امتیاز موضوع:
  • 46 رأی - میانگین امتیازات: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمایش خط پله در پله با سه بازو
سلام وقت بخیر سوالی داشتم من به دلیل محدودیت جا مجبورم پله سه طرفه رو مانند شکل زیر اجرا کنم یعنی از صفر صفر به 4.80

برسم با سه تا بازو 8 تای پله فقط نمیدونم چطوری باید تو پلان نمایش داده بشه و خط نمایش پله چگونه باشه کمکم می کنید اینم شکلش ؟

ایا باید خط چین هم رسم شه چطوریه

[تصویر:  em42whcdavmk4u9em424.jpg]
پاسخ
سلام
راه پله سه رمپه مثل شکل ضمیمه کشیده می شه البته عرض هر رمپ پله وعزض کل راه پله هم روی نقشه نشان داده میشه.تعداد پله رمپ وسط همیشه کمتر است.تعدادپله را درنقشه نشان نمی دهند نه با رسم ونه با با عدد.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
نظر شخصی خود من هم همین بود که مهندس سوگند گفت ولی میگن این برای وقتیه که قراره وسط پله اسانسور اجرا شه کل طرح ما ما دو طبقه می باشد و نیاز به اسانسور نیست بخاطر همین میخواهیم سه بازو اجرا کنیم یعنی اینطوری

[تصویر:  h03hx105j3xkqs2phcan.jpg]

بعنی سه تا بازو رو هم باشه البنه شکل بالا هم اشتباهه فقط خواستم منظورم رو برسونم که میخوام سه تا بازو 8 پله رو رو هم اجرا کنم باید اون رو چطوری تو نقشه پلان نشون بدم کمکم می کنید چون محدودیت شدید جا دارم امکان اجرا سه طرفه ندارم باید دو طرف اجرا کنم با سه بازو
پاسخ
درود
لطفا کل پلان را آپلود کنید تا درک بهتری از موضوع داشته باشیم.
انشالا با کمک دوستان مشکل حل خواهد شد.
پاسخ
سلام مرسی بابت کمک هاتون فکر کنم تونستم مشکل رو حل کنم عکس زیر رو نگا کنید
طرح ما یک ساختمان تجاری مس***ی بود یعنی طبقه همکف تجاری بود با ارتفاع 4.80 و طبقه بالا مس***ی با ارتفاع 3.20 راستش اولین بار بود با همچین موردی بر میخوردم مونده بودم تو پلان باید چیکار کنم تا اینکه به این نتیجه رسیدم که باید به اصل معنی پلان توجه کنم مکه معنی پلان این نیست که دوسوم ارتفاع رو برش بزنیم وبعد هرچی دیده میشه و ترسیم کنیم خوب بنا به محدودیتی که داشتیم باید پله دو طرفه اجرا میکردم پله دوطرفه هم اصولا دو بازه داره ولی ما برای رسیدن به 4.80 باید سه بازو اجرا می کردیم که من مونده بودم بازو سوم رو جطوری رو پلان نشون بدم خط چین رسم کنم اگه خط چین رسم کنم سرنوشت بازو دوم چی میشه اگه اون رو خط چین کنم خط چین ها میوفته رو بازو دوم و گنگ به نظر میرسه پس تصمیم گرفتم بازو اول و دوم رو بصورت دید وبصورت شکل زیر نشون بدم و بازو سوم رو رسم نکنم و تو برش نشون بدم ولی به شخصه تا به حال همچین نقشه ای رو ندیدم و نمیدونم ایا میشه یا نه ولی دیدم که اجرا شده ولی فایل اتوکدشو ندیدم امیدوارم کمک کنید و منظور دقیقم رو رسونده باشم
[تصویر:  15c7hq18l659stsg165w.jpg]
پاسخ
کل پلان یه مربع هست + همین
پلان چیزی نداره کل توضیحاتشو دادم
فقط نحوه رسم اتوکدشو نمیدونم چطوری میشه فکر کنم باید اینطوری باشه
پاسخ

با سلام و احترام خدمت شما
فکر میکنم اشتباه ترسیم کرده باشین
من یه شماتیک کلی از کار کشیدم
شاید کمکتون کنه.
و این که میگین اون سه طرفه فقط برای اسان سور است اشتباه است
حدودا سه سال پیش بود که این قانون تصویب شد که نباید اسانسور تو محوطه پله سه طرفه قرار بگیرد.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
با تشکر از شما...
ولی من میخوام پله رو دو طرف اجرا کنم این که شما رسم کردید شده سه طرفه .. ایا تونستم منظورم رو برسونم
من میخوام تو محیط دو طرفه 24 تا پله اجرا کنم یعنی 8تا بالا بری بازم پاگرد بازم 8 تا بالا بری بازم پاگرد بازم 8 تا پله بالا بری با تا برسی 4.80 با چشم پله 20

تو بیرونم هم دیدم اجرا کردن
پاسخ
سلامی مجدد
حقیقتش اولش فکر کردم میخواین پله سه طرفه بکشین اما مشکل دارین
و فقط عکس هارو دیدم
و متن هارو کلا نخوندم
اما این نظر اخری رو خوندم
بازم منظورتون رو کامل متوجه نشدم
یه چیز سر هم کردم و 5 تا طرح در حد پلان زدم
شاید به کارتون بیاد.
به هر حال ...
موفق باشین
فعلا

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   SABE T.rar (اندازه: 21.29 KB / تعداد دفعات دریافت: 58)
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نحوه نمایش همه اندازه ها SAEED1308 1 694 1395/8/6 ، 03:13 عصر
آخرین ارسال: chiften
  عدم نمایش بخشی از نقشه k.hajivand 0 670 1395/5/10 ، 02:53 عصر
آخرین ارسال: k.hajivand

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان