پیشنهاد ما به شما " ویژه ها "
/ آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان بتنی و فلزی از اول تا آخر در ایتبس و سپ و سیف(Etabs&Sap&safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

[-]
آخرین ارسالی ها
تحلیل پوش آور آداپتیو
شروع کننده:kiani20090 آخرین ارسال توسط:kiani20090 پاسخ ها:9 پرسش و پاسخ در مورد Sap2000 مشاهده:330 زمان:1393/08/10
بررسی سازه های غشایی
شروع کننده:saze20 آخرین ارسال توسط:mohammadmahdi2 پاسخ ها:1 مجلات مشاهده:29 زمان:1393/08/10
چند سوال در رابطه با safe
شروع کننده:hadi_kt آخرین ارسال توسط:mohammadmahdi2 پاسخ ها:10 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:328 زمان:1393/08/10
مشخصات فنی عمومی کارهای ساختمانی
شروع کننده:saze20 آخرین ارسال توسط:saze20 پاسخ ها:0 مجلات مشاهده:22 زمان:1393/08/09
معماری معاصر (دکتر کیانی)
شروع کننده:saze20 آخرین ارسال توسط:saze20 پاسخ ها:0 مجلات مشاهده:14 زمان:1393/08/09
شناخت مواد و مصالح ساختمانی
شروع کننده:saze20 آخرین ارسال توسط:saze20 پاسخ ها:0 مجلات مشاهده:19 زمان:1393/08/09
عناصر و جزئیات ساختمانی
شروع کننده:saze20 آخرین ارسال توسط:saze20 پاسخ ها:0 مجلات مشاهده:20 زمان:1393/08/09
دانلود کتاب اقلیم و معماری
شروع کننده:saze20 آخرین ارسال توسط:saze20 پاسخ ها:0 مجلات مشاهده:11 زمان:1393/08/09
دانلود جزوه تصویری عیوب جوشکاری در سازه های فلزی (50 صفحه)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:44 زمان:1393/08/09
دانلود آیین نامه ACI318-14
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:admin پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:35 زمان:1393/08/09
Plugin By Hamed

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 108 رأی - میانگین امیتازات: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وارد کردن نقشه توپو گرافی به لند
1391/02/07 , 08:49 ب.ظ
ارسال: #1
وارد کردن نقشه توپو گرافی به لند
دوست عزیز چگونه میشه نقشه توپو گرافی را وارد لند کنیم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1391/02/07 , 09:47 ب.ظ
ارسال: #2
RE: وارد کردن نقشه توپو گرافی به لند
(1391/02/07 08:49 ب.ظ)24719 نوشته شده توسط:  دوست عزیز چگونه میشه نقشه توپو گرافی را وارد لند کنیم؟

منظورتون از نقشه توپوگرافی چی هست؟

اگه می خواید توی برنامه ی لند یه نقشه ی توپوگرافی داشته باشید اول باید نقاط برداشت شده از روی زمین مورد نظرتون رو وارد برنامه کنید و در قسمت مربوطه نقاط برداشت شده رو تبدیل به نقشه ی توپوگرافی کنید.

اگه دارید یک پروژه ی راه انجام میدید استادتون به شما یک فایل نقاط می ده و یا می گه برید از وزارت راه بگیرید،کاری که شما باید انجام بدید این هست که نقاط رو در برنامه ی لند وارد کنید و راهتون رو طراحی کنید.
در مورد قسمت دستی پروژه ی راه هم شما باید بک نقشه ی توپوگرافی تهیه کنید و مسیرتون رو باتوجه به شیب جاده با پرکار زدن بدست بیارید

اینم یک گروه فایل برداشت شده نقاط که برای پروژه ی خودم انجام داده بودم.

دانلود نقاط برداشت شده از یک زمین برای پروژه ی راه
برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP & ETABS و طراحی پی در SAFE
http://www.mycivil.ir/forum/showthread.php?tid=2979
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1391/02/07 , 11:20 ب.ظ
ارسال: #3
با سلام خدمت مهندس عزیز
من یک نقشه توپو گرافی در اتوکد از استاد گرفتم ومیخوام پروژه راه با لند انجام بدم برای اینکار باید نقشه توپو را از اتوکد به اتوکد لند منتقل کنم وبقیه کار مثل مسیر یابی ....را با نرم افزار انجام بدم
اره یکی از کار ها هم دادن نقاط به نرم افزار لند می باشد بعد از روی نقاط منحنی میزان ها را رسم میکنند
اما روشی هم هست که نقشه توپو را وارد لند مکیند و بعد برای آن یک پروزه تعریف میکنم ولی من این کار را انجام میدم ولی متاسفانه خطا میده.
راستی مهندس بهترین کتاب آموزش نرم افزار لند موجود را معرفی کنید.
1391/02/07 , 11:52 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1391/02/07 11:59 ب.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #4
من خودم تا حالا اتفاق نیافتاده بخوام از اتوکد برای لند خروجی بگیرم ولی برای مشکل شما یه جستجو کردم تو گوگل به این نتیجه رسیدم که چند تا روش وجود داره

یکی مشکل شما رو داشت به این صورت مشکلش حل شد

با سلام خدمت دوستان گرامی

اگر یه سری نقاط در یک فایل اتوکد داشته باشیم و بخواهیم مختصات آن نقاط را به صورت یک فایل text به صورت penzc و یا به صورت enzc بدهد ، آیا لیسپ و برنامه ای وجود دارد که این عمل را برای ما انجام بدهد؟؟

با تشکر از دوستان عزیز

سلام
با استفاده از برنامه رایگان dxf2xyz می تونی از فایل اتوکد،خروجی مختصات بگیری.

پیشنهاد میکنم که ابتدا TEXT ایجادکن و نام نقطه رو تایپ کن
سپس TEXT رو دقیقا بر روی نقطه مورد نظر قرار بده
در مرحله آخر،فایل DWG رو به فرمت اتوکد 2000 ذخیره کن
ودر برنامه DXF2XYZ در قسمت Entities فقط بخش text تیک بزن
و بر روی save کلیک کن.
حالا فایل .xyz رو باز کن و در خطوط پایانی مختصات نقاط رو با نام اون نقطه میتونی ببینی!

دانلود برنامه
http://s2.picofile.com/file/7329794729/D...Z.rar.html

دوست عزیز برای خروجی گرفتن مختصات نقاط راههای زیادی وجود داره ولی این فرمتی که شما خواستید مربوط به land هست و فقط وقتی که دیتابیس نقاط در نرم افزار موجود باشه میتونید ازش با این فرمت خروجی بگیرید.
ولی در اتوکد بهترین روش اینه که در خط فرمان DX رو تایپ کنید و بعد از انتخاب نقاط مورد نظر میتونید مشخصات نقاط یا هر چیز دیگه ای رو که انتخاب کردید به فرمت اکسل داشته باشید.
برای اطلاعات کاملتر میتونید به راهنمای خود اتوکد مراجعه و عبارت Dataextraction رو جستجو کنید.

یه راه کروکثیف اما سریعش اینه که از همه نقطه ها list بگیری بعد list رو کپی پیشت کنی تو word بعد شروع به ویرایش و Search,Replace کنی (که باید مهارت داشته باشی) بعد فایل رو ذخیره کنی و اینبار در Excel بازش کنی و ویرایش های نهایی رو انجام بدی و csv ذخیره کنی.
اگر این کارتو ران نمیندازه دقیقا بگو چی میخوای (ترتیب اعداد نقاط برات مهمند یا نه و هر نکته ای که به نظرت میرسه) تا ببینم میشه سریع برات بنویسم بذارم.

دیالوگ گرفته شده از سایت
http://forum.geomapia.net/showthread.php?p=20224
است.

در مورد کتاب هم من برای پروژه ی خودم ار کتاب آموزش لند آقای فرزاد جعفریه استفاده کردم که استاد خودم بوده و انتشارات دانشگاه آزاد زنجان هست و مخصوصو انجام پروژه ی راه هست و اگه داشته باشی به راحتی می تونی پروژه تو انجام بدی ولی فکرکنم فقط تو زنجان پیدا بشه

اگه مشکلت حل شد خوبه اینجا روش انجام کارتو توضیح بدی

سپاس شده توسط 24719
1391/02/08 , 12:24 ق.ظ
ارسال: #5
مهندس این لینک توپوگرافی چه جوری میشه این برد توی لند یا از ازش فایل نقاط را برداشت کرد.پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم
http://goodarzbargahi.persiangig.com/doc...283%29.rar
1391/02/08 , 12:37 ق.ظ
ارسال: #6
(1391/02/08 12:24 ق.ظ)24719 نوشته شده توسط:  مهندس این لینک توپوگرافی چه جوری میشه این برد توی لند یا از ازش فایل نقاط را برداشت کرد.پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم
http://goodarzbargahi.persiangig.com/doc...283%29.rar

گفتم که تا حالا این کار رو انجام ندادم شرمنده
برنامه ی لند رو هم توی کامپیوتر ندارم که تست کنم بهترین کار این هست که از استادتون کمک بگیرید
شرمنده

1391/02/09 , 07:22 ب.ظ
ارسال: #7
مهندس کتاب آموزش لند آقای فرزاد جعفریه چه جوری میشه پیدا کرد؟
1391/02/10 , 02:21 ب.ظ
ارسال: #8
چون ایشون استاد دانشگاه آزاد زنجان هستند و کتاب منتشر شده توسط دانشگاه آزاد انتشار شده،کتابش فقط توی دانشگاه و شهر زنجان پیدا میشه

شما کجا هستید؟

1391/02/10 , 04:03 ب.ظ
ارسال: #9
من بوشهر هستم و متاسفانه دسترسی به دانشگاه ندارم اگه واقعا کتاب خوبی و میشه کارای پروژه را با آن انجام داد .شماه مرکز پخش کتاب ویا کتاب فروشی که بشه کتاب را تهیه کرد درااختیار من بزارید .با سپاس
1391/02/11 , 11:22 ق.ظ
ارسال: #10
کتاب رو من دادم به دوستم ولی چشم بزودی اطلاعات کامل کتاب رو می زارم.

ارسال پاسخ 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مشکل در باز کردن فایل civil3d 2014 در 2009 aminbadrkhani 1 141 1393/06/25 08:52 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  راهنمایی درباره نقشه توپوگرافی hamid1002 1 253 1393/05/14 10:07 ب.ظ
آخرین ارسال: Reza-MSR
  باز کردن فایل اتوکد با لند؟؟ gh.karbasi 11 656 1393/03/28 10:50 ب.ظ
  خاموش کردن خطوط ارتفاعی صفر سپیده21 3 347 1393/02/06 09:26 ب.ظ
  مشکل در ذخیره کردن لند hojat70 2 264 1393/01/08 12:09 ق.ظ
آخرین ارسال: hojat70
  رسم نقشه توپوگرافی hatami.jsu 8 670 1392/11/18 10:57 ب.ظ
  نقشه های توپوگرافی مورد استفاده لند؟ kaka410 4 741 1392/08/04 12:26 ق.ظ