مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ مشاهده:32 زمان:1395/09/17
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:68 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:311 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3680 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:614 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:66 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:71 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات: 3.41
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منظور آقاي باجي از ديوار حايل چيست؟
1392/06/20 , 10:33 ب.ظ
ارسال: #11
RE: منظور آقاي باجي از ديوار حايل چيست؟
من عذر ميخوام.به طرز تفكر هم بايد احترام بگذاري.

آنقدر
شکست می‌خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم . پطر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/21 , 04:01 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/21 04:06 ب.ظ، توسط emispid.)
ارسال: #12
(1392/06/20 08:07 ب.ظ)malaki_mall نوشته شده توسط:  به هر حال تصور می کنم بودن من در این سایت بیشتر از این به صلاح نیست

من منافعی ندارم اینجا

با عرض معذرت از آقای ادمین که فرمودند در موضوع صحبت شود.
به نظر من مدیران محترم سایت بطورضمنی با قبول مسئولیت تعهد کرده اند به کاربران عادی کمک کنندواغلب اوقات این زحمت را هم می کشند وبه ساده ترین سئوالات هم جواب مشفقانه می دهند.جای تشکر بسیار هست.خدا خیرشان دهد.سئوالی ممکن است برای آنها خیلی پیش پا افتاده باشد ولی از دید اوکه می پرسد ابهام بزرگی است واگر رفع نشود روزی کار دست او ودیگران می دهد.مدیران محترم هم این نکته را می دانند.
برخی از کاربران نیز ،هم از مطالب علمی سایت استفاده می کنند وهم اگر احساس کنند جواب سنوالی را می دانند که هنوز جوابی از طرف دیگران داده نشده مشارکت می کنند.افرادی مثل من و شیوا خانم و......درصد مشارکت متفاوت است ولی طرز فکر یکی است.
.اما گروه سومی هستند که در بعضی از زمینه های فنی عمران اطلاعات خوبی دارند وحضور آنها در سایت ومشارکتشان در بعضی مسایل خاص ضروری ست ونباید از آنها انتظار داشته باشیم مثل گروه اول ودوم عمل کنند.افرادی مثل آقای کدخدا ومهندس علوی از این گروهند.بنده شخصا از نطرات وپستهای این دوبزرگوار هم استفاده کرده ام واز هر دو بسیار سپاسگزارم واز مهندس علوی عزیز هم استدعا دارم ارتباطشان را با سایت قطع نکنند.هم بچه های مای سیویل به او نیاز دارند وهم او بعنوان یک دانشجوی ارشد سازه نیازمند آکاهی از یک سری اخبار ومسایل اجرایی ونطرات همکاران دیگر مطلع در مباحث آیین نامه ای واجرایی نظیر مهندس سلطان آبادی،مهندس پناهی ،مهندس امن خانی ومهندس فلاح منش وغیره می باشد.حتی ممکن است در مواردی جیزی را این حقیر مطرح کند که برای این عزیز جالب باشد.
در کل نگذاریم سو تفاهمات گسرش یابدواجازه بدهیم در این انجمن دوستانه هر کس هرچقدر که تمایل دارد مشارکت کند وبه کسی تکلیف خاص نکنیم واصلا دنبال به رخ کشیدن اطلاعات یا تحقیر همکاران کم اطلاع نباشیم.چون خوانندگان عقلشان می رسد چه کسی ورزیده هست وجه کسی تازه کار.نیازی نیست ما با ایجاد دلخوری به این نکته تاکید کنیم وجو سایت را بهم بریزیم.ضمن اینکه دستگیری یک همکار نیازمند خود لذت وصوابی دارد که بر پایه یک جهان بینی وتربیت مذهبی وانسانی معنی پیدا می کند وگرنه یک جور حماقت به نظر می رسد!
.اینطوری نتیجه بهتری می گیریم.
1392/06/21 , 10:56 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/21 11:36 ب.ظ، توسط malaki_mall.)
ارسال: #13
قرار نیست تمام مطالب ریز به ریز در آیین نامه آورده بشه

آیین نامه تنها کلیات رو ذکر میکنه

اگه قرار بود به همین سادگی باشه

که هر کسی میومد آیین نامه 2800 رو میخوند بهش دکترای زلزله میدادن

آیین نامه چکیده ای از صدها کتاب و مقاله هست

عرایض بنده کلی هست

آیا سختی دیوار حائل بتنی و بلوکی برابر هست؟

آیا سختی مجموعه دیوارهایی که کل قابها رو پر می کنه با دیواری که تنها یک قاب رو پر میکنه برابر هست؟

نحوه اتصال دیوار و قاب به چه صورت هست؟ جداسازی انجام شده؟

دیوار تا تراز تحتانی تیر ادامه پیدا می کند؟

خود دیوار متصل به تیر است یا عملکردی طره ای دارد؟

خود من خوشحال میشم کسی در این زمینه اطلاعاتی داشته و در اختیار دوستان قرار بده.

وگرنه مطالب بدیهی و روتین که نیاز به بحث نداره، الی ماشالله کتاب و مطلب راجع بهشون هست.
1392/06/21 , 11:43 ب.ظ
ارسال: #14
سلام
بنده با توجه به عنوان تایپیک با اشتیاق وارد این تایپیک شدم تا استفاده ای برده باشم ولاکن بسیار جا خوردم. از دوستان تقاضا می شود به قوانین سایت و از همه مهمتر به دیگران احترام گذارند. بنده به شخصه در بحثهای علمی که باعث ترقی علمی خود و استفاده سایر دوستان شود قطعا شرکت کرده و می کنم. اما مطالبی که در این چند پست اخیر بیان شد از چیزی برای استفاده علمی دیگران ندارد. مستدعیست همکاران محترم رعایت نمایند و از این به بعد مطالب غیر مرتبط در این تایپیک حذف خواهد شد.
باتشکر

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/06/21 , 11:57 ب.ظ
ارسال: #15
(1392/06/20 06:04 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  فرض کنید یه ساختمونی دارید 5 طبقه ارتفاع هر طبقه 3متر......کلا ارتفاع ساختمان شما میشه 15متردرست؟؟؟حالا طبقه اولو از دیوار حائل استفاده کردید....تراز پایه دیگه نمیشه روی پی بلکه میشه سقف طبقه ی اول....یعنی اگر بخواید ارتفاع ساختمان رو برای محاسبه ی زمان تناوب سازه وارد کنید باید ارتفاع طبقه ای که دیوار حائل دارید در نظر نگیرید یعنی ارتفاع 3-15 که میشه 12 متر .....همین
در بحث تراز پایه فکر میکنم قبلا در تایپیکی بحث شده است اما آنچه میدانم مجددا بیان میکنم:
تراز پایه ترازی است که از آن تراز به پایین، حرکت و جابه جایی سازه با زمین یکسان باشد. این به ما می گوید که اگر حرکت سازه با زمین یکسان باشد و در واقع سازه در دل زمین مهار شده باشد در برابر شتاب زلزله اصلا نیروی ایجاد نمی شود که بخواهد به سازه وارد شود. مثال بارز این موضوع طراحی مخازن زیرزمینی می باشد.
نتیجه گیری:
اگر دیوارهای حائل درگیر با سازه باشند و باعث حرکت هماهنگ سازه و زمین شوند می توان تراز پایه را از بالای دیوار حائل در نظر گرفت.البته برای اینکه دیوار حائل درگیری کاملی با سازه داشته باشد معمولا باید دیوار در انتهای ارتفاع خود به دیافراگم سازه متصل باشد.
توصیه:
برای اکثر مواردی از این دست نسخه ی واحدی وجود ندارد و باید براساس نظر طراح قضاوت مهندسی صورت گیرد. برای مثال شما اگر قاعده ی ضرب را بیاموزید در واقع حاصل ضرب تمام اعداد را آموخته اید.
موفق باشید.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منظور این جمله در ایین نامه چیست؟ matin2h 21 3,206 1394/11/22 08:12 ب.ظ
آخرین ارسال: tocsix
  سوال در مورد ديوار حائل patterenuslogic 12 4,654 1394/10/25 07:52 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdi_7093
  سوال: آیا نحوه تعیین مقدار برش پایه، بدون منظور کردن محدودیت مربوط به زمان تناوب اصلی Hooman1974 3 517 1394/08/12 11:59 ق.ظ
آخرین ارسال: Hooman1974
  منظور از این warring چیه؟ kuorosh 9 1,820 1393/11/25 09:57 ب.ظ
آخرین ارسال: فشو
  سوال در مورد ديوار حائل patterenuslogic 37 8,971 1393/03/10 05:51 ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان بابایی
  ویرایش شتاب نگاشت ها قبل از وارد کردن به ایتبس به منظور آنالیز تاریخچه زمانی mahla-a 1 3,012 1392/12/11 08:25 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
  منظور از w22,24 mahla-a 7 1,636 1392/09/09 07:14 ب.ظ
آخرین ارسال: NOD
  منظور آقای باجی از تیرهای جانبی چیست؟ omidpapa92 1 997 1392/06/27 10:41 ب.ظ
آخرین ارسال: شیوا
  رفع ابهام كتاب ايتبز باجي omidpapa92 0 627 1392/06/06 03:41 ب.ظ
آخرین ارسال: omidpapa92
  سوال در مورد ديوار حائل و ديوار برشي Ali_rame'eh 4 3,113 1392/04/31 06:52 ب.ظ
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان