امتیاز موضوع:
  • 140 رأی - میانگین امتیازات: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه محاسبه شاخص پایداری سازه ( مهارشده بودن یا نیودن سازه)
مهندس فرشاد نام فایل Etabs SHW فک کنم از این سایت دانلود کردم
شخصیت منو با برخوردم اشتباه نگیر شخصیت من چزیه که من هستم
اما برخورد من بستگی داره به اینکه تو کی هستی

پاسخ
با سلام خدمت همه دوستان در سازه های بتنی استفاده از بارهای ضریبدار و تغییر مکان بدون تحلیل پی دلتا درست است
در مبحث 10 گفته شده اگر تغییر مکان جانبی تحلیل مرتبه دوم به تغییر مکان تحلیل مرتبه اول کمتر از 1.1 باشد سازه مهار شده است تغییر مکانهای جانبی تحلیل مرتبه دوم و اول را چطور باید در ایتبس بدست بیاوریم
پاسخ
سلام این تایپیک قدیمیه نخواستم جدیدش رو باز کنم طبق گفته ایین نامه PUمجموع بار مرده وزنده است
چرا ما در خزوجی های ایتبس با انتخاب ترکیب بار مناسب نیروهای محوری هر ستون رو بر میداریم تا مجموع این نیروها بشود PU
و ایا تغییر مکان نسبی واحد دارد؟مثل میلی متر
ایشالا که یکی از مهندسین جوابمو زود بده تشکر میکنم
پاسخ
(1395/8/15 ، 04:33 صبح)مبتدی95 نوشته است: سلام این تایپیک قدیمیه نخواستم جدیدش رو باز کنم طبق گفته ایین نامه PUمجموع بار مرده وزنده است
چرا ما در خزوجی های ایتبس با انتخاب ترکیب بار مناسب نیروهای محوری هر ستون رو بر میداریم تا مجموع این نیروها بشود PU
و ایا تغییر مکان نسبی واحد دارد؟مثل میلی متر
ایشالا که یکی از مهندسین جوابمو زود بده تشکر میکنم

به رابطه مبحث نهم دقت کنید. واحدها باید یکسان باشند و نباید ناهماهنگی بین آنها انتخاب شده باشد
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
جناب مهندس میشه بفرمایید کدام بخش اایین نامه مبجث 9؟
رفرنس من 2800 بود اگر امکان داره تو مبحث 9 صفحه رو بگید ممنون میشم
پاسخ
اگر امکان داره راجب دو سوالم جواب واضح بدید
بد فهمی از منه جسارت نباشه مرسی
پاسخ
(1395/8/15 ، 03:34 عصر)مبتدی95 نوشته است: اگر امکان داره راجب دو سوالم جواب واضح بدید
بد فهمی از منه جسارت نباشه مرسی

به مبحث نهم دسترسی ندارم اما به فصل ضوابط لاغری مراجعه کنید. آنجا در بحث مهار بودن و یا نبودن سازه ها بحث کرده است.

سوال دوم شما را متوجه نمیشم
پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
پاسخ
تغییر شکل نسبی میشود تغییر شکل مطلق طبقه بالا منهای طبقه پایین به صورت قدر مطلقی
حالا سوالم اینه ایا تغییر شکل نسبی طبقات دارای واحد هستن مثل متر یا کیلوگرم یا پاسگال؟
پاسخ
جناب مهندس توی ایین نامه بتن گفته شده شاخص پایداری باید کوچکتر از 5درصد باشد توی این نامه زلزله گفته کوچکتر از 10 درصد
ملاک کدام است؟
پاسخ
http://uploadboy.me/a82ysl3ws0rt/1.png.html
http://uploadboy.me/pw49xb088ce3/in3 formol.png.html

این دو فرمول یکی هستند؟
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015 فرشاد امن خانی 1 571 1396/3/15 ، 12:15 صبح
آخرین ارسال: hamed10996
  دانلود آموزش نحوه ی تعریف تیرهای غیرمنشوری در ETABS (مهندس کاظم بهادرنژاد) فرشاد امن خانی 0 245 1395/12/22 ، 12:54 صبح
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  آموزش نحوه اکس بندی و ستون گذاری در سازه (پیشنهاد) فرشاد امن خانی 3 25,564 1395/11/21 ، 04:48 عصر
آخرین ارسال: Reza-MSR
  دانلود فیلم نحوه ی بدست آوردن فاصله مرکز جرم و مرکز سختی سازه در Etabs فرشاد امن خانی 0 335 1395/11/13 ، 12:06 صبح
  بررسی تفسیری شکست ستون کوتاه و اثر آن برمنحنی ظرفیت سازه با ETABS (دکتر تابش پور) فرشاد امن خانی 0 344 1395/11/11 ، 12:55 صبح
  آموزش نحوه ی گرفتن خروجی گرافیکی از نرم افزار Etabs 2015 فرشاد امن خانی 0 627 1395/7/27 ، 09:52 عصر
  دانلود آموزش نحوه اعمال تشدید برون از مرکزیت در ETABS admin 43 22,387 1395/5/25 ، 11:01 عصر
آخرین ارسال: admin
  دانلود جزوه آموزشی نحوه اعمال آنالیز طیفی و تاریخچه زمانی در ایتبس 2015 (ایمان نخعی ) فرشاد امن خانی 0 640 1395/5/22 ، 02:44 صبح
  نکات کنترلی سازه و مسائل طراحی در نرم افزار های Safe و Etabs فرشاد امن خانی 1 7,694 1395/5/12 ، 02:07 عصر
آخرین ارسال: زینب خوش کلام
  فیلم محاسبه ممان اینرسی مقطع دلخواه در اتوکد برای استفاده در Etabd (محمد منتظری) فرشاد امن خانی 0 442 1395/5/7 ، 12:43 صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان