امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرتان در مورد این پلان چیست
سلام نظرتان در مورد این پلان چیست
پاسخ
(1396/10/30 ، 12:09 عصر)kazemdanesh نوشته است: سلام نظرتان در مورد این پلان چیست 
[تصویر:  18xe_5555555555.png]

مکان کوچه ؟
نورگیر ها ؟
نوع اسکلت ؟
تو این پلان تراس وجود نداره و بعدا برای تاسیسات دچار مشکل میشه
اشپرخانه نورگیر و داکت نداره 
اتاق خواب ها بزرگ میباشند و بهتر است هر 2 اتاق خواب کمد داشته باشد و تراس پشت اتاق خواب والدین قرار بگیره
ورودی رو میشه بهتر کرد با تغییر درب ورودی یا سرویس
پاسخ
 سپاس شده توسط kazemdanesh
سپاس از شما که نظر نیک دادید. 
اسکلت بتنی است و این نقشه را برای سه طبقه میخواهم اعمار کنم. 
محل پنجره ها با خط زرد رنگ مشخص کردم.
طبق قانون شهر داری باید چهار طرف زمین دیوار شود و زیربنا داخل آن چهاردیواری و با فاصله حداقل 80 سانتی متر از آن ساخته شود. . عرض زمین من 14 متر است که در اینجا از 12 متر برای زیربنا در نظر گرفتیم. .بنابراین مشکلی از بابت نور نخواهم داشت. چون منطقه سردسیر است کوشش کردم پنجره ها کمتر باشد
اتاق خوابها حتما کمد دیواری خواهد داشت. (کمد دیواری در اتاق خواب ماستر مشخص شده است )
در مورد تراس هنوز به نتیجه نهایی نرسیدیم. 
و اینکه چطور میشه ورودی بهتری داشت ؟ 
و اینکه آیا میز غذاخوری 8 نفره یا بیشتر در محل غذاخوری جا میشه ؟ (قسمت جنوب آشپزخانه که به پذیرایی متصل است را نمیخواهم اپن بگذارم و دیوار باشه. اما قسمتی که متصل به غذاخوری است اپن خواهم گذاشت.

[تصویر:  ikb2_18xe_5555555555.jpg]
پاسخ
با سلام
دوست عزیز به نظر من
1-محل توالت روبروی نهارخوری اصلا جالب نیست
2 طول آششپزخانه زیاد و طول پذیرایی کم شده و تناسب خوبی نداره
3-درب حمام وقتی باز می شه از پذیرایی اشراف داره
4-دسترسی به خواب ها از وسط آشپزخانه و نهار خوری باعث تلفات مساحت زیاد شده
5-برای ورودی بیش از حد مساحت تلف شده
6-یه ستون زشت وسط پذیرایی انداختی
7-برای توالت بیش از نیاز مساحت تلف شده
8-اتاق سمت راست به این بزرگی می تونست یه حمام اختصاصی داشته باشه
9-اون اوپن که کشیدی خیلی طویل و فضاگیر و پر هزینه تموم میشه
در کل به نظر من نوع رمپ پله و محل اونو خوب انتخاب نکردی و به همین خاطر تناسبات نقشه به هم ریخته
پاسخ
(1396/11/4 ، 08:20 عصر)yasermeithamy نوشته است: با سلام
دوست عزیز به نظر من
8-اتاق سمت راست به این بزرگی می تونست  یه حمام اختصاصی داشته باشه
در کل به نظر من نوع رمپ پله و محل اونو خوب انتخاب نکردی و به همین خاطر تناسبات نقشه به هم ریخته

سلام و سپاس از راهنمایی شما. 
با توجه به تذکراتی که دادید. محل توالت، سایز آشپزخانه، دید حمام از پذیرایی، پنهان کردن ستون، حمام اختصاصی برای اتاق خواب ماستر اصلاح شد. فقط ورودی مستقیما رو به پذیرایی و نشیمن است که احتمالا با یک پارتیشن چوبی یا قفسه و یا غیره بتوان درستش کرد. ( قسمت غذاخوری را ترجیحا حذف کردم یا حتی میشود برای غذاخوری، از اتاق روبرو استفاده کرد.)*** خانمم آشپزخانه اوپن را نمی پسندد
باز هم نظر شما را میخواهم. ممنون

[تصویر:  jam3_untitled.jpg]
پاسخ
سلام علیکم

هر سه طرف کوچه است؟ ورودی فقط از سمت جنوب میتونه باشه یا از شمال و غرب هم دسترسی دارید؟
توی نقشه نوشتید قسمت جنوب که کوچه 12 متری قرار گرفته. یعنی حیاط ندارید؟
عرضتون 11 متره یا 12 متر؟ چه قانون جالبی. به خاطر جلوگیری از تلفات گرمایی باید دو دیوار به فاصله 80 سانتی متر داشته باشید؟

مهمترین ایراد نقشه دومتون اینه که اون اتاق خوابی که قراره ازش به عنوان غذاخوری استفاده بشه هیچ پنجره یا نورگیری نداره.
سرویس بهداشتی هم اگه نزدیک در ورودی باشه بهتره. الان توی این نقشه حمام و دستشویی رو یکی کردید؟
پاسخ
سلام
Arya68
[quote pid='65099' dateline='1516646078']

مکان کوچه ؟
نورگیر ها ؟
نوع اسکلت ؟
تو این پلان تراس وجود نداره و بعدا برای تاسیسات دچار مشکل میشه
اشپرخانه نورگیر و داکت نداره 
اتاق خواب ها بزرگ میباشند و بهتر است هر 2 اتاق خواب کمد داشته باشد و تراس پشت اتاق خواب والدین قرار بگیره
ورودی رو میشه بهتر کرد با تغییر درب ورودی یا سرویس

[/quote]

تراس چه امکانی رو برای عبور تاسیسات ایجاد می کنه؟
چه تغییری منظورتون بوده توی ورودی بدن؟ چطوری بشه بهتره؟

دوست عزیز به نظر من
8-اتاق سمت راست به این بزرگی می تونست  یه حمام اختصاصی داشته باشه
طول آشپزخانه و پذیرایی مگه چطوریه که تناسب نداره؟ چطوری بود تناسب داشت؟
منظورتون از ستون زشت، همونیه که کنج آشپزخانه است؟
پاسخ
(1396/11/10 ، 01:12 صبح)mir-zaei نوشته است: سلام علیکم

هر سه طرف کوچه است؟ ورودی فقط از سمت جنوب میتونه باشه یا از شمال و غرب هم دسترسی دارید؟ 
توی نقشه نوشتید قسمت جنوب که کوچه 12 متری قرار گرفته. یعنی حیاط ندارید؟
عرضتون 11 متره یا 12 متر؟ چه قانون جالبی. به خاطر جلوگیری از تلفات گرمایی باید دو دیوار به فاصله 80 سانتی متر داشته باشید؟
بزرگواری کردید که نظر دادید. برای وضاحت بیشتر نقاشی از وضعیت خانه، کوچه و مقررات شهرداری آپلود کردم. 
ورودی خانه از سمت جنوب هست و فقط همان ورودی را دارم. 
عرض زمین 14 متر است و طبق قانون 12 متر از عرض آن را برای زیربنا میتوانم استفاده کنم. باقی را دورش دیوار کشیده میشه. 

[تصویر:  7k9h_img_20180130_100654.jpg]
نقل قول: مهمترین ایراد نقشه دومتون اینه که اون اتاق خوابی که قراره ازش به عنوان غذاخوری استفاده بشه هیچ پنجره یا نورگیری نداره.
تمام اتاق ها، سرویس بهداشتی، اشپزخانه پنجره خواهند داشت.
در نقشه دوم از غذاخوری منصرف شدم و یک اتاق خواب اضافه کردم. البته خوشحال میشم نظرتان را در مورد پلان اول و دوم بدهید و اینکه کدام بهتر است؟ اولی دو اتاق خواب داشت و دومی سه اتاق خواب. 

نقل قول: سرویس بهداشتی هم اگه نزدیک در ورودی باشه بهتره. الان توی این نقشه حمام و دستشویی رو یکی کردید؟

دقیقا بخاطر همین جای سرویس بهداشتی رو اینطوری تغییر دادم. بله حمام و دستشویی یکی است.

[تصویر:  ylsf_27591070_1633719146719252_1698760630_n.jpg]
پاسخ
(1396/11/10 ، 01:25 صبح)mir-zaei نوشته است:
دوست عزیز به نظر من
...................
طول آشپزخانه و پذیرایی مگه چطوریه که تناسب نداره؟ چطوری بود تناسب داشت؟
منظورتون از ستون زشت، همونیه که کنج آشپزخانه است؟
با سلم مجدد
آقای میرزایی منظور من از تناسب بد اینه که در طرح اول به خاطر وضعیت ستونگذاری و قرارگیری پله مجبور بودن مساحت کمی رو به پذیرایی و مساحت زیادی رو به آشپزخانه و نهارخوری بدن و این جالب نیست
و وجود ستون در وسط پذیرایی برای چنین نقشه کوچکی اجتناب پذیر هست که زیبایی و کارایی فضا رو پایین میاره
پاسخ
در مورد نقشه های بعدی به نظر من درصد پایینی از مساحت به پذیرایی اختصاص داده شده واتاق خواب ها بسیار بزرگ طراحی شده اند به گونه ای که در عرض 12 متر می توان به راحتی سه اتاق خواب را در انتها کنار هم قرار داد
در مورد نوع آشپزخانه هم می توانستید آشپزخانه گرم را از سرد جدا کنید تا در زمانی که مهمان نیست کدبانو بتواند از فضای باز پذیرایی و تلویزیون استفاده نماید و کودکان را کنترل نماید
و در مورد چنین مساحتی وجود یک تراس خوب برای رخت پهن کردن و دستگاه پکیج و دلباز شدن محیط ضروری است که تعبیه نشده است
در ضمن شما می توانید حمام و توالت را در جایی مناسب کنار هم تعبیه نموده و یک درب سوم برای ورود به هر دو به عنوان درب بوگیر استفاده نمایید
و بزرگترین ایراد این نقشه از نظر من راهروی طولانیست که تلفات مساحت زیادی را باعث شده است
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود پلان معماری ساختمان مس***ی دو واحدی 170 متری(12*14) فرشاد امن خانی 1 17,452 1397/1/16 ، 11:59 عصر
آخرین ارسال: razie.slh
  درخواست پلان سمیع 3 1,855 1397/1/16 ، 12:39 عصر
آخرین ارسال: omid_rch
  درخواست نقشه و پلان برای ساختمان 9.5 در 11 متری Mahmoud4051 0 830 1396/11/1 ، 09:40 صبح
آخرین ارسال: Mahmoud4051
  نظر رهگشایتان در مورد پلانی که ترسیم کردم kazemdanesh 0 482 1396/7/15 ، 11:00 صبح
آخرین ارسال: kazemdanesh
  درخواست پلان Olurda 6 2,017 1396/7/7 ، 10:26 صبح
آخرین ارسال: Arshid
  درخواست پلان rg734 2 1,369 1396/6/26 ، 11:49 صبح
آخرین ارسال: محمدادریس
  پلان معماری آپارتمان 5طبقه ی 140 متری(14*10) فرشاد امن خانی 1 13,619 1396/2/7 ، 03:22 عصر
آخرین ارسال: 1234
  درخواست نقشه پلان ساختمان به ابعاد 25 * 7 peymanfbi 0 1,705 1395/12/23 ، 12:15 عصر
آخرین ارسال: peymanfbi
  پلان mehdi2002 0 1,253 1395/8/16 ، 05:57 عصر
آخرین ارسال: mehdi2002
  راهنمائی در مورد نوع سازه بتنی یا فلزی hamid novin 4 1,498 1395/7/8 ، 06:59 صبح
آخرین ارسال: hamid novin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان