مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
واجدین شرایط شرکت در آزمون
شروع کننده:REZAF آخرین ارسال توسط:REZAF پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:25 زمان:1395/10/28
درخواست چك كردن پروژه بتني (فوري)
شروع کننده:patterenuslogic آخرین ارسال توسط:nabarati پاسخ ها:4 چک کردن پروژه Csi Sap شما مشاهده:1677 زمان:1395/10/28
مسجدی با معماری شگفت انگیز در قلب کلیسای جامع
شروع کننده:mahno0osh آخرین ارسال توسط:mahno0osh پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:19 زمان:1395/10/28
کمک در خصوص ترکیب بارهای پیشفرض در ETABS
شروع کننده:frankly آخرین ارسال توسط:behzad_breeder پاسخ ها:9 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:1565 زمان:1395/10/28
دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:269 زمان:1395/10/28
راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:18 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:31758 زمان:1395/10/28
کانال تلگرامی کنکور ارشد عمران پر از جزوات تخصصی به ویژه زبان تخصصی
شروع کننده:fateme_mpg_t آخرین ارسال توسط:fateme_mpg_t پاسخ ها:4 کنکور و ازمون های مختلف.... مشاهده:50 زمان:1395/10/28
راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه
شروع کننده:sasan.ce آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:51 زمان:1395/10/28
مدیران و ناظمان بخوانند
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:175 گفتمان مدیران مشاهده:4746 زمان:1395/10/28
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی
شروع کننده:elitesjournal آخرین ارسال توسط:elitesjournal پاسخ ها:0 سمینارهاو فراخوان ها مشاهده:38 زمان:1395/10/27

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امیتازات: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقاومت برش بتن
1394/05/31 , 12:57 ق.ظ
ارسال: #1
مقاومت برش بتن
سلام دوستان

من یک مشکلی دارم لطفا راهنمایی فرمایید.

من برای طراحی سازه بتنی از ایتبس 2013 استفاده می کنم و برای طراحی دستی المان ها ، در المان تیر در قسمت برش با مشکلی مواجه شدم.
در آیین نامه های قدیم
ACi
برای مقاومت برشی بتن از رابطه زیر استفاده می شده :
Vc = 0.53Sqrt(f'c)bd
که در آیین نامه های جدید بجای 0.53 از کسر 1/6 استفاده شده و رابطه به این شکل شده است :
Vc = (1/6) sqrt(f'c)bd

در سازه من ، تنظیمات طراحی رو برای آیین نامه ای سی آی سال 2008 گذاشتم ، الان که دارم مقادیر برش رو بدست میارم ، بنظر میاد برای محاسبه برش بتن از رابطه اول که 0.53 استفاده کرده ، در منوالم که نگاه می کنم رابطه زیر نوشته شده و دقیقاً نمیتونم ببینم از چه رابطه ای استفاده کرده :
Phi Vc = Phi 2 Sqrt(f'c)bd

لطفا راهنمایی فرمایید برای طراحی تیر در این آیین نامه ایتبس از کدام رابطه استفاده می کنه ؟ مشکل اصلی از جایی هست که اگر مقدار
Vc
رو از طریق رابطه ای که از کسر 1/6 استفاده کرده بروم ، در هنگام بررسی رابطه پایین که یکی از ضوابط هست با مشکل روبرو میشم و تیر جواب نمیده :
Vs < 4Vc

اگر از رابطه 0.53 استفاده کنم ، برای پروژه ام مطمئنن استاد متوجه شده و به آن اشاره می کنند و واقعا نمیدونم چه جوابی بدهم !!!!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1395/10/26 , 12:19 ب.ظ
ارسال: #2
RE: مقاومت برش بتن
نحوه کار دستگاه های برش بتن
دستگاههایی ساخته شده است که کار آنها برش است این برش برای مصالحی مختلف از جنس بتن ، انواع آسفالت و ...بکار میرود دستگاههای برش اندازهای مختلفی دارند اعم از کوچک و بزرگ دستگاههای کوچک را خود فرد میتواند حمل کند ولی دستگاه برش بزرگ بوسیله ماشین آلات جابجا میشود نیروهای مختلفی وجود دارد که با این دستگاهها کار میکنند هنگامی که میخواهند از دستگاه استفاده کنند اندازهایی را که میخواهند برش بزنند انتخاب وعلامت گذاری میکنند سپس زمین را با آب خیس میکنند تا هنگام برش گرد و خاک ایجاد نشود .
دستگاه برش را به برق میزنند و شروع میکنند قسمت های بتن را می شکنند این دستگاه خیلی سرو صدا ایجاد میکند هنگامی که بتن شکسته شد به وسیله نیروهایی که هست قسمت هایی که کنده شده است را جمع می کنند و در مکانی دور میریزند تا آن قسمت تمییز و آماده بازسازی شود بوسیله دستگاه برش فقط بتن کنده میشود و این دستگاه بتن را جابجا نمیکند باید هنگام استفاده از دستگاه نکات ایمنی را رعایت کرد مخصوصا از عینک بخاطر اینکه هنگام برش به چشمان شما آسیب نرسد پس باید با لباس محافظ ودستکش شروع بکار کرد اگر نکات را رعایت نکنید استفاده از این دستگاه خطرناک است قبل از استفاده باید دستگاه را چک کرد تا با خیال راحت از آن استفاده کنید هنگامی که کار تمام شد مته را از دستگاه جدا کنید و موتور را خاموش کنید .
http://www.niazmandiha.net/firekey/5d4d2...b985ad.gif
روش های تخریب بتن مسلح
روش هایی وجود دارد که میتوان از آنها برای تخریب بتن استفاده کرد با این روش ها بتن از بین میرود یکی از این روش ها استفاده کردن از مواد منفجره است هنگام که میخواهند شروع کنند مواد را زیر بتن قرار میدهند و با منفجر شدن مواد بتن از بین میرود و روش دیگر این است که از دستگاه مته برای سوراخ کردن بتن استفاده میکنند ولی با وجود دستگاه برش قسمت بتن بحالت مستقیم بتن را می برند .
برش سیمی بتن
برش سیمی ساخته شده برای برش بتن این دستگاه سیم یک برش جدید است که بهترین روش است که برای سازه های بتن بکار میرود این دستگاه را به حالت خاصی طراحی کرده اند که براحتی میتواند هر برشی را انجام دهد این دستگاه کوچک است و وزن زیادی ندارد و براحتی قابل استفاده می باشد اولین باری که از این برش سیمی استفاده کردن در معادن بود و با روش برش سیم زمان کمتری صرف میشود در محیط هایی که کوچک هستند از این روش استفاده می کنند .
با برش سیمی میتوان بتن را به هر شکلی برش زد پس از این برش میتوان در هر سطحی استفاده کرد این میتواند برتری بر سایر روش های دیگر باشد پس استفاده کردن از این برش میتواند مشتریان زیادی را بخود جلب کند با برش سیمی میتوان بتن را بسیار دقیق از هم جدا کرد و این هم یک مزیت دیگر از برش سیم است محدوده ایی که میخواهند برش بزنند با ابزاری مانند برش سیم می شکنند اگر برش این بتن بزرگ باشد حمل آن مشکل است نباید این قطعه برش را در محلی ریخت که خطر سقوط آن زیاد باشد .
http://www.niazmandiha.net/uploads/concr...method.jpg
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال موضوع ارسال پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان