مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:9 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:8 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1160 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:23 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:18 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3600 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:106 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2852 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:23 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:493 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امیتازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
1392/05/11 , 01:03 ب.ظ
ارسال: #31
RE: مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
(1392/05/11 12:49 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 12:40 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  این عکسی که قرار داده اید یک حالت خاص می باشد و در تمامی سازه های اجرا نمی شود که !!!

بحث من تیر در تراز طبقه است و ته میان طبقه . اگه مطالبی این دو تاپیک گفته ام دقت کنید ، گفته ام که تیز تراز میان طبقه را فقط معادل می کنیم . برای اینکه بارها به ستون متصل شوند .

من الان هرچی سازه فولادی طراحی می کنم از سبک خودم استفاده می کنیم . چون با این روش طول شمشیری ها کمتر شده و مطمئنن مقدار لرزش به حداقل ممکن خواهد رسید . من تا غروب عکس را در اینجا قرار میدهم تا مطلب برای شما جا بیفتد

یک مورد دیگر که شما گفتید اگه از دال استفاده کنیم رفتار تیرهای راهپله صلب گونه خواهد بود !!!! اگه اینگونه باشد که رفتار تیرهای کامپوزیت نیز صلب گونه خواهد شد که !!!!!
در بحث معماری و اینکه فرمودین همه جا اجرا نمی شود، حرف شما کاملا منطقی است. ولی بنده بشخصه اعتقاد دارم که زیبایی و راحتی پله اگر شروع و پایان یکی باشد زیاد جالب نیست. این مورد را دوستان معمار بهتر می توانند توضیح دهند.
اما در بحث تیر در تراز طبقه بله من خودم در پله های دوطرفه از این شیوه استفاده می کنم که اگر هم این تیر مدل نشده و یار معادل آن به ستون داده شود، تفاوت ماهوی با اینکه مدل شود ندارد.
در بحث دال. آیا اجرای یکپارچه دال راه پله در تراز طبقه با دال خود سقف سازه تاثیری روی مفصلی بودن یا نبودن ندارد؟ اگر از دال تنها بدون شمشیری استفاده نماییم(در تصاویر شیوه اجرا پیوست می باشد) آنگاه چه؟ بنده در این حالت ها اعتقاد دارم که مفصلی نمی تواند باشد.
بحث زیبایی یک بحث است و بحث طراحی و عملکرد بهتر یک بحث است . بهترین حالت برای اجرای شمشیری ها اینست که شمشیری ها را از خم کردن تیرها درست نکنیم بلکه از دیتایل ارائه شده در پست ها قبلی استفاده کنیم . همانطور که گفتم بار راهپله زیاد است و با این روش لرزش راه پله به حداقل می رسد . پس بهتر است که کیفیت را فدای زیبایی نکنیم .

شما در آن پست گفتید که دال روی شمشیری ها باعث رفتار صلب گونه شمشیری ها خواهد شد !! من هم این مورد را رد کردم ( البته نظر من است و نظر شما کاملا قابل احترام ) . الان که رفتار دالها را گفتید که از شمشیری استفاده نشده باشد من هم در این حالت به گیرداری این اعضا معتقدم ولی نه صد در صد . چیزی بینابین است . اما صلب در نظر گرفتن آنها در مدل کار درستی است ؟؟ به نظر شما راهپله ها می توانند در برابر زلزله از خود سختی نشان دهند ؟؟
به نظر بنده نباید در مدل انها را صلب در نظر گرفت چراکه از طرفی نمی توانیم آنها را جزئی از دیافرگم صلب در نظر بگیریم چون در تراز طبقه نیستند !!!!

باز هم تاکید دارم که این موارد همگی فقط معادلی است برای انتقال بار راهپله به ستونهای اطراف راهپله .

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/11 , 01:16 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 01:36 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #32
(1392/05/11 01:03 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بحث زیبایی یک بحث است و بحث طراحی و عملکرد بهتر یک بحث است . بهترین حالت برای اجرای شمشیری ها اینست که شمشیری ها را از خم کردن تیرها درست نکنیم بلکه از دیتایل ارائه شده در پست ها قبلی استفاده کنیم . همانطور که گفتم بار راهپله زیاد است و با این روش لرزش راه پله به حداقل می رسد . پس بهتر است که کیفیت را فدای زیبایی نکنیم .

شما در آن پست گفتید که دال روی شمشیری ها باعث رفتار صلب گونه شمشیری ها خواهد شد !! من هم این مورد را رد کردم ( البته نظر من است و نظر شما کاملا قابل احترام ) . الان که رفتار دالها را گفتید که از شمشیری استفاده نشده باشد من هم در این حالت به گیرداری این اعضا معتقدم ولی نه صد در صد . چیزی بینابین است . اما صلب در نظر گرفتن آنها در مدل کار درستی است ؟؟ به نظر شما راهپله ها می توانند در برابر زلزله از خود سختی نشان دهند ؟؟
به نظر بنده نباید در مدل انها را صلب در نظر گرفت چراکه از طرفی نمی توانیم آنها را جزئی از دیافرگم صلب در نظر بگیریم چون در تراز طبقه نیستند !!!!

باز هم تاکید دارم که این موارد همگی فقط معادلی است برای انتقال بار راهپله به ستونهای اطراف راهپله .
تمام مدل سازی های ما این است که به معماری برسیم (مگر در حالتی که واقعا معماری بحث سازه ه ای را تحت تاثیر قرار دهد.) موردی که در بحث شروع و پایان پله عرض کردم فقط و فقط بحث زیبایی نبود. بحث راحتی استفاده از پله نیز مطرح می باشد. چگونه است که ما برای راحتی مدل یا موارد سازه ای یک عمر استفاده راحت از راه پله را فدا کنیم. همانطور که گفتم در این مورد دوستان معمار بهتر می توانند نظر بدهند.
در بحث صلب و یا مفصلی بودن شمشیری راه پله، من در پست دوم تایپیک http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%A8%D8%B3 عرض کردم که اصلا نیازی به مدل کردن راه پله نیست. مهم بار راه پله است که بدون ورود به مشقت مدلسازی و اینکه آیا مدل ما به واقعیت نزدیک است یا خیر، از مدل کردن صرفنظر کرده و بار معادل آن را قرار می دهیم.
دال همتراز با تراز طبقه چگونه در تراز طبقه نیستند؟(دال تراز طبقه و نه نیم طبقه)
موئد باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/11 , 01:22 ب.ظ
ارسال: #33
از تمامی دوستانی که در بحث شرکت میکنن ممنونم
خدمت آقا میلاد ممنون. عرض کنم که بله شاید روشی که من توی مدل سوم برای کف پاگرد ها استفاده کردم دوراز اجرا باشه
همانطور که در پاسخ های قبلی هم بهش اشاره کردم
ولی به نظرم بودنش نیازه و نقششو توی مدل سازی ها میشه دید و به عنوان 1 پیشنهاد میشه ازش استفاده کرد وکمی تغییرات که توی مدل 4 تغییراتشو اعمال میکنم تا تفاوتش دیده بشه

درمورد شیوه ای که مهندس سلطان آبادی گفتن توی یکی از مدلها من این روشو به کار بردم
همونطور که مهندس پناهی هم فرمودن توی نیم طبقه که نمیشه اتصالی داشت
ولی همون طبقه که متصل میشه باعث میشه عمده ی بار سقف به تیرهای طبقه وارد بشه و مقدار کمی سهم تیر نیم طبقه میشه و باعث میشه که تیر طبقه خیلی قوی بشه و اتصال قویی میخواد
به نظر میرسه این شیوه یکم نامناسب باشه.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/05/11 , 01:25 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 01:34 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #34
نقل قول: دال همتراز با تراز طبقه چگونه در تراز طبقه نیستند؟(دال تراز طبقه و نه نیم طبقه)

مهندس جان خود شما هم می دانید که بحث روی دال تراز طبقه نیست . آیا بیشترین سطح دال روی سطح پاگردها است ؟؟

اصلاً دال پاگرد تراز طبقه نمی توانید نسبت به دیگر قسمتهای راهپله سطحی داشته باشد

1392/05/11 , 01:28 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 01:34 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #35
(1392/05/11 01:22 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  ولی همون طبقه که متصل میشه باعث میشه عمده ی بار سقف به تیرهای طبقه وارد بشه و مقدار کمی سهم تیر نیم طبقه میشه و باعث میشه که تیر طبقه خیلی قوی بشه و اتصال قویی میخواد
به نظر میرسه این شیوه یکم نامناسب باشه.

قبلا هم گفتم . تیر میان طبقه ای که در تراز طبقه مدل می کنیم هدف طراحی آن نمی باشد ( فکر می کنیم در دو پست قبلی ام این مورد را تاکید داشتم )
اما تیری که در تراز طبقه مدل می شود دقیقا همان جا اجرا می شود پس اگر مقدار بار آن زیاد است دور از انتظار نیست !!!
من به این روش خیلی معتقدم هستم و هم چنین صلب تعریف کردن مدل راهپله روش اصلا مناسبی نمی باشد

همچنین چطور وقتی دو تیر به یک اندازه سهم بار دارند یکی بیشتر بار داشته باشد و دیگری کمتر ؟؟!! حتما در مدلتون جایی اشتبه شده است

1392/05/11 , 01:37 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 01:42 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #36
رضای عزیز من چون در حال نوشتن بودم بحث های زیادی شده بود که ندیدم
بله شما توضیح دادید و من هم 1 سری توضیحاتی که به ذهنم میرسه میگم
1-توی این روش در عمل برای تیری که شما مدل کردید در تراز طبقه خمش حول محور صعیف تیر بررسی میشه؟ که جوابش خیره
2- اتصالی که شما میگید مفصلیه و ما میگیم گیردار..هم از روی دیتایلش مشخصه و هم از نوع رفتارش..که نمیتونه مفصلی باشه به هیچ وجه
3-دالی که در تراز طبقه ریخته میشه دقیقا با کف در ارتباطه(البته همیشگی هم نیست) و دیافراگم صلب میشه درصورتی که این اتصال وجود داشته باشه

1392/05/11 , 01:39 ب.ظ
ارسال: #37
از بحث هدف اصلی تایپیک دور نشویم. بنظرم در این باب ابتدا باید مدلسازی استانداردی از اجرا و مدلسازی پله را تعریف کنیم و سپس به تاثیر این مدل های استاندارد روی سازه بپردازیم که استفاده مطلوبتری از این تایپیک شود.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/11 , 01:45 ب.ظ
ارسال: #38
مهندس پناهی عزیز مشکل اینجاست که مدل ها دقیق بررسی نشده
هدف من هم همین بود که به نتیجه مورد تایید همه برسیم ولی گویا اصا رفتار تیرها و نتایج بررسی نشده
من 3 تا مدل مختلف گذاشتم ممکنه ایراداتی هم داشته باشه مثلا توی مدل دوم اگر اشتباه نکنم شمشیری ها میانیو صلب نکرده بودم
به نظرم مدل های مختلف مد نظر همه دوستان روی همین سازه بررسی بشه خیلی کم میکنه به هممون
ممنون

1392/05/11 , 01:57 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 01:58 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #39
(1392/05/11 01:37 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  رضای عزیز من چون در حال نوشتن بودم بحث های زیادی شده بود که ندیدم
بله شما توضیح دادید و من هم 1 سری توضیحاتی که به ذهنم میرسه میگم
1-توی این روش در عمل برای تیری که شما مدل کردید در تراز طبقه خمش حول محور صعیف تیر بررسی میشه؟ که جوابش خیره
2- اتصالی که شما میگید مفصلیه و ما میگیم گیردار..هم از روی دیتایلش مشخصه و هم از نوع رفتارش..که نمیتونه مفصلی باشه به هیچ وجه
3-دالی که در تراز طبقه ریخته میشه دقیقا با کف در ارتباطه(البته همیشگی هم نیست) و دیافراگم صلب میشه درصورتی که این اتصال وجود داشته باشه

اول این را بگم که بله دال تراز طبقه با کف طبقات در ارتباط است ! حال بحث من اینست که بقیه قسمتهای راهپله را که نمی شود جزئی از دیافراگم صلب در نظر بگیریم !! اگه می شود توضیح بفرمایید ؟

در مورد سوال اولتون خیلی راحت می شود این کار را در نرم افزار انجام داد . عکس پیوست را مشاهده نمایید ، خیلی راحت می شود برای تیر تراز طبقه مقدار Fb3 و Fb2 را به برنامه معرفی کنیم . ولی آیا برنامه قادر خواهد بود که خمش حول محور 2 را محاسبه کند ؟؟ مطمئنن برای اینکار باید یک نیروی جانبی ناشی از شمشیری ها به صورت دستی محاسبه شود به صورت نقطه ای اعمال کرد . من متوجه نمی شوم که چطور شما فقط خمش حول محور 2 را فقط برای این مدل بنده در نظر می گیرید ؟؟ خب اگه شما مستقیما شمشیری ها را تیر اصلی متصل کنید همین خمش را خواهید داشت . اگه نه که توضیح بفرمایید ؟؟

در مورد بند دوم من هم در پستهای قبلی گفتم ، اگه شمشیری ها را از خم کردن تیر تهیه کنیم در مدل باید به صورت یک تکه ترسیم شوند ، در این حالت وقتی تیر یک تکه مدل می شود اتصالی وجود ندارد که بخواهیم آن را مفصلی یا گیردار کنیم . اما اگه شمشیری ها از روشی که من میگم اجرا شود چون تیرهای مورب به تیر تراز طبقه متصل می شوند و در واقع یک تکه نیستند اتصال آن مفصلی است . اگه غیر از اینست توضیح بفرمایید ؟

آیا شمشیری هایی که به تیر های اصلی ( به روش شما تیر ستون به ستون ) متصل است باز هم شما می گویید که گیردار است ؟؟

نظر من اینست که هیچ توجیهی برای گیردار کردن شمشیری ها وجود ندارد چرا که شمشیری ها به صورت معادل شده هستند و در واقعیت محل آنها اینی نیست که در مدل ایتبس قرار می دهیم .

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

1392/05/11 , 02:01 ب.ظ
ارسال: #40
(1392/05/11 01:16 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  در بحث صلب و یا مفصلی بودن شمشیری راه پله، من در پست دوم تایپیک http://www.mycivil.ir/forum/Thread-%D8%A...8%A8%D8%B3 عرض کردم که اصلا نیازی به مدل کردن راه پله نیست. مهم بار راه پله است که بدون ورود به مشقت مدلسازی و اینکه آیا مدل ما به واقعیت نزدیک است یا خیر، از مدل کردن صرفنظر کرده و بار معادل آن را قرار می دهیم.
دال همتراز با تراز طبقه چگونه در تراز طبقه نیستند؟(دال تراز طبقه و نه نیم طبقه)
موئد باشید.

من هم با این نظر موافقم . حالا وقتی می توانیم اصلا راه پله را در نظر نبگیریم چطور می توانیم اتصالات راه پله را صلب در نظر بگیریم که در سختی سازه بسیار تاثیر گذار است ؟؟ در این باره اگه دلیل منطقی است بفرمایید !!!

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 230 1395/04/31 01:15 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 19,533 1394/12/03 11:55 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 752 1394/09/12 01:55 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 3,817 1394/09/10 11:31 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,047 1394/09/09 10:46 ب.ظ
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 835 1394/07/12 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 601 1394/04/30 12:07 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 589 1394/04/27 04:12 ب.ظ
  نمونه کامل پروزه فولاد با محاسبات دستی به روش حالت حدیLrfd به همراه جزیات سازه ای sahand_troy 1 2,683 1394/04/18 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa
  فیلم آموزشی فلسفه ضریب رفتار در سازه ها sabzsaze 0 504 1394/04/13 12:41 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان