مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
دانلود نرم افزار AutoCAD Civil 3D Land Desktop Companion 2009+SP3 (نسخه کامل)
شروع کننده:Reza-MSR آخرین ارسال توسط:sunson پاسخ ها:3 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:28399 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:475 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5541 زمان:1395/09/13
درخواست نمونه سوال گودبرداری جهت ارتقا پایه 3 به 2
شروع کننده:elyas64 آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:0 سایر مشاهده:8 زمان:1395/09/12
مدلسازی تحلیل و طراحی سوله در نرم افزار ETABS 2016
شروع کننده:mahmoodimr آخرین ارسال توسط:mahmoodimr پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:15 زمان:1395/09/12
طراحی و اجرا سیستم فاضلاب روستایی
شروع کننده:siamak takabi آخرین ارسال توسط:siamak takabi پاسخ ها:0 اجرای راهسازی و سازه های پل مشاهده:12 زمان:1395/09/12
دانلود کرک AutoCAD Civil 3D 2009 (تست شده توسط خودم)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Reza-MSR پاسخ ها:9 دانلود نرم افزار لند civil 3d و Land مشاهده:14520 زمان:1395/09/12
طراحی دستی رمپ پله سازه های بتنی
شروع کننده:MOHANDES_ZAMANI آخرین ارسال توسط:891060443 پاسخ ها:3 طراحی سازه های بتنی مشاهده:3059 زمان:1395/09/12
مقالات بهینه سازی سازه ها و الگوریتم های آن
شروع کننده:mehdipanahi آخرین ارسال توسط:nextgen پاسخ ها:4 مقالات مشاهده:2254 زمان:1395/09/11
دانلود کتاب آموزش اتوکد Mastering AutoCAD 2015 And Autocad LT 2015
شروع کننده:آرش نقیبی آخرین ارسال توسط:muhammad nikrou پاسخ ها:8 آموزش اتوکد AutoCad مشاهده:8180 زمان:1395/09/10

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 30 رأی - میانگین امیتازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ی واردکردن نیروی قائم زلزله...
1392/06/09 , 07:01 ب.ظ
ارسال: #11
RE: نحوه ی واردکردن نیروی قائم زلزله...
(1392/06/08 11:23 ب.ظ)M-CIVIL نوشته شده توسط:  من در مورد بار قائم زلزله از دکتر حسین زاده سوال کردم. ایشان فرمودند:
پس از تعریف بار EV در قسمت static load case و نیز منظور کردن آن در ترکیب بارها، باید بر اساس بارهای مرده و زنده بالکنها، بار قائم را طبق بند 2-3-12-2 استاندارد 2800 وارد نمایید. برای مثال اگر A=0.35 و ضریب اهمیت برابر یک باشد و مجموع بار گسترده زنده و مرده بالکن (بدون ضریب) برابر 1000 کیلوگرم بر متر مربع باشد. در این صورت باید یک بار گسترده برابر با 490 کیلوگرم بر مترمربع و از نوع بار EV به کف بالکن اعمال نمایید (دقیقا همانطور که بار مرده و زنده را به کف اعمال کردید). همچنین اگر در کناره های بالکن بار مرده دیوار قرار داده اید (بار گسترده بر روی تیر کنار بالکن)، باید یک بار گسترده از نوع EV به تیر کناری نیز اعمال نمایید. خلاصه اینکه هر جا که بارهای مرده و زنده را اعمال کرده اید، EV نیز باید اعمال نمایید.

نظر استاد من هم همین بود.
در صورت وجود دیوار بر روی تیرهای کنسول باید یک بار قائم دیگر تعریف کنیم و آن را به صورت گسترده خطی رو لبه های تیر بیندازیم. پس در صورت وجود دیوار روی بالکن ما دو بار برای زلزله قائم حساب می کنیم:
الف - بار زلزله EZ1 : این بار یک بار برای کف با در در نظر گرفتن کل بار زنده کف و کل بار مرده (Wp)
حساب می شود. این بار به صورت بار ثقلی در واحد سطح و از نوع زلزله قائم به کف اعمال می شود.
ب- بار زلزله EZ2 : در صورت وجود دیوار روی بالکن، این بار برای دیوار با در نظر گرفتن بار درواحد طول دیوار (Wp) به صورت بار در واحد طول حساب می شود و به صورت خطی درلبه بالکن قرار داده می شود.
پس در صورت وجود دیوار روی بالکن ما دو بار برای زلزله قائم حساب می کنیم.
من شخصا تحلیل دکتر حسین زاده را قبول دارم ودلیل اینکه در ارسال قبلی خودم گفتم قضاوت سخت است این هست که:
1- خانه عمران بارزلزله ناشی از wpکف کنسول را با اعمال ضرایبی محاسبه وباکمال تعجب فقط در لبه کنسول اعمال می کند!
2-مهندس سلطان آبادی هم می فرمایند بار زلزله ناشی از wp کنسول را ،هم در کف وهم در لبه اعمال کنیم؟تکلیف بار مرده دیوار روی لبه چه می شود؟
آیا منطقا این درست نیست که بار قائم زلزله ناشی از هرقسمت به همان قسمت وارد شود؟یعنی بار قائم ناشی ازدیوار روی کنسول به لبه کنسول وبار قائم ناشی از wpکنسول به کف کنسول.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/06/09 , 07:58 ب.ظ
ارسال: #12
سلام من بار قائم زلزله رو با دقت زیاد حساب کردم و به صورت خطی بر روی تیرهای اصلی کنسول وارد کردم البته بعد از طراحی تصمیم گرفتم برای کامل کردن پروژه بار قائم زلزله رو هم لحاظ کنم کلی ترکیب بار حدودا 80تا مربوط به بار زلزله هم وارد کردم ....اما بعد از اون چندان تغییر خاصی در طراحی ایجاد نشد طبق کتاب باجی که فرمودند بار قائم زلزله تاثیر چندانی در طراحی نداره واقعا همینطور بود ....خیلی از استادها هم اصلا تاکیدی به محاسبه بار قائم زلزله ندارند ...به نظر من حساب نکنیم خیلی سنگین تریم...چون کار اضافیه.....من که اینطوری فکرمیکنم...
1392/06/10 , 12:15 ق.ظ
ارسال: #13
(1392/06/09 07:01 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  من شخصا تحلیل دکتر حسین زاده را قبول دارم ودلیل اینکه در ارسال قبلی خودم گفتم قضاوت سخت است این هست که:
1- خانه عمران بارزلزله ناشی از wpکف کنسول را با اعمال ضرایبی محاسبه وباکمال تعجب فقط در لبه کنسول اعمال می کند!
2-مهندس سلطان آبادی هم می فرمایند بار زلزله ناشی از wp کنسول را ،هم در کف وهم در لبه اعمال کنیم؟تکلیف بار مرده دیوار روی لبه چه می شود؟
آیا منطقا این درست نیست که بار قائم زلزله ناشی از هرقسمت به همان قسمت وارد شود؟یعنی بار قائم ناشی ازدیوار روی کنسول به لبه کنسول وبار قائم ناشی از wpکنسول به کف کنسول.

به نظر من بار قائم طره ها دو دسته هستند :

1- بار قائم ناشی از وزن دیوارها . در این حالت Wp شما برابر بار دیواری است که روی تیرهای طره ها سوار هستند و دقیقاً به صورت خطی و همانند دیوارها به تیرهای طره ها اعمال می شوند ( البته از نوع EZ )

2- بار قائم ناشی از وزن مرده و زنده کف طره ها . در این حالت Wp برابر مجموع بار مرده و زنده در کف طره ها می باشد . با قائم زلزله را باید به صورت شدت بار ( Kg/m^2 ) به کف طره ها اعمال نماییم . البته برای اینکار روشی دیگری وجود دارد ولی من بیشتر این روش را می پسندم . یعنی در واقع در حالت دوم شما باید بار قائم را زلزله را دقیقا همانند بار مرده و زنده به کف طره ها اعمال نمایید ( البته از نوع EZ )

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/06/10 , 12:55 ق.ظ
ارسال: #14
(1392/06/10 12:15 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  به نظر من بار قائم طره ها دو دسته هستند :

1- بار قائم ناشی از وزن دیوارها . در این حالت Wp شما برابر بار دیواری است که روی تیرهای طره ها سوار هستند و دقیقاً به صورت خطی و همانند دیوارها به تیرهای طره ها اعمال می شوند ( البته از نوع EZ )

2- بار قائم ناشی از وزن مرده و زنده کف طره ها . در این حالت Wp برابر مجموع بار مرده و زنده در کف طره ها می باشد . با قائم زلزله را باید به صورت شدت بار ( Kg/m^2 ) به کف طره ها اعمال نماییم . البته برای اینکار روشی دیگری وجود دارد ولی من بیشتر این روش را می پسندم . یعنی در واقع در حالت دوم شما باید بار قائم را زلزله را دقیقا همانند بار مرده و زنده به کف طره ها اعمال نمایید ( البته از نوع EZ )

مهندس جان سلام
اینها که گفتید تکلیف EZرا روشن کرد.آیا بار dead ,liveعادی علاوه بر EZبر کف کنسول وارد نمی شود؟
1392/06/10 , 01:36 ق.ظ
ارسال: #15
(1392/06/10 12:55 ق.ظ)emispid نوشته شده توسط:  
(1392/06/10 12:15 ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  به نظر من بار قائم طره ها دو دسته هستند :

مهندس جان سلام
اینها که گفتید تکلیف EZرا روشن کرد.آیا بار dead ,liveعادی علاوه بر EZبر کف کنسول وارد نمی شود؟

شما یکبار از قبل بار مرده و یکبار هم بار زنده را به کف طره ها اعمال کرده اید . حال می بایست دقیقا به همین روش مقدار بار قائم زلزله از نوع EZ را وارد نمایید .

پرسش و پاسخ در زمینه طراحی سازه های فولادی و بتنی در کانال تلگرام زیر
https://telegram.me/costbook
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نحوه کنترل تغییر مکان جانبی نسبی طبقات masud.mollayi 15 6,558 1395/07/25 12:41 ب.ظ
آخرین ارسال: vahid_di
  نحوه صحیح پایر کردن دیوار برشی بازشودار hajix8867 0 125 1395/07/13 10:44 ق.ظ
آخرین ارسال: hajix8867
  نحوه مدل كردن ميلگرد به عنوان بادبند سوله ahmadwin2 4 1,475 1395/06/25 03:58 ب.ظ
آخرین ارسال: janbozorgi
  نحوه اعمال ضریب 85 تا 90 درصدی تحلیل طیفی به استاتیکی در دریفت چگونه است؟ HOMAN1974 3 191 1395/06/19 01:41 ق.ظ
آخرین ارسال: farzad4m
Photo نحوه محاسبه برش پایه و کفایت دیوار برشی که علی بهنیا 38 8,994 1395/05/30 10:49 ب.ظ
آخرین ارسال: mehdipanahi
  نحوه اعمال درصد مشارکت بار زنده در طبقات با کاربری مختلف در ETABS Manciple 26 9,356 1395/05/08 02:04 ق.ظ
آخرین ارسال: LCIVIL.COM
Question نحوه خارج کردن مقاطع از لیست انتخاب خودکار در ایتبس One 3 343 1395/03/31 07:21 ب.ظ
آخرین ارسال: hhn1370
  نمایش نیروهای بوجو آمده برای شتاب نگاشت قائم vooodooo 0 182 1395/03/28 03:12 ق.ظ
آخرین ارسال: vooodooo
  نحوه تمدید لایسنس ایتبس؟؟؟ سر به هوا 2 325 1395/02/02 12:27 ب.ظ
آخرین ارسال: سر به هوا
  نحوه درنظر گرفتن اثر شلاقی: سر به هوا 7 489 1395/01/22 12:23 ب.ظ
آخرین ارسال: سر به هوا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان