مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مسجدی با معماری شگفت انگیز در قلب کلیسای جامع
شروع کننده:mahno0osh آخرین ارسال توسط:mahno0osh پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:4 زمان:1395/10/28
کمک در خصوص ترکیب بارهای پیشفرض در ETABS
شروع کننده:frankly آخرین ارسال توسط:behzad_breeder پاسخ ها:9 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:1559 زمان:1395/10/28
دانلود حل تشریحی آزمون اجرا عمران شهریور 95 (دکتر تن زاده موسسه پوران پژوهش)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:266 زمان:1395/10/28
راههای موفقیت در آزمون محاسبات نظام مهندسی
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:sabzsaze پاسخ ها:18 پرسش و پاسخ(مسائل نظام مهندسی) مشاهده:31706 زمان:1395/10/28
کانال تلگرامی کنکور ارشد عمران پر از جزوات تخصصی به ویژه زبان تخصصی
شروع کننده:fateme_mpg_t آخرین ارسال توسط:fateme_mpg_t پاسخ ها:4 کنکور و ازمون های مختلف.... مشاهده:45 زمان:1395/10/28
راهنمایی در مورد سازه هشت طبقه
شروع کننده:sasan.ce آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:42 زمان:1395/10/28
بهینه یابی هندسی سازه فضاکارتخت براساس زاویه اعضادر محل گره
شروع کننده:fazasaze آخرین ارسال توسط:fazasaze پاسخ ها:0 طراحی سازه های فلزی مشاهده:21 زمان:1395/10/28
مدیران و ناظمان بخوانند
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:175 گفتمان مدیران مشاهده:4745 زمان:1395/10/28
فراخوان ارسال مقالات به مجله نخبگان علوم و مهندسی
شروع کننده:elitesjournal آخرین ارسال توسط:elitesjournal پاسخ ها:0 سمینارهاو فراخوان ها مشاهده:28 زمان:1395/10/27
آموزش نرم افزار Catia
شروع کننده:seo20ma2 آخرین ارسال توسط:seo20ma2 پاسخ ها:0 آموزش ها مشاهده:38 زمان:1395/10/27

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 120 رأی - میانگین امیتازات: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه محاسبه شاخص پایداری سازه ( مهارشده بودن یا نیودن سازه)
1392/05/29 , 05:30 ب.ظ
ارسال: #91
RE: نحوه محاسبه شاخص پایداری سازه ( مهارشده بودن یا نیودن سازه)
دوست عزیز M-CIVIL میشه همون فایل مهندس جعفری رو بذارین تا استفاده کنیم؟؟؟؟ممنون میشم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/05/29 , 05:55 ب.ظ
ارسال: #92
دوستان این بحثی که دی این تاپیک شد واسه فولادی بود ..اگر پروژه بتنی باشه مثل همین روش فولادی اعمال میکنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1392/06/01 , 08:59 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/04/15 11:09 ب.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #93
(1392/05/29 12:07 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/05/28 11:47 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  ابتدا در تصویری که قرار دادین چه ترکیب باری را برای پی-دلتا لحاظ کرده اید؟ بحثی سر ترکیب بار ندارم.
ادامه مطلب: خب در همین فایل هایی که قرار دادین و اثر پی-دلتا را ملحوظ کردین تنظیمات را طوری تغییر بدهین تا (cm/(1-fa/F'e برابر واحد گردد و یکبار دیگه با فایلی که ترکیب بار پی-دلتا غیر فعال و (cm/(1-fa/F'e محاسبه میشد را در 2 حالت نتایج را مقایسه کنید. ÷ر واضح است که نتایج یکسان نخواهد شد و بند مبحث دهم نقض می شود.
من از خود شما سوال می کنیم ، آیا در نرم افزار اهی وجود دارد که بتوانیم ضریب (cm/(1-fa/F'e را واحد کنیم ؟
اگه راهی دارد بفرمایید ؟ در غیر اینصورت نمی توانیم به جدیت بگوییم که گفته مبحث دهم نقض خواهد شد .
در ضمن مطمئن باشید اگه راهی داشت که ضریب مربوطه را واحد کنیم ، حتما در منوال برنامه اثر پی دلتا ذکر می شد .
سلام
در نرم افزار راهی وجود دارد که (cm/(1-fa/F'e با تقریب برابر واحد گردد.اما همین مورد را می شود به صورت دستی و با آسودگی بیشنر کنترل کرد.
بنده یک نمونه ستون از قاب مهار شده را کنترل کردم و به نکته ی جالبی برخورد کردم. اگر فرض نماییم Am=(cm/(1-fa/F'e که Am همان ضریب تشدید لنگر می باشد. این ضریب قاعدتا بایستی بزرگتر از واحد باشد تا لنگر تشدید گردد. نکته ایجاست که بنده وقتی این مورد را کنترل کردم به عدد 0.71 برای جهت X و مقدار 0.79 برای جهت Y رسیدم که کوچکتر از واحد بود که نه تنها لنگر را افزایش نمی داد بلکه باعث کاهش تنش لنگر می شود. بنده برای نمونه دیگر از مثال صفحه 404 جلد اول طراحی سازه های فولادی دکتر ازهری-میرقادری را نیز کنترل کردم و به عدد Am=1/(1-320.1/2693)=0.965 رسیدم که این عدد نیز کوچکتر از واحد می باشد. آیا این منطقی است؟

تصویر فایل خروجی و کنترل دستی روی تصویر پیوست شد.

[تصویر:  3qt06zyjzwbhe28e9l3.gif]

[تصویر:  1rmpq7uq619tzd963jpv.jpg]

فایل‌(های) پیوست شده
New folder.zip
نوع فایل .zip
دفعات دانلود 106
اندازه 292.92 KB

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/06/04 , 11:21 ب.ظ
ارسال: #94
(1392/06/01 08:59 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  
(1392/05/29 12:07 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/05/28 11:47 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  ابتدا در تصویری که قرار دادین چه ترکیب باری را برای پی-دلتا لحاظ کرده اید؟ بحثی سر ترکیب بار ندارم.
ادامه مطلب: خب در همین فایل هایی که قرار دادین و اثر پی-دلتا را ملحوظ کردین تنظیمات را طوری تغییر بدهین تا (cm/(1-fa/F'e برابر واحد گردد و یکبار دیگه با فایلی که ترکیب بار پی-دلتا غیر فعال و (cm/(1-fa/F'e محاسبه میشد را در 2 حالت نتایج را مقایسه کنید. ÷ر واضح است که نتایج یکسان نخواهد شد و بند مبحث دهم نقض می شود.
من از خود شما سوال می کنیم ، آیا در نرم افزار اهی وجود دارد که بتوانیم ضریب (cm/(1-fa/F'e را واحد کنیم ؟
اگه راهی دارد بفرمایید ؟ در غیر اینصورت نمی توانیم به جدیت بگوییم که گفته مبحث دهم نقض خواهد شد .
در ضمن مطمئن باشید اگه راهی داشت که ضریب مربوطه را واحد کنیم ، حتما در منوال برنامه اثر پی دلتا ذکر می شد .
سلام
در نرم افزار راهی وجود دارد که (cm/(1-fa/F'e با تقریب برابر واحد گردد.اما همین مورد را می شود به صورت دستی و با آسودگی بیشنر کنترل کرد.
بنده یک نمونه ستون از قاب مهار شده را کنترل کردم و به نکته ی جالبی برخورد کردم. اگر فرض نماییم Am=(cm/(1-fa/F'e که Am همان ضریب تشدید لنگر می باشد. این ضریب قاعدتا بایستی بزرگتر از واحد باشد تا لنگر تشدید گردد. نکته ایجاست که بنده وقتی این مورد را کنترل کردم به عدد 0.71 برای جهت X و مقدار 0.79 برای جهت Y رسیدم که کوچکتر از واحد بود که نه تنها لنگر را افزایش نمی داد بلکه باعث کاهش تنش لنگر می شود. بنده برای نمونه دیگر از مثال صفحه 404 جلد اول طراحی سازه های فولادی دکتر ازهری-میرقادری را نیز کنترل کردم و به عدد Am=1/(1-320.1/2693)=0.965 رسیدم که این عدد نیز کوچکتر از واحد می باشد. آیا این منطقی است؟

تصویر فایل خروجی و کنترل دستی روی تصویر پیوست شد.

به صورت اجمالی دو عکس پیوست شده را الان نگاه کردم . همانطور که قبلاً گفتم ، اگه از تحلیل نرم افزاری استفاده کنیم ( همچنین از آیین نامه AISC-ASD89 ) ما نمی توانیم اثر پی دلتا را فعال کنیم . کاری که شما الان در فایلتون انجام داده اید اثر پی دلتا را فعال کرده اید . چرا که برنامه هم اثر پی دلتا را رعایت می کند و هم اثر رابطه (cm/(1-fa/F'e را . زمانی شما می توانید اثر طراحی دستی را با نرم افزار کنترل نمایید که رابطه (cm/(1-fa/F'e را در نرم افزار واحد نمایید . در عکس شما که اثر پی دلتا را فعال و با نتایج دستی کنترل کرده اید ، برنامه هم اثر پی دلتا را در نظر میگیرد و هم اثر رابطه (cm/(1-fa/F'e را به صورت همزمان که در این حالت به هیچ عنوان نتایح دستی و نرم افزار همگرا نخواهد شد . قبلاً هم گفتم ، مطمئنن اگه در نرم افزار راهی داشت که مقدار ضریب (cm/(1-fa/F'e را واحد کنیم حتما از اثر پی دلتا در منوال برنامه اسمی می برد .
به نظرم دلایل کاملاً واضح هست که در صورت استفاده از آیین نامه AISC-ASD89 اثر پی دلتا نباید فعال گردد ولی اصرار شما را متوجه نمی شوم .

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/05 , 12:12 ق.ظ
ارسال: #95
(1392/06/04 11:21 ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(1392/06/01 08:59 ب.ظ)mehdipanahi نوشته شده توسط:  سلام

به صورت اجمالی دو عکس پیوست شده را الان نگاه کردم . همانطور که قبلاً گفتم ، اگه از تحلیل نرم افزاری استفاده کنیم ( همچنین از آیین نامه AISC-ASD89 ) ما نمی توانیم اثر پی دلتا را فعال کنیم . کاری که شما الان در فایلتون انجام داده اید اثر پی دلتا را فعال کرده اید . چرا که برنامه هم اثر پی دلتا را رعایت می کند و هم اثر رابطه (cm/(1-fa/F'e را . زمانی شما می توانید اثر طراحی دستی را با نرم افزار کنترل نمایید که رابطه (cm/(1-fa/F'e را در نرم افزار واحد نمایید . در عکس شما که اثر پی دلتا را فعال و با نتایج دستی کنترل کرده اید ، برنامه هم اثر پی دلتا را در نظر میگیرد و هم اثر رابطه (cm/(1-fa/F'e را به صورت همزمان که در این حالت به هیچ عنوان نتایح دستی و نرم افزار همگرا نخواهد شد . قبلاً هم گفتم ، مطمئنن اگه در نرم افزار راهی داشت که مقدار ضریب (cm/(1-fa/F'e را واحد کنیم حتما از اثر پی دلتا در منوال برنامه اسمی می برد .
به نظرم دلایل کاملاً واضح هست که در صورت استفاده از آیین نامه AISC-ASD89 اثر پی دلتا نباید فعال گردد ولی اصرار شما را متوجه نمی شوم .

سلام
بنده قانع شده ام که اثر پی-دلتا در روابط طراحی به روش تنش مجاز دیده شده است.
اما چطور میشود ضریب تشدید لنگر را واحد کرد؟
با واحد قرار دادن Cm و بزرگ کردن عدد K به صورت تقریب می شود ضریب تشدید لنگر را واحد کرد.
اما نقد بنده چیز دیگر بود.
ببینید چه پی-دلتا فعال باشد و چه نباشد مقادیر زیر ثابت هستند:
Fe,Fa,fa,Fb,fb,Cm و آنچه متغیر است مقدار واحد در نظر گرفتن ضریب تشدید لنگر. بنده کاری که کردم ابتدا پی-دلتا را فعال و سپس تمام نتایج به غیر از ضریب تشدید لنگر را (Am) را از نرم افزار برداشت کردم و ضریب تشدید لنگر را برابر واحد در نظر گرفته و نسبت تنش را محاسبه کردم.مجددا پی-دلتا را غیر فعال و نسبت تنش را به صورت عادی یادداشت کردم و به نتایج تصویر پیوست رسیدم. همانطور که از لنگرها نیز مشخص است با فعال کردن پی-دلتا مقادیر لنگر افزایش یافته ایند.کجای این مورد اشکال داشت؟
اما سوال بنده: مگر نبایستی ضریب تشدید لنگر بزرگتر از واحد باشد؟ پس چرا کوچکتر از واحد شده؟ آیا این خلاف اطمینان نیست؟

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
1392/06/05 , 09:22 ق.ظ
ارسال: #96
نقل قول: سلام
بنده قانع شده ام که اثر پی-دلتا در روابط طراحی به روش تنش مجاز دیده شده است.
اما چطور میشود ضریب تشدید لنگر را واحد کرد؟
با واحد قرار دادن Cm و بزرگ کردن عدد K به صورت تقریب می شود ضریب تشدید لنگر را واحد کرد.
اما نقد بنده چیز دیگر بود.
ببینید چه پی-دلتا فعال باشد و چه نباشد مقادیر زیر ثابت هستند:
Fe,Fa,fa,Fb,fb,Cm و آنچه متغیر است مقدار واحد در نظر گرفتن ضریب تشدید لنگر. بنده کاری که کردم ابتدا پی-دلتا را فعال و سپس تمام نتایج به غیر از ضریب تشدید لنگر را (Am) را از نرم افزار برداشت کردم و ضریب تشدید لنگر را برابر واحد در نظر گرفته و نسبت تنش را محاسبه کردم.مجددا پی-دلتا را غیر فعال و نسبت تنش را به صورت عادی یادداشت کردم و به نتایج تصویر پیوست رسیدم. همانطور که از لنگرها نیز مشخص است با فعال کردن پی-دلتا مقادیر لنگر افزایش یافته ایند.کجای این مورد اشکال داشت؟
اما سوال بنده: مگر نبایستی ضریب تشدید لنگر بزرگتر از واحد باشد؟ پس چرا کوچکتر از واحد شده؟ آیا این خلاف اطمینان نیست؟

مهندس جان بزرگ کردن عدد K را به نظر بنده درست نمی باشد و این کار معنی ای ندارد !!!! مطمئن باشید واحد کردن ضریب (cm/(1-fa/F'e در نرم افزار امکان پذیر نیست و برای همین است که بین نتایج دستی شما و نرم افزار اختلاف وجود دارد . باز هم تاکید می کنم که واحد کردن ضریب مربوط به تشدید لنگر در نرم افزار امکان پذیر نمی باشد . پس عملاً ما نمی توانیم نتایج تحلیل دستی را با نتایح آنالیز نرم افزار همراه با پی دلتا را کنترل نماییم . برای همین هم هست که نباید در صورت استفاده از آیین نامه AISC-ASD89 اثر پی دلتا را در نظر داشته باشیم . اگر در آنالیز این اثر را فعال نماییم نتایج به نفع اطمینان خواهند شد .
در مورد مقدار ضریب تشدید لنگر من هم با شما موافقم و اصلا ضریب تشدید اسمش با خوش هست و مطمئنن باید بزرگتر از 1 باشد . حقیقتش من تا حالا به صورت دستی این ضریب را کنترل نکرده ام و نمی توانم قضاوت صحیحی داشته باشم ، ولی اینکه این عدد برای شما کوچکتر از 1 شده جای تعجب دارد !!!!

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/12/19 , 10:21 ب.ظ
ارسال: #97
با سلام . فرمودید برای کنترل شاخص پایداری باید ترکیبات بار شامل بارهای مرده و زنده و زلزله رو از منوی display/show table انتخاب کنیم ، می خواستم بدونم آیا ترکیبات بار طراحی دیوارها (UDWALL) هم باید انتخاب بشن؟ و این که در محاسبه دلتای نسبی آیا باید از ترکیبات بار drift استفاده بشه یا همون ترکیبات بار طراحی اصلی سازه (UDCON) ؟
1392/12/23 , 11:20 ب.ظ
ارسال: #98
با سلام خدمت دوستان
فرض کنیم در یک سازه بتنی در جهت x و فقط در یک قاب از دیوار برشی استفاده شود و در جهت y از قاب خمشی .
طبق مبحث نهم ضریب ترک خوردگی المانهای قاب مهار شده و نشده متفاوت هستند.حال برای تشخیص مهار یا عدم مهار بودن قاب نیاز به کنترل شاخص پایداری داریم.
برای این مورد باید چکار کنیم؟
1392/12/24 , 12:14 ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/12/24 12:26 ق.ظ، توسط کیوان بابایی.)
ارسال: #99
باسلام

همکار عزیز جناب مهندس sahand-p-z چند مورد توظیح برای شما می گذارم اما بعد از توضیحاتم سعی کنید با دقت توضیحات این تاپیک را بررسی نمایید . تا دقیتر متوجه شوید .

- برای اعمال ضرایب ترک خوردگی دیوار برشی نیاز داریم بدانیم دیوار ترک خورده است یا خیر در اینصورت ضرایب ترک خوردگی براساس اینکه اعضا تیر و یا ستون مهارشده و یا نشده ، اعمال می گردد . برای قاب خمشی ( مهار بندی نشده ) یک ضریب برای تیر وستونها داریم و برای دیوار برشی ( مهاربندی شده ) ضریب متفاوت دیگری خواهیم داشت که در آیین نامه مبحث نهم موجود است .

- شاخص پایداری برای محاسبه دقیقتر k ( ضریب طول موثر ستوتها ) از نظر اثبات مهارشدگی قاب برای سازه قاب خمشی می باشد و برای باقی موارد این کنترل انجام نمی گیرد .

پاینده باشید

انجام پروژه های ساختمانی از قبیل محاسبات و طراحی ، اجرا ، ترسیم نقشه معماری و سازه ، معماری ساختمان ، ترمیم و نوسازی ساختمان بافت کهنه ، پروژه های دانشجویی
مهندس بابایی 09197250097

Instagram : keyvan.mycivil
1392/12/24 , 12:37 ق.ظ
ارسال: #100
با تشکر از شما مهندس بابایی
مثلا در مورد ستونها بحث کنیم.ستونی از یک طرف به قاب خمشی و از یک طرف با قاب دارای دیوار برشی متصل است(به خود دیوار متصل نیست).حال میخواهیم ضریب ترک خوردگی این ستون را منظور کنیم .اگر صرف وجود یا عدم وجود دیوار برشی را به منزله مهار یا عدم مهار قاب تصور کنیم باید ضریب را در جهتی که دیوار وجود دارد 1 و در جهت قاب خمشی 0.7 فرض کنیم.
اما میدانیم که وجود یا عدم وجود دیوار به منزله مهار یا عدم مهار قاب نیست.در این مورد چه باید کرد؟
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015 فرشاد امن خانی 0 227 1395/09/19 06:42 ب.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آموزش نحوه ی گرفتن خروجی گرافیکی از نرم افزار Etabs 2015 فرشاد امن خانی 0 193 1395/07/27 09:52 ب.ظ
  دانلود آموزش نحوه اعمال تشدید برون از مرکزیت در ETABS admin 43 18,679 1395/05/25 11:01 ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  دانلود جزوه آموزشی نحوه اعمال آنالیز طیفی و تاریخچه زمانی در ایتبس 2015 (ایمان نخعی ) فرشاد امن خانی 0 293 1395/05/22 02:44 ق.ظ
  نکات کنترلی سازه و مسائل طراحی در نرم افزار های Safe و Etabs فرشاد امن خانی 1 6,551 1395/05/12 02:07 ب.ظ
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  فیلم محاسبه ممان اینرسی مقطع دلخواه در اتوکد برای استفاده در Etabd (محمد منتظری) فرشاد امن خانی 0 230 1395/05/07 12:43 ق.ظ
  فیلم آموزشی نحوه تنظیم برنامه ایتبس جهت بررسی جابجایی نسبی در Etabs 2015 (علیرضایی) فرشاد امن خانی 1 316 1395/05/01 12:52 ق.ظ
آخرین ارسال: admin
  آموزش نحوه مدل سازی سازه هایی که دارای اختلاف سطح در طبقات می باشند admin 57 23,481 1395/04/26 08:37 ق.ظ
آخرین ارسال: CivilS
  تنظیمات اولیه ایتبس جهت طراحی سازه فولادی soniiiii.h 2 473 1395/03/19 11:54 ب.ظ
آخرین ارسال: afshin_ipe
  روش طراحی سازه در ACI و تعریف ترکیب بارها در ETAV=BS 2015 (مهندس مرسل متقی) فرشاد امن خانی 0 400 1395/03/06 01:00 ق.ظ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان