مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1154 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:6 زمان:1395/09/13
دانلود جزوه تایپ شده مقاومت مصالح (هوشنگ بهرامی)
شروع کننده:فرشاد امن خانی آخرین ارسال توسط:alireza195619 پاسخ ها:1 مقاومت مصالح مشاهده:1113 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:10 زمان:1395/09/13
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:مهندس پوریا پاسخ ها:13 پرسش و پاسخ مشاهده:3595 زمان:1395/09/13
مشکل کپی کردن در اتوکد
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:Cadkhoda پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:98 زمان:1395/09/13
تیرچه فلزی
شروع کننده:b.h آخرین ارسال توسط:elyas64 پاسخ ها:5 پرسش و پاسخ مشاهده:2849 زمان:1395/09/13
محاسبه فوندانسیون سازه فلزی
شروع کننده:ni.barekati آخرین ارسال توسط:ni.barekati پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:19 زمان:1395/09/13
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:mehrazsarafraz14 پاسخ ها:21 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:486 زمان:1395/09/13
آسانسور هیدرولیک در ساختمان های قدیمی
شروع کننده:vasvas آخرین ارسال توسط:Amiresh پاسخ ها:5 نکات آموزشی و اجرایی مشاهده:5546 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امیتازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پی نواری یک طرفه یا دوطرفه
1394/01/06 , 02:45 ق.ظ
ارسال: #11
RE: پی نواری یک طرفه یا دوطرفه
با سلام
تعاریف پی ها در اکثر منابع مهم وغیر مهم بصورت زیر عنوان شده است
1- پی منفرد آن پی ای هست که زیر یک ستون اجرا می شودpad fondation
2- پی دوستونه یا باسکولی combined fondation
3- پی نواری آن پی ای هست که زیر یک خط از ستونهااجرا می شودstrip fondationnودر صورتیکه در دومسیر متعامد اجرا شود نامش پی نواری شبکه ای می باشد grid fondation
4-پی کسترده که زیر بیش از دونوار تا کل زیربنا را میگیردmat or raft fondation
برمبنای تعریف بند3 پی نواری ماهیت یکطرفه داردنه دوطرفه ونیازهای طراحی وآیین نامه ای ایجاب می کند که پی های نواری چگونه اجراشوند وچگونه هم بندی شوند

(حاصل کار تیمی وهمکاری ، نتیجه برد-برد برای همه هست (یداله مع الجماعه
[URL=][/URL] برای دسترسی به فایل باید عضو سایت شوید (کلیک کنید)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/01/06 , 01:57 ب.ظ
ارسال: #12
(1394/01/06 02:45 ق.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  با سلام
تعاریف پی ها در اکثر منابع مهم وغیر مهم بصورت زیر عنوان شده است
1- پی منفرد آن پی ای هست که زیر یک ستون اجرا می شودpad fondation
2- پی دوستونه یا باسکولی combined fondation
3- پی نواری آن پی ای هست که زیر یک خط از ستونهااجرا می شودstrip fondationnودر صورتیکه در دومسیر متعامد اجرا شود نامش پی نواری شبکه ای می باشد grid fondation
4-پی کسترده که زیر بیش از دونوار تا کل زیربنا را میگیردmat or raft fondation
برمبنای تعریف بند3 پی نواری ماهیت یکطرفه داردنه دوطرفه ونیازهای طراحی وآیین نامه ای ایجاب می کند که پی های نواری چگونه اجراشوند وچگونه هم بندی شوند

با سلام.
من منظور شما از دسته بندی منابع رو متوجه نشدم.
منابع مهم و غیر مهم.
لطف کنید چند منبع غیر مهم را نام ببرید.
چون به نظر من اگر کتابی تبدیل به منبع شد ،قطعا مهم میباشد در غیر
این صورت دیگر منبع نیست که غیر مهم باشد.
بهتر بود پی باسکولی را گروه شالوده های مرکب قرار می دادید ،البته مطابق
با منابع.مثل کتاب طراحی ساختمانهای بتن مسلح استاد طاحونی صفحه ی 599
تا کنون نام پی نواری شبکه ای را نشنیده بودم ،آیا بر اساس منبعی
این نوع نام را فرمودید ؟ در صورت وجود منبع آن منبع را نام ببرید.
تعریف شماره 4 شما برایم جدید بود ،مطابق با کدام منبع فرمودید ؟

در انتها ی فرمایشات خود (خط آخر) فرموده بودید بند 3 ،این کدام بند از کدام آیین نامه
می باشد ؟ چون معمولا کلمه ی بند را در آیین نامه ها به کار می برند.

در ضمن بهتر است جهت برای تعریف پی های نواری تعیین نکنیم ،چون اصلا در هیچ یک
از منابع جهت تعریف نشده است ،نام سراسری بودن برای نام دیگر این پی ها نام بسیار خوبی
می باشد که دکتر مستوفی نژاد در جلد دوم کتاب سازه های بتن آرمه صفخه ی 533
ببینید اگر جهت برای پی نواری تعریف کنیم ،پی نواری را به پی شبکه ای تبدیل می کنیم.
چون وقتی شما می فرمایید که پی های نواری ماهیت یکطرفه دارند ،این سوال پیش می آید که
این کطرفه بودن مربوط به پخش بار است ؟ ماهیت یکطرفه خود یک سوال می شود .
این یکطرفه بودن باید تعریف شود ،مثلا در دالها تعریف شده.

درباره ی چگونه همبند شدن پی ها هم شما درست می فرمایید ولی ای کاش بند آیین نامه ای مربوط
را هم قید می کردید.
در این باره بند 9-20-7-1 مبحث نهم 1392 صفحه ی 287 دقیقا در خط اول از کلمه باید استفاده کرده :
شالوده های جدا از هم در یک ساختمان باید در دو امتداد ترجیحا عمود بر هم ،به وسیله کلاف های رابط بهم
متصل شوند...

موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/06 , 02:18 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/02/03 12:11 ق.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #13
باسلام
مهندس میبدی عزیز
روی لفظ ها سخت نگیرید.من حتی تخفیف دادم خیلی ها ازجمله مهندس هادیزاده عزیز که همشهری شما هم هستند از لقظ پی نواری دوطرفه یا دوجهته هم استفاده می کنند.به نظر من مهم نست ایشان منظورشان همان هست که گرید گفته می شود.در عربی به انگور عنب گفته می شود ودر ترکی اوزوم گفته می شود.همه هم می دانندکه منظور انگور هست.
به کسی که عنب می گوید نگوییم بی سواد است.
در فایل ضمیمه که از کتب کمک درسی آموزش پرورش هست از کلمه پی نواری شبکه ای استفاده شده.به نظر من درست هم هست.ترجمه ای از گرید هست.
امیدوارم سال 94 سال افزایش دوستیها وهم افزاییها باشد.

http://s4.picofile.com/file/8184233084/f...l.pdf.html
.

1394/01/06 , 03:05 ب.ظ
ارسال: #14
(1394/01/06 02:18 ب.ظ)miladezati نوشته شده توسط:  باسلام
مهندس میبدی عزیز
روی لفظ ها سخت نگیرید.من حتی تخفیف دادم خیلی ها ازجمله مهندس هادیزاده عزیز که همشهری شما هم هستند از لقظ پی نواری دوطرفه یا دوجهته هم استفاده می کنند.به نظر من مهم نست ایشان منظورشان همان هست که گرید گفته می شود.در عربی به انگور عنب گفته می شود ودر ترکی اوزوم گفته می شود.همه هم می دانندکه منظور انگور هست.
به کسی که عنب می گوید نگوییم بی سواد است.
در فایل ضمیمه که از کتب کمک درسی آموزش پرورش هست از کلمه پی نواری شبکه ای استفاده شده.به نظر من درست هم هست.ترجمه ای از گرید هست.
امیدوارم سال 94 سال افزایش دوستیها وهم افزاییها باشد.

با سلام.
جناب مهندس عزتی ،دوست خوبم من روی این تعریف حساس هستم به دلیل زیر :
هنگام مقایسه نشست موجود و نشست مجاز باید به مبحث هفتم جدول مهم 7-4-2 صفحه ی 28
مراجعه نماییم.حال در این جدول مقدار مجاز پی نواری و شبکه ای از هم جدا شده.
یعنی مقادیر مربوط به نشست مجاز پی نواری و شبکه ای با هم تفاوت دارند ،البته در قسمت نشست
یکنواخت با هم تفاوت دارند.و البته با فرض صلب بودن پی معمولا نشست یکنواخت در نظر گرفته می شود.
برای همین معمولا محاسب نشست مجاز مربوط به پی نواری را به جای نشست پی شبکه ای در نظر می گیرد ،
که این کار خلاف واقعیت است.
شاید میزان نشست دست بالا تر گرفته شود ،ولی وقتی آیین نامه مقدار واقعی را مشخص کرده چرا ما با اشتباه
سازه را غیر اقتصادی طرح کنیم.
تمامی صحبت های بالا زمانی درست است که محاسب نشست سازه را محاسبه نماید ،که معمولا این کار انجام نمی شود
آن هم به دلیل در دسترس نبودن مطالعات ژئو تکنیکی و البته کم اهمیت بودن این موضوع بسیار مهم در طراحی سازه.
شما دوست من هستید ،اکثر کاربران این سایت من را می شناسند به هیچ عنوان مشکلی با شخص خاصی ندارم ،
این موضوع در تمام ارسالهای من در این سایت مشخص است.
سال خوبی را برایتان آرزو می کنم.
موفق باشید.

آموزش نرم افزار ایتبس به روش حدی
آموزش طراحی سازه های فولادی به روش حدی
تفسیر آیین نامه 2800 ویرایش چهارم

موسس و مدیر گروه پولاد سازه : مهندس سیامک حسین زاده

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/01/06 , 03:13 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/02/03 12:19 ق.ظ، توسط فرشاد امن خانی.)
ارسال: #15
با سلام
در مورد بند 4 عرایض خودم من از دوران دانشجویی تعریف پی رادیه یا گستره را همانی می دانشتم که شما ودوستان دیگر هم می دانید یعنی پی فراگیر در کل زیر بنا.
لیکن در برخی از کتب دانشگاهی از جمله فایل ضمیمه که یک فصل از کتاب پی دانشگاه غزه هست
به تعریفی اشاره شده که در بند 4 هست
توجه داشته باشیم اساتید دانشگاه غزه اکثرا مصری وپروفسورند وتحصیل کرده دانشگاه های معتبر امریکایی.

http://s4.picofile.com/file/8184234542/CH6.pdf.html

.

1394/01/07 , 01:46 ق.ظ
ارسال: #16
سلام
ممنون از توضیحات دوستان
حالا به نظر شما و فقط با توجه به نقشه فونداسیون قبلی و این که پیوست کردم، پی های این دو سختمان نواری هستند یا پی منفرد با شناژ؟ که عرض شناژ رو با پی یکسان گرفتن

فایل‌(های) پیوست شده
1.pdf
نوع فایل .pdf
دفعات دانلود 24
اندازه 93.23 KB

1394/01/07 , 02:32 ق.ظ
ارسال: #17
سلام
به نظر من

اولی نواری با شناژ ودومی منفرد با شناژ
ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی جهت تعیین حداقل آرماتور عرضی پی نواری mohammad_92 37 16,215 1394/11/12 04:12 ب.ظ
آخرین ارسال: masood17135
  نمونه مثال پی نواری Hamidcj 4 1,475 1394/04/15 07:07 ب.ظ
آخرین ارسال: miladezati
  محاسبه پی نواری دارای سربار ronhill 6 1,622 1393/11/04 03:26 ق.ظ
آخرین ارسال: ronhill
  آرماتور خمشی حداقل در فونداسیون نواری 14morteza14 9 5,337 1392/09/12 05:56 ب.ظ
آخرین ارسال: حمید فلاح منش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان