امتیاز موضوع:
  • 16 رأی - میانگین امتیازات: 2.56
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد کتاب برای تحلیل سازه ها ۲ ؟؟؟؟؟
ب***** خدمت شما دوستان عزیز من این ترم درس تحلیل سازه ها ۲ رو دارم .ازاستاده هیچی نمی فهمم خواستم یک کتاب خب در این زمینه بهم معرفی کنید. که کمکم کنه
به نظرتون سری عمران رو بگیرم خوبه ؟میتونه تو امتحان پایانی کمکم کنه ؟اگه خوب نیست یک کتاب خوب رو بهم معرفی کنید که مطالبشو ساده بیان کرده باشه؟
پاسخ
سلام
ماهیت درس تحلیل 2 درس بسیار راحت و شیرینی است،ولی در صورتی که استاد نتونه درست انتقال بده به دانشجو درس رو اعصابی میشه،منم در دوره کارشناسی اوایل با این درس به دلیل خوب درس ندادن استاد مشکل داشتم،واسه همین به کلاس خصوصی رفتم و خیلی راحت مطالبش رو یاد گرفتم؛واسه ما روش های تحلیلی مثل شیب افت-کراس-پرتال-کانی رو درس داد استادش.در کل کتاب های تحلیل به نظرم خیلی خلاصه وار توضیح میدن و مسائل رو باز نمی کنند؛من کتاب حل مسائل ************ رو دارم به هیچ دردم نخورد؛بهتره به فکر داشتن یه جزوه خوب باشی که بتونه واسه این درس کمکت کنه.
پاسخ
به نظرتون سری عمران مناسب نیست؟
پاسخ
(1394/1/25 ، 12:20 عصر)sajad.mn2010 نوشته است: به نظرتون سری عمران مناسب نیست؟
من سری عمران رو ندیدم تا الان ولی از نظر من برای پاس کردن تحلیل 2 با نمره بالا؛اگه جزوه استادت رو خوب متوجه نمیشی،سعی کن یه جزوه استاد دیگه مرتبط با همون سرفصل هایی که بهتون درس میدن رو پیدا کن و بخون؛بعد همزمان مثلا شیب افت رو یاد گرفتی،بیا شیب افت جزوه خودتو بخون،برای پاس کردن با نمره بالا هم ماشین حساب کلاس پد داشته باشی حله!

پاسخ
البته که بهترین منبع، همون کتابی هست که بعنوان Refrence براتون در نظر گرفتند.
معمولا تحلیل سازه شاپور ************.
کتابهای سری عمران ( هم ارشد و بخصوص سری نظام مهندسی ) که خلاصه ی درس رو گفتند و بعدش هم تست و روشهای تستی. یعنی با معلومات صفر زیاد بازده خوبی نداره.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

شهدا در شادی وصلشان و در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون اند
پاسخ
مهندس بهنیا کتاب اقای ************ پس مناسبه؟ من سری عمران رو برای بارگذاری گرفتم خوب بود درحالی که هیچی ازاستاد نفهمیدم

خدا کلاس پد الان قیمتش بالاس
پاسخ
من که عادت کردم از رفرنس های اصلی بخونم. یعنی چون کلا اساتید جزوه نمیدادن و ارجاعمون میدادن به خود کتاب عادت کردیم.
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَل لِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

پاسخ
کتابهای سری عمران رو هم من دارم. خوب توضیح داده. اما برای شما که میخواین این درس پایه ای رو از ریشه بفهمید، خیلی مسائل رو توضیح کامل نداده. طبیعی هم هست. چون Field کاری سری عمران چیز دیگه است.

پاسخ
البته رفرنسهای دیگه ای هم موجوده. بجز منابع زبان اصلی، کتاب تحلیل سازه ها دکتر علی کاوه انتشارات نشر دانشگاهی ( اگه اشتباه نکنم ) جزو بهترین هاست. تفاوتش با کتاب ************ اینه که کتاب استاد ************ یک مقدار روان تر توضیح داده اما کتاب دکتر کاوه فنی تره. البته که اشل دکتر کاوه و مهندس ************ بسیار با هم متفاوته.
اما کتاب استاد ************ هم برای دانشگاه و مقطع کارشناسی کفایت میکنه.

2 توضیح :
1- کتاب تحلیل سازه ای که با نام ************ معروف شده، تالیف مشترک اساتید اخوان لیل آبادی و ************ هست.
2- از مدیران محترم پوزش میخوام. من آی*** ویرایش پست رو پیدا نکردم و مجبور شدم چند تا پست بزنم. حمل بر اسپم نشود.

یا حق

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  جزوه انواع روش های تحلیل سازه ها mehdipanahi 0 179 1395/12/22 ، 09:48 عصر
آخرین ارسال: mehdipanahi
  جزوه تحلیل قابلیت اعتماد سازه ها h_akhondzade 2 3,501 1395/11/12 ، 02:45 صبح
آخرین ارسال: dashmoji
  جزوه عالی برای مبحث تغییرشکل در سازه ها dena 1 651 1395/10/30 ، 03:00 عصر
آخرین ارسال: احسان1996
  محاسبه تغییرشکل سازه ها ( بخش تغییر شکل در تحلیل سازه-لاتین ) admin 1 2,878 1395/10/15 ، 05:23 عصر
آخرین ارسال: civilfard
  تمرین های حل شده تحلیل سازه های یک مهندس خاتمی، استاد دانشگاه آزاد مشهد samo112 2 4,203 1395/8/11 ، 11:45 صبح
آخرین ارسال: babak3003
  دانلود جزوه رنگی تحلیل سازه ۱ دانشگاه آزاد اراک (دکتر میرحسینی)(پیشنهاد) فرشاد امن خانی 1 1,403 1395/7/16 ، 04:36 عصر
آخرین ارسال: علی رضا منانی
  دانلود فایل کلاسی آموزش تحلیل سازه (مهندس رضا بابایی سمیرمی) فرشاد امن خانی 2 703 1395/6/16 ، 09:31 عصر
آخرین ارسال: فرشاد امن خانی
  دانلود جزوه کلاسی "تحلیل سازه 2 دانشگاه تهران" (دکتر عباسی) فرشاد امن خانی 0 351 1395/5/21 ، 07:57 عصر
  فرق روش سختی (جابجائی) با روش نرمی (نیرو) در تحلیل سازه؟ amir2701 2 780 1395/4/23 ، 10:20 عصر
آخرین ارسال: sajad222
  جزوه مکانیک ساختمان (تحلیل سازه 1 و 2) (مهندس پیروز کرمی) فرشاد امن خانی 0 592 1395/1/31 ، 10:26 عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان