امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.24
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منظم بودن در پلان
سلام دوستان.اگه میشه بگید این ÷لان منظمه یا نه؟اگه نیست چیکارش کنم که منظم شه؟

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
سلام
برای منظم بودن در پلان، پلان باید متقارن یا تقریبا متقارن باشه که پلان شما اینطور نیست
شکل ذوزنقه ای با این اختلاف فکر نمیکنم کاریش بشه کرد منظم بشه
به مستطیل باید نزدیک بشه
پاسخ
ممنون از راهنمایتون.این پلان یک پروژه فولاده و گفته 6 طبقه باشه خب اگه من ارتفاع طبقاتمو 2.9 بگیریم ارتفاع سازه از 18 متر بیشتر نمیشه و دیگه تحلیل دینامیکی نمیخاد؟درسته؟اخه تو ایین نامه نوشته 5 طبقه یا کمتر از 18 متر.....
پاسخ
ب*****

طبق آیین نامه برای ساختمانهای نامنظم تا 5 طبقه و ارتفاع کمتر از 18 متر ( از تراز پایه ) می توان از روش استاتیکی استفاده نمود. هرچند بهتر است برای ساختمانهای نامنظم از تحلیل دینامیکی استفاده نمود اما اجبار نیست با ت.جه به شرایط بالا .

پاینده باشید
پاسخ
با سلام

استنباط بنده از بند 6-7-2-3-1 آنست که درسازه نامنظم
1- اگر سازه بیش از 5 طبقه باشد با هر ارتفاعی نیاز به تحلیل دینامیکی داردحتی ارتفاغ 18 متر وکمتر

2-اگرارتفاع سازه بیش از 18 متر باشد مهم نیست 5 طبقه یا کمتر باشد تحلیل دینامیکی نیاز دارد
. دربند آیین نامه از "یا" استفاده شده
(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
ممنون از دوستان ....خب اگر من بخام تحلیل دینامیکی انجام بدم واسه پروژه فولادم اموزشی چیزی سراغ دارید؟دقت کنید واسه فولاده ها....اخه یه چن تایی اموزش دیدم واسه بتنه ...مسلما ترکیب بارهاشون فرق داره .....من تو ترکیب بار مشکل دارم.و در نهایت اگه من ساختمونو زیر 18 متر کنم حتما الزامه که تحلیل دینامیکی کنم؟
پاسخ
خب کلمه "یا" یعنی یکی از شزط ها باشه کافیه و ساختمون من نا منظمه ولی کمتر از 18 مت پس تحلیل دینامیکی لازم نیست.....درسته؟من که سر در نمیارم.
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  توضیح اجرایی بند ت آیین نامه 2800 1-8-1 ساختمان های منظم emade 5 2,815 1391/11/27 ، 01:24 عصر
آخرین ارسال: emade
  دانلود پروژه فولادی12طبقه دارای دیوارحایل+پلان معماری(اتوکد) فرشاد امن خانی 0 1,563 1391/6/24 ، 11:46 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان