مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
واجدین شرایط شرکت در آزمون
شروع کننده:REZAF آخرین ارسال توسط:aref710509 پاسخ ها:4 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:80 زمان:1395/11/01
جزئیات اتصال تیر و ستون بتن آرمه
شروع کننده:hebrahimifarsangi آخرین ارسال توسط:یوسف ابراهیم پور پاسخ ها:4 سایر مشاهده:250 زمان:1395/10/30
دانلود فایل صوتی کلاس آیین نامه ۲۸۰۰ دکتر ازهری «پیشنهاد ویژه »
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نکات آموزشی و طراحی مشاهده:38 زمان:1395/10/30
سوله با سقف خرپا
شروع کننده:masood85 آخرین ارسال توسط:masood85 پاسخ ها:0 طراحی سالن صنعتی (سوله) مشاهده:20 زمان:1395/10/30
جزوه عالی برای مبحث تغییرشکل در سازه ها
شروع کننده:dena آخرین ارسال توسط:احسان1996 پاسخ ها:1 تحلیل سازه مشاهده:402 زمان:1395/10/30
راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه
شروع کننده:sasan.ce آخرین ارسال توسط:sasan.ce پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ مشاهده:75 زمان:1395/10/30
دانلود نقشه ی اجرایی سوله با دهانه ی 12 متر
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Rezaalipour3106 پاسخ ها:1 نقشه های متفرقه (سازه،سوله،مخزن و....) مشاهده:8972 زمان:1395/10/30
دانلود برنامه اکسل طراحی کامل BasePlate به روشLRFD(مبحث نهم و دهم 1392)(مهدی مهربان)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نرم افزارهای تحت اکسل مشاهده:38 زمان:1395/10/29
پرسش و پاسخ در مورد طراحی با آقای حسین زاده
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:زینب خوش کلام پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ در مورد Etabs مشاهده:16450 زمان:1395/10/29
مسجدی با معماری شگفت انگیز در قلب کلیسای جامع
شروع کننده:mahno0osh آخرین ارسال توسط:mahno0osh پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:33 زمان:1395/10/28

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 48 رأی - میانگین امیتازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
1392/05/11 , 03:32 ب.ظ
ارسال: #61
RE: مقایسه تاثیر راه پله در رفتار سازه
(1392/05/11 03:24 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 02:58 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 02:50 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  رضا جان ممنون از توضیحاتت
خم زدن که گفتی به گونه ای برداشت میشد که فکر کردم منظرت خم بدون برش هستش
درمورد خمش دو محوره منظورم در تیرهای افق هستش که توی شکل نشون میدم

حرف من اینست که برنامه نه تنها در مدل من در نظر نمی گیرد بلکه در تمامی مدلها در نظر نمیگیرد . الان در شکل زیر که شما بر این اساس مدل سازی می کنید همچنان آن بار محوری که عامل خمش حئل محور ضعیف است در نظر گفته نمی شود . همانطور که قبلا گفتم باید این بار ره به صورت نقطه ای وارد کنیم
توی این روش برای بار ثقلی ،نیروی محوری شمشیری بسیار کاهش پیدا میکنه و کاملا هم منطقی هستش ولی در روش شما شمشیریها بار محوری خیلی قابل توجهی تحت بار ثقلی باید تحمل کنن
وبه نظرم علت اجرای به شکلی که من میگم همین موضوع باشه

مهندس این چیزی که میگید امکان نداره . بار محوری در دو نقطه وارد می شود و در هیچ کدام هیچ فرقی ندارد . از تحلیل سازه این را به یاد داریم دیگه . بار محوری هیچ موقع قابل کاهش نمی باشد . برای نمونه می توانید دو تیر زیر تحلیل کنید و نتایج دو تکیه گاه را با هم مقایسه کنید

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/11 , 03:38 ب.ظ
ارسال: #62
مهندس پناهی منظور من از روش ترسیمی خودم به شرح زیر می باشد :

نحوه اجرای طراحی و اجرا روش بنده بدین شکل می باشد :

[تصویر:  vwiynkg004b2lm3gr6x.jpg]

و اما نحوه مدل سازی آن در برنامه جهت اعمال بار مرده راه پله به صورت جداگانه و اعمال بار مرده پاگرد به صورت جداگانه به شرح زیر می باشد : ( البته نوع اتصال آنها با این شکل یه مقداری متفاوت می باشد و نتوانستم دقیق تر از این ترسیم کنم)

[تصویر:  229l44y560kxmh9slqz.jpg]

و اما اگر بخواهیم در جهت اطمینان کار کنیم نحوه مدل سازی راه پله بدین صورت خواهد بود . در این حالت در قسمت میان طبقه نمی توانیم بار پاگرد را وارد کنیم :

[تصویر:  4u3ovkusndga1cchl14j.jpg]

امیدوارم توانسته باشم منظورم را برسونم

1392/05/11 , 03:41 ب.ظ
ارسال: #63
(1392/05/11 03:22 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 03:00 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  مهندس جان اینکه نمیشه
اینیروی افقی پس کجا میره؟اگر قراراه وارد بشه ولی موثر نباشه؟

اگه در مدل من مقدار بار موری موجود را به صورت دستی محاسبه کنیم و به نقاطی که در زیر نمایش داده ام وارد کنیم مدل به واقعیت بسیار نزدیک می شود . در صورتی که نیازی به اینکار نیست :

مهندس جان در مورد پاگرد تراز طبقه کاملا پیشنهادتون منطقی است.یعنی بار سقف ترسیمی جدا وارد شود وسهم بار رمپ پله هم مطابق پیشنهاد شما به چهار نقطه ضربدری اعمال شود.به واقع امر هم خیلی نزدیک است.ولی درمورد نیم طبقه چی؟

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/05/11 , 03:47 ب.ظ
ارسال: #64
(1392/05/11 03:41 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  

اگه در مدل من مقدار بار موری موجود را به صورت دستی محاسبه کنیم و به نقاطی که در زیر نمایش داده ام وارد کنیم مدل به واقعیت بسیار نزدیک می شود . در صورتی که نیازی به اینکار نیست :

مهندس جان در مورد پاگرد تراز طبقه کاملا پیشنهادتون منطقی است.یعنی بار سقف ترسیمی جدا وارد شود وسهم بار رمپ پله هم مطابق پیشنهاد شما به چهار نقطه ضربدری اعمال شود.به واقع امر هم خیلی نزدیک است.ولی درمورد نیم طبقه چی؟

مهندس جان در پست بالا عکس نهایی را برای روشن تر شدن قضیه قرار دادم که می توانید خیلی از ابهامات را بر طرف کند .
برای تیر میان طبقه ما نمی توانیم کاری کنیم که به 100 درصدواقعیت مدل را تهیه کنیم . پیشنهاد من استفاده از روش ترسیمی ای است که عکس آن را در پست های قبلی قرار داده ام . باز اگه جایی براتون مبهم بود حتما سوال کنید

1392/05/11 , 03:49 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 03:57 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #65
(1392/05/11 03:38 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مهندس پناهی منظور من از روش ترسیمی خودم به شرح زیر می باشد :

نحوه اجرای طراحی و اجرا روش بنده بدین شکل می باشد :

و اما نحوه مدل سازی آن در برنامه جهت اعمال بار مرده راه پله به صورت جداگانه و اعمال بار مرده پاگرد به صورت جداگانه به شرح زیر می باشد : ( البته نوع اتصال آنها با این شکل یه مقداری متفاوت می باشد و نتوانستم دقیق تر از این ترسیم کنم)

و اما اگر بخواهیم در جهت اطمینان کار کنیم نحوه مدل سازی راه پله بدین صورت خواهد بود . در این حالت در قسمت میان طبقه نمی توانیم بار پاگرد را وارد کنیم :

امیدوارم توانسته باشم منظورم را برسونم
با تشکر از شما
در بحث این مدل سازی ها بنده کاملا موافق مدل سازی شکل اولی که ترسیم کرده اید می باشم. فقط نکته ای که در این باره وجود دارد فقط این مدلسازی جهت توزیع بار پله می باشد که برای این منظور بدون مشقت ترسیم نیز می توان اینکار را کرد که کمااینکه اکثرا از این روش استفاده می شود و ان قرا دادن بار معادل می باشد.
اما یک بحثی وجود دارد و آن بحث هدف از تایپیک می باشد و ان مدلسازی دقیق شمشیری جهت تبین رفتار آن روی عملکرد و جذب و توزیع نیروی جانبی روی سازه می باشد که با این مدلهای تقریب که ارائه دادید این امر میسر نیست و باید روش ترسیم دقیق پیش گرفته شود. برای این منظور ابتدا ساکن این میباشد که یک موردی از شیوه ی واقعی اجرا را در نظر بگبربم و روی آن بحث شود و به نتیجه رسید به روی مدل بعدی بحث و برسی انجام بپذیرد. برای این منظور یک پلانی از شیوه اجرا میگذارم تا روی ان بحث شود. همانطور که ملاحظه می شود شکستگی شمشیری ها در یکجا نیست و شمشیری رفت و برگشت کمی جابه جاست تا آن موردی که در بحث معماری عرض کردم رعایت شود.
باتشکر

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/05/11 , 03:57 ب.ظ
ارسال: #66
فکر نمیکنم درست باشه گفته ی شما
اولا که بار گذاری به جهت قائمه هستش نه با زاویه
دوما در حالت گیرداری در خم تیر مثل 1 تیر صلب صاف عمل میکنه و نیروی محوری توش به وجود نمیاد ولی در حالت مدل سازی به روش شما اینطور نیست ..

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/05/11 , 03:57 ب.ظ
ارسال: #67
(1392/05/11 03:47 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  

مهندس جان در پست بالا عکس نهایی را برای روشن تر شدن قضیه قرار دادم که می توانید خیلی از ابهامات را بر طرف کند .
برای تیر میان طبقه ما نمی توانیم کاری کنیم که به 100 درصدواقعیت مدل را تهیه کنیم . پیشنهاد من استفاده از روش ترسیمی ای است که عکس آن را در پست های قبلی قرار داده ام . باز اگه جایی براتون مبهم بود حتما سوال کنید

شکل اول را با یک کمی اغماض به شرطیکه سقف پایینی معادل کل پاگرد میان پله باشدقابل قبول است ولی در شکل دوم باتوجه به اینکه بارواحد سطح وارده به رمپ وپاگرد یکسان نیست چه بار معادلی برای دیافراگم جایگزین آندو(دوتا عمودیها) باید لحاظ شود؟

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1392/05/11 , 03:58 ب.ظ
ارسال: #68
درمورد بار بری جانبی هیچ کدام از دوستان هیچ نظر ی ندارن؟

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/05/11 , 04:07 ب.ظ
ارسال: #69
(1392/05/11 03:57 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  فکر نمیکنم درست باشه گفته ی شما
اولا که بار گذاری به جهت قائمه هستش نه با زاویه
دوما در حالت گیرداری در خم تیر مثل 1 تیر صلب صاف عمل میکنه و نیروی محوری توش به وجود نمیاد ولی در حالت مدل سازی به روش شما اینطور نیست ..

مهندس جان شما همون بار گستره یکنواخت را در نظر بگیرید . بعد هر دو حالت را تحلیل کنید . کاملا واضح است که نیروی عمودی و افقی تکیه گاه در هر دو شکل یکسان می باشد . ( یک نمونه جهت اطمینان تحلیل کنید تا به صحت حرفهای من برسید )

خب بنده نیز در شکل اول محل خم را صلب در نظر گرفتم . حتما یک نمونه تحلیل کنید

1392/05/11 , 04:09 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/05/11 04:10 ب.ظ، توسط admin.)
ارسال: #70
(1392/05/11 03:57 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  
(1392/05/11 03:47 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  

شکل اول را با یک کمی اغماض به شرطیکه سقف پایینی معادل کل پاگرد میان پله باشدقابل قبول است ولی در شکل دوم باتوجه به اینکه بارواحد سطح وارده به رمپ وپاگرد یکسان نیست چه بار معادلی برای دیافراگم جایگزین آندو(دوتا عمودیها) باید لحاظ شود؟

در حالت دوم مجبور هستیم که بار پله ها را که مقداری بیشتر است در نظر گرفته بگیریم .

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مقاله مقایسه اسکلت فلزی پیچ و مهره‌ای و اسکلت فلزی با اتصال جوشی MohammadQ 0 224 1395/10/05 06:58 ب.ظ
آخرین ارسال: MohammadQ
  3 دقیقه با انواع اتصالات در سازه های فولادی sabzsaze.com 0 268 1395/04/31 01:15 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze.com
  آشنایی با تکنیک های بادبند زنی در سازه های مفصلی فرشاد امن خانی 50 19,905 1394/12/03 11:55 ق.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  طراحی دستی سازه فولادی به روش حدی نهایی(وحید کریمی) miladezati 0 802 1394/09/12 01:55 ق.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  جدول های جزییات اتصال در سازه های فولادی mehrazsarafraz14 9 3,956 1394/09/10 11:31 ب.ظ
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  دانلود جزوه نحوه محاسبه سختی جانبی سازه admin 2 8,290 1394/09/09 10:46 ب.ظ
آخرین ارسال: az29
  تصاویر آموزشی از "اتصالات در سازه های فلزی" (39عکس)(جهانبخش نقیلو) فرشاد امن خانی 2 885 1394/07/12 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه انتقال بارهای جانبی در سازه ها - ویدئو sabzsaze 0 632 1394/04/30 12:07 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نحوه انتقال بارهای ثقلی سازه -ویدئو sabzsaze 0 626 1394/04/27 04:12 ب.ظ
آخرین ارسال: sabzsaze
  نمونه کامل پروزه فولاد با محاسبات دستی به روش حالت حدیLrfd به همراه جزیات سازه ای sahand_troy 1 2,724 1394/04/18 07:17 ب.ظ
آخرین ارسال: samiraaa

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان