امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ملسازی LSF در سپ 2000
Wink 
با سلام 
یک ساختمان رودر برنامه سپ 2000 از نوع LSF مدلسازی کردم ولی یک سری مشکلات هست کسایی که می توانند با بنده همراهی نمایند 
در پروزه مذکور سری اول بدون استفاده از ترکیبات بار استفاده شد و تمامی المانها تنش آنها از یک بالا رفت 
مرحله دوم با ترکیبات بار پیش فرض رفتیم به تحلیل نتایج بهتر شد ولی اکثر المانها قرمز هستن حال سوالها اینه 
1-از چه آیین نامه ای استفاده می شود 
2- نام ترکیبات بار چیست وبه چه صورتی می باشند 
3-نوع سقف مورد استفاده ومشخصات آن چیست 
4- روش تیر ریزی سقف به چه صورت می باشد 
5-روش تحلیل باید فرم خاصی داشته باشد 
6-دربخش طراحی چه تنظیماتی رو باید انجام داد- بادبندها - دیوارها- 
7- اگر بخش راه پله رو سیستم قاب خمشی فولادی انتخاب کنیم همراه با این سیستم سختی رو باید نصف کرد ودر کدام قسمت سازه قاب خمشی فولادی در سپ قرار داد 
 امیدوارم که LSF تو این مملکت را ه بیفته وبرای همه مهندسان طراحی یاد بگیرند [URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
پاسخ
خوب ظاهرا دراین زمینه سوال سختی حتما پرسیدم چون کوچکترین اطلاعاتی وجود نداره متاسفانه
8- برای وارد کردن مقاطع دوبل مقابل یا پشت به پشت یا ورقها که دربخش بادبندها وجورد دراه یک را ه که ما به تحقیق به اون رسیدم استفاده از برنامه cfs ورزن 6 هست که مقاطع رو به صورت استاندارد داره وشما می توانید مقاطع ومشخصات هندسی ومقادیر که برای برنامه مکمکل دیگر proper فایل pro باید درست کنی وgeneral وارد برنامه سپ کنید
9- رقیب این فرایند در سپ کدام نرم افزار های طراحی هستن به تحقیق به این نتایج رسیدم درحال حاضر fram cad pro ,wmf revit اولی مربوط به یه پلاگین که داخل نرم افزار رویت بسته می شود و من ندارم ودر زورنال خوندم مشخصات این برنامه رو خانه های استاندارد چوبی رو هم میشود باش ترسیم کرد معلوم نیست که طراحی هم میکنه یه فقط شپ ترسیم میکنه دومی که خیلی عالی هزینه بالایی داره طراحی وترسیم میکنه دراختیار عموم نیست
10- دوروش اجرا وساخت وجود داره برای این نوع ساختمان روش کانادایی وروش نیوزلندی هر برنامه ای رو باید بدونیم که به کدارم روش کار میکنه
11- دربرنامه سپ 2000 رو ش کانادایی هست یادت باشه خیلی مهم و خیلی مهمه
پاسخ
Wink 
بخشهایی از برنامه cfs

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام
lsf رو درایران با فریم کد طراحی میکنند.
بسیار ساده تر از طراحی سازه های عرف هست.(اگر رو سازه های عرف دقت نشان دهیم)
اگه مایلید که LSF اساسی یاد بگیرید من در خدمتتون هستم میتونید با بنده در ارتباط باشید.
برای تحلیل و طراحی و حتی اجرای این نوع ازسازه ها در خدمتتون هستم.
توجه داشته باشید که استفاده از LSF در حال پیشرفت است و اگر قصد یادگیری دارید بهترین موقع برای این کار است.
موفق و موید باشید.
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
سلام جناب مهندس با ارزوی سلامت  وموفقیت روز افزون برای شما  امبدوارم که این بخش که راه اندازی خواهیم کرد به نفع جامع مهندسی ساختمان که فقط بتن و فولاد رو میشناسن ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!کل مردم ایران بساز وبفروشها وعموم باشد 
سوالات رو مطرح میکنیم دراینجا؟ یا اینکه منظور شما به روش دیگری است؟
سوال اگر بخواهیم بخشی از ساختمان رو قاب خمشی با lsf ترکیب داشته باشیم مثلا در راه پله سختی رو باید نصف سختی lsf کنیم در کجای برنامه سپ این تنظیم رو وارد کنیم 
ترکیبات بار مورد استفاده درطراحی ونوع ایین نامه انتخابی برای سازه ال اس اف کدام است البته من یک سری فیلم رو درست کردم  ولی دراین فیلم مشاهده می شود که سقف درقسمت بالا مقاطع کمانش کردند و بیشتر مقاطع قرمز شده اند 
سوال فیلمهای مدلسازی رو چطور برای شما وادرس شما بفرستیم که رویت بفرمایید مهندس دراینجا یاادرس ایمیل شما 
در ایران فقط grade 50 رو فقط تولید می شود ? سایر مقاطع رو نداریم ?
چه نوع سقفی روبرای این نوع ساختمانها معرفی میکنید اگر سقف مرکب با بتن بخواهیم داشته باشیم - یا سقف رو مجازی تعریف کنیم روش تنظیم رو در برنامه سپ به چه شکل می باشد 
 سوال روش تحلیل وایتمهای تنظیمات اون به چه شکل می باشند  برای بادبندها  چه تنظیماتی رو انتخاب میکنید 
 برای مقاط تیرچه سقف جهت تیر ریزی خاصی مد نظر هست همون قوانین ساختمان عادی مثلا درجهت دهانه کوتاه تیر ریزی انجام شود ؟
 از گرد 50 برای سقف هم استفاده باید کنیم یا خیر چون همه مقاطع درسپ تعریف شده هستن برای سقف یه فرم خواص داریم joist هست ولی چون شما یک مقطع رو بیشتر نداریم تکلیف چیست ؟
این نرم افزار frame cade دراختیار بنده نیست چطور میشه اون رو به دست اورد ؟
یه نکته مهم مهندس روش frame cad رو میگن دستگاه تولید مقاطع با همه وقیمت بالای برای مهندس طراح داره پس فریم کد رو میگن به دستگاه لینک شده بدون هم میشه کار رو جلو بر د 
روش سپ روش مناسب تری برای تولید نداره وروش کنادایی معروف است یعنی به دستگاه خاصی نیاز نداریم  وطراحی ساخت همه میتونن انجام بدن 
ول روش فرم کد که شما گفتین اون داستانها رو داره قیمت تمام شده مهندس همه این جنگ ها سر قیمته !!!!
ksasan22@yahoo.com
abibanaha.blogfa.com
پاسخ
Wink 
سلام جناب مهندس با ارزوی سلامت  وموفقیت روز افزون برای شما  امبدوارم که این بخش که راه اندازی خواهیم کرد به نفع جامع مهندسی ساختمان که فقط بتن و فولاد رو میشناسن ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!کل مردم ایران بساز وبفروشها وعموم باشد 
سوالات رو مطرح میکنیم دراینجا؟ یا اینکه منظور شما به روش دیگری است؟
سوال اگر بخواهیم بخشی از ساختمان رو قاب خمشی با lsf ترکیب داشته باشیم مثلا در راه پله سختی رو باید نصف سختی lsf کنیم در کجای برنامه سپ این تنظیم رو وارد کنیم 
ترکیبات بار مورد استفاده درطراحی ونوع ایین نامه انتخابی برای سازه ال اس اف کدام است البته من یک سری فیلم رو درست کردم  ولی دراین فیلم مشاهده می شود که سقف درقسمت بالا مقاطع کمانش کردند و بیشتر مقاطع قرمز شده اند 
سوال فیلمهای مدلسازی رو چطور برای شما وادرس شما بفرستیم که رویت بفرمایید مهندس دراینجا یاادرس ایمیل شما 
در ایران فقط grade 50 رو فقط تولید می شود ? سایر مقاطع رو نداریم ?
چه نوع سقفی روبرای این نوع ساختمانها معرفی میکنید اگر سقف مرکب با بتن بخواهیم داشته باشیم - یا سقف رو مجازی تعریف کنیم روش تنظیم رو در برنامه سپ به چه شکل می باشد 
 سوال روش تحلیل وایتمهای تنظیمات اون به چه شکل می باشند  برای بادبندها  چه تنظیماتی رو انتخاب میکنید 
 برای مقاط تیرچه سقف جهت تیر ریزی خاصی مد نظر هست همون قوانین ساختمان عادی مثلا درجهت دهانه کوتاه تیر ریزی انجام شود ؟
 از گرد 50 برای سقف هم استفاده باید کنیم یا خیر چون همه مقاطع درسپ تعریف شده هستن برای سقف یه فرم خواص داریم joist هست ولی چون شما یک مقطع رو بیشتر نداریم تکلیف چیست ؟
این نرم افزار frame cade دراختیار بنده نیست چطور میشه اون رو به دست اورد ؟
یه نکته مهم مهندس روش frame cad رو میگن دستگاه تولید مقاطع با همه وقیمت بالای برای مهندس طراح داره پس فریم کد رو میگن به دستگاه لینک شده بدون هم میشه کار رو جلو بر د 
روش سپ روش مناسب تری برای تولید نداره وروش کنادایی معروف است یعنی به دستگاه خاصی نیاز نداریم  وطراحی ساخت همه میتونن انجام بدن 
ول روش فرم کد که شما گفتین اون داستانها رو داره قیمت تمام شده مهندس همه این جنگ ها سر قیمته !!!!
ksasan22@yahoo.com
abibanaha.blogfa.com
پاسخ
تمام نرم افزارها ی ذکر شده فقط وفقط ملسازی سه بعدی انجام میدهند نه طراحی پس دوستانی که با سپ کار نکرده راه اشتباهی میاد اینجا وباعث سر درگمی میشه لطفا در مورد سپ 2000 مطلب بنویسید . بنده تقریبا تمام این نرم افزارها رو میشناسم فقط سپ فقط سپ ؟؟؟!!!
پاسخ
حتی ترکیه یه نرم افزار رو برای کشورش آورده تحت این نام جالبه AKITECH STEEL FRAMING در ادرس شرکت WWW://ARKITEECH.COM.TR
ول درکاتوگ های گفته که به سپ 2000 در اخر سر مدل شما رو باید ارسال کنید . پس تمام شاهکار توسط برنامه سپ 2000 انجام میشه با توجه به نبود اطلاعات بین همکاران از ادامه دادن منصرف شدم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کمک در مورد استفاده از OAPI سپ 2000 ورژن 18 bdsafa 0 636 1395/10/14 ، 05:46 عصر
آخرین ارسال: bdsafa

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان