مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3646 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:575 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:31 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:97 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:53 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:50 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:59 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1186 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:66 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:55 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امیتازات: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه توزیع بار جانبی زلزله در ساختمان با سقف شیبدار
1394/09/02 , 02:01 ب.ظ
ارسال: #1
نحوه توزیع بار جانبی زلزله در ساختمان با سقف شیبدار
اما ببینید من سوالم را واضحترمیگم ساختمان من یک سازه فلزی سازه با
کاربری کتابخانه با یک طبقه پارکینگ و یک طبقه بخش اداری و یک طبقه سالن
مطالعه با سقف شیبدار است . که دراستای x قاب ساده ( مهاربند همگرای معمولی
) و در راستای دیگر قاب خمشی است . من توزیع نیروی جانبی ناشی از زلزله را
در قاب های A , B,C, D ,1,2,4 , می خواهم د رواقع طبق آیین نامه این
نیروی جانبی بین سقف طبقات به نسبت سختی تقسیم می شود و در آیین نامه
2800ویرایش چهارم گفته که توزیع نیروی جانبی در مورد سقف سبک یا شیبدار
نسبت به توزیع جرم تقسیم می شود من اثر پیچش را هم در نظر می گیرم ( سه عکس
را هم فرستاده ام )

در واقع من نیروی F را می خواهم و این نیروها را بعدا برای تحلیل قاب به رو پرتال می خواهم
من خودم توزیع نیروی جانبی زلزله را مثلا در طبقه اول در جهت X درقاب
های A , B,C, D , درنظر گرفته ام یعنی نیروی جانبی را به نسبت سختی تقسیم
کرده ام و البته اثر پیچش را هم در نظر گرفته ام وبرای طبقه پارکینگ هم
همینطور حل می کنم حالا سوالم این است برای طبقه دوم چکار کنم که سالن
مطالعه است و با سقف شیبدار یعنی توزیع نیروی برشی برای این طبقه رو چطور
حساب کنم ؟

خیلی ممنونم از توجهتان

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/09/02 , 02:04 ب.ظ
ارسال: #2
RE: نحوه توزیع بار جانبی زلزله در ساختمان با سقف شیبدار
این هم یک عکس دیگر

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

1394/09/03 , 10:40 ق.ظ
ارسال: #3
تورو خدا کمکم کنید خیلی لازم دارم
1394/09/03 , 11:52 ق.ظ
ارسال: #4
(1394/09/03 10:40 ق.ظ)SANAZ1393 نوشته شده توسط:  تورو خدا کمکم کنید خیلی لازم دارم

دوست عزیز طبق آیین نامه 2800 ویرایش 4 شما برای سقف های شیبدار باید نیروی جانبی را به وسط تراز شیب اختصاص دهید
میتویند همه ستونها رو تا وسط تراز سقف شیدار بالا ببرید و اونجا یک دیافراگم ببندید و تو محاسبه نیروی زلزله به عنوان بالاترین تراز تعریفش کنید تا نیروی زلزله بهش لحاظ شود
1394/09/03 , 01:19 ب.ظ
ارسال: #5
خیلی ممنون از پاسختان
ببینید من محاسبات دستی را می خواهم حالا من در سایر طبقات نیروی برش را به نیسبت سختی توزیع کردم ( با احتساب پیچش ) حالا در این طبقه با سقف شیبدار دیگر پیچش را ندارم چون سقف صلب نیست و برشر را که از توزیع نیروی زلزله به دست آورده ام چکار کنم ؟ منظورم این است که برای این طبقه برش به دست آمده از توزیع نیروی زلزله را بزارم یا اینکه باید عددش تغییر کنه و اگر جواب مثبته نحوه اعمال تغییرش چیه ؟

باز هم خیلی ممنونم از توجهتان
1394/09/03 , 02:24 ب.ظ
ارسال: #6
(1394/09/03 01:19 ب.ظ)SANAZ1393 نوشته شده توسط:  خیلی ممنون از پاسختان
ببینید من محاسبات دستی را می خواهم حالا من در سایر طبقات نیروی برش را به نیسبت سختی توزیع کردم ( با احتساب پیچش ) حالا در این طبقه با سقف شیبدار دیگر پیچش را ندارم چون سقف صلب نیست و برشر را که از توزیع نیروی زلزله به دست آورده ام چکار کنم ؟ منظورم این است که برای این طبقه برش به دست آمده از توزیع نیروی زلزله را بزارم یا اینکه باید عددش تغییر کنه و اگر جواب مثبته نحوه اعمال تغییرش چیه ؟

باز هم خیلی ممنونم از توجهتان

شما اگر سقف سبک دارید پس دیگر دیافراگم نبوده و به نسبت سختی پخش نخواهد شد، در واقع صلبیت و یا عدم آن تعریفی است که ما به مدل رفتار هوشمند سازه اختصاص میدهیم، پس اگر سازه در آن فسمت سقف و المان سختی نداشته باشد که بار را گرفته و به نسبت سختی بین اعضای باربر جانبی توزیع کند باید به نسبت سطح بارگیر هر عضو نیروی جانبی را پخش کنید
نکنه دیگر مفهوم بسیار مهم در زمینه اختلاف سختی هاست، اگر در ساختمان شما سختی سازه بالایی یک دهم سختی سازه پایین باشد در واقع نمیتوانید ضریب رفتار سازه پایین رو برای بالا در نظر بگیرید، در این حالت فرض میشود بالای ستون طبقه پایین در تقش فونداسیون ستون طبقه بالا بوده و در نتیجه سازه بالا جدا با ضریب رفتار خود طراحی شده و نیروهای جانبی و قایم پای ستون به سقف زیر دست خود وارد میشود، این نیرو طبق استاندارد 2800 باید با ضریبی به نسبت درجه نامعینی و ضریب رفتار افزایش نیز داده شود. این بند رو کنترل فرمایید.
1394/09/04 , 10:19 ق.ظ
ارسال: #7
خیلی متشکرم از پاسختان

شما فرموده اید باید به نسبت سطح بارگیر هر عضو نیروی جانبی را پخش کنید خب الان من در قاب مثلا A می خواهم نیروی جانبی را توزیع کنم سطح بارگیر را چه طوری راحساب کنم ؟ یا دقیقتر بگم سطح بارگیر چه عضوی را حساب کنم ؟
ممنونم که با حوصله جواب می دهید
1394/09/04 , 10:53 ق.ظ
ارسال: #8
(1394/09/04 10:19 ق.ظ)SANAZ1393 نوشته شده توسط:  خیلی متشکرم از پاسختان

شما فرموده اید باید به نسبت سطح بارگیر هر عضو نیروی جانبی را پخش کنید خب الان من در قاب مثلا A می خواهم نیروی جانبی را توزیع کنم سطح بارگیر را چه طوری راحساب کنم ؟ یا دقیقتر بگم سطح بارگیر چه عضوی را حساب کنم ؟
ممنونم که با حوصله جواب می دهید

ببینید شما اصولا به دو روش کلی با نیروی زلزله مقابله میکنید، یک سیستم قاب خمشی که با شکل پذیری در ناحیه اتصالات و طول اعضا با نیرو مقابله میکنه و یک سیستم مهاربندی که یا تلفیقی از نیروهای محوری و خمشی گاها
یک مثال بسیار ساده بزنم تا ماهیت مسثله رو درک کنید، ببینید این قضیه خیلی سادست
شما یک چوب مثلا به ضخامت 10 سانتی متر بردارید و به یک سری فنر ببندید، برای درک بهتر فنرها رو از بسیار ضعیف تا بسیار قوی انتخاب کنید در حالت اغراق شده ، مثلا از فنر خودکار تا فنر ماشین، طول فنر ها هم که یکی هست و شکل ظاهری فرق میکنه، حالا فنر ها رو ببندید به کف جوب، مثلا دو فنر بزرگ در حاشیه و دو فنر کوچک در وسط، حالا یک طناب ببندید به چوب و شروع کنید به کشیدن چوب، دقت کنید که چوب با ضخامت 10 سانتی متر در مقابل نیروی دستان شما کاملا صلب هست و فنر ها هم بسیاااااار سخت سخت پس هیچ تغییر شکلی نخواهید داشت
حالا به جای اون چوب یک چوب 3 لاییی ببندید و با همون طناب شروع کنید به کشیدن، چه اتفاقی میافته ؟؟
خوب دو فنر قوی که سختی بسیار زیادی دارن به شما اجازه تغییر شکل نمیدن و دو سر چوب ثابت خواهد ماند ، ولی تخته 3 لایی در مقابل نیروی شما نمیتواند یک پارجه باشد و خم خواهد شد، بنابر این اون فنر های بسیار ضعیف شروع به کار میکنند تا با شما مقابله کنند و به اندازه توانشان نیرو را جذب میکندد، بنابر این فنرهای کناری تا یک طول و سطحی تاثیر خواهند داشت که همان سطح بارگیر آنهاست و فنرهای وسط هم باید با اندازه سطح بارگیر خود در وسط مقابله کننید، پس در اینجا که چوب ضعیف است و توانایی کنترل تغییرشکل های خارج از صقحه را ندارد نیروی شما به نسبت سطح بارگیر آنها پخش خواهد شد.
امیدوارم منظور رو فهمیده باشید و خودتون بتونید به یک سازه خیلی ساده تعمیمش بدید.
1394/09/04 , 01:37 ب.ظ
ارسال: #9
خیلی خیلی از پاسختان
سعی می کنم از این نکته استفاده کنم
1394/09/04 , 01:45 ب.ظ
ارسال: #10
با سلام میشه در مورد سهم بارگیر تیرها در سقف عرشه فولادی توضیح بدید

من خودم میگم سقف عرشه فولادی مثل سقف تیرچه بلوک رفتار می کنم پس تیرهایی که طول کمتری دارند در پانل مورد نظر تیر راصلی هستند و نصف طول دهنه به تیر اصلی می رسد اما برای تیر دیگر که تیر فرعی باشد سهم بارگیر باید به جچه صورت محاسبعه شود آیا فاصله بین تیرهای فرعی سقف عرشه فولادی را یک متر بگیرم یا 1.20
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  محاسبه سختی جانبی ستون k saeidrud 2 1,042 1394/05/21 10:32 ب.ظ
آخرین ارسال: chiften
  بررسی رفتار سازه های بسیار بلند بتن مسلح با ستونهای شیبدار پیرامونی thecivil 0 551 1393/06/15 11:17 ق.ظ
آخرین ارسال: thecivil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان