امتیاز موضوع:
  • 141 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاطع box در اسکلت فلزی
(1392/5/13 ، 11:01 صبح)حمید فلاح منش نوشته است: ُلام
مواردی هست که بهش اشاره میکنم انشالله مشکل حل میشه

1-اول اینکه به اشتباه توی طبقه ی بام برای گره ها تکیه گاه معرفی کردید که باید حذف بشه
2-سقف ها بیشت از حد سنگین هستن 845 برای طبقات و حدود 700 برای بام بسیار زیاده
طبقات چیزی حدود 600 تا 650 و بام هم 500تا 600 با 1 دیتیل خوب بدست میاد و حتی سبک تر
3-بهتره جهت تیرچه ریزی موازی قاب مفصلی و بروی قاب خمشی باشه که باعث میشه سایز مقاطع کاهش پیدا کنه
4-انتهای طره ها تیرهای که تعریف شده باید مفصلی باشن که صلب تعریف شده
5-دورتا دور طره ها 1 جان پناه گذاشته میشه حدود 1 متر که بارش لحاظ نشده و توی بام هم این طره معمولا حذف نمیشه
6-طره ها بدون دستک معرفی شدن و باید حتما بار زلزله قائم براشون تعریف بشه و ترکیب بارهاش هم کامل معرفی بشه
7-lمهمترین بخشی که باعث مشکل در طراحی سازه شما میشه بحث طول موثره ..شما 1 مقطع برای سازتون در طبقه اول در نظر بگیرید نه مقطع خیلی بزرگ 1 مقطع کوچیک ... طول موثرو دستی به نرم افزار بدید در جهت قاب خمشی و در جهت مهار بندی هم 1... خودتون تفاوتشو میبینید که باعث میشه بسیار نسبت تنش ها کم و صحیح بشن
8-طول مهار نشده نشده تیر ها LBT هم میتونه عددی کوچیک باشه مثلا 0.05
چون بال تیرها در بتن قرار میگیره و این امر باعث کاهش طول مهاری میشه
موفق باشید

خیلی ممنون
بررسی می کنم ببینم جواب ها چجور می شوند.
با تشکر فراوان از شما
راستی خوب در قسمت بام در واقعیت طره ای وجود ندارد. به همین دلیل لحاظ نکردم.
باز هم ممنون
پاسخ
ُسلام

1-اول اینکه به اشتباه توی طبقه ی بام برای گره ها تکیه گاه معرفی کردید که باید حذف بشه
طبقات چیزی حدود 600 تا 650 و بام هم 500تا 600 با 1 دیتیل خوب بدست میاد و حتی سبک تر
3-بهتره جهت تیرچه ریزی موازی قاب مفصلی و بروی قاب خمشی باشه که باعث میشه سایز مقاطع کاهش پیدا کنه
5-دورتا دور طره ها 1 جان پناه گذاشته میشه حدود 1 متر که بارش لحاظ نشده و توی بام هم این طره معمولا حذف نمیشه
6-طره ها بدون دستک معرفی شدن و باید حتما بار زلزله قائم براشون تعریف بشه و ترکیب بارهاش هم کامل معرفی بشه
7-lمهمترین بخشی که باعث مشکل در طراحی سازه شما میشه بحث طول موثره ..شما 1 مقطع برای سازتون در طبقه اول در نظر بگیرید نه مقطع خیلی بزرگ 1 مقطع کوچیک ... طول موثرو دستی به نرم افزار بدید در جهت قاب خمشی و در جهت مهار بندی هم 1... خودتون تفاوتشو میبینید که باعث میشه بسیار نسبت تنش ها کم و صحیح بشن
8-طول مهار نشده تیر ها LBT هم میتونه عددی کوچیک باشه مثلا 0.05
چون بال تیرها در بتن قرار میگیره و این امر باعث کاهش فاصله تکیه گاه های جانبی میشه
موفق باشید

با سلام و تشکر فراوان از مهندس فلاح منش
با استفاده از نکات بسیار خوبی که فرمودید ، پروژه جواب داد.
اما بزرگترین مقطع برای ستون ها باکس 60 شد. راه حلی برای کاهش ابعاد مقطع ندارید یا اینکه چنین ابعادی برای یک ساختمان 10 طبقه عادی است؟؟
برای نحوه قرارگیری بادبندها ایده ای ندارید؟آیا مناسب هستند؟
پریود سازه را از چه طریقی از ایتبس استخراج کنم تا با پریود تجربی که 1.25 برابرش کرده ام مقایسه کنم؟
برای مشاهده پریودبه قسمت Display/Show Tables رفتم و در پنجره جدیدی که باز شد قسمت Modal Information را تیک زدم و سپس Ok کردم. در پنجره جدیدی که باز میشود از قسمت بالا و سمت راست پنجره ، جدولی با نام Modal Participating Mass Ratio باید ظاهر شود که در پروژه من ظاهر نشد.مشکل کجاست؟ تحلیل دینامیکی را فعال کرده ام.

از راهنمایی قبلی شما بسیار تشکر می کنم.

http://s5.picofile.com/file/8117563142/S...9.rar.html

پاسخ
من با نظر اردلان نوروزی موافقم .ضمنا نمی دونم چرا در ایتبس ستونی که با پلیت طراحی شده خیلی قویتر میشه وبهتر جواب میده.به نظر شما به خاطر چیه؟
پاسخ
(1392/5/13 ، 11:01 صبح)حمید فلاح منش نوشته است: ُلام

8-طول مهار نشده تیر ها LBT هم میتونه عددی کوچیک باشه مثلا 0.05
چون بال تیرها در بتن قرار میگیره و این امر باعث کاهش فاصله تکیه گاه های جانبی میشه
موفق باشید

آیا راهی داره که بدون فعال کردن تحلیل دینامیکی ، پریود سازه را خواند؟؟؟؟؟؟؟؟
چون در صورتی که تحلیل دینامیکی را فعال کنیم قاعداتا باید تنظیمات تحلیل دینامیکی را انجام دهیم.خطای برنامه من به این دلیل است.
پاسخ
خیر راهی نیست جز همون گزینه
این به این معنی نیست که باید تحلیل دینامیکی انجام بشه
زدن تیک دینامیکی برای تحلیل استاتیکی هم انجام میشه تا زمان تناوب ها بدست بیاد
پاسخ
مهندس حمید فلاح منش چرا در ایتبس ستونی که با پلیت طراحی شده خیلی قویتر میشه وبهتر جواب میده؟
پاسخ
طبعیه مهندس جان
سطح مقطع خیلی بیشتر داره
ممان اینرسی زیادی داره...
پاسخ
برای مقاطع باکس، کنترل نسبت b/t در حالت 7 از جدول 10-1-2-1(1590تقسیم بر رادیکالfy)کفایت می کند؟
پاسخ
سلام
قسمت 7 و 10 کنترل بشه
پاسخ
سلام
فایلی آماده برای مقاطع باکس و تیرورق ها موجود هست؟که خیلی راحت ایمپورت بشه داخل ایتبز .
نرم افزار سازه نگار پروپر که قیمتش حدود 50ت مناسب است یا نه؟
خدایا چنان کن سرانجام کار تا وقتی که هنوز زنده ایم آیین نامه ایران جای بگیره توی CSI و تو خشنود بشی و ماهم رستگار.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink ایمپورت کردن مقاطع به داخل ایتبس..فوری.فوری omran.tarbiyat 0 20 1396/9/1 ، 11:42 صبح
آخرین ارسال: omran.tarbiyat
  تنظیمات طول موثر ستون فلزی marsello 1 167 1396/4/25 ، 10:48 صبح
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  فراخوانی مقاطع در ایتبس 2013 reza_mj63 8 2,842 1396/1/19 ، 07:43 عصر
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  نحوه خواندن مقاطع در ایتبس مبتدی95 11 1,047 1395/10/13 ، 10:42 صبح
آخرین ارسال: civil92
  اختلاف در برخی مقاطع در نقشه های تایید شده نظام مهندسی و مدل ایتبس hoseinasgary 1 406 1395/7/30 ، 12:20 عصر
آخرین ارسال: hoseinasgary
  افزایش دان ظرفیت برشی و خمشی ستون ها فلزی hajix8867 0 423 1395/6/3 ، 09:33 صبح
آخرین ارسال: hajix8867
  مقاطع در ایتبس manphetah 1 644 1395/5/15 ، 07:44 عصر
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  درخواست مشخصات مقاطع UPA Ali_rame'eh 5 6,246 1395/4/23 ، 11:02 صبح
آخرین ارسال: saeedra2000
  تاخیر زمانی در ایمپورت شدن مقاطع در سکشن دیزاینر علی مجیدی 0 439 1395/4/10 ، 06:57 عصر
آخرین ارسال: علی مجیدی
Question نحوه خارج کردن مقاطع از لیست انتخاب خودکار در ایتبس One 3 840 1395/3/31 ، 07:21 عصر
آخرین ارسال: hhn1370

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان