امتیاز موضوع:
 • 63 رأی - میانگین امتیازات: 2.65
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
معماري سبز
#1
معماري سبز برخاسته از معماري پايدار و توسعه پايدار بوده كه اين نيز ناشي از نياز انسان امروز در مقابل پيامدهاي سوء‌جهان صنعتي و مصرفي عصر حاضر است. حفظ و حراست از منابع طبيعي جهان، مصونيت از آلودگي هوا و ساير آلودگي‌هاي محيطي، حفاظت از لايه ازن، بهداشت جسمي و رواني، آينده بشريت و ... از موضوعاتي است كه در اين راستا مطرح بوده و ضرورت آن به عنوان يك وظيفه جهاني روز به روز آشكارتر مي‌شود.
تاریخچه معماری سبز
كليات و اهداف در معماري سبز
اصول معماری سبز
مزاياي يك ساختمان سبز
طراحي خانه‌هاي سبز

پسورد:www.archicom.org


               


فایل‌(های) پیوست شده
.rar   Green Architecture.rar (اندازه: 1.17 MB / تعداد دفعات دریافت: 284)گمشده این نسل اعتماد است نه اعتقاد
اما افسوس که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد . . .
پاسخ
#2
خانه ی درختی مدرن در بلژیک

شرکت آلمانی baumraum یک خانه ی درختی مدرن را در جنگل های فلاندری شهر اکتل-اکسل بلژیک طراحی کرده و آن را به مرحله ی اجرا درآورده است. نمای خانه از چوب صنوبر ساخته شده است و دور تا دور آن را یک قاب فلزی به شکل بیضی از جنس روی اکسید شده فرا گرفته است.

برای ورود به داخل خانه ی درختی که در ارتفاع 5.5 و 6.5 متری قرار گرفته است، پله هایی از فولاد ضد زنگ تعبیه شده است. این خانه ی درختی از دو قسمت تشکیل شده است که یکی در ارتفاع 5.5 متری و دیگری در ارتفاع 6.5 متری قرار گرفته اند و توسط پله های فلزی به هم مرتبط می شوند.

برای اولین بار است که در یک خانه درختی آشپزخانه، سالن نشیمن و دستشویی ساخته شده است. سالن کاملا مبله بوده و تعدادی مبل کوچک هم برای فضاهای دوستانه و صمیمی تر در آن قرار گرفته است. در زیر مبلمان دریچه هایی دیده می شود که در زمستان به عنوان سیستم گرمایشی و در تابستان به عنوان سیستم سرمایشی عمل می کند.
پنجره های به کار رفته در ساخت خانه ی درختی دو جداره بوده و قاب های چوبی اطراف پنجره ها هم به عنوان عایق عمل می کنند. چراغ های به کار رفته در خانه هم از نوع LED می باشند که همین مصرف انرژی در این خانه درختی مدرن را به حداقل رسانده است.[تصویر: fbrsgu6xnnxuezy7x8zg.jpg][تصویر: mxgs4twampjmzxut1a4v.jpg][تصویر: ns0ne1dy2pptf3wqffh.jpg][تصویر: uqi0i6n0qqlp38tgr4oh.jpg][تصویر: 1wzlhj2teb6reekirdm.jpg][تصویر: h7krl0w6thhsva5vh7fw.jpg][تصویر: 4opxhiaebu2rai0sybr2.jpg][تصویر: qsdn169z7sxgxu7e386.jpg][تصویر: 81ub1cyhp5rt43mt4pcq.jpg][تصویر: q4xf9sc65fosb5slxv2.jpg][تصویر: leuw8kbn2c8dayk93k8s.jpg][تصویر: c53wfrnanc82qlncw76q.jpg]گمشده این نسل اعتماد است نه اعتقاد
اما افسوس که نه بر اعتماد اعتقادیست و نه بر اعتقادها اعتماد . . .
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان