امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش درمورد نقشه فونداسیون
با سلام
دوستان
دومقطع از نقشه فونداسیون اجرایی یک سازه فلری به پیوست ارائه گردیده است .با توجه به اینکه در شکل 2 در باره قطر وتعدادمیلگرد مقطع F1از شکل 1 توضیح داده شده پس منظور ار توضیحات فیروزه ای رنگ نوار F1شکل 1چیست .آیا این توضیح مغایر با توضیح شکل 2 نیست.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)

پاسخ
اینجا مشکل چیه ؟
در نقشه پی اون قسمت که شما انتخاب کردین صفحه ستون ها هستش دیگه ...
مشکل شما کجاست؟
پاسخ
mr. samعزیز
منظورم نوشته فیروزه ای رنگ است که کفته
"Add 501q BoT "L=400"
Add 401q Top "L=500"

پاسخ
تو عکس خیلی خوب واضح نیست ولی 100% آرماتورهای تقویتی هستش .
مثل این حالت
add 5fi18 bot L=5m
ولی تو عکس 501 401 دیده میشه
عکس واضح تر نداشتین بذارین؟
اصلا هیچی معلوم نیست
پاسخ
آرماتورهای تقویتی بالا و پایین هستن
آی دی تلگرام r_lachianani@
پاسخ
نقشه اصلی را هم کذاشتم تاخوب ببینیدوبهتر قضاوت کنید.من هم فکر می کنم اشتباه تایپی شده ومنظور
add 5fi18 top L=5m
add 4fi18 bot L=5m

هست ولی گفتم شاید 401fi
هم معنی دارد ومن خبر ندارم.
ولی با جوابهایی که عنایت فرمودید مشکلم دوتا شد.تیرآهن وپلیت تقویتی را می دانم ولی در باره میلگرد تقویتی بیشتر توضیح دهید.غیر از میلکرد نمره 18 ای هست که به طول 14 متر در طول نوار f1 مصرف می شود؟واگر چنین هست در این نقشه دقیقا در کجای پی مصرف می شود وکاربردش چیست وچگونه به میلگرد اصلی وصل می شود؟

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   11.rar (اندازه: 890.58 KB / تعداد دفعات دریافت: 53)

پاسخ
4fi18 bot
5fi18 top
L4 va 5

این درسته.
درسته تو نقشه هم 401 نوشته ولی به نظر من 0 فی هستش که اشتباهی 0 تایپ شدده چون اگه عرض اون قسمت از نوار رو هم نگاه کنی 1.2 متر هستش اصلا نمیشه 401 تا میلگرد اونجا گذاشت.

14 متر اگه طول نوار هستش بازم مشکلی نیست یه 12 متر میذارن که میشه 11.70 که 30 مربوط به خم حدودا بسته به شماره آرماتور + 1 متر اینا هم هم پوشانی و یه آرماتور دیگه برای ادامه اش.
پاسخ
این مورد میلگرد تقویتی فونداسیون می باشد که علاوه بر میلگردهای طولی باید بکار رود. در نقشه مورد اشاره و قسمت مورد اشاره کمی اشکال تایپی می باشد و آن حرف T می باشد که کمی جابه جا شده است. در تصویر زیر با کادر مشخص و تصحیح کردم. میلگردهای تقویتی با تعداد و طول در نقشه نمایش داده شده است مثلا در همین تصویر اصلاحی که قرار دادم از 4 عدد میلگرد فی 18 به طول 4 متر باید در قسمت شبکه زیرین نوار فونداسیون استفاده شود.
موفق باشید.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

حضرت محمد (صلي الله عليه و آله) : بدانید کسی که نمی داند نباید از آموختن شرم کند که قیمت هرکس بقدر معلومات اوست.
امام علی (ع) : برای هر چیزی زکاتی است و زکات علم نشر آن می باشد.
پاسخ
با سلام
من دو سئوال مطرح کردم ودوستان لطف کردند یکی را جواب دادند ولی سئوال دومم بی جواب مانده.
در مورد سازه های فلزی یکی از راههای تشخیص لزوم استفاده از تیرآهن یا پلیت تقویتی مشاهده تنش بالا در ستون وتیر است که به صورت بصری هم به رنگ قرمز ظاهر می شوند.استفاده از سایز بالاتر IPE،دوبل IPE ونهایتا پلیت اغلب کارساز است.که با اعمال تغییر وآنالیز وredesignمی شود به صحت یا سقم نتیجه پی برد.
حال در مورد فونداسیون یا سازه بتونی .از چه ظریق می توان لزوم این تقویت را احساس کردوانتخاب نوع تقویت وروش اعمال آن وراستی آزمایی نتیجه چگ.نه هست.دوستان محبت وراهنمایی کنند.

پاسخ
سلام
در طراحی ما میایم 1 میلگرد گذاری تعریف میکنیم مثلا QT20@15 و به سیف معرفی میکنیم
و در تنظیمات مشخص میکنیم که اگر جوابگوست که هیچ
در غیر اینصورت مقدار ارماتور تقویتیو بگو بهمون
این کلیتش بود
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  توضیحات لازم در ابتدای آلبوم نقشه ها TMXRN 3 1,711 1393/6/23 ، 07:56 عصر
آخرین ارسال: sotoodeh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان