مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:21 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:31 زمان:1395/09/14
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:69 زمان:1395/09/14
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:SK1970 پاسخ ها:24 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:535 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:49 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1179 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:59 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:46 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3626 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:132 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امیتازات: 3.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میلگرد خمشی عرضی فونداسیون ها
1393/02/29 , 08:50 ب.ظ
ارسال: #11
RE: میلگرد خمشی عرضی فونداسیون ها
(1393/02/29 08:08 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  با سلام.
دوست خوبم شما در شروع بحث از عملکرد فونداسیون نواری صحبت کردید.
که دو نظر خود را در انجا بیان نمودید.
طبق ایین نامه مبحث نهم 1392 و کتاب بتن مهندس طاحونی پی جنابعالی نواری نیست.بلکه شبکه ای هست.
در مبحث نهم 1392 در صفحات 278 و 279 بند 9-20-2-1-3 کاملا درباره ی پی های شبکه ای توضیح داده است همچنین درباره ی خمش عرضی هم
توضیح داده شده است ولی خیلی کلی.
همچنین در کتاب طراحی ساختمانهای بتن مسلح اقای طاحونی صفحه ی 598 با تصویری پی شبکه ای را نشان داده است.
درباره ی Uplift هم من متوجه نشدم.البته شاید اگر به صورت تصویری باشد بهتر باشد.
فعلا دارم منوال و ایین نامه ACI را میخونم ولی چیزی تا الان متوجه نشدم.درباره ی دالها خیلی صحبت شده ولی متاسفانه درباره ی
پی های شبکه ای چیزی پیدا نکردم (نوار های طراحی)

سلام
بهتر است درگیر تعاریف نشویم. پی نواری، پی شبکه ای یا هر آنچه نامیده شود. مهم عملکرد نوارهایی است که در دو جهت عمود بر هم یا غیر عمود برهم همدیگر را قطع میکنند می باشد. پی نواری ای که در دو جهت همدیگر را قطع کند شبکه ای را تشکیل می دهند که منظور این نوع پی ها می باشد. تصویر فونداسیون مدل شده در فایل پیوت شده در پست اول مانند زیر می باشد:
[تصویر:  6k7bmvrwz7b444i6rnp.jpg]

[تصویر:  uijywbef8aqvsjaru6.jpg]

حال رفتار اینگونه پی ها که اتفاقا حجم بسیاری از فونداسیون های ساختمان های متعارف را تشیل می دهد چیست؟ آیا رفتار نوار هر جهت را باید مجزا درنظر گرفت یا عملکرد آن به صورت دو طرفه می باشد. تکلیف میلگرد خمشی عرضی چیست؟
بله در صفحات مورد اشاره شما در مبحث نهم جدید مطالبی بیان شده که کفایت طراحی را نمیکند و بسیار کلی است.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1393/02/29 , 09:18 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/29 09:36 ب.ظ، توسط siamak_meybodi.)
ارسال: #12
مقاومت مجاز خاک چقدر است؟
فکر کنم حدود 3.33 کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد درسته؟
اگر فایل اصلی بود بهتر میشد.چون فکر میکنم داده ها با واقعیت پروژه همخوانی ندارند مثل ترکیب بارها و پواسون
شاید بشود طرح کلی را تغییر داد.شاید هم نشود.
در هر صورت در SAFE 12 بررسی اجزای محدود میکنم ببینم برای ارماتورهای خمشی عرضی نتایج چه مقدار هستند.

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1393/02/29 , 09:44 ب.ظ
ارسال: #13
(1393/02/29 09:18 ب.ظ)siamak_meybodi نوشته شده توسط:  مقاومت مجاز خاک چقدر است؟
فکر کنم حدود 3.33 کیلوگرم بر سانتی متر مربع باشد درسته؟
اگر فایل اصلی بود بهتر میشد.چون فکر میکنم داده ها با واقعیت پروژه همخوانی ندارند مثل ترکیب بارها و پواسون
شاید بشود طرح کلی را تغییر داد.شاید هم نشود.
در هر صورت در SAFE 12 بررسی اجزای محدود میکنم ببینم برای ارماتورهای خمشی عرضی نتایج چه مقدار هستند.
jترکیب بارهای کدام فایل؟ یک حالت بار (مرده) داریم و یک ترکیب بار. 1.4D
مقاومت فنر معادل سطحی در برنامه سپ برابر 4 کیلوگرم بر سانتی متر می باشد.

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
1393/02/29 , 11:00 ب.ظ
ارسال: #14
سلام خدمت مهندس پناهی و مهندس میبدی عزیز

بحث بسیار جالب و آموزنده ای هستش که کمتر بهش بها داده شده است

نظر شخصی بنده به این صورته که
اگر عرض پی به اصطلاح نواری زیاد باشه احتمال خمش حول دومحور زیاده ،
پس باید برای عرض نوار ها نسبتی مشخص بشه مثل a
و تحقیق بشه هروقت نسبت عرض نوار پی به فاصله آکس به آکس ستونها یا میزان بازشو
اگر از این a بیشتر شد پی در دوجهت طراحی بشه و در صورتی که کمتر بود رفتار تیرگونه
داشته وفقط آرماتور طولی خمشی نیازه که این کار زمانی نتیجه درستی دارد که مدل های
متعددی کنترل و بررسی دقیق بشن

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1393/02/29 , 11:14 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/29 11:19 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #15
سلام
بله حرف شما صحیح می باشد. برای مثال اگر عرض نوارها به اندازه عرض ستون باشند قطعا خمش فقط حول یک محور داریم (در جهت عرضی بسیار ناچیز می باشد). این رفتار مانند یک تیر در قاب خمشی می باشد. حال هرچه عرض نوار بیشتر شود لنگر نیز بیشتر می شود.
اما موردی که دوست و همکار گرامی اشاره کردند برای A یک مورد کلی می باشد که نیاز به تحقیق بسیار دارد و البته نشدنی. چون میزان A بر اساس لنگرهای موجود در پای ستون (لنگرها نیز بسیار متنوع می باشد چون بارگذاری و سازه های مختلفی داریم) تغییر می کند. ولی برای کارهای عملی بهتر است ابتدا بررسی شود که با هر اندازه عرض نوار آیا لنگری در جهت عرضی داریم یاخیر چون اکثر طراحی ها لنگر عرضی را نادیده می گیرند.

1393/02/29 , 11:15 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/29 11:18 ب.ظ، توسط siamak_meybodi.)
ارسال: #16
سلام عرض میکنم خدمت مهندس فلاح منش عزیز.
مهندس فلاح منش تا حدودی با شما موافقم.
نظر شخصی من این هست که اگر سیستم سازه ای روی پی این پروژه قاب خمشی نبود چنین مشکلاتی پیش نمی امد.
در واقع چون در دوجهت از اکس ستون لنگر داریم،نیاز به ارماتور خمشی عرضی است.
البته مشکل به وجود امده کاملا طبیعی هست، چراکه بنا به ملاحظات معماری این ارماتورهای خمشی عرضی به وجود امده اند.
مشکل اصلی بر سر انتخاب نوارهای طراحی هست.کدام نوع نوار طراحی انتخاب شود؟
دارم منوال سیف رو مطالعه میکنم فعلا.امیدوارم به نتایج خوبی برسیم.
باز هم از جناب مهندس پناهی عزیز بابت در میان گزاشتن این موضوع مهم تشکر میکنم.
همچنین از شما مهندس فلاح منش عزیز که همیشه یاور اینجانب بوده اید.
از جناب مهندس بابایی عزیز هم بابت همکاریهای خوبشان تشکر میکنم.
از سایر دوستان هم دعوت میکنم تا در این بحث مهم شرکت نمایند.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

1393/02/29 , 11:21 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/29 11:42 ب.ظ، توسط حمید فلاح منش.)
ارسال: #17
بسیار از لطف شما ممنونم
ولی با این نوع بررسی که من گفتم خدمتتون حتی برای نیروهای فشاری صرف.
درصورتی که تغییر شکل کلیه پی ببررسی بشه میشه گفت احتمال خمش دو محوره
هستش و فقط قرار نیست که با لنگر خود ستون این اتفاق بیفته.
و البته نظر دیگری هم دارم و اینه که نوع نوار نمیتونه نمایانگره میزان خوش حول محور طولی
نوار بتنیه پی باشه و احتمال خمش به نوع نوار نمیتونه ارتباطی داشته باشه
البته اینو بدون تحقیق و از دید خودم میگم

بسیار از شما ممنونم

1393/02/30 , 12:07 ق.ظ
ارسال: #18
مهندس پناهی عزیز
درسته حرف شما کار سخت و پیچیده ایه
ولی برای 1 پروژه خاص میشه 1 نتیجه گیری حدودی برای عرض نوار داشت و خمش ها بررسی بشه
به نظرم 1 مدل که از قبل بررسی شده قرار داده بشه
برای عرض های مختلف نوار ها به صورت گروهی کار بشه تا در زمان کم
هم تعداد مدل های بیشتری کنترل بشه و نتیجه منطقی گرفته بشه

1393/03/08 , 02:45 ب.ظ
ارسال: #19
سلام
من موافق اين هستم كه روي اين دو مدل فرضي كه بنده قراردادم كار شود و بررسي شود كه لنگر خمشي عرضي در اين مدل چه مقدار مي باشد و اينكه صحت تحليل برنامه سيف و شيوه عملكرد آن دقيقا سنجيده شود كه چگونه است. بنده به مرور و با كمك دوستان نقد احتمالي اي بر عملكرد برنامه سيف خواهم داشت مثلا اينكه طبق مبحث نهم براي طراحي بايد لنگر كنار ستون در طراحي ميلگرد در نظر گرفته شود و نه لنگر حداكثر و ...
اين موارد مشاركت دوستن را طلب مي كند.

1393/03/30 , 08:02 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/03/30 08:03 ب.ظ، توسط mehdipanahi.)
ارسال: #20
سلام
بنده یک پی ساده را در برنامه SAFE تحت با بارگذاری و موارد کاملا یکسان و فقط با چند حالت درمدلسازی ستون بررسی کردم.
[تصویر:  esarsp1th5xsn0cy6o.jpg]
مدلها بقرار زیر هستند:
1- مدل اول: تعریف ستون با استفاده از گزینه... column supports انجام گرفت.
2- مدل دوم: تعریف ستون با استفاده از گزینه... column supports انجام نشد و فقط در معرفی مقدار بار با استفاده از گزینه Point Loads مقادیر Size of Load برابر ابعاد ستون وارد شدند.
3- مدل سوم: تعریف ستون با استفاده از گزینه... column supports انجام نشد و فقط در معرفی مقدار بار با استفاده از گزینه Point Loads مقادیر Size of Load برابر ابعاد ستون وارد شدند همچنین برای ستون دالی با ابعاد ستون و با ارتفاع آن تعریف و اختصاص داده شد.
3- مدل چهارم: تعریف ستون با استفاده از گزینه... column supports انجام نشد و معرفی مقدار بار با استفاده از گزینه Point Loads مقادیر Size of Load نیز انجام نشد همچنین برای ستون دالی با ابعاد ستون و با ارتفاع آن تعریف و اختصاص داده شد و برای بار نیز بار سطحی برابر با مقدار بار متمرکز هر گره تقسیم بر سطح ستون (50*50) انجام شد.

فایل های سیف این مدلها پیوست شد (بترتیب شماره).
در نهایت میزان طراحی آرماتورها در فایلی به نام PDF پیوست میشود(بترتیب شماره) داخل این فایل مقادیر x t و x b بترتیب نشانگر سطح میلگرد مورد نیاز در شبکه بالا و پایین می باشد.

نتیجه گیری کلی اینکه مدلسازی حالت اول پاسخ بسیاری متفاوتی از 3 حالت دیگر می دهد هرچند 3 حالت دیگر نیز نتایج یکسانی به همراه ندارد. حال کدام مدلسازی صحیح تر می باشد و چرا؟

فایل‌(های) پیوست شده
SAFE.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 21
اندازه 13.92 KB

PDF.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 28
اندازه 117.56 KB

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کنترل خیز در تیرچه بلوک با میلگرد A3 یا A2 HOMAN1974 0 89 1395/08/14 03:45 ب.ظ
آخرین ارسال: HOMAN1974
  سنگ چینی زیر فونداسیون bijan salari 1 467 1394/12/23 11:28 ب.ظ
آخرین ارسال: behruz_civil
  نحوه کنترل نشست فونداسیون amir175 5 679 1394/12/18 12:58 ق.ظ
آخرین ارسال: amir175
  راهنمایی جهت تعیین حداقل آرماتور عرضی پی نواری mohammad_92 37 16,239 1394/11/12 04:12 ب.ظ
آخرین ارسال: masood17135
  هزینه طراحی فونداسیون 600 متری با شمع brightmoon 0 515 1394/04/15 08:44 ب.ظ
آخرین ارسال: brightmoon
  طراحی فونداسیون بتنی برای پله فلزی majidzf 9 2,827 1393/04/06 11:35 ب.ظ
آخرین ارسال: majidzf
  آرماتور خمشی حداقل در فونداسیون نواری 14morteza14 9 5,348 1392/09/12 05:56 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان