امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نیروی محوری ستون و موضوع بهسازی
سلام ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدین
1-مقدار نیروی محوری ستونها در سوله
2-ومقدار وزن طبقات و نیروی برشی وارد بر طبقات رو از کجا بگیرم و منظور ازloc در نرم افزار etabs چه چیزیست؟
3-فاصله مرکز جرم و مرکز سختی رو در ایتبز چطوری پیدا کنم بدون محاسبات دستی
سوال 2 و 3 من در رابطه با بهسازی سازه هاست و اگر بیشتر با بهسازی آشنا هستید کتاب یا جزوه یا هر مطلبی دارید بهم برسونید
ممنون از همه دوستان و همکاران
تا نیست نگردی ره هستت ندهند

این مرتبه با همت پستت ندهند

چون شمع قرار سوختن گر ندهی

سر رشته روشنی بدستت ندهند
پاسخ
مساله بهسازی مساله ایست که در چند سال آینده حتما در مباحث گنجانده میشوند
چون ترمیم و افزایش طبقات و مواردی از این نظیر خیلی بیشتر میشوند
و نیاز به علم گفتاری و تحلیلی در این موضوع روز به بیشتر مطرح میشود
البته در کشورهای اروپایی خیلی اهمیت داره و در ایران تازه داره جا می افته و این موضوع عنوان خیلی از پایان نامه های امروز کارشناسی ارشد و دکتری شده
خیلی خوبه مهندسینی که نیت محاسبه دارند و میخواهند بیشتر در این مورد فعالیت کنند این موضوع را هم یاد بگیرند و از نرم افزارهای سازه ای و کاربردشان و نحوه استفاده در این موضوع را ید بگیرند
دیروز این مطلبو من قرار دادم و کسی پاسخی نداده انتظاری هم ندارم که پاسخمو بدین ولی برای درامد زایی و کارهای تحقیقی واقعا عالی ازش در می اد.خیلی خوب میشد این سایت که مال کل ایرانه و انحصار ایرانه چند نفر براش پاسخی داشتند
ممنون از تمام مهندسینی که برای سایت زحمت میکشند

پاسخ
سلام
من جواب سوالاتی را که اطلاعاتی از آن داشتم برای شما توضیح خواهم داد :
جواب سوال 2 : مقدار وزن از منوی File زیر منوی Print Tables گزینه summary Report را انتخاب کنید و دکمه ok را انتخاب کنید سپس تمام گزارشات سازه قابل مشخص است که برای بدست آوردن وزن طبقات شما باید جرم طبقات ( mass ) را در شتاب ثقل زمین ضرب نمایید ( 9.81 متر بر مجذور ثانیه ) برای مشاهده برش پایه هم در همین برگه می توانید برش پایه هم در همین برگه قابل مشاهده است .

جواب سوال 3 :برای مشخص کردن فاصله بین مرکز جرم وسختی شما هم می توانید از همین منوی فایل که در بالا فرمود م استفاده کنید و هم می توانید از منوی display دستور show tables را انتخاب کرده حال در برگه ای که باز می شود در قسمت ANALYSIS RESULTUS روی علامت + کلیک نمایید و از کشوهای باز شده در مربع گزینه bulding ouput کلیک نمایید و گزینه center mass rigidity را انتخاب نمایید حال در این جدول Xcm , Ycm مختصاتهای مرکز جرم هستند و Xcr , Ycr مختصاتهای مرکز سختی می باشد که باید بر حسب بعد ساختمان از جهت x, y فاصله این مقدار را حساب نمایید
موفق باشید
پاسخ
سلام
در تکمیل گفته های دوست عزیزم مهندس بابایی.شما میتونید با روشی که در جواب ایشون به سوال 3 گفتن هم وزن سازه و هم مراکز جرم و سختیو بدست بیارید به این صورت که در ستون mass جرم هرطبقه نوشته شده که باتوجه به واحد باید در شتاب گرانشی ضرب بشه
در مورد loc هم منظور location هستش و در ایستگاه های گزارش خروجی...به صورت پیش فرض در ابتدا ،وسط و انتهای المان نتایج گزارش میشه

در مورد سوال 1 هم نیروها مانند ستون های دیگه وبه روش های مختلف بدست میان
با طراحی ستون و کلیک راست روی ستون
یا از show table>frame output >frame forces>column forces برای هرترکیب بار یا حالت باری نیروهای ستونو بدست بیارید

در مورد تاخیر در جواب دادن به پرسش های شما بگم که متاسفانه در بعضی روزها اتفاق میفته که مدیران سایت و یا دوستان دیگر به خاطر مشغله های خودشون نمیتونن به سایت سر بزنن.من هم خودم 24 ساعت سر نزدم به سایت .واین جواب ندادن به این علت نیست که کسی نخواد به شما کمک کنه
موفق باشید
پاسخ
ممنونم از پاسختون مهندس بابایی و مهندس فلاح منش
واقعا خوش به حال سایت با چنین مدیران فعال و با تجربه در رشتشون
دوباره متشکرم از همه همکاران

پاسخ
سلام
خواهش می کنم انجام وظیفه است
در زمینه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای دوست داشتید بیشتر اطلاعات داشته باشید من توصیه می کنم در این زمینه به این سایت رجوع نمایید در ضمن یک سمینار اموزشی در همین مورد در دانشگاه گیلان رشت برگزار شده بود که دقیقا خلاصه این سمینار به صورت پاورپوینت برای دانلود گذاشته شده است
لطفا جهت بازدید این سایت ها بر روی لینک کلیک نمایید .

http://www.omranpooya.com/CivilEng/Retrofitting.aspx

http://www.saze808.com/index.php?option=...Itemid=225

موفق باشید وسربلند
پاسخ
واقعا لینک هاتون مفید بودند
ممنون

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نیروی جانبی طبقات برای هر مود sma519 0 72 1396/6/26 ، 07:23 عصر
آخرین ارسال: sma519
  تنظیمات طول موثر ستون فلزی marsello 1 137 1396/4/25 ، 10:48 صبح
آخرین ارسال: حمید فلاح منش
Rainbow طرح نشدن ستون ها فوری Sahandseyedi 1 218 1396/3/10 ، 01:17 صبح
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  ستون گذاری و صفحه ستون crywolf222 1 282 1395/12/20 ، 05:56 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  طراحی دستی ستون ها امین سمسار 0 451 1395/10/26 ، 10:11 صبح
آخرین ارسال: امین سمسار
  اندازه مناسب ابعاد تیر و ستون در ایتبس سازه های بتنی 7mycivil 2 570 1395/10/17 ، 03:47 عصر
آخرین ارسال: 7mycivil
  نمایش تیر ها و ستون هارو در یک الویشن سازه مد نظر در ایتبس مبتدی95 6 538 1395/10/11 ، 12:02 صبح
آخرین ارسال: civil92
Sad مشکل نمایش صفر آرماتور (خاموت) برشی تیر و ستون sasan.ce 5 583 1395/7/26 ، 12:51 عصر
آخرین ارسال: sasan.ce
  دیدن حداکثر ظرفیت تیر یا ستون برای خمش،برش و...از ایتبس ali_deylami 11 8,101 1395/6/25 ، 03:04 عصر
آخرین ارسال: jamshid1372
  افزایش دان ظرفیت برشی و خمشی ستون ها فلزی hajix8867 0 406 1395/6/3 ، 09:33 صبح
آخرین ارسال: hajix8867

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان