امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
سلام
اخیرا در بعضی ساختمان های در حال ساخت تهران هم دیدم که مدل مهندس رضا استفاده می شود.لذا با اطلاعات خودم مجددا مدل مهندس را در پست قبلی ویرایش کردم.وآنالیز.بعد رفتم سراغ مدل مهندس حمید.به نظرم رسی تیرفرعی وسقف در مدل تهران نباید باشدآنرا از مدل مهندس حمید حذف کردم نتیجه شد آنجه در فایلetabsپیوست می بینید.انالیزش کردم وتنشهای محوری وخمشی وارده بر تیرهای راه پله در دومدل را مقایسه کردم(عکسهای پیوست را ملاحظه بفرمایی) ونتیجه آن شد که:
در مدل مهندس رضا در همه مقاطع راه پله تنشهای axialو bendingدر همه حالات کمتر از مقدار متناظر مدل مهندس حمید است.
می تواند اشتباه از تحلیلهای من باشد.ولی اگر این صحت ئاشته باشد واساتید بزرگوار هم چک کنند واحتمالا اگرتحلیل بنده را تایید کنند نتیجه آن می شود که در ساخت وساز راه پله های سازه فولادی تهران باید تغییر اساسی داده شود!یعنی در طراز طبقه از تیر فرعی پله باید استفاده شود.
منتظر اظهار نظر روشنگر دوستان می مانم

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

.rar   analisys pics.rar (اندازه: 204.95 KB / تعداد دفعات دریافت: 33)
.rar   mafsali1.rar (اندازه: 81.04 KB / تعداد دفعات دریافت: 22)
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
سلام
ممنونم از شما بابت مقایستون
من نظر شمارو قبول ندارم
اگر هردو مدلو باهم بذارید خیلی ممنون میشم
پاسخ
(1392/5/29 ، 11:38 صبح)حمید فلاح منش نوشته است: سلام
ممنونم از شما بابت مقایستون
من نظر شمارو قبول ندارم
اگر هردو مدلو باهم بذارید خیلی ممنون میشم

سلام مهندس حمید عزیز
آخرین ویرایش مدل دوم در پست 88 این تاپیک ارائه شده.انشا اله با تجربه ودانش خوبتان یکبار هم شما مقایسه بفرمایید واز نطراتتان استفاده کنیم.
ارادتمند میلاد
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
مدل شما 2 تا ایراد داشت
یکی اینه توی یکی از مدل ها یکی از سقف های کنار راه پله پاک شده بود
دوم اینکه همپایه سازی برش دینامیکی صورت نگرفته بود

برای تمامی تیرهای شمشیری هم مقایسه کنید
مخصوصا برای شمشیریهای وسط که به وسط تیر متصل شدن و ایجاد خمش حول محور ضعیف تیر ها میکنه
پاسخ
سلام دوستان
میشه نحوه رسم تیرهای پاگرد تو ایتبس و برام بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
بعد از ستون گذاری ابزار تیر رو انتخاب کنید سپس استپ رو انتخاب کنید و تیر نیم طبقه خود را رسم نمایید.

[تصویر:  zvwgad6jveop5cqrdabm.png]
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
مهندس خیراللهی من بحث های شما را در وبسایت های دیگه در این چند سال دنبال می کنم .ان شاء الله موفق باشید.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود دوره رایگان "طراحی سازه های فولادی به روش LRFD" (محمد مهدی شریف پور) (26 فیلم) فرشاد امن خانی 0 365 1395/11/1 ، 03:38 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  مقاله مقایسه اسکلت فلزی پیچ و مهره‌ای و اسکلت فلزی با اتصال جوشی MohammadQ 0 315 1395/10/5 ، 06:58 عصر
آخرین ارسال: MohammadQ
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 353 1395/4/31 ، 01:15 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 20,645 1394/12/3 ، 11:55 صبح
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 870 1394/9/12 ، 01:55 صبح
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 4,170 1394/9/10 ، 11:31 عصر
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,766 1394/9/9 ، 10:46 عصر
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 976 1394/7/12 ، 12:58 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 688 1394/4/30 ، 12:07 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 753 1394/4/27 ، 04:12 عصر
آخرین ارسال: sabzsaze

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان