امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقیاس و اندازه ها در اتوکد ..لطفا راهنمایی کنید
با سلام خدمت همه دوستان عزیز.. من یه مشکل با اتوکد دارم خواهش میکنم هر کس میتونه از راهنمایی دریغ نکنه ....
تو اتوکد برای کشیدن نقشه من باید چه واحدی رو انتخاب کنتم ؟ میلیمتر .. سانتی متر و.. البته میدونم که مقیاس اصلی رو زمان پرینت گرفتن مشخص میکنن .. اما سوال من اینه در صورت انتخاب هر واحد طول یک دیوار رو که مثلا 9 متره چه طور باید نوشت ؟ 9 یا 90 یا 900؟؟
دوم برای نوشتن در اوکد یا کشیدن جدول ها اندازه های معمولی برای اونها چقدره ؟ من مثلا برای نقشه ای که میکشم اندازه جدول و نوشته ها خیلی ریزه .. چه اندازه ای توی تنظیمات باید به اون ها بدم تا درست شه ؟؟
امیدوارم تونسته باشم منظور خودم رو درست بنویسم ..خواهش میکنم و باز هم خواهش میکنم کمک کنین ... بدجوری گیج شدم ...
پیشاپیش از لطفتون ممنون ......
پاسخ
سلام
ببینید فضای کار اتوکد و مقیاسش دسته شماس.
مثلا یکی مثل خودمن کشیدن خط به طول 10 برابر است با 10 متر در واقعیت ولی برای کس دیگه برابراست با 5 متر.
پاسخ
درضمن شما میتوانید مشکل کوچک بودن نوشته هارو در کد با زوم کردن برای خواندن برطرف کنید ولی اگه میخوایید بزرگ بنویسید یا چیزی را ابعادش را بزرگ کنید باید به ترتیب زیر عمل کنید.

ابتدا انتخاب شکل++++++++++++ اجرای فرمان scale،،سپس شکل را گرفته و بکشید تا به ابعاد مورد نظر تبدیل کنید.درضمن میتوانید هنگام کشیدن شکل با زدن مثلا عدد4 ان شکل را 4 برابر کنید
پاسخ
همانطور که در پست قبلی هم اشاره شد مقیاس نقشه دست شماست جناب مهندس!
اما برای اینکه بدونی باید چکار کنی دقیقاً بهتر است چند نقشه رو دانلود کنی([URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید) ) خوب تحلیلشون کنی و حتی میتونید اون نقشه هارو مبنای کار خودتون قرار بدین مثلاً یکی از اونها که به سلیقه شما نزدیک است(از نظر تنظیمات نوشتاری و خط و...)کاملاً محتویاتش رو پاک کنید و نقشه تون رو تو اون فایل بکشید.
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
بی نهایت ممنون ....تمام کارهایی رو که گفتین حتما انجام میدم ....بازم ممنون ...
پاسخ
شما باتوجه به تجربتون پیشنهاد میکنین من واحدها رو تو اتوکد بر اساس چه واحدی قرار بدم ؟ متر .سانتیمتر ؟
پاسخ
(1392/7/29 ، 08:20 عصر)setareh26 نوشته است: شما باتوجه به تجربتون پیشنهاد میکنین من واحدها رو تو اتوکد بر اساس چه واحدی قرار بدم ؟ متر .سانتیمتر ؟
سانتیمتر
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
با سلام
خانم مهندس در اتوکد و هنگام رسم نقشه در فضای مدل مقیاس بی معنی است و طول خط یا در کل ابعاد موضوع ها به واحد سنجیده میشه. شفاف تر بگم اگر خطی رسم کردید که طول اون رو 10 درج کردید برنامه اتوکد این طول رو 10 واحد میشناسه !
مشکل مهندسین ما اینه که امکانات نرم افزار رو نادیده میگیرن و آموزشهای اشتباه رو یاد میگیرن و جالبه به دیگران آموزش میدن !
شما با هر عدد دلخواهی که میخواین نقشه رو رسم کنید. ( پیشنهاد من بر اساس تجربه نسبت به تنظیمات متن و اندازه گذاری اینه که اگر عرض ساختمان 10 متر هستش خطی به طول 100 واحد رسم کنید ) سایر ابعاد را هم همین طور تا تکمیل شدن ادامه بدید. حالا برای چاپ برید توی فضای کاغذ، اندازه ی کاغذ را تنظیم کنید و تعداد Viewport را تعریف کنید. نقشه ی رسم شده را با مقیاس دلخواه تنظیم و چاپ کنید.
میدونم قسمت دوم رو کامل شرح ندادم چون طولانی میشه. انشاله آموزش ویدئویی این مطلب را در سایت قرار خواهم داد.
و به انگشت نخی خواهم بست تا فراموش نگردد که هنوز انسانم
پاسخ
از لطفتون ممنونم...من در به در به دنبال مطالب آمزشی اتوکد هستم .. البته یک کتاب امزشی گرفتم ولی میدونم کافی نیست .. بی صبرانه منتظر آموزشهای شما هستم ...
پاسخ
ببخشید ..اقای مهندس کدخدا .. اون دیوار مثلا ده متری رو که صد واحد میکشیم موقع اندازه گذاری باید چی بنویسیم ؟ همون ده متر یا ..؟؟و اینکه تو قسمت یونتیت تنظیمات رو روی چه واحدی بذارم وقتی این طوری میکشم ؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink حالت پولاریت و لنداسکیپ در اتوکد mehdi_hashtrod 0 87 1395/12/8 ، 02:12 عصر
آخرین ارسال: mehdi_hashtrod
  فارسی نوشتن در اتوکد معلمی 2 183 1395/11/29 ، 04:55 عصر
آخرین ارسال: chiften
  پرینت گرفتن در اتوکد leilinnn 0 143 1395/11/26 ، 03:33 عصر
آخرین ارسال: leilinnn
  ترسیم دایره و اندازه گذاری ارتفاع در حالت ایزومتریک muhammad nikrou 5 269 1395/11/25 ، 12:24 عصر
آخرین ارسال: muhammad nikrou
  محورهای مختصات در اتوکد 3 بعدی crywolf222 1 277 1395/10/12 ، 12:17 عصر
  مشکل بازنشدن یک فایل خاص در اتوکد setareh26 21 766 1395/10/9 ، 10:45 عصر
آخرین ارسال: Cadkhoda
  مغایرت اندازه ها با مقیاس 1/100 هنگام چاپ نقشه crywolf222 3 318 1395/9/26 ، 09:53 عصر
  مشکل کپی کردن در اتوکد crywolf222 3 549 1395/9/13 ، 03:14 عصر
آخرین ارسال: Cadkhoda
  مشکل ساده ولی مهم در اتوکد پونه پورعلی 2 489 1395/9/5 ، 10:00 عصر
آخرین ارسال: پونه پورعلی
  طرح کشی قطعه صنعتی در اتوکد jahromy 2 475 1395/8/18 ، 06:47 صبح
آخرین ارسال: jahromy

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان