مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
فیلم انجام یک پروژه کامل راه در نرم افزار civil3d 2016
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش طراحی با civil 3d و Land مشاهده:24 زمان:1395/09/20
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7203 زمان:1395/09/20
فیلم آموزش کامل پروژه بتن با Etabs 2015
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:22 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:85 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1944 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:71 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:74 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3504 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:79 زمان:1395/09/19
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:160 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امیتازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه اتصالات در سازه بتنی
1392/06/05 , 11:06 ب.ظ
ارسال: #1
نحوه اتصالات در سازه بتنی
با سلام خدمت دوستان
ابتدا جا دارد از زحمات مهندس امن خانی ، سلطان آبادی،فلاحت منش،پناهی و بقیه دوستان تشکر و قدردانی کنم. ان شاالله که موفق و موید باشید.

در مورد نحوه تعریف اتصالات در سازه های بتنی برام سوال پیش آمده است.
اصولا باید اتصالات تیر به ستون در سازه بتنی گیردار باشه ولی :
در پروژه من اتصالاتی که تیر به تیر و اتصال تیر نیم طبقه پله و تیر بالکن با مقاطع بالا جواب نمی دهد.

کتاب دکتر باجی را مطالعه کردم و به این موارد برخوردم :
1- تیر پله مفصلی باشد.(هم تیر طبقه و هم تیر نیم طبقه) (آیا اجرایی است ؟) (البته یه جایی هم بیان شده بود تیرهای اطراف اتاق پله مفصلی شوند.)
2- در مورد تیر بالکن که نشان داده ام به نظرم در ایتبس باید از نوع none انتخاب شود ولی تیرهای لبه دیگر باید طراحی شوند چرا که بار سقف بالکن روی آنها می آید.
ولی تیرهای لبه با مقاطع بالا باز هم جواب نمی دهند.

[تصویر:  52686652725430188668.jpg]

3- اتصال تیر به تیر به صورت مفصلی (آیا اجرایی است ؟ دیتایل آن به چه صورت است؟؟)
4- در دیوارهای برشی که به صورت غشایی عمل می کنند اتصال تیرهایی که عمود بر طول دیوار برشی هستند به صصورت مفصلی است زیرا دیوارهای برشی در جهت خارج از صفحه قادر به تحمل لنگر خمشی نیستند. (باز هم سوال =آیا اجرایی است؟؟؟)

پیشنهاد شده اتصالات مفصلی برای شروع تیر 30 در 30 اختصاص داده شود.

نظرتان چیست ؟؟ لطفا راهنمایی کنید.

http://khaledicivil.blogfa.com/
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/05 , 11:17 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/05 11:19 ب.ظ، توسط شیوا.)
ارسال: #2
RE: نحوه اتصالات در سازه بتنی
سلام .کجای کتاب باجی گفته تیرهای متصل به دیواربرشی باید مفصلی باشه؟؟؟؟ من در پروژم فقط تیرهای فرعی رو مفصلی کردم وتیرهای لبه کنسول از نوع noneانتخاب کردم و جواب گرفتم ...تیرهای متصل به ستون های اطراف دیواربرشی چرا باید مفصلی باشه اتصال به صورت گیرداره مخصوصا وقتی که سیستم قاب خمشی با دیواربرشی باشه....من تیرهای فرعی رو 30 در30 گرفتم.فکر کنم دلیل اینکه جواب نداده تیرهای کنسول مفصلی کردن تیرهای متصل به دیوار برشی باشه همینجوری که تو شکلم مشخصه دیوار برشی سازه شما کنار کنسوله..تیر متصل به دیواربرشی رو گیردارکنید شاید درست شد .....در مورد پله هم من خودم به شخصه گیردار گرفتم و همه چیش جواب داده
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/05 , 11:27 ب.ظ
ارسال: #3
(1392/06/05 11:17 ب.ظ)شیوا نوشته شده توسط:  سلام .کجای کتاب باجی گفته تیرهای متصل به دیواربرشی باید مفصلی باشه؟؟؟؟ من در پروژم فقط تیرهای فرعی رو مفصلی کردم وتیرهای لبه کنسول از نوع noneانتخاب کردم و جواب گرفتم ...تیرهای متصل به ستون های اطراف دیواربرشی چرا باید مفصلی باشه اتصال به صورت گیرداره مخصوصا وقتی که سیستم قاب خمشی با دیواربرشی باشه....من تیرهای فرعی رو 30 در30 گرفتم.فکر کنم دلیل اینکه جواب نداده تیرهای کنسول مفصلی کردن تیرهای متصل به دیوار برشی باشه همینجوری که تو شکلم مشخصه دیوار برشی سازه شما کنار کنسوله..تیر متصل به دیواربرشی رو گیردارکنید شاید درست شد .....در مورد پله هم من خودم به شخصه گیردار گرفتم و همه چیش جواب داده

با تشکر از شما
بالکن به صورت گیردار تعریف شده
جلد 4 کتاب باجی - پروژه پنجم صفحه 538 دقیقا دلیل رو گفته.
بحث من بیشتر اجرایی بون این کار است. در فایل جعفری خوندم اگه بخواهیم مفصلی کنیم باید دیتایل مناسب براس تعریف کنیم تا عملکرد مفصلی داشته باشه. دیتایلی خدمتتون هست؟؟؟

http://khaledicivil.blogfa.com/
1392/06/06 , 12:04 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/06 12:10 ق.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #4
(1392/06/05 11:06 ب.ظ)M-CIVIL نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان

در مورد نحوه تعریف اتصالات در سازه های بتنی برام سوال پیش آمده است.
اصولا باید اتصالات تیر به ستون در سازه بتنی گیردار باشه ولی :
در پروژه من اتصالاتی که تیر به تیر و اتصال تیر نیم طبقه پله و تیر بالکن با مقاطع بالا جواب نمی دهد.

کتاب دکتر باجی را مطالعه کردم و به این موارد برخوردم :
1- تیر پله مفصلی باشد.(هم تیر طبقه و هم تیر نیم طبقه) (آیا اجرایی است ؟) (البته یه جایی هم بیان شده بود تیرهای اطراف اتاق پله مفصلی شوند.)
2- در مورد تیر بالکن که نشان داده ام به نظرم در ایتبس باید از نوع none انتخاب شود ولی تیرهای لبه دیگر باید طراحی شوند چرا که بار سقف بالکن روی آنها می آید.
ولی تیرهای لبه با مقاطع بالا باز هم جواب نمی دهند.

[تصویر:  52686652725430188668.jpg]

3- اتصال تیر به تیر به صورت مفصلی (آیا اجرایی است ؟ دیتایل آن به چه صورت است؟؟)
4- در دیوارهای برشی که به صورت غشایی عمل می کنند اتصال تیرهایی که عمود بر طول دیوار برشی هستند به صصورت مفصلی است زیرا دیوارهای برشی در جهت خارج از صفحه قادر به تحمل لنگر خمشی نیستند. (باز هم سوال =آیا اجرایی است؟؟؟)

پیشنهاد شده اتصالات مفصلی برای شروع تیر 30 در 30 اختصاص داده شود.

نظرتان چیست ؟؟ لطفا راهنمایی کنید.

1- تیر نیم پله مفصلی ست وتیر پله اگر به ستون وصل باشد گیردار.
2-تیر بیرونی بالکن از نوع none ومفصلی ست ولی تیرهای باربر آن که متصل به ستونند گیردار.
3و4-جواب مفصلی هست ولی شیوه اجرایی خاصی تاکنون پیشنهاد نشده لذا بعضیها ازجمله مهندس malaki-mall خودمان معتقد است که بهتر است گیردار مدل بشوند تا احتیاط بالا لحاظ شود.به زعم این دوستان وقتی در دنیای واقع لنگر خمشی وپیچش وجود دارد چه معنی دارد ما آنرا بای پاس کنیم؟!
ضمنا تاکنون بحثهایی که در سایت ایران سازه واین سایت در این موارد شده جواب قطعی نداشته.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1393/02/19 , 04:42 ب.ظ
ارسال: #5
به نظر من کتاب باجی، مرجع مناسبی نیست. با یکی از اساتید که صحبت می کردم، از کتاب دکتر باجی ایرادهای متعددی گرفت.
1393/02/19 , 10:36 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1393/02/19 10:37 ب.ظ، توسط sani62.)
ارسال: #6
(1393/02/19 04:42 ب.ظ)ramtin91 نوشته شده توسط:  به نظر من کتاب باجی، مرجع مناسبی نیست. با یکی از اساتید که صحبت می کردم، از کتاب دکتر باجی ایرادهای متعددی گرفت.

باسلام.دوست عزیز دکتر باجی از اساتید و مولفین خوب کشورمون هستن.قضاوت اینجوری درست نیست.اون استاد شما شاید مشکل داشتن..هرکسی که ایراد گرفت که نباید زود اون طرف رو بیسواد کرد!!!!
1393/03/11 , 06:49 ب.ظ
ارسال: #7
در پروژه های مرسوم، وقتی اتصال دو تیر در سازه های بتن آرمه مفصلی طرح میشه، میلگردی که دو تیر رو به هم وصل میکنه قلاب دار نباید طراحی بشه.
مثلا در پروژه ی زیر، که یه پروژه ی مهم هست و طرحش هم تائید شده، تیری که بین دو دیوار برشی هست، بخاطر پاسخگو نبودن برش، مفصلی طرح شده و در دتایل اجرایی اش هم آرماتوری که از تیر مفصلی وارد تیر دیوار برشی میشه، " بدون قلاب " و به طول حدودا 30-40 سانتی متر وارد تیر دیوار برشی میشه که فقط اتصال بین دو تیر رو برقرار کنه و بصورت مفصل عمل کنه.

فایل‌(های) پیوست شده
Untitled.jpg
نوع فایل .jpg
دفعات دانلود 82
اندازه 162.88 KB

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
1393/03/11 , 07:11 ب.ظ
ارسال: #8
سلام

مهندس جزئیات اجرایی ( دتایل ) را هم در صورت تمایل پیوست کنید .

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1393/03/11 , 09:20 ب.ظ
ارسال: #9
(1393/03/11 07:11 ب.ظ)کیوان بابایی نوشته شده توسط:  سلام

مهندس جزئیات اجرایی ( دتایل ) را هم در صورت تمایل پیوست کنید .

جناب مهندس دتایل اجرایی رو دارن ترسیم می کنند ( دست تقشه کش هست ). کامل که شد حتما فایل CAD ش رو می گذارم.

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
1393/05/19 , 11:49 ق.ظ
ارسال: #10
در مورد تیر کنسول که باید none تعریف بشه توضیح می دین بیشتر؟
در مورد نحوه بارگذاری کنسول هم توضیح بدین خواهشا
تیر نیم طبقه باید مفصلی باشه؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طراحی دیوار برشی بتنی در section design ebi1060 8 2,179 1395/08/02 01:38 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  نحوه کنترل تغییر مکان جانبی نسبی طبقات masud.mollayi 15 6,606 1395/07/25 12:41 ب.ظ
آخرین ارسال: vahid_di
  نحوه صحیح پایر کردن دیوار برشی بازشودار hajix8867 0 137 1395/07/13 10:44 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  زمان تناوب سازه afshin_ipe 3 163 1395/07/07 11:39 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  قاب خمشی بتنی با شکل پذیری ویژه - تهران afshin_ipe 2 194 1395/06/29 09:52 ب.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  نحوه مدل كردن ميلگرد به عنوان بادبند سوله ahmadwin2 4 1,487 1395/06/25 03:58 ب.ظ
آخرین ارسال: janbozorgi
  نحوه اعمال ضریب 85 تا 90 درصدی تحلیل طیفی به استاتیکی در دریفت چگونه است؟ HOMAN1974 3 198 1395/06/19 01:41 ق.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  کمک در مورد پروژه سازه بتن ارمه peyman_m1992 267 41,189 1395/06/05 10:07 ق.ظ
آخرین ارسال: fry
Photo نحوه محاسبه برش پایه و کفایت دیوار برشی که علی بهنیا 38 9,111 1395/05/30 10:49 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  پیغام خطای چک کردن مدل سازه hamed_r_b 3 183 1395/05/18 02:36 ب.ظ
آخرین ارسال: Civil5

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان