امتیاز موضوع:
  • 77 رأی - میانگین امتیازات: 3.51
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب : مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2013 و SAFE 12
جلد اول کتاب کار بسیار قوی بود و امیدوارم جلد دوم نیز همینگونه باشد
فقط یک پیشنهاد ، اگر ممکن است در جلد دوم کتاب بخشی را نیز به نحوه تهیه و تنظیم دفترچه محاسبات سازه اختصاص دهید. ( مانند فصل دهم جلد اول که در مورد آشنایی با نرم‌افزار سازه 90 می‌باشد )
پاسخ
با سلام
سوالی داشتم من نگاه میکردم از صفحه 664 تا 675 شما دو بار بار دینامیکی sx , sy رو به نرم افزار معرفی کردید علت چیست؟ و اینکه نرم افزار قبول نمیکنه با این وضعیت چکار باید کرد؟
پاسخ
(1393/3/14 ، 11:46 صبح)kazemkha نوشته است: با سلام
سوالی داشتم من نگاه میکردم از صفحه 664 تا 675 شما دو بار بار دینامیکی sx , sy رو به نرم افزار معرفی کردید علت چیست؟ و اینکه نرم افزار قبول نمیکنه با این وضعیت چکار باید کرد؟

اگه به توضیحات چند صفحه قبل و همچنین مراحل ابتدایی پروژه این فصل مراجعه کنید خواهید دید که دو روش کلی برای معرفی بارهای دینامیکی معرفی کرده ایم . یکی استفاده از روش دستی و معرفی نمودارهای طیف به صورت دستی به نرم افزار است و روش دیگر استفاده از فایل کمکی اکسل که در CD ضمیمه کتاب هم قابل دسترسی است می باشد . در آن قسمت هم نحوه معرفی حالات بار دینامیکی برای هر کدام از این دو روش به طور جداگانه شرح داده شده است . شما می توانید از هر کدام از این دو روش که براتون راحت است استفاده کنید
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
با سلام سوالی داشتم از خدمت شما
در کتاب پروژه رو با شقف دال طراحی کردید و اینکه ضریب اصلاح جرم و وزن تیر رو اعمال کردید که رابطه ش مشخصه حالا اگه سقف ما تیرچه بود آیا باید ضریب اصلاح رو اعمال کنیم؟ اگه بله لطفا بفرمایید به چه صورت؟
پاسخ
(1393/3/19 ، 03:01 عصر)kazemkha نوشته است: با سلام سوالی داشتم از خدمت شما
در کتاب پروژه رو با شقف دال طراحی کردید و اینکه ضریب اصلاح جرم و وزن تیر رو اعمال کردید که رابطه ش مشخصه حالا اگه سقف ما تیرچه بود آیا باید ضریب اصلاح رو اعمال کنیم؟ اگه بله لطفا بفرمایید به چه صورت؟

بله در حالت استفاده از سقفهای تیرچه بلوک نیز باید ضریب اصلاح ورزن را اعمال کنیم . فکر می کنم در پروژه دوم شرح داده شده است . به هر حال تفاوتی آنچنانی وجود ندارد . کافیست که شما فقط ضخامت دال روی تیرچه ها را به جای ضخامت دال بتنی در نظر بگیرید
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
بسیار ممنون از لطف شما
پاسخ
واقعا ممنونم
پروژه اول رو تقریبا تمام کردم
به جواب بسیاری از سوالاتم رسیدم
این کتاب از چیزی که فکر میکردم خیلی کاملتره
تمامی نکات مبهمی که جسته گریخته در اینترنت پیدا میشه مفصلا در بخش مربوطه شرح داده شده
قطعا ارزش خرید این کتاب بیشتر از مبلغش هست
در مقابل این کتاب ، کتاب مشابه که چندین ورژن داره چاپ میشه و همچنان با ایین نامه های قدیمی و روش های طراحی قدیمی اصلا قابل مقایسه نیست .
پاسخ
سلام مهندس
من یه مشکل دارم اونم این که وقتی می خوام مشخصات سازه رو که در صفحه 35 هستن رو وارد کنم نرم افزار میگه این مقدار غیر قانونیه!!!!illegal
حتی ارتفاع پارکینگ رو هم همین ارور رو میده
من چیکار باید بکنم؟
پاسخ
(1393/3/29 ، 05:56 عصر)arefnib نوشته است: سلام مهندس
من یه مشکل دارم اونم این که وقتی می خوام مشخصات سازه رو که در صفحه 35 هستن رو وارد کنم نرم افزار میگه این مقدار غیر قانونیه!!!!illegal
من چیکار باید بکنم؟

احتمالا واحد ها رو صحیح تنظیم نکردید
پاسخ
(1393/3/29 ، 09:10 عصر)sahand-p-z نوشته است:
(1393/3/29 ، 05:56 عصر)arefnib نوشته است: سلام مهندس
من چیکار باید بکنم؟

احتمالا واحد ها رو صحیح تنظیم نکردید
(1393/3/29 ، 09:10 عصر)sahand-p-z نوشته است: سلام .نه بر طبق گفته کتاب واحد ها رو تنظیم کردم

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بهترین کتاب ریاضی مهندسی؟؟؟؟ silver sky 3 1,330 1396/4/12 ، 07:53 صبح
آخرین ارسال: Mt77
  کاملترین مرجع کاربردی طراحی سازه های بتنی با نرم افزار ETABS 2015(جلد اول) admin 9 1,200 1395/3/3 ، 12:43 صبح
آخرین ارسال: Civil5
  مشاوره و معرفی کتب تخصصی مهندسی عمران کیوان بابایی 80 23,952 1395/1/22 ، 03:38 عصر
آخرین ارسال: farzad4m
  بهترین کتاب استخدامی mirmohsen 0 561 1394/10/28 ، 12:38 صبح
آخرین ارسال: mirmohsen
  انتشار کتاب مرجع کاربردی مدلسازی، تحلیل و طراحی سوله malaki_mall 11 5,415 1394/3/6 ، 05:54 عصر
آخرین ارسال: pbaa
  در خواست معرفی کتاب در مورد پی های مرکب T شکل ؟ فروزان 0 1,025 1393/2/22 ، 07:26 عصر
آخرین ارسال: فروزان
  لطفا جزوه معرفی کنید A.Hesaraki 1 1,184 1392/11/11 ، 10:55 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
Star کتاب جامع طراحی سازه های صنعتی سوله مثالهای کاربردی با نرم افزار saharabbasith 8 5,225 1392/11/1 ، 11:59 عصر
آخرین ارسال: aipa710

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان