مهندسی عمران مای سیویل

ایتبس سیف سپ طراحی آموزش

دانلود جزوه

فیلم Etabs Safe

مای سیویل
راهنمایی
[-]
آخرین ارسالی ها
از کجا بدانیم که در طراحی فولادی چه مقاطعی را باید تعریف کرد
شروع کننده:m_dey آخرین ارسال توسط:Alek2Lek پاسخ ها:14 پرسش و پاسخ مشاهده:3642 زمان:1395/09/15
آینده ی کاری یک مهندس عمران
شروع کننده:vhdmzh آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:27 کار آفرینی-خلاقیت و نوآوری مشاهده:569 زمان:1395/09/15
مشکل در ستون گذاری اسانسور
شروع کننده:لودویش میس ون در روهه آخرین ارسال توسط:لودویش میس ون در روهه پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:28 زمان:1395/09/15
مشکل در کشیدن پلان فونداسیون
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:علی بهنیا پاسخ ها:3 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:96 زمان:1395/09/15
زووم در اتوكد
شروع کننده:Shoranguz آخرین ارسال توسط:farshidp1 پاسخ ها:2 پرسش و پاسخ در مورد AutoCad مشاهده:53 زمان:1395/09/15
ارور کریتینگ در ایتبس
شروع کننده:kian_jahan آخرین ارسال توسط:kian_jahan پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ مشاهده:49 زمان:1395/09/14
پلان پی کنی
شروع کننده:crywolf222 آخرین ارسال توسط:crywolf222 پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:58 زمان:1395/09/14
بار انفجار در آباکوس
شروع کننده:mehdi069 آخرین ارسال توسط:داریانی پاسخ ها:1 سایر مشاهده:1185 زمان:1395/09/13
طراحی نوار ها در safe
شروع کننده:m.xatooni آخرین ارسال توسط:m.xatooni پاسخ ها:0 پرسش و پاسخ در مورد Safe مشاهده:65 زمان:1395/09/13
ثبت شرکت و کسب و کار
شروع کننده:aftab1122 آخرین ارسال توسط:aftab1122 پاسخ ها:0 متفرقه مشاهده:55 زمان:1395/09/13

آموزش های غیر رایگان و ویژه سایت
/ ویژه*دانلود تمام نشریات عمرانی سازمان معاونت برنامه ریزی و نظارت*ویژه / / آموزش گام به گام طراحی پی های متعارف در سازه ها با استفاده از نرم افزار SAFE v12 / / آرشیو کامل سایت مای سیویل(شامل بیش از 2000 هزار مطلب و آموزش عمرانی)(دانلود یا پست) / / فروش ویژه مجموعه کامل و بی نظیر نرم افزارهای عمرانی شامل جدیدترین نرم افزارهای موجود در دنیا + بی نظیر ترین آموزش های نرم افزاری + آرشیو کل سایت(بیش از دو هزار فایل) / / آموزش طراحی سالن های صنعتی(سوله) با برنامه ی SAP&ETABS و طراحی پی در SAFE / / ویژه دانلود مجموعه 62 قسمتی آموزش نرم افزار sap2000 (فیلم فارسی) ویژه / / فیلم آموزش طراحی یک ساختمان فلزی از اول تا آخر در ایتبس و طراحی پی در سیف(Etabs&Safe) این مجموعه رو از دست ندید / دانلود 33 قسمت فیلم آموزش فارسی AutoCad 2012 3D اتوکد سه بعدی (650 دقیقه فیلم) / / دانلود 35 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد دو بعدی 2012 توسط استاد آریانی (400دقیقه) / / دانلود 40 قسمت فیلم فارسی آموزش اتوکد 2012 سه بعدی توسط استاد آریانی (7ساعت) /

نظرسنجی: آیا شما از رشته ای که انتخاب کردید راضی هستید؟
بله
خیر
اولش راضی بودم الان نه
الان فک می کنم که نباید می اومدم این رشته
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران میتوانند گزینه انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال موضوع ارسال پاسخ

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا رشته عمران را انتخاب کردم؟؟؟
1394/06/05 , 04:57 ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: 1394/06/05 07:01 ب.ظ، توسط علی خیرالهی.)
ارسال: #1
چرا رشته عمران را انتخاب کردم؟؟؟
با سلام
در این تاپیک قصد داریم روشن سازی کنیم خیلی از مسائل رو برای همه دوستانی که چطور بگم شاید نا دانسته و یا بی اطلاع وارد رشته ای می شوند و یا کلا بدون آگاهی صحیح از بازار کار قدم به رشته ای می گذارند که بعد ها بر اثر رکود آن رشته به بن بست می خورند که چه اشتباهی کردیم و این همه مدت بیخودی رشته ای رو انتخاب کردیم که الان باید حسرت بخوریم که حیف از اون همه زحمت که کشیدیم و در نهایت کاغذ پاره ای که فک نکنم نمی تونه جلوی آفتاب رو هم بگیره چه برسه آبی ازش چکه کنه تو کوزه گرفتیم من می خواهم هر یک از دوستان نظر خود شون رو مطرح کنن و بگن واقعا با این معضل بیکاری که روز به روز داره بیشتر می شه چه باید کسی که مثلا اومده داره عمران می خونه واقعا چه برنامه ای می تونه برای آینده خودش داشته باشه اصلا من که می خواهم انتخاب رشته کنم چرا باید نادانسته بیام عمران و تهش به هیچ و پوچ برسیم این تاپیک به این مسئله تکیه می شه و به دنبال یه راهکار می گرده که بدونیم با این معضل می شه فکری کرد ممنونم اگر همه بیان و نظر بدن شاید بشه کاری کرد شاید این معضل برطرف بشه متشکر.

تشکر و اعتبار یادتون نره
به زودی آموزش نحوه ی انجام نقشه کشی
با اتوکد در سایت آموزش امید آغاز می شود
آموزش نحوه انجام پروژ راه سازی و بتن و فلز و نقشه کشی با اتوکد

مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
1394/06/05 , 06:45 ب.ظ
ارسال: #2
RE: ؟؟؟برای چی آمدی رشته عمران؟؟؟؟
با سلام
ببینید ، از زمان شروع دادن یارانه به مردم ، بودجه دولت قبلی و دولت فعلی اکثرا به پرداخت های جاری دولتی و پرداخت های یارانه صرف میشود . حتی جوری شده بود که پرداخت های مربوط به یارانه از درامدهای ناشی از اصلاح قیمت ها ، افزونتر شده بود و دولت باید از بودجه جاری خود برمیداشت و میگذاشت روی بودجه مربوط به طرح هدفمندی یارانه ، تا بتونه یارانه مردم رو بده .
دقیقا من یادمه که از دی ماه سال 89 این پرداخت یارانه ها شروع شد و دقیقا از ابتدای سال 90 بود که قیمت دلار شروع شد به افزایش و کم کم روند بیکاریها شروع شد .
منشا بیکاریها به دو دسته داخلی و خارجی میشه تقسیم کرد :
دسته داخلی : همین پرداخت یارانه ها و طرح مسکن مهر ، دیگر هیچ گونه پولی در خزانه باقی نگذاشت که دولت بخواهد طرح های عمرانی را اجرا کند ، از این رو بود که کم کم پیمانکاران و به طبع اون مهندسینی که در این مشاغل کار میکردند ، بیکار شدند .
دسته خارجی : تحریم ها نیز بر بیکاری تاثیر داشته است . تحریم ها باعث شد که درامدهای ناشی از فروش نفت به شدت کاهش پیدا کند و به طبع آن پولی در دست دولت دیگر باقی نماند .
حالا یک مساله این است که طی 8 سال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد ، ما هر سال حدود 110 میلیارد دلار درامد نفتی داشتیم که همه آنها با بی تدبیری ایشان ، به هدر رفت و دولتی را که اقای روحانی از احمدی نژاد تحویل گرفت ، یک دولت کاملا ورشکسته با بدهی های عظیم بود .
در رابطه با رشته عمران باید بگویم که بیکاری در این رشته نسبت به رشته های دیگر ، گسترده تر نیست . ما چون اینجا محلی داریم که میتوانیم اینها را بگوییم خیال میکنیم بیکاری گسترده داریم در این رشته !
شما به من بگویید افرادی که در رشته مثلا آمار یا جغرافی فارغ التحصیل میشوند ، چند درصد احتمال پیدا کردن شغل در رشته خودشان را دارند ؟ بسیاری از رشته ها ، درصد بیکاریشون بیشتر از رشته عمران هست . به عقیده بنده فقط چند رشته پر طرفدار دیگر هست که اندکی بیکاریشون کمتر از رشته عمران هست و اینجور نیست که بقیه رشته ها به غیر از عمران ، گل و بلبل باشد .
یکی از معظلات رشته عمران این است که عمران ، فقط عمران خالی نیست . ما با طیف گسترده ای از رشته معماری هم سر و کار داریم که در امر ساخت و ساز فعالیت دارند و به همین خاطر باید فارغ التحصیلان رشته معماری رو هم در نظر بگیریم .
یک عامل دیگر هم این بود که بی قید و ضابطه ، در طی این سالهای اخیر ، انواع و اقسام دانشگاه ها ، برای رسیدن به اهداف اقتصادی خودشون و خالی کردن جیب مردم ، به تاسیس رشته عمران در دانشگاه ها اقدام کردند و نتیجه آن شد که فارغ التحصیلان در این رشته بسیار بیشتر از بقیه رشته ها شده است .
من زمانی که کنکور شرکت میکردم ، یعنی سال 1376 ، جمعیت شرکت کنند در کنکور حدود 1.8 میلیون نفر بود . اما الان جمعیت شرکت کننده در کنکور حدود 0.8 میلیون نفر هست . این نشون میده که در سال های آینده این بحران ، کم کم ، کمرنگ تر خواهد شد .
به عقیده بنده در صورت رفع تحریم ها و بالا رفتن قیمت نفت ، از اوایل سال 1396 ، بتدریج شاهد رونق بازار کسب و کار در رشته عمران خواهیم شد . ولی این رونق به علت سیل فارغ التحصیلان ، قابل ذکر نخواهد بود و همچنان خیل بیکاران در این رشته ، وجود خواهند داشت تا زمانیکه دیگر اینقدر به دنبال کار بگردند که خسته شوند و دیگر از کار در رشته عمران منصرف شده و عملا از چرخه متقاضی شغل در این رشته خارج شوند .
به عقیده بنده ، از سال 1402 ، در صورتیکه بحرانی ، جنگی ، چیزی در کشور نباشد ، دیگر روند اشتغال در رشته عمران به روند سابق بر خواهد گشت و زیاد در این رشته بیکار نداریم و صد البته در رشته های دیگر هم بیکاری تمام خواهد شد .
دوستان توجه کنید که الان دقیقا در وسط موج انفجاری جمعیت دهه شصتی ها هستیم و تا رسیدن به شرایط عادی جمعیت ، این بیکاری در همه رشته ها ( یکی کمتر و یکی بیشتر ) خواهیم بود .
الان سال 1394 هست و تا سال 1402 ، حدود هشت سال باقی است . این دیگر بستگی به خودتان دارد که این هشت سال را چگونه طی کنید . به عقیده من ، پس از رفع تحریم ها ، بازار کار در زمینه های دیگر ، خوب خواهد شد و بهتر است مهندسین ، برای مدت چند سالی هم که شده ، در زمینه های دیگر فعالیت کنند که هم پولی در اورده باشند و هم بیکار نباشند و هم بتوانند ازدواج کنند و بقیه را هم به خدا واگذار کنند و ان شاء الله بعد طی این هشت سال ، کسانیکه علاقه داشته باشند ، به سر رشته اصلی خود برگردند .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
1394/06/25 , 01:34 ق.ظ
ارسال: #3
RE: چرا رشته عمران را انتخاب کردم؟؟؟
سلام آنوقت برای این اطلاعاتی که دادید سند هم دارید اصلا این اطلاعات رو شما از کجا آوردید که اینقدر با اطمینان هم ازش صحبت کردید؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/25 , 11:58 ق.ظ
ارسال: #4
(1394/06/25 01:34 ق.ظ)omid_rch نوشته شده توسط:  سلام آنوقت برای این اطلاعاتی که دادید سند هم دارید اصلا این اطلاعات رو شما از کجا آوردید که اینقدر با اطمینان هم ازش صحبت کردید؟
سلام
ببخشید منظورتون کدام قسمت خاص صحبت هام هست ؟

من اینها رو از روی منبع خاصی نگفتم . چونداریم میبینیم که در دهه هفتاد به این طرف نرخ رشد جمعیت داره کمتر میشه ، از اون بابت اینجوری گفتم
1394/06/25 , 02:00 ب.ظ
ارسال: #5
سلام. فکر میکنم این تاپیک یه خرده وارد بحث سیاسی هم بشه.!!! اما حقیقت اینه که کشورای زیادی دارن به مردمشون یارانه میدن. اما هرگز خزانشون خالی و ورشکسته نمیشه. اینکه به قول دوستمون دولت با پرداخت یارانه ورشکست شده یا خزانش خالیه بخاطر بی کفایتی و سوء مدیریت هست. وگرنه چرا باید دولتی که 45 هزار توم یارانه میده بعد با پول آب و برق و گاز که سر به فلک میکشه دوباره همونو میگیره و به خزانه برمیگردونه باید ورشکسته بشه؟اینها همش سو مدیریت هست. که متاسفانه چندین سال هست که در کشور ما این سو مدیریت ها وجود داره. اما فارغ از بحث سیاسی (چون نمیخوام خودمو یک کارشناسی سیاسی جلوه بدم.و علاقه ای هم به این کار ندارم.)در هر صورت الان اگه نگاهی بندازیم متوجه میشیم که همه صنف ها بیکارن. این فقط مربوط به مهندسین عمران نمیشه. الان وکلا، قضات،و حتی پزشکان هم بیکارن.اشتغال زایی در همه اصناف بسیار کم شده و کارآفرینی رکود پیدا کرده. اما ما نباید انقدر ناامید باشیم. با قاطعیت میگم که عمران تاپ ترین و بهترین و پول ساز ترین رشته بین تمامی رشته هاهست. که اگر سو مدیریت ها از کشور برداشته بشه و افراد کار آمد مدیریت رو بر عهده بگیرن مطمئن باشید از این بحران کنونی خارج میشیم و عمران یه جونی میگیره از نظر کاری. اما حالا که فعلا وضع خرابه و مدیریت نیست چه باید بکنیم؟
نظر بنده این هست که یه مهندس عمران نباید بشینه تو خونه و صبح تا شب پای اخبار بشینه که آیا چه موقع کشور از بحران فعلی خارج میشه؟؟؟؟ باید هر مهندسی خودش دست به کار بشه و برای خودش موقعیت شغلی ایجاد کنه.خدا رو شکر رشته عمران چندین شاخه داره تو بازار کار. میتونید برید برای مثال تو شاخه نقشه برداریش!میتونید برید تو شاخه محاسباتی و نرم افزاریش.میتونید برید تو شاخه اجراییش.اما تو هر شاخه ای که برید باید در درجه اول علم بالایی تو همون شاخه داشته باشید. دوم اینکه به بازار کار واقف باشید و ببینید چه چیزی بیشتر نیاز بازار کار فعلی هست. سوم اینکه به رشتتون عشق و علاقه داشته باشید و صرفا فقط برای پول سازی به اون نگاه نکنید. البته این ها نظر منه. من به جرات دیدم مهندسانی که حتی تبدیل واحد هم بلد نبودن. اما دائما دادو فغان که ای خداااا چرا ما بیکاریم؟ چرا اومدیم تو این رشته؟؟؟ خب برادر من یه خرده کلاه خودتو قاضی کن! با این ضعف علمی که داری چه انتظاری داری از بازار کار؟؟؟ به قول قدیمیا که میگن هر کس به اندازه پولش آش میخوره. الانم این مثال میتونه ایجا صدق کنه. که هر کس به اندازه علمش میتونه تو بازار کار بهره مند باشه.به نظرم هیچ رشته ای مثل عمران شیرین، جذاب، پول ساز، و هنری نیست. شما هر هنری که تو ذهنت باشه و هر طرحی رو که تو ذهنت تجسم کنی میتونی با اجرای دقیق و خوب طرحت رو به رخ بکشی.این ها همه از محاسن رشته ماست و من هیچ معایبی در این رشته نمیبینم. فکر میکنم زیاد هم جالب نباشه که ما همه چی روبه سو مدیریت ها ربط بدیم. گاهی تنبلی و ضعف علمی خودمون هم باعث بیکاری و بی ثباتی خوده ما میشه
در کل خیلی حرف زدم. اما دوست داشتم توی این تاپیک نظر بدم. خیلی ممنون که حوصله کردید و نظر بنده رو هم خوندید.
ان شااالله که همه دوستان در این رشته هم از نظر تحصیلی و علمی و هم از نظر شغلی موفق و موید باشند.
بدرود
یاحق

هیچی
1394/06/27 , 12:50 ق.ظ
ارسال: #6
سلام
به نظر من اکثرا یه طورایی خودشون هم نمی دونن چرا میان تو رشته ای و خیلی کمن اونایی که خیلی با علاقه یه رشته ای رو انتخاب کردن و توش موفقن اونها هم یا پولش رو داشتن یا یه اسپانسر مالی عالی داشتن ولی الانه قشر متوسط رو به ضعیف هر کس رو ببینی درس خونده ولی داره کار آزاد می کنه من الان هر کسی رو دیدم کارش آزاد بوده خود من آقا خود من درسهام عالی بیست بیست ولی نه پارتی نه چیزی هیچی هیچ موندم که ببینم چه کنم با این لیسانس که گرفتم دیگه ببینید چقدر بیکار گشتم که مجبور شدم دوباره درس بخونم ادامه بدم اونم سر حرف دوستانی که گفتن بری ارشد لاقل می شه استاد دانشگاه شی والا من موندم که این همه لیسانس بیکار عمران می خواهن چه کنن ؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/27 , 02:04 ق.ظ
ارسال: #7
به نظر من وقتی آدم با مدرک کارشناسی ، کار گیرش نیاد ، چجوری میخواد با مدرک ارشد گیرش بیاد ؟ وقتی اینقدر پارتی نداری که بتونی ی جایی دست خودتو بند کنی ، چجوری میشه که آدم بدون پارتی بتونه استاد دانشگاه بشه ؟
خب واسه استاد دانشگاه شدن هم پارتی میخواد دیگه . مثل مشاغل دیگه . استاد دانشگاه هم با مشاغل دیگه فرقی نداره
1394/06/29 , 01:13 ب.ظ
ارسال: #8
(1394/06/27 02:04 ق.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  به نظر من وقتی آدم با مدرک کارشناسی ، کار گیرش نیاد ، چجوری میخواد با مدرک ارشد گیرش بیاد ؟ وقتی اینقدر پارتی نداری که بتونی ی جایی دست خودتو بند کنی ، چجوری میشه که آدم بدون پارتی بتونه استاد دانشگاه بشه ؟
خب واسه استاد دانشگاه شدن هم پارتی میخواد دیگه . مثل مشاغل دیگه . استاد دانشگاه هم با مشاغل دیگه فرقی نداره

سلام مهندس خسته نباشید وقتی من هیچ سابقه کاری ندارم و هر جا می رم میگن سابقه کار داری منم می گم نه و به هر کسی می گم دیگه نمی دونم چکار کنم می گه از خیر این کارها بگذر همش پارتی بازیه به نظرت چطوری برم سر کار آیا کاری غیر این هست که از خیر لیسانس بگذرم و بزارمش کنار و برم مشاغل آزاد کار کنم نه واقعا ماری غیر این دارم دیگه؟

تشکر و اعتبار یادتون نره

1394/06/29 , 05:57 ب.ظ
ارسال: #9
منم وقتی تازه فارغ التحصیل شده بودم ، صحبت 12 سال پیشه ، هر جایی میرفتم دنبال کار ، میگفتن سابقه داری؟ میگفتم نه . اونها هم ی فرم میدادن میگفتن حالا پر کن . بعدا ی روز عصبانی شدم از دست شون بهش گفتم : تا وقتی ادم کار نکنه چجوری میتونه سابقه کار پیدا کنه .
خلاصه آخرش داداشم مهندس سازمان اب بود ، اومد بردم سر یک پروژه ، اونجا به حالت نیمه کار اموز و نیمه کارمند در اومدم . هم ی چیزایی یاد میگرفتم و هم ی مسولیت هایی قبول میکردم . اینجوری شد که کم کم وارد بازار کار شدم . البته به سختی صورت گرفت .
همش پارتی میخواد
1394/06/30 , 01:11 ب.ظ
ارسال: #10
(1394/06/29 05:57 ب.ظ)mehrazsarafraz14 نوشته شده توسط:  منم وقتی تازه فارغ التحصیل شده بودم ، صحبت 12 سال پیشه ، هر جایی میرفتم دنبال کار ، میگفتن سابقه داری؟ میگفتم نه . اونها هم ی فرم میدادن میگفتن حالا پر کن . بعدا ی روز عصبانی شدم از دست شون بهش گفتم : تا وقتی ادم کار نکنه چجوری میتونه سابقه کار پیدا کنه .
خلاصه آخرش داداشم مهندس سازمان اب بود ، اومد بردم سر یک پروژه ، اونجا به حالت نیمه کار اموز و نیمه کارمند در اومدم . هم ی چیزایی یاد میگرفتم و هم ی مسولیت هایی قبول میکردم . اینجوری شد که کم کم وارد بازار کار شدم . البته به سختی صورت گرفت .
همش پارتی میخواد
سلام مهندس بازم که شد پارتی هههه.

تشکر و اعتبار یادتون نره

ارسال موضوع ارسال پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb درخواست راهنمایی برای امریه مهندس عمران fardinf 1 133 1395/08/02 08:04 ق.ظ
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  راهنمای برای انتخاب لپ تاپ afshin_ipe 4 355 1395/07/27 08:06 ب.ظ
آخرین ارسال: saber2r
  آینده شغلی عمران sajadmn2010 5 652 1395/07/25 07:02 ب.ظ
آخرین ارسال: saber2r
  پیشنهاد نام برای شرکت مربوط به عمران (نقشه برداری-ساختمانی و ....) memar-ayande 2 202 1395/07/07 11:30 ق.ظ
آخرین ارسال: memar-ayande
  بهترین موسسه اموزش در زمینه موضوعات عمران mortezafox 3 285 1395/05/26 12:25 ب.ظ
آخرین ارسال: mortezafox
  سومین کنفرانس بین المللی دستاوردهای نوین پژوهشی در مهندسی عمران، معماری و مدیریت شهری hsn.monfared 0 157 1395/05/15 01:11 ب.ظ
آخرین ارسال: hsn.monfared
  انتخاب موضوع پایان نامه mojdeh 1 147 1395/04/31 12:03 ق.ظ
آخرین ارسال: ابراهیم کاظمی
  مقایسه درآمد رشته های مهندسی عمران از دید دانشگاه سنگاپور فرشاد امن خانی 1 431 1394/12/24 03:01 ق.ظ
آخرین ارسال: mehrazsarafraz14
  روشها و نکات فنی مهندسی عمران علی خیرالهی 38 7,492 1394/07/08 06:32 ب.ظ
آخرین ارسال: علی خیرالهی
  مقایسه بین نرم افزارهای منسوخ شده رشته عمران با نرم افزارهای روی بورس عمران tafakornew 0 502 1394/06/26 02:47 ب.ظ
آخرین ارسال: tafakornew

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان