امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منظور از این جمله چیست؟
درود بر همه مهندسان My Civil

دوستان خواستم منظور جمله ای که در تصویر مشخص شده است رو بدونم.

سپاسگذارم!

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
سلام.در این جمله کلمه ی تیرچه بلوک مضاف الیه کلمه ی پاگرد میباشد ودر واقع منظورش این است که :پاگرد که از جنس تیرچه بلوک است دارای تیرهای 30x30می باشد و می بایست بعد از کلمه ی تیرچه بلوک کاما اضافه میکرد.
پاسخ
ضمن تشکر
مگه میشه تو ایتبس اندازه تیر رو وارد نمود؟
مگه خود برنامه بعد ار تحلیل این اندازه رو به ما نمیده؟

پاسخ
نه مهندس جان.در برنامه etabsبرای سازه های بتنی به صورت زیر عمل میشود:
مقطع تیرها و ستون ها به برنامه معرفی میشود و برنامه برای تیرها میلگرد طراحی میکند. اما در مورد ستون ها دو حالت وجود دارد :هم میتوانیم میلگرد را تعریف کنیم و در این حالت برنامه کفایت مقطع را کنترل میکند و هم میتوانیم برنامه را روی حالت طراحی بگذاریم تا برای ستون ها میلگرد طراحی کند.اما در هرصورت در etabsبتنی باید مقطع تیر و ستون ها را معرفی و اختصاص دهیم.
مثلا ما به برنامه میگویم این ستون 30*30باشد و برنامه با توجه به بارهایی که تعریف کرده ایم مقدار فولاد مورد نیاز را می دهد ولی در تیرها فقط یک راه وجود دارد مثلا ما میگوییم این تیر 30*30باشد و برنامه مقدار فولاد مورد نیاز را طراحی میکند.

اما در سازه های فلزی اوضاع تفاوت دارد.در سازه های فلزی ما یک لیست میسازیم مثلا از پروفیل های IPE140-IPE160-IPE180و به تیرها و ستون ها اختصاص میدهیم برنامه با توجه به بارها اقتصادی ترین را برمیگزیند.
در کل اگه خواستی ETABSیاد بگیری از جزوات همین سایت استفاده کن.عالی هستن.اگه سوالی داشتی در حد توان در خدمتم.
پاسخ
حق با شماست
من قبل از این فولادی طرح کرده بودم.
بار اول است که یک پروژه بتنی را شروع کزده ام.
فقط این ابعاد(تیر و ستون) رو در ابتدا از کجا بدست می آوریم که بعدش به برنامه معرفی میکنیم؟ از طراحی دستی یا با توجه به معماری سازه؟

واقعاً سپاسگذارم که اهمیت میدین!!!

پاسخ
=====ابتدا با فرض کردن مقاطع رو معرفی میکنیم و بعد با سعی و خطا مقطع بهینه رو بدست میاریم=====
پاسخ
معمولا برای ساختمان های چهار پنج طبقه برای تیرها و ستون ها ی طبقات زیرین از مقاطعی مانند 40*40وبرای طبقات بالاتر از 35*35و 30*30استفاده میشود .در کل باید بوسیله سعی و خطا بهینه سازی شود.
پاسخ
سلام من که طراحی بتنی با ایتبس انجام دادم و 5 طبقه بود سازه و مقطع ساختم و اختصاص دادم و ندیدم میلگردی طراحی کنه غیر اینکه خودم توی ساختن مقطع میلگرد هم گذاشتم و میلگرد توسط خودم به برنامه داده شد و برنامه فقط چک کرد که با ندادن میلگرد هم مقطع ok بود.
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ
(1391/12/9 ، 01:23 صبح)omid_rch نوشته است: سلام من که طراحی بتنی با ایتبس انجام دادم و 5 طبقه بود سازه و مقطع ساختم و اختصاص دادم و ندیدم میلگردی طراحی کنه غیر اینکه خودم توی ساختن مقطع میلگرد هم گذاشتم و میلگرد توسط خودم به برنامه داده شد و برنامه فقط چک کرد که با ندادن میلگرد هم مقطع ok بود.

[تصویر:  j7k2g35cxb2cpvt9710q.png]
پس کاربرد گزینه دوم در تصویر بالا چی میتونه باشه؟
پاسخ
خوب آره من میگم میلگرد رو می تونیم توی مقطع تعریف کنیم و می تونیم تعریف نکنیم در هر دو صورت نرم افزار نسبت تنش رو فقط چک می کنه اگر کمتر از نسبت تنش بود که ok اگر نبود که مقطع رو دوباره تعریف می کنیم اینجور نیست که برنامه به ما میلگردی معرفی کنه این ماییم که بهش میگیم مقطع با میلگرد باشه یا نباشه OK.
تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منظور از علائم شکل نشان داده شده چیست art47 2 635 1394/10/13 ، 09:34 صبح
آخرین ارسال: art47
  آرماتور گونه چیست؟ 3916571134 3 5,327 1393/11/25 ، 06:55 عصر
آخرین ارسال: r.h
  مفهموم av بر s در طراحی برشی چیست؟ hamed-re 1 1,163 1392/7/28 ، 08:57 عصر