مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بهینه سازی ارتفاع و سطح مقطع اعضا شبکه دولایه فضاکار همراه با تقریب سازی
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:5 زمان:1395/09/18
عضویت ویژه در سایت ( VIP)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:mersadfathi پاسخ ها:29 محصولات مشاهده:272186 زمان:1395/09/18
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:HAMID GOLPA پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ مشاهده:36 زمان:1395/09/17
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:71 زمان:1395/09/17
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:312 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3684 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:618 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:117 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:67 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:70 زمان:1395/09/14

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امیتازات: 2.06
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه تنظیمات طراحی اتصال تیر به تیر در بتنی؟
1392/10/18 , 08:01 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/18 08:02 ب.ظ، توسط dolatkhah1.)
ارسال: #1
نحوه تنظیمات طراحی اتصال تیر به تیر در بتنی؟
دوستان خواهش میکنم اگه کسی اطلاعاتی داره بهم بگه ...
میخوام تیر از روی تیر بگذره ... ستون نمیتونم اونجا بذارم ... ولی تو ایتبس خطای او اس میده ... اگه کسی میدونه بهم بگه چیکار کنم تا اتصال تیر به تیر رو مفصلی بشناسه و از خمش و پیچش صرف نظر کنه.... یا راه حل درستش چی هست ...

و لطفا اگه کسی میدونه بهم بگه الان کدوم استاندارد اروپا توی تنظیمات ایتبس استفاده میشه ( کسی که بخواد بر اساس استاندارد اروپا طراحی کنه کدوم گزینه رو باید انتخاب کنه ؟ )
مرسی
[تصویر:  Untitled.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/10/18 , 08:26 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/18 08:26 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #2
RE: نحوه تنظیمات طراحی اتصال تیر به تیر در بتنی؟
سلام

- عموما اتصال با ستون است یا به صورت مورب یا مستقیم

- ( Over Stress ( O / S مفهوم تنش زیاد را می رساند این اخطار زمانی در طرح ظاهر می گردد که مقدار آرماتور طولی خمشی و یا برش نهایی از مقدار ماکسیمم آیین نامه فراتر باشد .

- برای جلوگیری از لنگر پیچشی اتصال تیر به تیر از نوع مفصلی می باشد. ( پیچش در یکی از دو طرف آزادسازی می شود )

- شکل پذیری سازه از نوع متوسط ( نرمال ) تعریف می شود .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/10/18 , 08:30 ب.ظ
ارسال: #3
جناب بابایی ممنون از شکیبایی و پاسختون ... میشه بهم بگیر چطوری یکی از تیر هارو مفصلی کنم ؟
از استاندارد اروپا اطلاعی دارید ؟
1392/10/18 , 08:43 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/10/18 09:12 ب.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #4
(1392/10/18 08:30 ب.ظ)dolatkhah1 نوشته شده توسط:  جناب بابایی ممنون از شکیبایی و پاسختون ... میشه بهم بگیر چطوری یکی از تیر هارو مفصلی کنم ؟
از استاندارد اروپا اطلاعی دارید ؟

خواهش می کنم انجام وظیفه است .

مفصلی کردن تیرها :

- ابتدا باید با کلیک کردن برروی تیر موردنظر آن را در حالت انتخاب قرار دهید .

- از منوی Assign زیرمنوی Firames /Line گزینه Frame Releases را انتخاب کرده .

در برگه موجود موارد زیر را داریم :

Torsios : آزادسازی لنگر پیچشی ( با علامت دار کردن جعبه های مربوطه پیچش در ابتدا و یا انتهای موضوع خطی انجام می گیرد )

Moment 22 : آزاد سازی لنگر خمشی حول محور ضعیف ( فرعی )

Moment 33 : آزاد سازی لنگر خمشی حول محور قوی ( اصلی )

[تصویر:  beam_relas000.jpg]

پاسخ سوال دوم : متاسفانه اطلاعات کاملی در این زمینه ندارم . اما آیین نامه مناسب برای طراحی سازه بتنی همان آیین نامه کانادا می باشد .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

1392/10/21 , 02:18 ب.ظ
ارسال: #5
با سلام
استفاده از آیین نامه کانادا باید با احتیاط و توام با کنترل های دستی انجام شود. توصیه میکنم یا آیین نامه کانادا را دانلود کرده و مطالعه کنید تا متوجه تشابهات و تفاوت ها با مبحث نهم بشوید و یا از ACI استفاده کنید.
اصولا طراحی سازه با ایتبز بدون اینکه بدانیم چه اتفاقی می افتد از نظر من اشتباه بزرگی است.

در مورد مفصل کردن انتهای تیر ها در بتن هم این را عرض میکنم که تیر بتنی با آرماتور و بدون آرماتور و حتی با پله ای کردن محل اتصال باز هم لنگر قابل توجهی را منتقل میکند و لذا مفصل فرض کردن تیر بتنی هم از واقعیت به دور است. (این مطلب طی تست اثبات شده و مقاله ای از این تست در نشریه نظام مهندسی استان فارس چاپ شد.)
1392/10/21 , 04:11 ب.ظ
ارسال: #6
(1392/10/21 02:18 ب.ظ)m.m.91 نوشته شده توسط:  با سلام
استفاده از آیین نامه کانادا باید با احتیاط و توام با کنترل های دستی انجام شود. توصیه میکنم یا آیین نامه کانادا را دانلود کرده و مطالعه کنید تا متوجه تشابهات و تفاوت ها با مبحث نهم بشوید و یا از ACI استفاده کنید.
اصولا طراحی سازه با ایتبز بدون اینکه بدانیم چه اتفاقی می افتد از نظر من اشتباه بزرگی است.

در مورد مفصل کردن انتهای تیر ها در بتن هم این را عرض میکنم که تیر بتنی با آرماتور و بدون آرماتور و حتی با پله ای کردن محل اتصال باز هم لنگر قابل توجهی را منتقل میکند و لذا مفصل فرض کردن تیر بتنی هم از واقعیت به دور است. (این مطلب طی تست اثبات شده و مقاله ای از این تست در نشریه نظام مهندسی استان فارس چاپ شد.)

دوست عزیز من در مورد استاندارد کانادا حرفی نزدم ... در مورد استاندارد اروپا اطلاعات خواستم ... و هم اکنون هم دارم با این استاندارد طراحی میکنم و به مشکلی نخوردم ...
و در مورد مفصلی کردن تیر هم بید عرض کنم که درسته با ACI پیغام خطا و اور استرس میده ولی در استاندارد اروپا پیچش و خمش رو در این اتصالات لحاظ نمیکنند ... چون واقعا در عمل میشه از این پیغام های هشدار صرف نظر کرد ... البته محاسبه دستی جزو لاینفک طراحی سازه هست ... ممنونم از وقتی که گذاشتید .
1392/10/22 , 11:24 ق.ظ
ارسال: #7
عرض کنم که درسته با ACI پیغام خطا و اور استرس میده ولی در استاندارد اروپا پیچش و خمش رو در این اتصالات لحاظ نمیکنند

از نظر من حتما ترکیبات بار مورد استفاده را کنترل کنید. احتمالا ضرائب زلزله باید اصلاح شوند.
1392/11/15 , 04:36 ق.ظ
ارسال: #8
در واقع شدنیست که تیر بتنی را مفصلی اجرا کرد که آنرا مفصلی طرح میکنیم؟
آیا از دیتیل اجرایی ستون بتنی مفصلی چیزی در اختیار دارین؟

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

1392/11/15 , 11:28 ق.ظ
ارسال: #9
با سلام

عموما در این زمینه اجرایی دتایلهای مختلفی ارئه شده است اما در سازه بتنی در حالت کاملا مفصلی نخوایم داشت و در حالت نیم گیردار اجرا می گردد در صورتی اجرای مفصلی خواهیم داشت که بتن ریزی مقطع به صورت مجزا انجام گیرد و پیوسته انجام نشود و صرفا از نوع براکتی باشد . به این صورت که نشیمن بتنی ایجاد کرده و تیر موردنظر بدون اتصال داشتن آرماتورهای دو قسمت به هم بر روی قسمت براکتی اجر شود .

پاینده باشید

مهندس بابایی 09197250097

1394/03/29 , 03:29 ق.ظ
ارسال: #10
درخواست دتایل اتوکد تیر به تیر بتنی
دوستان کسی دتایل اتوکد تیر به تیر بتنی دارد؟؟ اگر تیر اصلی 50*50 باشد، تیر فرعی که به تیر اصلی وصل میشود باید ابعادش چطور باشد؟؟و
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طراحی دیوار برشی بتنی در section design ebi1060 8 2,176 1395/08/02 01:38 ق.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  طراحی تیر پیوند در قاب واگرا hoseinasgary 2 141 1395/07/29 08:44 ق.ظ
آخرین ارسال: hoseinasgary
  طراحی تیر پیوند در قاب واگرا hoseinasgary 1 131 1395/07/29 12:40 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  نحوه کنترل تغییر مکان جانبی نسبی طبقات masud.mollayi 15 6,597 1395/07/25 12:41 ب.ظ
آخرین ارسال: vahid_di
  نحوه صحیح پایر کردن دیوار برشی بازشودار hajix8867 0 135 1395/07/13 10:44 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  قاب خمشی بتنی با شکل پذیری ویژه - تهران afshin_ipe 2 192 1395/06/29 09:52 ب.ظ
آخرین ارسال: Civil5
  نحوه مدل كردن ميلگرد به عنوان بادبند سوله ahmadwin2 4 1,486 1395/06/25 03:58 ب.ظ
آخرین ارسال: janbozorgi
  نحوه اعمال ضریب 85 تا 90 درصدی تحلیل طیفی به استاتیکی در دریفت چگونه است؟ HOMAN1974 3 197 1395/06/19 01:41 ق.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
  مشکل در عدم اعمال تنظیمات علی خیرالهی 10 1,932 1395/06/10 08:16 ب.ظ
آخرین ارسال: srphsj
Photo نحوه محاسبه برش پایه و کفایت دیوار برشی که علی بهنیا 38 9,081 1395/05/30 10:49 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان