مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:65 زمان:1395/09/17
مشکل سورفیس در civil3d
شروع کننده:HAMID GOLPA آخرین ارسال توسط:miladvb پاسخ ها:1 پرسش و پاسخ مشاهده:22 زمان:1395/09/16
خطوط جریان (فوریییییییییییییییییییی)
شروع کننده:sanam آخرین ارسال توسط:behnam1374 پاسخ ها:8 مکانیک خاک مشاهده:310 زمان:1395/09/16
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3679 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:612 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:115 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:66 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:65 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:69 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1191 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امیتازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ی واردکردن نیروی قائم زلزله...
1392/06/03 , 01:26 ب.ظ
ارسال: #1
نحوه ی واردکردن نیروی قائم زلزله...
سلام ...
من نیروی قائم زلزله رو مطابق پیوست زیر بدست آوردم حالا نمیدونم باید با چه علامتی وبه چه صورت در ایتبس وارد کنم ....از دوستان خواهش میکنم راهنمایی لازم رو بفرمایند..ممنونم

فایل‌(های) پیوست شده
بار قائم زلزله.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 127
اندازه 17.13 KB

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/03 , 01:31 ب.ظ
ارسال: #2
RE: نحوه ی واردکردن نیروی قائم زلزله...
البته این توضیح روهم بدم که با توجه به سطح بارگیر تیرهای اصلی اطراف کنسول بار قائم زلزله برای هرتیر بدست اومده حالا باید این نیرو با چه علامتی ودر کدوم قسمت تیر اصلی اطراف کنسول وارد بشه؟؟؟
1392/06/03 , 02:27 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/03 02:28 ب.ظ، توسط M-CIVIL.)
ارسال: #3
نظر بنده اینه:

در طراحی سازه در فایل اصلی، ترکیبات باگذاری که EZ دارند را اثر نمی دهیم و طراحی سازه را با ترکیبات بار بدون EZ انجام می دهیم. (چون EZ فقط به دلیل وجود طره ها تعریف شده و قاعدتا باید برای کنترل طره ها استفاده شود).
اگر بار ثقلی متمرکز باشد، بار زلزله هم متمرکز خواهد بود. اگر بار ثقلی گسترده یکنواخت باشد بار قائم زلزله هم گسترده خطی خواهد بود و اگر گسترده غیریکنواخت باشد آن هم گسترده غیریکنواخت خواهد بود.
دقت کنید که در صورت وجود دیوار بر روی تیرهای کنسول باید یک بار قائم دیگر تعریف کنیم و آن را به صورت گسترده خطی رو لبه های تیر بیندازیم. پس در صورت وجود دیوار روی بالکن ما دو بار برای زلزله قائم حساب می کنیم:
الف - بار زلزله EZ1 : این بار یک بار برای کف با در در نظر گرفتن کل بار زنده کف و کل بار مرده (Wp)
حساب می شود. این بار به صورت بار ثقلی در واحد سطح و از نوع زلزله قائم به کف اعمال می شود.

ب- بار زلزله EZ2 : در صورت وجود دیوار روی بالکن، این بار برای دیوار با در نظر گرفتن بار درواحد طول دیوار (Wp) به صورت بار در واحد طول حساب می شود و به صورت خطی درلبه بالکن قرار داده می شود.

پس در صورت وجود دیوار روی بالکن ما دو بار برای زلزله قائم حساب می کنیم.

طبق آیین نامه بار قائم باید در دو جهت رو به بالا و پایین اعمال شود که این بند با در نظر گرفتن علامت منفی و مثبت در ترکیب بار ها به صورت خودکار رعایت می شود.

برای اعمال بار قائم زلزله:
1- از فایل اصلی خود Save As می گیریم و فایل جدید با نام دیگری ایجاد می کنیم و در فایل جدید پس از محاسبه بار قائم زلزله با روابط آیین نامه ،آن را به صورت بار متمرکز یا گسترده به تیر اعمال می کنیم.جهت اعمال بار را رو به پایین فرض می کنیم.

2- تر کیب بارهای قائم زلزله را انتخاب می کنیم و با ترکیب بارهایی که مربوط به EZ هستند طراحی انجام می دهیم و بررسی می کنیم که کنسول ها جواب می دهند یا خیر (در فایل مربوط به کنترل زلزله قایم ، تیرها و دستک کنسول و تیرها و ستونهای متصل به آن باید کنترل شوند)
برای راحتی کار در فایل جدید، سایر قطعاتی که نیاز به کنترل ندارند را انتخاب کرده و از مسیر زیر طراحی این اعضا را غیر فعال می کنیم.
design>overwrite frame design ...>no design

اگر مقاطع کنسول ها جواب ندادند در فایل اصلی مقاطع کنسول را قوی تر کرده و بار دیگر مراحل بالا را انجام می دهیم.

http://khaledicivil.blogfa.com/
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/03 , 02:36 ب.ظ
ارسال: #4
سلام
به صورت کلی نگاه کردم درسته
فقط بار زنده طره حداقل 300 هستش
جهت هم بهتره جاذبه باشه
یعنی روبه پایین

[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/06/03 , 02:41 ب.ظ
ارسال: #5
سلام ..درفایل وردی که قرار دادم طبق کتاب باجی نیروی قائم زلزله رو بدست اورم ودرکتاب نیروی قائم رو به صورت متمرکز و با علامت منفی به 4گره کنسول وارد کرده ....این روش غلطه؟؟؟طره در پلان بالکن نیست مربوط میشه به انتهای اتاق خواب که به صورت طره شده ودیوار روش قرار داره ...طبق روش کتاب باجی من کل بارمرده بانظر گرفتن دیوارحساب کردم ...یعنی اشتباست ؟؟؟؟میتونم باری که حساب کردم به صورت خطی وارد بر دوتیر اصلی اطراف کنسول کنم ؟؟؟؟شما گفتید با علامت مثبت پس چرا کتاب منفی وارد کرده؟؟؟؟
1392/06/03 , 02:55 ب.ظ
ارسال: #6
آها خیلی ممنون تازه متوجه شدم رو به پایین برا بار متمرکز با علامت منفی وارد میشه....اگه باری که بدست اومده به صورت خطی ورو به پایین به تیرهای اطراف وارد کنم بهتر نیست؟؟؟؟؟
1392/06/03 , 06:12 ب.ظ
ارسال: #7
همونطور که گفتم بهتره رو با پایین باشه و در ترکیب بارها با علامت مثبت و منفیش هم دقت بشه...

من به صورت سطحی همیشه وارد میکنم ولی به دو صورت هستش
میشه بارسطحیو به صورت سطحی و بار خطیشو به صورت خطی حساب کرد زلزله قائمشو

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/06/08 , 07:06 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/06/08 07:08 ب.ظ، توسط miladezati.)
ارسال: #8
با سلام
قضاوت سخت است.بحثهای عالمانه زیاد است وآدم می ماند کدامش را بپذیرد.در فایل پیوست خانه عمران روش محاسبه با رقائم زلزله که می بایست بصورت گسترده خطی در لبه کنسول وارد شود ارائه شده است.دوضریب اضافه بر پارامترهای محاسباتی عادی fvدارد یک ضریب 1.4 ویک ضریب دیگر که عرض بارگیر کنسول هست.
استنباط من از روش خانه عمران این هست که بارهای مرده وزنده بصورت عادی به کف کنسول وارد می شوندوجنبه ثقلی دارند.بار قانم زلزله نیز که نتیجه محاسبه fv موزد نطر خانه عمران ا ست فقط به لبه کنسول وارد می شود.
استنباط من از لبه کنسول دورتا دور کنسول شامل تیرهای طره وتیر برآمدگی کنسول می باشد.نظر دوستان محترم چیست؟

فایل‌(های) پیوست شده
vertiload.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 111
اندازه 517.47 KB

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1392/06/08 , 11:23 ب.ظ
ارسال: #9
من در مورد بار قائم زلزله از دکتر حسین زاده سوال کردم. ایشان فرمودند:
پس از تعریف بار EV در قسمت static load case و نیز منظور کردن آن در ترکیب بارها، باید بر اساس بارهای مرده و زنده بالکنها، بار قائم را طبق بند 2-3-12-2 استاندارد 2800 وارد نمایید. برای مثال اگر A=0.35 و ضریب اهمیت برابر یک باشد و مجموع بار گسترده زنده و مرده بالکن (بدون ضریب) برابر 1000 کیلوگرم بر متر مربع باشد. در این صورت باید یک بار گسترده برابر با 490 کیلوگرم بر مترمربع و از نوع بار EV به کف بالکن اعمال نمایید (دقیقا همانطور که بار مرده و زنده را به کف اعمال کردید). همچنین اگر در کناره های بالکن بار مرده دیوار قرار داده اید (بار گسترده بر روی تیر کنار بالکن)، باید یک بار گسترده از نوع EV به تیر کناری نیز اعمال نمایید. خلاصه اینکه هر جا که بارهای مرده و زنده را اعمال کرده اید، EV نیز باید اعمال نمایید.

نظر استاد من هم همین بود.
در صورت وجود دیوار بر روی تیرهای کنسول باید یک بار قائم دیگر تعریف کنیم و آن را به صورت گسترده خطی رو لبه های تیر بیندازیم. پس در صورت وجود دیوار روی بالکن ما دو بار برای زلزله قائم حساب می کنیم:
الف - بار زلزله EZ1 : این بار یک بار برای کف با در در نظر گرفتن کل بار زنده کف و کل بار مرده (Wp)
حساب می شود. این بار به صورت بار ثقلی در واحد سطح و از نوع زلزله قائم به کف اعمال می شود.
ب- بار زلزله EZ2 : در صورت وجود دیوار روی بالکن، این بار برای دیوار با در نظر گرفتن بار درواحد طول دیوار (Wp) به صورت بار در واحد طول حساب می شود و به صورت خطی درلبه بالکن قرار داده می شود.

http://khaledicivil.blogfa.com/
1392/06/08 , 11:34 ب.ظ
ارسال: #10
نقل قول: الف - بار زلزله EZ1 : این بار یک بار برای کف با در در نظر گرفتن کل بار زنده کف و کل بار مرده (Wp)

نیازی نیست که شما دو نوع بار قائم زلزله تعریف نمایید . از همان EZ شما می توانید برای کفها و همچنین بار دیوارها استفاده نمایید .

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه کنترل تغییر مکان جانبی نسبی طبقات masud.mollayi 15 6,590 1395/07/25 12:41 ب.ظ
آخرین ارسال: vahid_di
  نحوه صحیح پایر کردن دیوار برشی بازشودار hajix8867 0 135 1395/07/13 10:44 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  نحوه مدل كردن ميلگرد به عنوان بادبند سوله ahmadwin2 4 1,484 1395/06/25 03:58 ب.ظ
آخرین ارسال: janbozorgi
  نحوه اعمال ضریب 85 تا 90 درصدی تحلیل طیفی به استاتیکی در دریفت چگونه است؟ HOMAN1974 3 197 1395/06/19 01:41 ق.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
Photo نحوه محاسبه برش پایه و کفایت دیوار برشی که علی بهنیا 38 9,078 1395/05/30 10:49 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  نحوه اعمال درصد مشارکت بار زنده در طبقات با کاربری مختلف در ETABS Manciple 26 9,396 1395/05/08 02:04 ق.ظ
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
Question نحوه خارج کردن مقاطع از لیست انتخاب خودکار در ایتبس One 3 352 1395/03/31 07:21 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  نمایش نیروهای بوجو آمده برای شتاب نگاشت قائم vooodooo 0 184 1395/03/28 03:12 ق.ظ
آخرین ارسال: vooodooo
  نحوه تمدید لایسنس ایتبس؟؟؟ سر به هوا 2 331 1395/02/02 12:27 ب.ظ
آخرین ارسال: سر به هوا
  نحوه درنظر گرفتن اثر شلاقی: سر به هوا 7 495 1395/01/22 12:23 ب.ظ
آخرین ارسال: سر به هوا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان