نکات ریز کاری داشت من شخصا خیلی برام مفید بود و واقعا برای کار حرفه ای قابل استفاده هست. الان مشکل این هست که آیین نامه به روز نیست در کتاب؟؟؟؟؟؟
این بحث که واقعا خنده داره. شما یک آیین نامه رو کار کنی چند تا مثال ببینی اگر مهندس باشی بعدا خودت می تونی با آیین نامه جدیدتر هم کار کنی.

من که بعضی مواقع سایت نگارنده دانش رو چک می کنم ببینم که کی جلد های دوم هم چاپ می شن.

به هر حال بر خود لازم دونستم حداقل این جا که داره زحمت جناب مهندس سلطان آبادی زیر سوال میره ،حداقل رضایت کامل خودم رو نسبت به کتاب های ایشون اعلام کنم.
امیدوارم بقیه جلد ها هم چاپ بشه و یه وقت خدا نکرده این بحث های حاشیه ای باعث دلسردی ایشان نشه
1394/07/03 , 07:42 ب.ظ
ارسال: #153
(1394/07/02 06:48 ب.ظ)manphetah نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین عزیز
تمامی نوشته های زیر بیان گر نظر شخصی من میباشد که ممکن درست باشه یا نادرست
چند تا نکته هست که میخواهم عرض کنم خدمتون :
هر کسی که زحمت میکشه و کتابی را منتشر میکنه قابل تقدیر هست حتی اگر هم ایراداتی داشته باشه.
این اشتباه هست که دوستان فکر میکنند خودشان هستند که میفهمند و دیگران چیزی سر در نمیارن.

من حتی اگر کتابی را خریداری کنم و در ضمن مطالعه متوجه اشتباهاتی بشوم هیج وقت به خودم اجازه نمدم که سطح علمی و سواد نگارننده کتاب را زیر سوال ببرم بلکه سعی میکنم که این اشتباه را رفع و به علت ان پی ببرم .

سلام دوست عزیزقبلا بنده از زحمات نویسندگان تشکر کردم.

هیچ کسی فکر برتری بر دیگر را ندارد قبلا هم گفته شده است..کسی که
ادعای برتری بر دیگری را دارد همیشه بر این عقیده است که کارش بدون انتقاد باقی
بماند تا مسیر خیالی خود را طی کند که در این تاپیک نیز نمونه دارد..

اگر بنا به نظر شما اشتباهات و کمبودهای کتابها گوشزد داده نشود ایا
در تجدید چاپ دوباره فکر نمکنید که همین اشتباهات باقی خواهند ماند وظلم بزرگی را
کشور متحمل میشود.

و گیرم شما خودتان اشتباهات کتاب را برچیده و خود وارد شدین.. شاید
کسانی باشند توانایی و وقت این کار را نداشته باشند...جواب آنها چیست؟ضمنا اینرا باید درک کنیم که این انتقادها حداقلی(در کشورهای صنعتی
کتاب را کم لم یکون میکنند) که به این کتاب رواست بیشترین بهره را خود مولفان
وخریداران میبرند چون در تجدید چاپ چشمها هدفمندتر و تفهیم میشود که خوانندگان
بازیزکی مولفان را رصد میکنند.

موفق باشید
1394/07/03 , 08:16 ب.ظ
ارسال: #154
با سلام
ببینید وقتی من میگم که مثلا چند صفحه از کتاب نیست ، برای اینه که آقای مهندس بعدا به ناشر بگه که اینجور اتفاقی افتاده تا ناشر بیشتر حواسشو جمع بکنه که اینجور اشتباهات سهوی پیش نیاد .
در ضمن من تو کتاب مهندس اشتباه مبنی بر اینکه مثلا توان علمیشو نداشته باشند ، ندیدم . تا چند صفحه ای که خوندم ، چند تا اشتباه تایپی دیدم که حالا بعدا که کل کتابو خوندم ، اونها رو لیست میکنم براشون ایمیل میکنم که در چاپ بعدی اصلاحش کنند .
یکی از کاربران فرمودند که اگه یکی آیین نامه رو بلد باشی ، آیین نامه جدید رو اگر مهندس باشی بلدی . که بنده با حرف ایشان مخالفم . در آیین نامه های جدید بسیاری مطالب جدید وارد میشوند که حتی اساتید فن در درک مفهوم یک بند خاص دچار مشکل میشوند و حتی با نامه نگاری با کمیته تدوین هم باز در برخی موارد آیین نامه یا مسکوت هست یا دوپهلو صحبت کرده .
بیشتر هدف ما هم همین هست که کاربرد نکات جدید را در نرم افزار مشاهده کنیم .
1394/07/03 , 08:28 ب.ظ
ارسال: #155
(1394/07/03 08:16 ب.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  با سلام
ببینید وقتی من میگم که مثلا چند صفحه از کتاب نیست ، برای اینه که آقای مهندس بعدا به ناشر بگه که اینجور اتفاقی افتاده تا ناشر بیشتر حواسشو جمع بکنه که اینجور اشتباهات سهوی پیش نیاد .
در ضمن من تو کتاب مهندس اشتباه مبنی بر اینکه مثلا توان علمیشو نداشته باشند ، ندیدم . تا چند صفحه ای که خوندم ، چند تا اشتباه تایپی دیدم که حالا بعدا که کل کتابو خوندم ، اونها رو لیست میکنم براشون ایمیل میکنم که در چاپ بعدی اصلاحش کنند .
یکی از کاربران فرمودند که اگه یکی آیین نامه رو بلد باشی ، آیین نامه جدید رو اگر مهندس باشی بلدی . که بنده با حرف ایشان مخالفم . در آیین نامه های جدید بسیاری مطالب جدید وارد میشوند که حتی اساتید فن در درک مفهوم یک بند خاص دچار مشکل میشوند و حتی با نامه نگاری با کمیته تدوین هم باز در برخی موارد آیین نامه یا مسکوت هست یا دوپهلو صحبت کرده .
بیشتر هدف ما هم همین هست که کاربرد نکات جدید را در نرم افزار مشاهده کنیم .

همانطور که پیش تر عرض کردم، مشکل چاپ کتاب واقعا یک امر بدیهی است. چراکه حجم کتاب زیاد است و اینگونه موارد در هر سری چاپ کاملاً منطقی است که از شانس بد شما این مورد به دست شما رسیده است. شما لطف کنید با انتشارات تماس بگیرید و بگید که با بنده در این مورد مکاتبه داشته اید تا راه کار را برای شما بازگو کنند تا این مشکل شما هم برطرف شود.

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/07/03 , 10:29 ب.ظ
ارسال: #156
با سلام.
از همکاران محترم خواهش می کنم به هیچ وجه ،دیگر خارج از بحث اصلی تاپیک نشوند.
تا الان هم مدیران محترم سایت خیلی صبر داشتند ،سعی کنیم کمک همدیگر باشیم.
باور کنید انتقاد کردن راه دارد یا به جناب سلطان ابادی ایمیل بزنید یا از طریق پیام خصوصی
با ایشون در تماس باشید.
خواهشا بعد از پست من دیگر در رابطه با موضوعات منفی صحبت نکنیم ،با تشکر.
موفق باشید.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/07/17 , 01:53 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/07/17 06:17 ب.ظ، توسط engineer2014.)
ارسال: #157
دوستان در صفحه ی 235 کتاب برای تعیین آرماتور های طولی تیر هم چنین تقویتی

1 - از روش دقیق برای طول آرماتور های تقویتی بحث کلی نشده و فقط روش تقریبی گفته شده هم چنین گفته شده در بعضی مواقع نمیشه از این روش استفاده کرد واسه روش دقیق من تو سایت ها سرچ کردم چیزی متوجه نشدم منبع خوبی هس واضح گفته باشه؟؟

2- برای تعیین آرماتور های تقویتی طولی تیر در قسمت پایین صفحه ی 235 چرا فواصل 7.8 سانت در نظر گرفته شده؟؟؟

3-همچنین در صفحه ی 236 برای دهانه ی A تا C گزارش شده 2.23 ولی 3 تا فی 16 استفاده شده؟؟

4-هم چنین در صفحه ی 236 دهانه ی E تا F پایین اگه آرماتور تقویت نیاز بود ضریبش میشد Ln - 0.125Ln ؟؟؟؟

5-هم چین در صفحه ی 247 تقویتی هایی که طولشون 1.8 متر هس از کجا اومده تو محاسبات صفحه 234که 1.8 نداشتیم؟؟

6- در صفحه ی 246 که ناحیه ی عادی و ویژه رو بدست آوردیم 1.96 و 1.04 با چی مقایسه میکنیم؟؟(با نتایج نرم افزار صفحه ی 245 بعضی از اونا که تو وسط از 1.04 بیشترن که!!)

اگه جداگانه به سوالاتم پاسخ بدین ممنون میشم

شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی
1394/07/25 , 10:31 ب.ظ
ارسال: #158
با سلام و عرض ادب و احترام
با تشکر از جناب مهندس رضا سلطان آبادی و تمام مسئولان که در تهیه این کتاب زحمت متحمل شدند
چند سوال دارم
1- آیا این کتاب بر مبنای مباحث جدید مقررات عمومی ویرایش 92 نگارش شده است ؟
2- آیا نگارش این کتاب بر اساس روش LRDF روش حدی است ؟
3- ایا روش های گام به گامی که در این کتاب صورت میگیرد بر اساس ایتبس 2013 است ؟
1394/09/04 , 02:44 ب.ظ
ارسال: #159
با سلام
منم به نوبه ی خودم به مهندس سلطان آبادی ومهندس جعفری عزیز تبریک میگم
استادزلزله مون خیلی ازاین کتاب تعریف میکرد میگفت حتما این کتاب روتهیه کنید .من هم سر فرصت این کتاب روتهیه خواهم کرد فقط نمیدونم درکتابفروشی ها کرمانشاه این کتاب موجود هست؟
1394/10/04 , 08:02 ب.ظ
ارسال: #160
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس سلطان آبادی و جعفری عزیز
بابت کتاب خوبتون تشکر ویژه میکنم
دو تا سوال داشتم ازتون
یکی اینکه جلد دوم کتاب ها کی منتشر میشه؟؟!(ما منتظر جلد دوم کتابها هستیم)
یکی هم اینکه آیا تو جلد دوم کتابها به تحلیل تاریخچه زمانی پرداخته شده است یا خیر؟؟!
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کاملترین مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2015(جلد اول) admin 9 764 1395/03/03 12:43 ق.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران کیوان بابایی 80 21,185 1395/01/22 03:38 ب.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  بهترین کتاب استخدامی mirmohsen 0 334 1394/10/28 12:38 ق.ظ
آخرین ارسال: mirmohsen
  انتشار کتاب مرجع کاربردی مدلسازی، تحلیل و طراحی سوله malaki_mall 11 4,895 1394/03/06 05:54 ب.ظ
آخرین ارسال: pbaa
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 2 1,071 1393/09/09 05:57 ب.ظ
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 771 1393/02/22 07:26 ب.ظ
آخرین ارسال: فروزان
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 1 970 1392/11/11 10:55 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR
Star کتاب جامع طراحی سازه های صنعتی سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار saharabbasith 8 4,554 1392/11/01 11:59 ب.ظ
آخرین ارسال: aipa710

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان