امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نامه دادسرای عمومی و ****** در خصوص کلاهبرداری از مهندسین
#1
[تصویر:  dtvlpuh38apd79kl0ni.png]
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده


پاسخ
#2
نامرد بی وجدان
پاسخ
#3
چی بگم والا
یک مقدار هم خود مهندسین باید رندی به خرج بدن و زود گول نخورن و تحقیق بیشتر بکنند . نمونه اش اینهمه ایمیل هرزنامه که میاد برای من هر روز . از انواع و اقسام پیشنهاد ها . یک بار از طرف بان کی مون رئیس سازمان ملل . یک بار از طرف وزیر امور خارجه قبلی انگلستان ، ویلیام هیگ ، یک بار از طرف طرف شاهزاده نیجریه ای که میگفت در کشور من شورش شده و من یک پول کلانی تو بانک سوئیس دارم . اگه 500 دلار بهم کمک کنی تا از نیجریه فرار کنم ، میام سوئیس بهت 5 میلیون دلار میدم .
من روزانه ده ها عدد از این هرزنامه ها دریافت میکنم . حالا نمیدونم بخاطر چی هست . فقط میدونم به این ماجرا ربط داره :
برای انجام خریدی از یک سایت خارجی ، یک ویزا کارت گرفته بودم قبلا . حدود یک ماه بعدش ، این هرزنامه ها به طرز مشکوکی شروع شده و تا حالا هم ادامه پیدا کرده . به نظر من برخی سایتها درامدشون از فروش ایمیل و شماره موبایل مردم به دیگران هست .
نمونه اش همین شرکتهای اس ام اسی که شماره موبایل مهندسین در حرفه های مختلف رو دارن و هی برای آدم انواع و اقسام پیامک ها رو میفرستند .
چند وقت پیش ی پیامک جالب برام اومد که دیگه خیلی بیشرمانه بود : متنش قشنگ یادم نیست ولی اینجوری بود :
مشترک شماره 091....... شما برنده فلان شدی .یالا بهت میگم عدد فلان رو بزن تا جایزه اتو بگیری . بهت دارم میگم بزن فلان شماره رو . بزن .......
یعنی دیگه کار رو به تهدید کردن هم رسوندند . !!! چهار روز دیگه میترسم چاقو به دست پشت در خونه آدم به انتظار نشسته باشند ، مثلا صبح که داری میری سر کار ، یقه ات رو بگیرن بگن : به جون خودم اگه فلان شماره رو نزنی ، چاقوکشت میکینم . !!!!!!
حالا اینها به کنار . یک بار در ساختمان نظام مهندسی بودم ، دیدم ی خانومی زنگ زد ، گفت آقای فلانی ؟ گفتم بله . گفت : من از دادسرا زنگ میزنم و ما داریم برای همه مهندسین عضو نظام مهندسی نمیدونم وکیل گرفتیم و فلان و بهمان و ازتون شکایت خیلی میشه ، ما ازتون حمایت میکنیم و خلاصه یک سری چرند پرند گفت . بعدش گفت ی بسته آموزشی میاد در خونتون به قیمت 45 هزار تومن . آدرس خونتو بده . آقا از خدا که پنهون نیست ، از شما چه پنهون ، منم جلو کارمندای نظام وایساده بودم ، این خانومه هم که گفت از داد سرا هستم ، شماره ای هم که باهام تماس گرفته بود ، یک خورده غیر عادی بود ، خلاصه ما هم بهش آدرس رو دادیم .
بارها قبلش شده بود که هر کسی بهم زنگ میزد ، هنوز حرفش تموم نشده بود که میگفتم نمیخوام . هر چی اصرار میکرد ، من میگفتم نمیخوام . اما این بار زبونمو بسته بودن و آدرسو داده بودم .
بعد اومدم خونه ، فهمیدم که کلک خوردم . به اعضای خانواده گفتم : اگر پستچی بسته ای چیزی برام آورد ،شما بگید منصرف شده و نمیخواد . آقا حدود یک هفته بعدش ، پستچی بسته رو آورده بود ، بابام رفته بود در خونه ، گفته بود نمیخواد . پستچیه هم هی اصرار میکرده که خودش آدرس دادهو از این حرفا . خلاصه آخرش پستچیه رفته بود .
آقا ما خوشحال شدیم که ماجرا به خیر و خوشی تموم شده . درست یکسال بعد این قضیه ، دوباره بهم همون خانومه زنگ زد ، که آقای فلانی ؟ گفتم بله . گفت من از دادسرا زنگ میزنم . مهلت استفاده از بسته ، تموم شده . برای تمدیدش زنگ زدم . منم گفتم چه بسته ای ؟ چه کشکی ؟ چه ماستی ؟ من بسته ای تحویل نگرفتم . گفت : اوه . باید ازت شکایت کنیم . چرا اولش گفتی بفرستیم در خونتون ؟ منم گفتم : برو دنبال کارت کلاهبردار . گفت : اوه . به ما میگی کلاهبردار ؟ کار ما خیلی هم قانونیه .
خلاصه یک خورده تهدید کرد و بعد رفت .
در هر حال میخوام بگم که یک روز تعجب نکنید که ی بنده خدا زنگتون بزنه اسم و فامیل و شماره ملی و شناسنامه و خلاصه همه چیزتونو جلو چشمتون بذاره و بعد بخواد ازتون کلاهبرداری کنه .
خود ادم باید مقداری زرنگی به خرج بده . زود گول نخوره . تو هر مرحله ای هم باشی ، باز هم میتونی بیشتر تحقیق کنی تا زود از شر این قضیه ها خلاص بشید . به قول معروف : جلوی ضرر رو هر وقت بگیری ، منفعته .
پاسخ
#4
کلاهبرداری اینترنتی
جویندگان کار، بهترین طعمه ها
با توجه به آمار زیاد بیکاران در جامعه، گروهی از کلاهبرداران دنیای مجازی برای دست یافتن به اطلاعات طعمه های خود از این شگرد استفاده می کنند. آنها در پوشش بنگاه کاریابی ایمیلی برای قربانی خود ارسال کرده و به او می گویند شغل ایده آلی را برایش پیدا کرده اند.
کلاهبرداران که نیتی جز به دست آوردن اطلاعات سوژه خود ندارند، به همراه ایمیل، فایلی را برای فرد مورد نظر ارسال کرده و از او می خواهند فرم را پر کند. به این ترتیب قربانی بدون این که بویی ببرد، اطلاعاتی مانند شماره حساب، شماره بیمه و مشخصات خود را در اختیار سارقان اینترنتی قرار می دهد.
خطر! خطر! خطر!
«کلاهبرداران اینترنتی روش جدیدی برای فریب شما ابداع کرده اند.»
این در حالی است که اگر کاربران به طور مرتب اطلاعات خود را از منابع تائید شده را به روز کنند، می توانند مجرمان دنیای مجازی را در اجرای نقشه های خود ناکام بگذارند.
در این مقاله قصد داریم شما کاربران عزیز اینترنت را با چند روش رایج کلاهبرداری اینترنتی در ایران آشنا کنیم پس با ما همراه باشید:

به این میگن حقه نیجریه ای!
این شگرد که باعث شد افراد ساده لوح زیادی قربانی حرص و طمع خود شوند به این علت حقه نیجریه ای لقب گرفته است که در آن فرد تبهکار از طریق پست الکترونیکی، ایمیل های فراوانی برای طعمه خود ارسال کرده و ادعا می کند شاهزاده بخت برگشته ای در نیجریه است که از بد ماجرا از سمت خود خلع شده و از آنجا که بدخواهان و دشمنان زیادی دارد می خواهد به صورت پنهانی مبلغ زیادی پول از کشور خارج کند، این شاهزاده تقلبی در ایمیل هایی که برای طعمه خود می فرستد وعده های وسوسه کننده زیادی به قربانی خود می دهد. در این روش فرد کلاهبردار بعد از این که طعمه خود را وسوسه کرد از او می خواهد از طریق تلفن یا فکس با او تماس بگیرد تا اعتمادش بیشتر جلب شود. بعد از این که کلاهبردار مطمئن شد طعمه به دام افتاده، از قربانی خود می خواهد برای انجام مقدمات کار مبلغی به او بدهد تا کارهای اولیه انجام شود، قربانی ها در این روش از 200 تا هزاران دلار خود را از دست می دهند.


اشتباه نکنید!
در این روش کلاهبردار به وسیله ارسال ایمیل یا تماس در شبکه های اجتماعی به طعمه هایش وعده برنده شدن در قرعه کشی را می دهد، به این ترتیب او از قربانیان خود می خواهد مبلغی پول به حسابش بریزند تا او جایزه را برایشان پست کند، اما گرفتن پول همان و کلاهبرداری هم همان.

ازدواج آنلاین=کلاهبرداری آنلاین
در این روش از کلاهبرداری اینترنتی که مجرمان، طعمه های خود را در شبکه های اجتماعی و چت روم ها شکار می کنند با دادن وعده هایی مانند ازدواج، اطلاعات شخصی کاربران را به دست آورده و با تهدید به انتشار آنها از طعمه های خود اخاذی می کنند. مطمئنا شما برخی از این داستان های واقعی را شنیده اید.

جویندگان کار، بهترین طعمه ها
با توجه به آمار زیاد بیکاران در جامعه، گروهی از کلاهبرداران دنیای مجازی برای دست یافتن به اطلاعات طعمه های خود از این شگرد استفاده می کنند. آنها در پوشش بنگاه کاریابی ایمیلی برای قربانی خود ارسال کرده و به او می گویند شغل ایده آلی را برایش پیدا کرده اند.
کلاهبرداران که نیتی جز به دست آوردن اطلاعات سوژه خود ندارند، به همراه ایمیل، فایلی را برای فرد مورد نظر ارسال کرده و از او می خواهند فرم را پر کند. به این ترتیب قربانی بدون این که بویی ببرد، اطلاعاتی مانند شماره حساب، شماره بیمه و مشخصات خود را در اختیار سارقان اینترنتی قرار می دهد.

فروش کالای تقبلی
با همه گیر شدن استفاده از اینترنت، کار خرید و فروش اینترنتی هم رونق گرفته است. امروز سایت های زیادی را در دنیای مجازی می توان دید که انواع و اقسام محصولات موجود در بازار را می فروشند.
در بین این فروشندگان می توان کلاهبرداران دنیای مجازی را هم دید، گروهی از این تبهکاران با فروش اجناس تقلبی به جای اجناس اصل سر مشتری های خود کلاه می گذارند، برای همین توصیه می کنیم از فروشگاه های اینترنتی معتبر و خوشنام خرید کرده و قبل از هر چیز با شماره تلفن ثابتی که به دفتر فروش سایت اینترنتی مربوط می شود تماس بگیرید تا حداقل مطمئن شوید می توانید نام و آدرسی از فروشنده در اختیار داشته باشید.

کلاهبرداری به بهانه فروش وسایل دست دوم
در این نوع روش فرد کلاهبردار با طرح روشی فریبکارانه ، از طریق یک سایت تبلیغاتی برخی از تصاویر اجناس دست دوم خود را به نمایش می گذارد. کالا پس از نمایش و تماس گرفتن افراد بازدید کننده جهت خرید، از آنها می خواهد که مبلغ کالای مورد نظر خود را به شماره کارتش واریز کنند. فرد کلاهبردار محصول را پست نکرده و بعد از واریز شدن پول به حسابش دیگر شخصی را به عنوان خریدار نمی شناخت.

کلاهبرداری با ایمیل جعلی
این گروه از کلاهبرداران دنیای مجازی سراغ تاجرهایی می روند که در دنیای مجازی فعال هستند. آنها بعد از شناسایی طعمه های خود برای آنها ایمیل هایی ارسال کرده و از این طریق از قربانیان می خواهند به حساب آنها پول واریز کنند.
کلاهبردارهای دنیای مجازی به این شکل عمل می کنند؛ آنها وقتی به اطلاعات بازرگانان دست پیدا کردند، ایمیلی مشابه ایمیل طرف قرارداد بازرگانان می سازند و با ارسال نامه از طریق ایمیل جعلی به قربانیان خود می گویند شماره حساب شرکت تغییر کرده و بهتر است برای ادامه داد و ستد آنها مبلغ باقیمانده از قرارداد را به شماره حساب جدیدی که برایشان ارسال کرده اند، واریز کنند تا هر چه سریع تر اجناس خود را دریافت کنند.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چهارمین مسابقه “پیشنهادی برای تهران” ؛ طراحی فضاهای عمومی دوست دار کودک fns4565 0 599 1395/7/6 ، 12:25 عصر
آخرین ارسال: fns4565
  تدوین آیین‌نامه طرح و اجرای ساختمانهای چوبی siamak_meybodi 0 1,024 1394/4/21 ، 01:52 عصر
آخرین ارسال: siamak_meybodi
  کلاهبرداری به اسم «پیش‌بینی زلزله» در استان‌های جنوبی کشور! keiivan 1 1,106 1392/8/14 ، 04:04 عصر
آخرین ارسال: ebrahimkazemi51

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان