مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
معرفي سايت فارسي سئو
شروع کننده:mehranolomi آخرین ارسال توسط:mehranolomi پاسخ ها:0 موضوعات متفرقه مشاهده:6 زمان:1395/09/20
فیلم انجام یک پروژه کامل راه در نرم افزار civil3d 2016
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش طراحی با civil 3d و Land مشاهده:35 زمان:1395/09/20
کتاب طراحی سازه های فولادی آقای میرقادری و ازهری
شروع کننده:engineer2014 آخرین ارسال توسط:siamak_meybodi پاسخ ها:3 طراحی سازه های فولادی مشاهده:7214 زمان:1395/09/20
فیلم آموزش کامل پروژه بتن با Etabs 2015
شروع کننده:mosa2 آخرین ارسال توسط:mosa2 پاسخ ها:0 آموزش Etabs به صورت فیلم مشاهده:34 زمان:1395/09/20
اسمبلی برای بزرگراه
شروع کننده:kaveh1899 آخرین ارسال توسط:1q2w3e4rr پاسخ ها:1 درخواست ها مشاهده:93 زمان:1395/09/20
دانلود نقشه اتوکد جزیره کیش
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:Lilithr پاسخ ها:1 بلوک های آماده اتوکد (مبلمان،پنجره،درب،درخت،میز،و......) مشاهده:1951 زمان:1395/09/19
دانلود آموزشه نحوه اعمال بار برف در قابهای شیبدار ( سوله ها ) در ETABS 2015
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 آموزش های مکمل Etabs مشاهده:79 زمان:1395/09/19
دانلود کتاب جدول اشتال اصلی آلمانی ویرایش بیست و چهارم (Stahlbau Profile 24th editio
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 کتاب های لاتین مشاهده:81 زمان:1395/09/19
دانلود مجموعه مثالهای حل شده بار کمانشی ستونها ( Pcr ) در SAP + آموزش نرم افزار SAP
شروع کننده:admin آخرین ارسال توسط:rasul69 پاسخ ها:8 آموزش نرم افزار Csi Sap2000 مشاهده:3513 زمان:1395/09/19
دانلود نسخه فارسی و قابل جستجوی استاندارد 2800 ویرایش چهارم
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:فرشاد امن خانی پاسخ ها:0 نشریه و آیین نامه های نظام مهندسی مشاهده:85 زمان:1395/09/19

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در رابطه با مراحل انجام گام به گام یک پروژه فولادی
1392/02/23 , 12:02 ب.ظ
ارسال: #21
RE: مراحل انجام گام به گام یک پروژه فولادی(پرسش و پاسخ)
هرچه در قسمت پلان های اتوکد سایت چیزی پیدا نکردم
اما باز هم پلان پارکینگ رو رسم کردم
آپلود شد.
گام بعدی چی هستش؟

فایل‌(های) پیوست شده
پلان پارکینگ.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 14
اندازه 45.53 KB

از این برکه باید یه دریا بسازیم،یه دریا به عمق یه عشق قدیمی
instagram:Irancivilengineers

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1392/02/23 , 03:20 ب.ظ
ارسال: #22
سلام علی آقا
من وارد پرسشوپاسخهای قدم به قدم وآموزشی این تاپیک نمی شوم ولی استنباط کلی خودم را
به عنوان یک مبتدی به شرح ذیل تقدیم می کنم.اگردوستان
پلان یک سازه را بدقت ببینند متوجه می شوندهم وابسته به یکسری محاسبات دستی می باشد وبخشی از اطلاعات آنهم از تحلیل نرم افزاری قابل استخراج هست. لذا قبل از هرنوع ترسیم پلان سازه ابتدا مواردی را که مهندس حمید فرمودند انتخاب می گردد بعد نوبت مواردی مثل مشخص کردن نوع خاک وزمان تناوب و ضریب بازتاب ساختمان،ضریب زلزله دردو سمت وغیره می رسد که یا از آیین نامه استخراج می شوند یا ازمحاسبه دستی.آنگاه نوع قاب بندی،محل بادبندی وغیره معین می شوندوبا توجه به مجموعه اطلاعات فوق استارت پیاده سازی وتحلیل سازه درایتبس زده می شود. ابتدا سازه وسپس مقاطع ومشخصات متریال در نرم افزار معرفی می گردند آنگاه بارگذاری انجام داده ومعرفی نوع وترکیب بارها وتنظیمات ویژه مورد نیاز نرم افزار را مطابق آیین نامه انجام وسپس انالیز وطراحی می شود .پس از رفع خطاها ومعین شدن نوع ومقاطع تیرآهنها یا میلگرد تیرهاوستونها و وقطر ناودانیها وغیره
از روی خروجی ایتبس سراغ تحلیل پی ساختمان در سیف می روند .پس از معین شدن کلیه اطلاعات مربوط به مقاطع تیرها وستونها وپی، تازه زمان ترسیم پلان سازه فرامیرسد.در این مرحله ،هم امکان انتخاب جهت تیرریزی راحت تر است هم رسم دیتایل ستونها واتصالات وفونداسیون وغیره عملی ست وهم می توانند متره وبرآورد خود را کامل کنند.
پس اگر منظور مهارت در ترسیم نقشه سازه هست نیاز به این مراحل سخت نیست ومستقیما می شودسراغ شیت تمرینی رفت وهر دیتایل فرضی را کشید ولی اگر مقصود ارائه یک نقشه سازه اجرایی است تمام مراحل بالا وحتی موارد ازاین قلم افتاده بایستی قبل از شروع ترسیم پلان سازه انجام شود.

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
1392/02/23 , 03:40 ب.ظ
ارسال: #23
سلام
من پروژه مو تا تحلیل ادامه دادم. الان باید نتایج وزن و برش ایتبس رو با مقادیر دستی مقایسه کنم. سوالم اینه که اون قسمت از وزن تیرچه بلوکو که ایتبس خودش محاسبه می کنه علاوه بر اون بار گسترده ای که بهش وارد میکنیم، چظور حساب میشه؟
وزن 5 سانت بتن با وزن بلوکها؟
وزن بلوک رو چطور حساب میکنه؟ ما چندجور بلوک دارم سفالی و سیمانی و ... ایتبس معیار محاسبه ش چیه؟
ممنون
1392/02/23 , 04:07 ب.ظ
ارسال: #24
سلام
کلا در ایتبس چیزی به عنوان تیرچه بلوک نیست ما فقط دال بتنی و تیرچه هارو معادل سازی میکنیم
1 مقطع 1 متری از سقفو بررسی کنید
مثلا 5 سانت بتن کف با 2 تا تیرچه 25سانتی برای 1 مت
معادل 10 سانتی متر بتن ریزی کف یعنی چیزی حدود 250کیلوگرم بر متره
ضمن اینکه اگر قراره تیرچه و بل.ک سفالی باشه باید وزن بلوک ها محاسبه بشه و در بارگذاری لحاظ بشه
ولی اگه تیرچه و بلوک پلی استایرن باشه چون وزن خاصی نداره اوی محاسبات تاثیری نداره

[URL][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1392/02/23 , 04:14 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1392/02/23 04:16 ب.ظ، توسط الهام الف.)
ارسال: #25
خیلی ممنون
اون معادل 10 سانت که فرمودین رو متوجه نشدم.
خوب من بلوکامو میخوام پلی استایرن بذارم. طبق جزئیات بارگذاری با اندازه 400 تا بار گسترده به کفها وارد کردم الان که وزنها رو از تحلیل میخونم درست درنمیاد. وزن اون 5سانت بتنو که به دستی اضافه میکنم یعنی بار کف رو 400+125=525 میگیرم بازم وزن دستیم از وزن ایتبس کمتر میشه(حدود 150 تن کمتر).
نمیدونم مشکل از کجاست
لطفا اگر امکان داره راهنمایی کنید

(1392/02/23 04:07 ب.ظ)حمید فلاح منش نوشته شده توسط:  سلام
کلا در ایتبس چیزی به عنوان تیرچه بلوک نیست ما فقط دال بتنی و تیرچه هارو معادل سازی میکنیم
1 مقطع 1 متری از سقفو بررسی کنید
مثلا 5 سانت بتن کف با 2 تا تیرچه 25سانتی برای 1 مت
معادل 10 سانتی متر بتن ریزی کف یعنی چیزی حدود 250کیلوگرم بر متره
ضمن اینکه اگر قراره تیرچه و بل.ک سفالی باشه باید وزن بلوک ها محاسبه بشه و در بارگذاری لحاظ بشه
ولی اگه تیرچه و بلوک پلی استایرن باشه چون وزن خاصی نداره اوی محاسبات تاثیری نداره
1392/02/23 , 04:32 ب.ظ
ارسال: #26
ببینیدشما تیرچه هاتونم هستن که ارتفاع مثلا 25 سانتی دارن با عرض 10سانت
در هر متر 2تا تیرچه داریم که در کل میشه برای هر متر
0.1*0.25*2=0.05 یعنی معدل 5سانتی متر هم بتن تیرچه ها میشه
10 سانتی که من گفتم جمع این 5 سانت با 5سانت بتن داله
یعنی 250 kg/m2

1392/02/25 , 01:46 ق.ظ
ارسال: #27
(1392/02/23 03:20 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  پس از معین شدن کلیه اطلاعات مربوط به مقاطع تیرها وستونها وپی، تازه زمان ترسیم پلان سازه فرامیرسد.

میلاد عزیز ممنون که اهمیت میدی به پست!
اما هیچ دلیلی واسه اینکه شما تو پست شرکت نکنی رو بنده نمیبینم!
بهر حال هر کس فکری داره! تلاش میکنیم بهترین اون رو از نظر خودمون پیدا و اجرا کنیم.
و من مطمئنم که حمید عزیز از همکاری شما در پست خوشحال هم خواهد شد.

و اما سوال: اگه ما پلان سازه رو نداشته باشیم از کدامین الگو باید برای مدلسازی در نرم افزار استفاده کنیم؟

1392/02/25 , 02:35 ق.ظ
ارسال: #28
علی جان
سوتفاهم نشود من چون اطلاعات جامعی ندارم اغلب سعی می کنم دخالت نکنم ولی در حدی که در وسعم باشد نظر می دهم وخوشبختانه براحتی نطرات اصلاحی دوستان را هم می پذیرم.
ببینید یک پلان سازه مثلا همین که پیوست کرده ام.اطلاعات رقومی زیادی دارد.که اکثرا از طریق محاسبه دستی ویا تحلیل نرم افزاری بدست می آید.تا این اطلاعات نباشتد پلان سازه بدرد نمی خورد .مثلا به پلان فونداسیون همین شیت پیوستی دقت بقرمایی.تعداد وقطر میلگردها وخاموتها ومیلگردهای تقویتی را دارد.اتصالات بیس پلیتها را هم دقیقا معین کرده.ققط چارچوب کلی این پلان قابل برداشت از پلان معماریست ولی در اینجا محل ستونها تعیین کننده اند چون در ایتبس همانطور که می دانید تعدادردیف جهت xوجهت y از طریق این ستونها قابی تشخیص است.انتخاب اولیه محل ستونها هم به نظر مهندس محاسب بستگی دارد .البته اطلاعات مربوط به تعداد طبقه،ارتفاع طبقات ومحل بازشوها وغیره نیز از پلان معماری به عاریه گرفته می شود.
که بعضی از آنها بدرد تصمیم گیری در مورد محل بادبندها وستونها وغیره می خوره وبعض دیگر در ایتبس وارد می شود.ختم کلامم اینکه مستقیما از روی پلان معماری نمی توان پلان سازه در آورد.بلکه آورده های محاسبات وخزوجی های نرم افزاری وعقلانیت فنی ومصلحت اندیشی اقتصادی را هم باید تنگش زد.

فایل‌(های) پیوست شده
saze1.rar
نوع فایل .rar
دفعات دانلود 27
اندازه 1.02 MB

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
1392/02/25 , 11:31 ب.ظ
ارسال: #29
میلاد جان ممنون
اما الان دقیقاً بنده نمیدونم باید چکارکنم.
شما میگید من از ابتدا سازه رو تو ایتبس مدل،تحلیل و طراحی کنم و بعد گامهای دیگر؟

1392/02/26 , 12:07 ق.ظ
ارسال: #30
علی جان من از اول هم گفتم شما باید چکار کنید
1پلان کامل معماری پیدا کن و از ابتدا شروع کن به برسی سازه و مدل و تحلیلو طراحی و تهیه نقشه

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد m_dey 14 3,733 1395/09/15 08:42 ب.ظ
آخرین ارسال: Alek2Lek
  کمک برای طراحی اتصالات خمشی ویژه سازه فولادی abs civil 1 316 1395/01/07 05:45 ب.ظ
آخرین ارسال: abs civil
  جهت تیر ریزی در سازه فولادی zaryam 5 1,181 1394/05/17 11:23 ب.ظ
آخرین ارسال: Arya68
  کنترل خیز تیر ها در پروژه فولادی isnachoghadi 1 681 1394/04/08 10:00 ب.ظ
آخرین ارسال: mosallanejad
  پروژه فولادی مورد تایید نظام مهندسی ya30n 0 588 1394/03/19 10:28 ب.ظ
آخرین ارسال: ya30n
  میخوام پروژه فولاد انجام بدم مقدار بار متمرکز مرده راه پله که باید به نرم افزار ایتب فروزان 9 1,316 1394/03/17 10:49 ب.ظ
آخرین ارسال: pikpak
  نحوه بارگذاری راه پله سازه های فولادی؟ علی خیرالهی 19 5,354 1394/03/06 12:50 ق.ظ
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
Question مشکل در دریفت پروژه oveisgh 13 3,005 1394/02/15 05:06 ب.ظ
آخرین ارسال: akb
  سقف عرشه فولادی سعید محمد 2 1,308 1393/12/08 12:10 ب.ظ
آخرین ارسال: bobo_pooya
  طراحی مقطع فولادی با مهار جانبی sasna 1 1,026 1393/10/27 03:36 ب.ظ
آخرین ارسال: hallajian

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان