مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
انواع خرابی در اتصالات پیچی (فوریییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:jarad پاسخ ها:1 طراحی سازه های فلزی مشاهده:566 زمان:1395/09/19
امن‌ترین مکان برای تخلیه فاضلاب
شروع کننده:mojdeh آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:1 موضوعات متفرقه مشاهده:26 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ مشاهده:60 زمان:1395/09/18
مشکل کرک کردن etabs 9.7.4
شروع کننده:uveper آخرین ارسال توسط:civil_samane پاسخ ها:336 دانلود نرم افزار Etabs مشاهده:98995 زمان:1395/09/18
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:27 زمان:1395/09/18
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:90 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:325 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3706 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:640 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:133 زمان:1395/09/15

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 47 رأی - میانگین امیتازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
1392/05/11 , 03:00 ب.ظ
ارسال: #51
RE: مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
مهندس جان اینکه نمیشه
اینیروی افقی پس کجا میره؟اگر قراراه وارد بشه ولی موثر نباشه؟

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/11 , 03:04 ب.ظ
ارسال: #52
نقل قول: فراموش کردم سوال خود را مجددا تکرار نمایم که در تصویری که قرار دادین(تصویر که در پست بعد نیز وجود دارد) تیر موجود در نیم طبقه به کجا مهار می شود؟

من هم در مورد همین سوالتون که قبلا پرسیده بودید توضیح دادم .

شمشیری های میان طبقه به صورت یک پارچه می باشند و به تیر میان طبقه متصل هستند . و اما چرا من در مدل سازی از یک تیر استفاده کردم ( همان شکلی که قرار داید ) ؟!!
من همیشه بار مرده پله را جداگانه و بار مرده پاگردها را جداگانه وارد می کنیم و از آنجا که همیشه گفتم تیر میان طبقه همیشه معادل سازی می شود آن را در برنامه اینگونه مدل می کنیم . عکسی که شما میگید تیر میان طبقه به کجا اتصال دارد برای مهندس فلاح منش قرار دادم که منظورم را بهتر یرسونم

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
1392/05/11 , 03:06 ب.ظ
ارسال: #53
(1392/05/11 03:00 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  مهندس جان اینکه نمیشه

جهت آنها را اشتباه قرار دادم . ( با عجله ترسیم کردم )

منظور من اینست که هیچ فرقی نمی کند که شمشیری چطور اجرا شود . در کلیه حالات بار موحوری خواهیم داشت

1392/05/11 , 03:10 ب.ظ
ارسال: #54
(1392/05/11 02:56 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  سلام به مهندسین عزیز
واقعا بحث پرارزشی هست که کمتر کسی عمیق به آن توجه کرده.از مهندس حمید که بانی خیر شده تشکر ویژه دارم.وقتی از استاددرس بارگذاریمو ن سئوال کردم چرا در محاسبات با رمرده پله فقط بار رمپ را حساب میکنندوتکلیف دوقطعه افقی پاگرد برای حالتهای مختلف چه می شود.پیچوندم.در تمام مستندات بارگذاری هم این قضیه مغفول هست.
شکلی گذاشتم که از اساتید محتزم تقاضا دارم جواب مرا بدهند.
در شکل 1 که نماد روش تهران هست D1وD2وِD3یکپارچه اند همانطوریکه مهندس پناهی فرمودند.پس چرا در محاسبه بار مرده فقط بار رمپ D2محاسبه می شود درحالیکه درست آن هست که جمع بارهای D1وD2وD3باید محاسبه وبه تیر اصلی وارد شود.ویا هریک با روش مدلسازی ترسیمی جدا دیده شود.به نظر من در روش ترسیمی D3 بایداز D4 جدا دیده شود.
.اما در مورد روش مهندس رضا هم در تراز طبقه مشکل مدلسازی ترسیمی نداریم مطابق شکل 2
دا آنجا یک D3داریم ولی در معادلسازی تراز نیم طبقه یک مشکل اساسی وجود دارد اگر در آنجا شمشیری افقی ومورب را پکپارچه حساب کنیم دیافراگم معادل جداگانه ای برای پاگرد نخواهیم داشت واگر آن دو را جدا حساب کنیم در آنضورت در نیم طبقه همان جالت روش تهران اتفاق می افتد وD1,D4 را داریم.نه یک پاگرد یکپارجه.ومدلسازی پله با جهار دیافراگم صحیح است؟
لذا دوستان محترم واهل نظر با پذیرش موجودیت دوروش قدری در مورد مدلسازی یا معادلسازی هر دوروش آنگونه که به واقع نزدیک باشد نظر بدهندنه آنگونه که به میراث برده ایم

در روش ترسیمی بنده دقیقا می شود تمامی بارها را در محل خود اعمال کرد . فقط محل میان طبقه می باشد که آنها را با شمشیری یک تکه اجرا می کنند . اما با توجه به اینکه شمشیری ها معادل سازی می شوند و به صورت افقی مدل می شوند ، برای اینکه بتوانیم بار پله ها را جداگانه و بار پاگرد را جداگانه وارد کنیم همانند عکس زیر عمل می کنیم :

[تصویر:  guht4f8bp2aat2a85has.jpg]

1392/05/11 , 03:10 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 03:24 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #55
(1392/05/11 03:04 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  شمشیری های میان طبقه به صورت یک پارچه می باشند و به تیر میان طبقه متصل هستند . و اما چرا من در مدل سازی از یک تیر استفاده کردم ( همان شکلی که قرار داید ) ؟!!
من همیشه بار مرده پله را جداگانه و بار مرده پاگردها را جداگانه وارد می کنیم و از آنجا که همیشه گفتم تیر میان طبقه همیشه معادل سازی می شود آن را در برنامه اینگونه مدل می کنیم . عکسی که شما میگید تیر میان طبقه به کجا اتصال دارد برای مهندس فلاح منش قرار دادم که منظورم را بهتر یرسونم
یعنی شما مدل خود را به صورت کدام تصویر 1 یا 2 یا تصویر شماره 3 که شمشیری را جدا با رنگ زرد نمایش دادم؟؟؟؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/11 , 03:11 ب.ظ
ارسال: #56
این نتایج برای مدل شماست

[تصویر:  rrsfn90jpkvy7lgn6hzv.png]

1392/05/11 , 03:15 ب.ظ
ارسال: #57
(1392/05/11 03:10 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 03:04 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  شمشیری های میان طبقه به صورت یک پارچه می باشند و به تیر میان طبقه متصل هستند . و اما چرا من در مدل سازی از یک تیر استفاده کردم ( همان شکلی که قرار داید ) ؟!!
یعنی شما مدل خودد را به صورت تصویر پیوست انجام میدین؟؟؟؟

نه خیر . توجه به مطالب بنده نمی کنید . من گفتم که به صورت یکپارچه معادل سازی می شود و شما با مدل سازی اشتباه گرفتید . در اجرا دقیقا همانند عکش شماره 2 زیر می باشد . اگر چه یه روش دیگر وجود دارد که از لحاظ اقتصادی اصلا مقرون به صرفه نیست

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

1392/05/11 , 03:18 ب.ظ
ارسال: #58
(1392/05/11 03:11 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  این نتایج برای مدل شماست

من متوجه نشدم که چطور بارگذاری تیر مورد نظر انجام داده اید . در صورت مدل سازی من طوری دیگه است

1392/05/11 , 03:22 ب.ظ
ارسال: #59
(1392/05/11 03:00 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  مهندس جان اینکه نمیشه

اگه در مدل من مقدار بار موری موجود را به صورت دستی محاسبه کنیم و به نقاطی که در زیر نمایش داده ام وارد کنیم مدل به واقعیت بسیار نزدیک می شود . در صورتی که نیازی به اینکار نیست :

1392/05/11 , 03:24 ب.ظ
ارسال: #60
(1392/05/11 02:58 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 02:50 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  رضا جان ممنون از توضیحاتت
خم زدن که گفتی به گونه ای برداشت میشد که فکر کردم منظرت خم بدون برش هستش
درمورد خمش دو محوره منظورم در تیرهای افق هستش که توی شکل نشون میدم

حرف من اینست که برنامه نه تنها در مدل من در نظر نمی گیرد بلکه در تمامی مدلها در نظر نمیگیرد . الان در شکل زیر که شما بر این اساس مدل سازی می کنید همچنان آن بار محوری که عامل خمش حئل محور ضعیف است در نظر گفته نمی شود . همانطور که قبلا گفتم باید این بار ره به صورت نقطه ای وارد کنیم

[تصویر:  i0tjuad0y3f2ipm2okm7.jpg]
توی این روش برای بار ثقلی ،نیروی محوری شمشیری بسیار کاهش پیدا میکنه و کاملا هم منطقی هستش ولی در روش شما شمشیریها بار محوری خیلی قابل توجهی تحت بار ثقلی باید تحمل کنن
وبه نظرم علت اجرای به شکلی که من میگم همین موضوع باشه

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 235 1395/04/31 01:15 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 19,603 1394/12/03 11:55 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 760 1394/09/12 01:55 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 3,848 1394/09/10 11:31 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,076 1394/09/09 10:46 ب.ظ
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 842 1394/07/12 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 606 1394/04/30 12:07 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 593 1394/04/27 04:12 ب.ظ
  نمونه کامل پروزه فولاد با محاسبات دستی به روش حالت حدیLrfd به همراه جزیات سازه ای sahand_troy 1 2,690 1394/04/18 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa
  فیلم آموزشی فلسفه ضریب رفتار در سازه ها sabzsaze 0 508 1394/04/13 12:41 ب.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان