مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:63 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1918 زمان:1395/09/19
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:barazandeh123 پاسخ ها:2 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7159 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:50 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:51 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3484 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:55 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:142 زمان:1395/09/19
جزوات عصرانه سازه ای
شروع کننده:shadmand آخرین ارسال توسط:shadmand پاسخ ها:0 آموزش طراحی سازه با Etabs مشاهده:63 زمان:1395/09/19
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:338 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:99158 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امیتازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
1392/05/11 , 02:11 ب.ظ
ارسال: #41
RE: مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
رضا جان در پست های اولیه به این موضوع اشاره کردم درمورد تنشهای مجاز حول دو محور
در مدل شما به هیچ وجه تنش حول محور ضعیف بررسی نمیشه علتش هم اینه که فشاریکه توی شمشیری به این روش شما به وجود میاد اصلا در نظر گرفته نمیشه پس در محل اتصال هیچ نیرویی نیست که باعث این خمش بشه وعلت تاکید من هم همینه

درمورد بحث بعدیه شما بگم هیچ وقت اینکارو با خم کردن انجام نمیدن لا قل من تا به حال ندیدم همچین کاری انجام بشه و فکر هم نمیکنم صحیح باشه
درمورد مدل شما بلع مفصلیه با اتصال جان
ولی برای مدل سوم من هم میتونه ؟ بهتره بگیم برای شیوه ی مرسوم اجرای شمشیری هم میتونه مفصلی باشه؟
من فقط گیرداری در خم شمشیریو میگم و فقط هم درمدلم همونجارو گیردار کردم که فرض صحیحی هم هستش به نظرم

من دقیقا شمشیری هارو در محل اجراشون مدل کردم شاید با 5 تا 10 سانت اختلاف

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/11 , 02:12 ب.ظ
ارسال: #42
(1392/05/11 02:01 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من هم با این نظر موافقم . حالا وقتی می توانیم اصلا راه پله را در نظر نبگیریم چطور می توانیم اتصالات راه پله را صلب در نظر بگیریم که در سختی سازه بسیار تاثیر گذار است ؟؟ در این باره اگه دلیل منطقی است بفرمایید !!!
در نظر گرفتن یا نگرفتن راه پله مطلبی است و بحث این تایپیک چیز دیگر. بحث این می باشد که فرضا اگر راه پله مدل شود تاثیر آن چه مقدار می باشد؟
در باب مطالبی که کلا بیان شد بنظرم یک تشدد آراء وجود دارد و ان از اینجا منشا می گیرد که منظورها دقیقا منتقل نمی شود.
الان من دقیقا متوجه نیستم که بحث سر چیست؟ بحث سر این است که تیرهایی که کدل می شود آیا مفصلی است یا گیردار یا اصلا لزوم مدل کردن مورد بحث است؟ این 2 مقوله ای جدا از هم می باشد.
اما بعد. در بحث اینکه فرمودین آن قسمت شکستگی را به صورت یکپارچه مدل می کنید، چگونه این شکستگی یکپارچه مدل می شود؟؟؟؟این مورد را بنده واقعا بلد نیستم که چگونه یک شمشیری که از 3 قسمت: 2طول افقی و یک طول مورب تشکیل شده است را یکپارچه مدل کرد. در اینباره توضیح بفرمایید ممنون می شوم.مرسی

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/11 , 02:15 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 02:17 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #43
مهندسان عزیز
بحث سر اینه که تفاوت شیوه ی مرسوم مدل نکردن شمشیریها با شیوه ی صحیح مدل کردن چیه
وبررسی تاثیر خود راه پله در عملکرد سازه
چیزی که من میبینم بسار قابله توجهه و قابل بررسی

انشالله که نتیجه ی منطقی گرفته میشه و بحث به 1 سمت مشخص هدایت میشه با کمک همه ی دوستان

1392/05/11 , 02:31 ب.ظ
ارسال: #44
(1392/05/11 02:11 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  رضا جان در پست های اولیه به این موضوع اشاره کردم درمورد تنشهای مجاز حول دو محور
در مدل شما به هیچ وجه تنش حول محور ضعیف بررسی نمیشه علتش هم اینه که فشاریکه توی شمشیری به این روش شما به وجود میاد اصلا در نظر گرفته نمیشه پس در محل اتصال هیچ نیرویی نیست که باعث این خمش بشه وعلت تاکید من هم همینه

درمورد بحث بعدیه شما بگم هیچ وقت اینکارو با خم کردن انجام نمیدن لا قل من تا به حال ندیدم همچین کاری انجام بشه و فکر هم نمیکنم صحیح باشه
درمورد مدل شما بلع مفصلیه با اتصال جان
ولی برای مدل سوم من هم میتونه ؟ بهتره بگیم برای شیوه ی مرسوم اجرای شمشیری هم میتونه مفصلی باشه؟
من فقط گیرداری در خم شمشیریو میگم و فقط هم درمدلم همونجارو گیردار کردم که فرض صحیحی هم هستش به نظرم

من دقیقا شمشیری هارو در محل اجراشون مدل کردم شاید با 5 تا 10 سانت اختلاف

نه تنها در مدل من بلکه در تمامی مدل ها امکان در نظر گرفتن خمش حول محور ضعیف وجود ندارد . این را در پستهای قبلب هم مجددا گفتم . برای اینکار راهکار را هم گفتم . چون خمش حول محور ضعیف فقط با در نظر گرفتن اتصال گیردار رخ می دهد .

و اما در مورد اینکه گفتید که شمشیری ها را خم نمی کنند دیتایل زیر را مشاهده کنید و ببنید که چطور میگم شمشیری ها خم می شوند :

[تصویر:  fa2ow9dezotn3q216afd.jpg]

در عکس بالا کاملا واضح است که شمشیری ها را چطور خم می کنند .

باز هم در پست های قبلی ام گفتم که برای معادل کردن شمشیری را در برنامه باید تیر یک تکه ترسیم کرد که در این حالت اصلا نیازی به گیردار کردن یا مفصل کردن نیست !!

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
1392/05/11 , 02:34 ب.ظ
ارسال: #45
(1392/05/11 02:12 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 02:01 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من هم با این نظر موافقم . حالا وقتی می توانیم اصلا راه پله را در نظر نبگیریم چطور می توانیم اتصالات راه پله را صلب در نظر بگیریم که در سختی سازه بسیار تاثیر گذار است ؟؟ در این باره اگه دلیل منطقی است بفرمایید !!!
در نظر گرفتن یا نگرفتن راه پله مطلبی است و بحث این تایپیک چیز دیگر. بحث این می باشد که فرضا اگر راه پله مدل شود تاثیر آن چه مقدار می باشد؟
در باب مطالبی که کلا بیان شد بنظرم یک تشدد آراء وجود دارد و ان از اینجا منشا می گیرد که منظورها دقیقا منتقل نمی شود.
الان من دقیقا متوجه نیستم که بحث سر چیست؟ بحث سر این است که تیرهایی که کدل می شود آیا مفصلی است یا گیردار یا اصلا لزوم مدل کردن مورد بحث است؟ این 2 مقوله ای جدا از هم می باشد.
اما بعد. در بحث اینکه فرمودین آن قسمت شکستگی را به صورت یکپارچه مدل می کنید، چگونه این شکستگی یکپارچه مدل می شود؟؟؟؟این مورد را بنده واقعا بلد نیستم که چگونه یک شمشیری که از 3 قسمت: 2طول افقی و یک طول مورب تشکیل شده است را یکپارچه مدل کرد. در اینباره توضیح بفرمایید ممنون می شوم.مرسی

جنا مهندس من هم قوانین را می دانم . ولی در مباحث سوال پیش آمده و باید جوابگو می بودم /

و اما در مورد نحوه مدل سازی شمشیری ها که گفتید چطور مدل می شود !! من سوال خود شما با شکلی که خود شما قرار داده اید پاسخ می دهم :

[تصویر:  attachment.php?aid=6016]

همانطور که در پست قبلی گفتم شمشیری ها را باید معادل سازی و در برنامه مدل کنیم

1392/05/11 , 02:45 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 02:55 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #46
(1392/05/11 02:34 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  جنا مهندس من هم قوانین را می دانم . ولی در مباحث سوال پیش آمده و باید جوابگو می بودم /
و اما در مورد نحوه مدل سازی شمشیری ها که گفتید چطور مدل می شود !! من سوال خود شما با شکلی که

منظورن این شکستگی است که چگونه بصورت یکپارچه مدل می کنیدو نه نحوه ی مدل سازی(تصویری که خود قرار داده اید)

فراموش کردم سوال خود را مجددا تکرار نمایم که در تصویری که قرار دادین(تصویر که در پست بعد نیز وجود دارد) تیر موجود در نیم طبقه به کجا مهار می شود؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/05/11 , 02:50 ب.ظ
ارسال: #47
رضا جان ممنون از توضیحاتت
خم زدن که گفتی به گونه ای برداشت میشد که فکر کردم منظرت خم بدون برش هستش
درمورد خمش دو محوره منظورم در تیرهای افق هستش که توی شکل نشون میدم
[تصویر:  nrgxpp2sk2qi6c4d5t4z.jpg]

1392/05/11 , 02:53 ب.ظ
ارسال: #48
(1392/05/11 02:45 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 02:34 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  جنا مهندس من هم قوانین را می دانم . ولی در مباحث سوال پیش آمده و باید جوابگو می بودم /
و اما در مورد نحوه مدل سازی شمشیری ها که گفتید چطور مدل می شود !! من سوال خود شما با شکلی که

منظورن این شکستگی است که چگونه بصورت یکپارچه مدل می کنیدو نه نحوه ی مدل سازی(تصویری که خود قرار داده اید)

مهندس جان بنده هم گفتم که شمشیری ها را با معادل سازی مدل می کنیم . یعنی ساده سازی می شود . نحوه مدل سازی هم دقیقا هماندد عکس خود شما می باشد

1392/05/11 , 02:56 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 03:01 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #49
سلام به مهندسین عزیز
واقعا بحث پرارزشی هست که کمتر کسی عمیق به آن توجه کرده.از مهندس حمید که بانی خیر شده تشکر ویژه دارم.وقتی از استاددرس بارگذاریمو ن سئوال کردم چرا در محاسبات با رمرده پله فقط بار رمپ را حساب میکنندوتکلیف دوقطعه افقی پاگرد برای حالتهای مختلف چه می شود.پیچوندم.در تمام مستندات بارگذاری هم این قضیه مغفول هست.
شکلی گذاشتم که از اساتید محتزم تقاضا دارم جواب مرا بدهند.
در شکل 1 که نماد روش تهران هست D1وD2وِD3یکپارچه اند همانطوریکه مهندس پناهی فرمودند.پس چرا در محاسبه بار مرده فقط بار رمپ D2محاسبه می شود درحالیکه درست آن هست که جمع بارهای D1وD2وD3باید محاسبه وبه تیر اصلی وارد شود.ویا هریک با روش مدلسازی ترسیمی جدا دیده شود.به نظر من در روش ترسیمی D3 بایداز D4 جدا دیده شود.
.اما در مورد روش مهندس رضا هم در تراز طبقه مشکل مدلسازی ترسیمی نداریم مطابق شکل 2
دا آنجا یک D3داریم ولی در معادلسازی تراز نیم طبقه یک مشکل اساسی وجود دارد اگر در آنجا شمشیری افقی ومورب را پکپارچه حساب کنیم دیافراگم معادل جداگانه ای برای پاگرد نخواهیم داشت واگر آن دو را جدا حساب کنیم در آنضورت در نیم طبقه همان جالت روش تهران اتفاق می افتد وD1,D4 را داریم.نه یک پاگرد یکپارجه.ومدلسازی پله با جهار دیافراگم صحیح است؟
لذا دوستان محترم واهل نظر با پذیرش موجودیت دوروش قدری در مورد مدلسازی یا معادلسازی هر دوروش آنگونه که به واقع نزدیک باشد نظر بدهندنه آنگونه که به میراث برده ایم

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1392/05/11 , 02:58 ب.ظ
ارسال: #50
(1392/05/11 02:50 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  رضا جان ممنون از توضیحاتت
خم زدن که گفتی به گونه ای برداشت میشد که فکر کردم منظرت خم بدون برش هستش
درمورد خمش دو محوره منظورم در تیرهای افق هستش که توی شکل نشون میدم

حرف من اینست که برنامه نه تنها در مدل من در نظر نمی گیرد بلکه در تمامی مدلها در نظر نمیگیرد . الان در شکل زیر که شما بر این اساس مدل سازی می کنید همچنان آن بار محوری که عامل خمش حئل محور ضعیف است در نظر گفته نمی شود . همانطور که قبلا گفتم باید این بار ره به صورت نقطه ای وارد کنیم

[تصویر:  i0tjuad0y3f2ipm2okm7.jpg]

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 236 1395/04/31 01:15 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 19,613 1394/12/03 11:55 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 762 1394/09/12 01:55 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 3,850 1394/09/10 11:31 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,082 1394/09/09 10:46 ب.ظ
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 844 1394/07/12 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 606 1394/04/30 12:07 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 594 1394/04/27 04:12 ب.ظ
  نمونه کامل پروزه فولاد با محاسبات دستی به روش حالت حدیLrfd به همراه جزیات سازه ای sahand_troy 1 2,690 1394/04/18 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa
  فیلم آموزشی فلسفه ضریب رفتار در سازه ها sabzsaze 0 509 1394/04/13 12:41 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان