مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:12 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:11 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1160 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:28 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:20 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3605 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:109 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2853 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:24 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:494 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امیتازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
1392/05/11 , 12:05 ق.ظ
ارسال: #21
RE: مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
رضا جان شما درست میگی
رایجترین شیوه همین شیوه ایه که من توی مدل سوم گذاشتم و مهندس پناهی هم تاکید داشتن روش
این شیوه خیلی میتونه موثر باشه برای کاهش بار محوری شمشیری ها و جلوگیری از گیرداری اتصال و در نهایت بی تاثیر میشه در زلزله

در شیوه ی مرسوم باید در اتصال شمشیری به تیر های افقی حتما گیرداری باشه تا پایدار بمونه راه پله

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/11 , 12:12 ق.ظ
ارسال: #22
hاین هم 1 عکس که برای 1 سازه 19 طبقه هستش
[تصویر:  wu9ywgkavbklv93jevy.png]

1392/05/11 , 12:53 ق.ظ
ارسال: #23
(1392/05/11 12:05 ق.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  رضا جان شما درست میگی
رایجترین شیوه همین شیوه ایه که من توی مدل سوم گذاشتم و مهندس پناهی هم تاکید داشتن روش
این شیوه خیلی میتونه موثر باشه برای کاهش بار محوری شمشیری ها و جلوگیری از گیرداری اتصال و در نهایت بی تاثیر میشه در زلزله

در شیوه ی مرسوم باید در اتصال شمشیری به تیر های افقی حتما گیرداری باشه تا پایدار بمونه راه پله
من با روش شما که میگید باید در مدل اتصال گیردار تعریف بشه صد در صد مخالفم

شیوه اجرای راه پله ای که من ارائه کنم با این دتایل شما هم متفاوته . خود شما انتخاب کنید :

1- شمشری به صورت یکپارچه اجرا بشه و مستقیما به دو تیری که به ستون متص شوند
2- دو تیر عمود بر شمشیری قرار دهیم و یک تیر مورب برای اجرا پله ها نصب کنید ( همااند عکس زیر )

[تصویر:  lca6gorxkyzu3bst2j75.jpg]

خود شما قضاوت کنید کدام حالت بهتر است ؟؟!!!

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
1392/05/11 , 02:08 ق.ظ
ارسال: #24
مهندس جان
من شیوه ی مرسومو میگم.... عرض کردم شیوه ی شما شاید بهتر باشه
ولی شما خمش حول محور ضعیف تیر هایی که بهش متصل میشه بررسی کردید؟

1392/05/11 , 08:01 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 08:17 ق.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #25
باسلام
یک عکس اجرایی از ساختمان 4 طبقه فولادی ودتایل پله یک سازه فولادی پنج طبقه دیگر راجهت ملاجظه دوستان در پیوست قرار می دهم.همانطور که عکسها نشان می دهند در تهران شیوه کار گیردار بودن شمشیری هاست.
یا به عبارتی یکی از روشهای بسیار شایع در تهران وقم و... همین روش بالاست ولی روش مورداشاره مهندس رضا هم قطعا هم در مناطقی از کشور مرسوم هست وهم به عنوان یک روش فنی قابل قبول است .مزیتش همانیست که ایشان فرمودند(1-طول شمشیریها کم می شود2- فقط با آن روش هست که می توان روش ترسیمی مورد اشاره ایشان را معادل سازی کرد در حالیکه با روش مرسوم در تهران پاگرد پله چند تکه می شود(مجددا به عکس اجرایی ذیل توجه فرمایید تصدیق می کنید)ومعادل سازی آن بعنوان یک دیافراگم صلب (آنگونه که در مدل 3 مهندس حمید پیشنهاد شده )دور از واقع می باشدوعلیرعم مزایای خاصی که دارد (انتقال بار ثقلی به تیرهای اصلی و...)حتما بایستی پاگرد آن به صورت دیگری مدل شود.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/11 , 12:32 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 12:35 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #26
(1392/05/11 12:53 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  من با روش شما که میگید باید در مدل اتصال گیردار تعریف بشه صد در صد مخالفم

شیوه اجرای راه پله ای که من ارائه کنم با این دتایل شما هم متفاوته . خود شما انتخاب کنید :

2- دو تیر عمود بر شمشیری قرار دهیم و یک تیر مورب برای اجرا پله ها نصب کنید ( همااند عکس زیر )
قسمتی از پلان یک ساختمان را قرار می دهم (تصویر شماره 1). مشاهده می شود که در پلان و در قسمت نیم طبقه ( تراز 6.60+)
پله های انتهایی یک شمشیری و ابتدایی شمشیری دیگر به اندازه یک پله جابجاست یعنی اینکه شروع پله از نیم طبقه به بالا یک پله عقب تر است. در این شیوه ای که شما فرمودین، هر 2 شمشیری در یک نقطه به تیر نیم طبقه ای که کشیده اید متصل می شوند، حال این یک پله در اجرا چگونه ایجاد می شود؟
حال اصلا فرض کنیم در تیری که ترسیم کرده اید و در تراز طبقه این تیر وجود دارد. حال این تیر در تراز نیم طبقه به کجا اتصال دارد؟(تصویر شماره 2) و (تصویر 3)
(اگر منظور را متوجه نشدید در حالت 3 بعدی ترسیم کنم؟)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/05/11 , 12:40 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 12:48 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #27
(1392/05/11 12:32 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 12:53 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  من با روش شما که میگید باید در مدل اتصال گیردار تعریف بشه صد در صد مخالفم

قسمتی از پلان یک ساختمان را قرار می دهم (تصویر شماره 1). مشاهده می شود که در پلان و در قسمت نیم طبقه ( تراز 6.60+)
پله های انتهایی یک شمشیری و ابتدایی شمشیری دیگر به اندازه یک پله جابجاست یعنی اینکه شروع پله از نیم طبقه به بالا یک پله عقب تر است. در این شیوه ای که شما فرمودین، هر 2 شمشیری در یک نقطه به تیر نیم طبقه ای که کشیده اید متصل می شوند، حال این یک پله در اجرا چگونه ایجاد می شود؟
حال اصلا فرض کنیم در تیری که ترسیم کرده اید و در تراز طبقه این تیر وجود دارد. حال این تیر در تراز نیم طبقه به کجا اتصال دارد؟(تصویر شماره 2) و (تصویر 3)
(اگر منظور را متوجه نشدید در حالت 3 بعدی ترسیم کنم؟)

این عکسی که قرار داده اید یک حالت خاص می باشد و در تمامی سازه های اجرا نمی شود که !!!

بحث من تیر در تراز طبقه است و ته میان طبقه . اگه مطالبی این دو تاپیک گفته ام دقت کنید ، گفته ام که تیز تراز میان طبقه را فقط معادل می کنیم . برای اینکه بارها به ستون متصل شوند .

من الان هرچی سازه فولادی طراحی می کنم از سبک خودم استفاده می کنیم . چون با این روش طول شمشیری ها کمتر شده و مطمئنن مقدار لرزش به حداقل ممکن خواهد رسید . من تا غروب عکس را در اینجا قرار میدهم تا مطلب برای شما جا بیفتد
اگر چه در راه پله های بزرگتر نیز تیر میان طبقه را بهتر است به همین صورت که در دتایل نشان داده ام اجرا کنیم . برای اینکار کافی است که دو تیر در تراز ماین طبقه به ستونها متصل کنیم . من روش خودم را دارم و روی آن هم از نزدیک تحقیق کردم که بهترین حالت برای اجرای راه پله می باشد

یک مورد دیگر که شما گفتید اگه از دال استفاده کنیم رفتار تیرهای راهپله صلب گونه خواهد بود !!!! اگه اینگونه باشد که رفتار تیرهای کامپوزیت نیز صلب گونه خواهد شد که !!!!!

1392/05/11 , 12:42 ب.ظ
ارسال: #28
(1392/05/10 11:54 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  همچنین من معتقدم که اتصال راه پله ها به هیچ وجه نمی تواند گیردار باشد
اتصال خود شمشیری در ابتدا و انتها می تواند گیردار یا مفصلی باشد( باتوجه به تصاویر و روش اجرایی که در صفحه قبل ضمیمه کردم. حال چگونه باید بپذیریم در محل شکستگی اتصال مفصلی است؟ (در تصاویر مشخص شده است)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1392/05/11 , 12:49 ب.ظ
ارسال: #29
(1392/05/11 12:40 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  این عکسی که قرار داده اید یک حالت خاص می باشد و در تمامی سازه های اجرا نمی شود که !!!

بحث من تیر در تراز طبقه است و ته میان طبقه . اگه مطالبی این دو تاپیک گفته ام دقت کنید ، گفته ام که تیز تراز میان طبقه را فقط معادل می کنیم . برای اینکه بارها به ستون متصل شوند .

من الان هرچی سازه فولادی طراحی می کنم از سبک خودم استفاده می کنیم . چون با این روش طول شمشیری ها کمتر شده و مطمئنن مقدار لرزش به حداقل ممکن خواهد رسید . من تا غروب عکس را در اینجا قرار میدهم تا مطلب برای شما جا بیفتد

یک مورد دیگر که شما گفتید اگه از دال استفاده کنیم رفتار تیرهای راهپله صلب گونه خواهد بود !!!! اگه اینگونه باشد که رفتار تیرهای کامپوزیت نیز صلب گونه خواهد شد که !!!!!
در بحث معماری و اینکه فرمودین همه جا اجرا نمی شود، حرف شما کاملا منطقی است. ولی بنده بشخصه اعتقاد دارم که زیبایی و راحتی پله اگر شروع و پایان یکی باشد زیاد جالب نیست. این مورد را دوستان معمار بهتر می توانند توضیح دهند.
اما در بحث تیر در تراز طبقه بله من خودم در پله های دوطرفه از این شیوه استفاده می کنم که اگر هم این تیر مدل نشده و یار معادل آن به ستون داده شود، تفاوت ماهوی با اینکه مدل شود ندارد.
در بحث دال. آیا اجرای یکپارچه دال راه پله در تراز طبقه با دال خود سقف سازه تاثیری روی مفصلی بودن یا نبودن ندارد؟ اگر از دال تنها بدون شمشیری استفاده نماییم(در تصاویر شیوه اجرا پیوست می باشد) آنگاه چه؟ بنده در این حالت ها اعتقاد دارم که مفصلی نمی تواند باشد.

1392/05/11 , 12:55 ب.ظ
ارسال: #30
(1392/05/11 12:42 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/10 11:54 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  همچنین من معتقدم که اتصال راه پله ها به هیچ وجه نمی تواند گیردار باشد
اتصال خود شمشیری در ابتدا و انتها می تواند گیردار یا مفصلی باشد( باتوجه به تصاویر و روش اجرایی که در صفحه قبل ضمیمه کردم. حال چگونه باید بپذیریم در محل شکستگی اتصال مفصلی است؟ (در تصاویر مشخص شده است)

در چنین حالتی که شمشیری به صورت یک تکه اجرا می شود اصلا برای این نقطه ما اتصال معرفی نمی کنیم بلکه تیر را به صورت یک تکه مدل می کنیم . اگه غیر از این اینست بفرمایید .؟! چس بحث اتصال مفصلی یا گیردا برای آن کاملا بی معنی است ؟؟!!!

یه نکته اضافه کنم :

ما اگه در برنامه شمشیری را معادل و مدل می کنیم هدف ما چیست ؟؟
همدف مطمئنن طراحی شمشیری ها نمی باشد بلکه فقط معادلی باشد برای انتقال بار راه پله به ستونها و نه طراحی آنها !!! این را در نظر داشته بشید

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 230 1395/04/31 01:15 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 19,535 1394/12/03 11:55 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 752 1394/09/12 01:55 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 3,817 1394/09/10 11:31 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,047 1394/09/09 10:46 ب.ظ
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 835 1394/07/12 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 601 1394/04/30 12:07 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 589 1394/04/27 04:12 ب.ظ
  نمونه کامل پروزه فولاد با محاسبات دستی به روش حالت حدیLrfd به همراه جزیات سازه ای sahand_troy 1 2,683 1394/04/18 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa
  فیلم آموزشی فلسفه ضریب رفتار در سازه ها sabzsaze 0 504 1394/04/13 12:41 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان