امتیاز موضوع:
  • 75 رأی - میانگین امتیازات: 3.48
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منظور از خط چین در پله چیست ؟
سلام خوب هستین ببخشید یه سوالی تو ذهنم پیش امده خواستم ازتون بپرسم
عکس زیر رو نگا کنید

[تصویر:  cj47ax76dvkah0uocc4l.png]

منظور از خط چین تو عکس بالا چیه؟
تو کتاب هنرستان خوندم چون ما برش رو از دوسوم ارتفاع میزنیم چند پله بالا میمونند که اونارو خط چین میزنن ولی من هر کاری می کنم نمیتونم تجسمش کنم که جریان چیه اگه واقعا اون پله ها بالا موندند پس چرا خط کج می کشن و نصف پله خط چین میوفته نصفش نه

[تصویر:  kdh5rcbem48mbbuldms.png]

و اصلا اصول این کار چیه چند پله بالا میمونه نحوه رسم اون خط کج و خط چین به شکلیه
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون میشم کمکم کنیدمرسی....
پاسخ
اصولاً در تمامی تقشه ها خط چین به معنای آن خطی است که وجود داره و ما آنرا نمیبینیم ولی آنرا در نقشه برای فهم بهتر لحاظ می کنیم.

موفق باشید!
از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

پاسخ
(1391/12/10 ، 04:52 عصر)pirooz3d نوشته است: اصولاً در تمامی تقشه ها خط چین به معنای آن خطی است که وجود داره و ما آنرا نمیبینیم ولی آنرا در نقشه برای فهم بهتر لحاظ می کنیم.

موفق باشید!
مهندس اینی که گفتی رو میدونم فقط تو جزییات کشیدن این پله های خط چین مشکل دارم
مثلا عکس زیر رو نگا کنید

[تصویر:  rgwv5l1y2eshnuege4.png]

من میگم اون خط کج (بنفش )چرا تا اونجا امده چرا نباید عوض اون ما اون خط زرد (رو که خودم کشیدم ) بزاریم
و چرا اون 3 تا پله اونطوریه یکیش کاملا خط چینه یکیش نصفه خط چین نصفه خط یعنی نصف پله دیده میشه نصفش نه
کی اصول این کارو میدونه اصولش چیه ؟

پاسخ
انشا اله در درس ششم از تاپیک آموزش نقشه کشی ساختمان در اتوکد توضیح خواهم داد
آی دی تلگرام r_lachianani@
پاسخ
(1391/12/10 ، 05:21 عصر)Cadkhoda نوشته است: انشا اله در درس ششم از تاپیک آموزش نقشه کشی ساختمان در اتوکد توضیح خواهم داد

با تشکر
منتظر هستم...
پاسخ
خواهش می کنم
تا درس ششم آماده بشه یه توضیح مختصر بدم
شما 4/3 ارتفاع طبقه را در نظر بگیر و ببین به کدوم پله ختم میشه همونجا روی خط پله نقطه بذار و گوشه چپ یک پله بالا و گوه راست یک پله پایین را وصل کن
بعد از این خط - خط چین یا همان ندید رسم میشود قبل از خط هم به صورت خط پر رسم می شود
مورب بودن هم یه استاندارده فقط مرکز خط مورب و خط پله باید در 4/3 ارتفاع ساختمان تلاقی داشته باشند.
امیدوارم واضح گفته باشم
آی دی تلگرام r_lachianani@
پاسخ
خط چین قسمتی از پله ماله نشان دادن قسمتی که برش خورده
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منظور از جمله های زیر چیه ؟ (مربوط به طراحی ساختمان) alialilo 5 2,522 1391/12/29 ، 01:29 صبح
آخرین ارسال: alialilo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان