مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:61 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:308 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3676 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:610 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:112 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:64 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:68 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امیتازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
1392/05/10 , 07:23 ب.ظ
ارسال: #11
RE: مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
البته من مدلها را بررسی نکردم . ولی حالت سوم که اتصالات را گیردار در نظر گرفتید این حالت اصلا وجود خارجی ندارد و نمیشه برای قضاوت کردن از این حالت استفاده بشه . روش ترسیمی مزیتی دیگر که دارد اینست که برش را دقیقا به تیرهای اصلی منقل می کند و برنامه می توانید با این برش تیرهای را کنترل و طراحی کند که دیگر نیازی به کنترل دستی نمی باشد . به عنوان مثال تیر زیر را در نظر بگیرید :

[تصویر:  guht4f8bp2aat2a85has.jpg]

بحث بعدی اینکه شما مبحث بار محوری را مطرح کردید . با این موضوع کاملا موافق هستم . فقط من متوجه نشدم که الان شما روی کدوم روش مدل سازی راه پله تاکید دارید !!

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/10 , 09:24 ب.ظ
ارسال: #12
(1392/05/10 06:55 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  ضمنا مهندس جان تصویری از پلان طبقه 3 مدل 2 شما ضمیمه کرده ام چرا در طراز طبقه story3 مجددا سقف میان طبقه refpl3 را مدل کرده اید؟

سلام دوست عزیز
ممنون از توجهت
ولی من چک کردم همچین مشکلی نداشت
البته چون توی رفرنس پلان رسم شده توی طبقات هم نشون داده میشه

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/05/10 , 09:33 ب.ظ
ارسال: #13
(1392/05/10 07:23 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  البته من مدلها را بررسی نکردم . ولی حالت سوم که اتصالات را گیردار در نظر گرفتید این حالت اصلا وجود خارجی ندارد و نمیشه برای قضاوت کردن از این حالت استفاده بشه . روش ترسیمی مزیتی دیگر که دارد اینست که برش را دقیقا به تیرهای اصلی منقل می کند و برنامه می توانید با این برش تیرهای را کنترل و طراحی کند که دیگر نیازی به کنترل دستی نمی باشد . به عنوان مثال تیر زیر را در نظر بگیرید :

بحث بعدی اینکه شما مبحث بار محوری را مطرح کردید . با این موضوع کاملا موافق هستم . فقط من متوجه نشدم که الان شما روی کدوم روش مدل سازی راه پله تاکید دارید !!

من روی مدل سوم تاکید دارم
1- اگر به جزییات راه پله دقت کنید اتصال میانی شمشیری ها به صورت صلب عمل میکنه چرا که درصورتی که صلب نباشه و مفصلی باشه اصلا هیچ پایداری نداره
2-قسمتی که شما دورش خط کشیدید اصلا توی اجرا به تیر های طولی اصراف اتصال نداره و شمشیریها 1 تکه به به تیرها نتصل میشه البته چیزی که من دیدم و میدونم به این شکله

1392/05/10 , 10:53 ب.ظ
ارسال: #14
در باب شیوه اجرای راه پله و شمشیری چند روش وجود دارد:
1- دال بتنی کامل که در این حالت تیری اطراف دال وجود ندارد (شمشیری وجود ندارد)
2- شمشیری وجود دارد و اجرا به صورت تیر مرکب می باشد. یعنی روی شمشیری دال اجرا می شود.
3- شمشیری وجود دارد و سقف آن از نوع طاق ضربی است که این روش در حال منسوخ شدن می باشد.
حال در مدل سوم که شمشیری به صورت مفصل مدل شده، با توجه به شیوه ی اجرایی که اشاره کردم نکته ای در این باره وجود دارد:
اگر اجرا از نوع اول باشد که اصلا شمشیری ای وجود ندارد که مفصل باشد یا گیردار، بلکه یک دال وجود دارد که کاملا با سقف یکپارچه می باشد.
اگر اجرا از نوع دوم باشد که باز در این حالت خود دال اجازه رفتار مفصلی به شمشیری نمی دهد.
اگر اجرا از نوع سوم باشد که در نقاطی که شمشیری می شکند باز حالت مفصل وجود ندارد ولی در اتصال شمشیری به تیر نیم طبقه و تیر طبقه می شود مفصل اجرا کرد(در تصویر پیوست این قسمت مشخص شده است).
ممنون می شوم این تناقضات را رفع ابهام نمایید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/10 , 10:59 ب.ظ
ارسال: #15
(1392/05/10 07:23 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  ولی حالت سوم که اتصالات را گیردار در نظر گرفتید این حالت اصلا وجود خارجی ندارد و نمیشه برای قضاوت کردن از این حالت استفاده بشه.بعنوان مثال تیر زیر را در نظر بگیرید :

جایی را که در تصویر مشخص کرده اید، به این صورت اجرا نمی شود.(در تصویر توضیح دادم)
اما اجرایی که اکثرا انجام می شود یه صورتی است که با خطوط زردرنگ نشان دادم.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1392/05/10 , 11:34 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/04/29 12:02 ق.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #16
عکسایی از اجرای پله به وسیله دال بتنی در سازه های بتنی و پله سه طرفه با دال مرکب در سازه فولادی

[تصویر:  g6r2huz43z7x1o776ab6.jpg]

1392/05/10 , 11:42 ب.ظ
ارسال: #17
باسلام
بله دقیقا حق باشماتس و همانطوری که شما گفتید اجرا به شیوه ای که شما گفتید هست
ممنون از دقت عملی که به خرج دادید
توی بحث ها هم گفتم که اجرا به روش سومو خودم قبول دارم که اتصال مفصلی نیست
من سعی کردم 3 نوع مدل سازیو نمایش بدم و مدلی که خورم قبولش دارمو بیشتر روش مانور بدم
البته 1 تیر سرتاسری توی مدل توی دال ها هست که توی اجرا نیست و من فراموش کردم حذهش کنم
البته تاثیری هم نداره توی مدل

1392/05/10 , 11:53 ب.ظ
ارسال: #18
(1392/05/10 10:59 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/10 07:23 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  ولی حالت سوم که اتصالات را گیردار در نظر گرفتید این حالت اصلا وجود خارجی ندارد و نمیشه برای قضاوت کردن از این حالت استفاده بشه.بعنوان مثال تیر زیر را در نظر بگیرید :

جایی را که در تصویر مشخص کرده اید، به این صورت اجرا نمی شود.(در تصویر توضیح دادم)
اما اجرایی که اکثرا انجام می شود یه صورتی است که با خطوط زردرنگ نشان دادم.

اتفاقا جناب مهندس پناهی روش اجرای شمشیری ای که شما قرار دادید من تا حالا ندیدم اجرا کنند . برای همین حتما تا فردا غروب عکس یکی از پروژهایی که توسط بنده طراحی شده است را برای شما قرار خواهم داد تا ببینید شمشیری ها اینگونه که شما نشان دادید اجرا نمی شوند . به این دلیل هم هست که طول شمشیری ها خیلی زیاد میشه و میان از یک تیر که در عکس نشان داده ایم استفاده می کنند برای اینکه طول شمشیری کم شود

من حتما عکس را تا فردا تهیه می کنم و در همین تاپیک قرار می دهم

1392/05/10 , 11:54 ب.ظ
ارسال: #19
همچنین من معتقدم که اتصال راه پله ها به هیچ وجه نمی تواند گیردار باشد

1392/05/11 , 12:05 ق.ظ
ارسال: #20
(1392/05/10 09:33 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  2-قسمتی که شما دورش خط کشیدید اصلا توی اجرا به تیر های طولی اصراف اتصال نداره و شمشیریها 1 تکه به به تیرها نتصل میشه البته چیزی که من دیدم و میدونم به این شکله

من از نزدیک دیدم که چگونه شمشیری ها رو متصل می کنند . اشتباه شما اینست که فکر می کنید شمشیری ها به صورا یک تکه اجرا می شوند و در محل های لازم از خم استفاده می کنند . در صورتی که در محل های ما ( همدان - کرمانشاه ) اصلا اینگونه نیست و حالا نمی دانم که طرفای تهران چگونه شمشیری اجرا می کنند . در واقع برای شمشیری از تیر یک تکه استفاده نمی کنند بلکه تیرهای مورب را به تیرهای افقی ای که در شکل نشان داده ام متصل می کنند . در این حالت هم صد در صد اتصالات مفصلی می باشد

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 233 1395/04/31 01:15 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 19,578 1394/12/03 11:55 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 758 1394/09/12 01:55 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 3,837 1394/09/10 11:31 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,066 1394/09/09 10:46 ب.ظ
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 841 1394/07/12 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 605 1394/04/30 12:07 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 590 1394/04/27 04:12 ب.ظ
  نمونه کامل پروزه فولاد با محاسبات دستی به روش حالت حدیLrfd به همراه جزیات سازه ای sahand_troy 1 2,688 1394/04/18 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa
  فیلم آموزشی فلسفه ضریب رفتار در سازه ها sabzsaze 0 508 1394/04/13 12:41 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان