امتیاز موضوع:
  • 28 رأی - میانگین امتیازات: 1.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موارد لزوم قوس کلوتویید
سلام.ببخشید چه موقع تو پروژه راه باید حتما قوس کلوتویید بزنیم؟ایا الزامی هست؟منظورم واسه پروژه دانشجویی هست.ممکنه استاد گیر بده بگه چرا قوس کلوتویید نزدی؟
پاسخ
کسی نیست جواب بده
پاسخ
(1393/2/30 ، 07:56 عصر)hojat70 نوشته است: کسی نیست جواب بده

به منظور تأمین ایمنى و راحتی کافى در طرح راه، بهتر است براى اتصال دو قوس افقی با اختلاف شعاع نسبتاً زیاد و یا اتصال از قوس اتصال تدریجى (کلوتوئید) - یک مسیر مستقیم به یک قوس افقی دایره اى با شعاع کوچکتر استفاده شود.

استفاده از قوس کلوتوئید براى راه هایی با قوسهای افقی با شعاع بزرگ به ندرت ضرورت پیدا مى کند.

به کار بردن قوس کلوتوئید سبب مى شود که از تصور وجود شکستگى در نقطه شروع و ختم قوس افقی دایره اى شکل اجتناب شود و در نتیجه، راه، ظاهرى خوش منظر داشته باشد.
پاسخ
بسیار ممنون.حالا مشکل من اینه بچه های کلاسمون پروژه راه رو که تحویل دادن استاد گیر داده گفته چرا کلوتویید نزدید برید از اول...درصورتی که خودش اول نگفته.حالا که پروژه دستی انجام شده کی میره از اول....حالا منم این مشکلو دارم.ایا اینکه بگیم هیچ جای ایین نامه ننوشته حتما حتما کلوتویید بزنید ادعای قابل قبولیه؟؟یا منم بشنیم از اول.....
پاسخ
(1393/2/30 ، 08:48 عصر)hojat70 نوشته است: بسیار ممنون.حالا مشکل من اینه بچه های کلاسمون پروژه راه رو که تحویل دادن استاد گیر داده گفته چرا کلوتویید نزدید برید از اول...درصورتی که خودش اول نگفته.حالا که پروژه دستی انجام شده کی میره از اول....حالا منم این مشکلو دارم.ایا اینکه بگیم هیچ جای ایین نامه ننوشته حتما حتما کلوتویید بزنید ادعای قابل قبولیه؟؟یا منم بشنیم از اول.....

نخیر! مواردی که در ارسال قبلی ذکر کردم از مزایای قوس کلوتوئید ،قید شده در آیین نامه طرح هندسی راه بود.

ولی تا جایی که من اطلاع دارم اکثر اساتید راهسازی در یک برگه ،صورت پروژه راهسازی رو به دانشجویان ارائه میدن که مشخصاتی از قبیل سرعت طرح و مقدار ماکزیمم شیب مجاز و ... نوشته شده. و برای اینکه بعدا همچنین مسائلی پیش نیاد در چند بند هم مواردی را هم بعنوان اتمام حجت می نویسند

مثلا : بررسی مسائل ایمنی در طراحی مسیر (این به این مفهومه که دانشجو باید مسائل ایمنی را از آیین نامه مربوطه استخراج کرده و لحاظ کند) تا در صورت وجود مشکل پاسخگو باشد.

اگه استاد شما هم از این برگه های صورت پروژه بهتون دادن و موارد گفته شده را نوشته باشن شما ملزم به اجزای دستور میباشید.

موفق و موید باشید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان